Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevallom, hogy római katolikusként nem értem a Bibliát,... fórum

Bevallom, hogy római katolikusként nem értem a Bibliát,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
91. katt2
márc. 14. 12:04
Most akkor beszéljük meg: mi van az Aranyborjúval? :)
90. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 86. - Loch ness)
márc. 14. 11:35
Nem trollkodok és nem gyalázom mások hitét, és igenis, én is katolikus vagyok, csak látom a fától az erdőt, nem úgy, mint néhányatok, ja és nem nézlek titeket egyáltalán hülyének.
89. tumbo2 (válaszként erre: 87. - Loch ness)
márc. 14. 10:46
de tudjuk hogy van.mióta az ember van,mindig kitalált isteneket.az aztékok,az egyiptomiak,meg mindenki.aztán beállt a sorba,hogy az uralkodókat kiszolgálja,a szegényeket meg butaságban tartsa.egyébként olvastam a Trums,a hallhatatlant,az Emberiség ellenségeit,a Szinuhét,és még sorolhatnám.
88. tumbo2 (válaszként erre: 87. - Loch ness)
márc. 14. 10:34
isten segítségével sosem.
87. loch ness (válaszként erre: 78. - Tumbo2)
márc. 14. 07:19
Jelentkezzen az is, aki látta már a levegőt. Pedig nélküle megfulladnánk...
86. loch ness (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 22:16
Mit trollkodsz itt? Teszel egy vallomást, hogy katolikus vagy, közben egyfolytában azok hitét gyalázod, akik tényleg katolikusok. Mondd, teljesen hülyének nézel minket?
márc. 13. 12:25
Senki nem mondta, hogy bánt de nem leszek hülye, hogy higgyek a Bibliában.
84. Lady Lavender (válaszként erre: 83. - Lady Lavender)
márc. 13. 11:42
szol
márc. 13. 11:41
A hit soha nem bant. Az elfogadasrol Szolt.
82. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - Tumbo2)
márc. 13. 09:30
Igaz.
81. tumbo2 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 09:29
nem hinném,hogy az emberek bármelyik korban hülyék lettek volna.hiszen túléltek mindent,alkalmazkodva a körülményekhez.
80. tumbo2 (válaszként erre: 78. - Tumbo2)
márc. 13. 09:26
igaz,ha intelligens,írni is tudott.
79. hottie (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 13. 09:25
A Biblia egy történetekkel és tanításokkal teli könyv, amely hosszú időn keresztül segített az embereknek. Nem csak vallási jelentősége van, hanem erkölcsi és szellemi útmutató is volt. Ma már természetesen nem, vagy nem úgy, de nem szabad a jelentőségét alulbecsülni. A Biblia továbbra is fontos szerepet játszik a keresztény hit és kultúra formálásában, de nem szabad betű szerint értelmezni, vagyis nem isten szavai. (Hiszen emberek szavai azok, nem isten mondta tollba.)
78. tumbo2 (válaszként erre: 72. - Loch ness)
márc. 13. 09:23
bocs,de isten,hogy lehet intelligens,vagy szép.aki látta,jelentkezzen.
márc. 13. 09:10
vagy fogtok össze házasodni.
márc. 13. 09:10

Kíváncsi vagyok, hányan házasodtatok össze szüzen közületek ez a kérdés férfiaknak és nőknek egyaránt szól, szerintem kétszínűség

úgy értem, hogy hisztek a Bibliában, és csináljátok anélkül, hogy házasok volnátok a párotokal.

75. okoskodó (válaszként erre: 74. - Egnisz)
márc. 13. 06:04
Így van, viszont mindkettő egyaránt fontos. Eredendően az Ószővetség okán várják a Zsidók az Írás beteljesedését. Az Új szövetség pedig nem eltörli, hanem tökéletessé teszi a törvényt Krisztusban. Tény, hogy az Ószövetség egy nagyon nehéz olvasmány, első olvasásra úgy tűnhet, hogy tele van rémtörténetekkel, de minél inkább kezdi az ember megérteni, annál közelebb kerül a hit valódi megéléséhez.
74. Egnisz (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 12. 23:57
Pedig a Biblia Isten szava. Az Újszövetséget olvassátok, az vonatkozik ránk, a kegyelem korszaka. Az Ószövetség Jézus előtti, a törvény korszaka.
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Loch ness)
márc. 12. 21:50
Hiszek benne, de ez nem jelenti azt, hogy hinnem kell a Bibliában is.
72. loch ness (válaszként erre: 53. - Unom)
márc. 12. 21:44

Nem elég. Akkor maximum annyit mondhat, hogy katolikusnak van keresztelve. A hit, az egyházhoz tartozás önkéntes dolog, és attól függ, az ember minek vallja magát, és hogy igyekszik-e az általa vallott hit szerint élni.


Egyébként Isten és a keresztény hit nagyságrendekkel intelligensebb, mint itt sokan gondoljátok. És sokkal szebb is, de csak a valóságos keresztény tanítás, amit itt a topikban talán csak egy ember ismer igazán. A többiek féligazságokat vagy végletekig elferdített dolgokat tudnak róla. És ezt véletlenül sem azért írom, hogy megbántsak valakit, hanem mert ez a tényállás.

71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - Katt2)
márc. 12. 20:35
De sajnos még most is
70. katt2 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 12. 20:14

Miért? Most nem?

Az emberi butasággal lehet az orruknál fogva vezetni őket...

69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Violet18)
márc. 12. 20:07
De a szex nemcsak a gyermeknemzés, céljából van hanem az élvezet miatt is, az emberek abban a korban hülyék voltak.
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Violet18)
márc. 12. 19:55
Nem is tudtam, nem hiszem, hogy igaz, amúgy tervben van egy skorpió tetoválás a hátamon.
67. tumbo2 (válaszként erre: 63. - Violet18)
márc. 12. 19:22
én ugyan láttam tetovált orvost is.
66. tumbo2 (válaszként erre: 65. - Violet18)
márc. 12. 19:21
az enyém nincs.az esküvőjük is polgári volt.
65. Violet18 (válaszként erre: 59. - Tumbo2)
márc. 12. 19:05
Nem is értem minek megkeresztelni a gyerekeket. Nem dönthetik el ők felnőttként milyen vallásnak hódolnak vagy nem hódolnak?
64. Violet18 (válaszként erre: 34. - Loch ness)
márc. 12. 19:03
A kereszténységen belül rengeteg egyház van, mind mind a maga szájaízére formálta a bibliát
63. Violet18 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 12. 19:02
Azt mondják a tetovált emberek az ördög emberei...
62. Violet18 (válaszként erre: 23. - Mimóza07)
márc. 12. 19:01

Nehéz kérdés, hiszen bizonyos korokban, biz vallásokban csak a gyereknemzés céljából lehet szexelni, de ismétlem, házasságon kívül.


Elsőre? Csak ha nem akarsz gyereket 😅🤣

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook