Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevallom, hogy római katolikusként nem értem a Bibliát,... fórum

Bevallom, hogy római katolikusként nem értem a Bibliát,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
márc. 17. 10:00
A Biblia számos olyan dolgot leír, mely gúny tárgya volt egészen odáig, hogy nem bizonyították, hogy akár igazak is lehettek, ilyen többek között Szodoma és Gomora, vagy a Vörös tenger elválasztása, vagy akár az özönvíz. Ami Jézus által véghezvitt csodákat illeti, annyi dokumentum próbálja tagadni, hogy fel sem merül bennem, hogy minden igaz. Az egyház bűneiről is lehet beszélni, nincs is okom tagadni. Számomra a hit nem abban nyilvánul meg, hogy mindent be akarok bizonyítani, minek is kellene. Templomba járó katolikus keresztény ember vagyok, és hiszem, hogy egy út létezik az üdvözülésre és az a bűnbánat, és hogy Jézus a megváltó. Elfogadom, hogy sokan nem értenek velem egyet, ami természetes, az az ő igazságuk, ez pedig az enyém. Van egy filozófiai kérdés, mely lényege, hogy ha minden fehér, nem tudjuk mi hol van, ha minden jó, nem tudjuk, hogy van rossz.
120. katt2 (válaszként erre: 117. - Loch ness)
márc. 16. 22:51
Valóban? A kereszténység továbbvitte? Végül a keresztes háborúkig jutottak el, ahol kb. annyi embert gyilkoltak meg, mint a második világháborúban. Te ezt normálisnak találod? De ezt ugye nem hirdetik az igével együtt?
119. katt2 (válaszként erre: 117. - Loch ness)
márc. 16. 22:47

Elfelejtetted? Az előbb írtad:


" Az a baj, hogy úgy írsz a Bibliáról, hogy fogalmad sincs róla. "


Tehát, megtennéd, hogy válaszolsz rá? ( 115 )

118. katt2 (válaszként erre: 116. - Loch ness)
márc. 16. 22:44
Érdekes. Én a reformáció jegyében hagytam el valami arra akkreditált helyet, de én azt vallom, hogy minden embernek az örömteli élet a célja... függetlenül a vallásától, vagy annak hiányától.
117. loch ness (válaszként erre: 115. - Katt2)
márc. 16. 22:42
Ki mondta, hogy ez baj? Tumbo2 írta, hogy a Biblia mese mese hátán, erre írtam, hogy vannak benne tanmesék és vannak benne igaz történetek is. A szemet szemért elv pedig egy nagy előrelépés volt: a környező törzsek bosszúból kiirtották egymás családját, ennél sokkal enyhébb volt a szemet szemért, vagyis hogy csak annyit tegyél meg bosszúból , amennyit ő tett neked. Aztán a kereszténység ezt is továbbvitte, mert Jézus nem a bosszúállásról, hanem a szeretetről tanított, a nagy lelki erőre alapuló szeretetről.
116. loch ness (válaszként erre: 108. - Tumbo2)
márc. 16. 22:37
Nem óriási dolgokra kell gondolni. Ha pl. megbántok egy embert, igazságtalan vagyok vele, nem teszem meg a kötelességemet, ezek mind bűnök. De a bűn felismerése nem azért van, mint sokan hiszik, hogy ostorozzam magam és bűntudatom legyen, hanem hogy meglássam ezeket, megbánjam és továbblépjek, ezáltal fejlődjek, érjek. Az egyik legjobb könyvcím, amit ebben a témában láttam, az Örömteli bűnbánat, mert a keresztény életnek az öröm a lényege.
115. katt2 (válaszként erre: 114. - Loch ness)
márc. 16. 22:36
Kinek baj ez? Neked? Neki?
114. loch ness (válaszként erre: 111. - Tumbo2)
márc. 16. 22:33
Vannak benne igaz történetek és tanmesék. Az a baj, hogy úgy írsz a Bibliáról, hogy fogalmad sincs róla.
113. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 112. - Tumbo2)
márc. 16. 12:39
Bocsi, de nem értem mire gondolsz.?
112. tumbo2 (válaszként erre: 111. - Tumbo2)
márc. 16. 12:27
hol a megbocsájtás?
111. tumbo2 (válaszként erre: 110. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 12:26
mivel nem is olvastam.de valami rémlik,szemet szemért,egy másik 121 évig élt,az öregasszonynak gyereke született.mese,mese hátán.
110. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 109. - Tumbo2)
márc. 16. 11:43
Nem kell katolikusnak lenned, hogy értsd.
109. tumbo2
márc. 16. 11:14
ja,hogy is értenem,mivel én nem vagyok katolikus.
108. tumbo2 (válaszként erre: 102. - Loch ness)
márc. 16. 11:10
általános erkölcsi értékek szerint élek.miért lennének bűneim,nem csalok,nem lopok,embert meg főleg nem bántok.ki miben hisz,az ő dolga.
107. katt2 (válaszként erre: 106. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 11:05
Azért ez ritka. Szerintem, az emberek nagy többsége erkölcsös életet él. De ennek nincs hírértéke. Ezt nem kell leközölni semmilyen platformon, mert természetesnek vesszük. Hír akkor lesz, ha valaki égbekiáltó tettet visz végbe. Ugye most is, még mindig zeng a sajtó egy "különlegességtől". De megbocsátást nyert, mi több: kegyelmet. Az ilyet nincs az az ember, aki megbocsátaná, már ha valamiféle erkölccsel rendelkezik. Ezt a kérdést a végtelenségig lehetne ragozni, hogy mi számíthat megbocsátásra és mi nem. Ugye, itt lép közbe a törvény.
106. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 100. - Katt2)
márc. 16. 10:07
Sajnos manapság több embert nem érdekel az erkölcs, mint akit az érdekel, és abból, amit írt, úgy tűnik, hogy elvárná a megbocsátást sőt, ő is megtudná ezt bocsátani, ha a testvéremről , vagy a rokonomrol kiderülne, hogy megcsalta a párját a közelébe sem mennék sőt beszélni se beszélnék, vele, telefon illetve chaten sem szóval teljesen kizárnám az életemből.
105. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 99. - Okoskodó)
márc. 16. 09:41

Inkább csak erről ennyit írok, büszke lehetsz magadra, hogy megalázol igen, mindenki hibázik és nem csak a megcsalás lehet hiba, nem lamentálok a saját bűneim felett, de erre soha nem lennék képes,és más bűnre sem, pl. lopás stb. igen, kritizálom, mert a Biblia

hazugság, de ettől még van hitem, amúgy semmi köze ehhez a Bibliának, már írtam neked, hogy az ember megbánhatja a bűnét, amikor már nem számít, nem lehet visszacsinálni, hiába a bocsánatkérés, ez is ilyen, ha valaki ezt meg bocsátja , az ilyennek, kívánom újra tegye ezt vele, egy ilyen ember nem érdemli meg a megbocsátást, ez ugyanakkora bűn, mint a többi bűn, amúgy erről, látszik ha ezt tennéd elvárnád a megbocsátást meg te is meg, tudnád bocsátani.

márc. 15. 22:16
Holnap leírom, amit ma akartam, de hosszú ezért ma nem hiszen már este van.
103. katt2 (válaszként erre: 102. - Loch ness)
márc. 15. 21:20
Meghagyom.
102. loch ness (válaszként erre: 100. - Katt2)
márc. 15. 21:08

Bocs, de te nem szoktad megbánni, amit rosszul tettél, netán bűnt követtél el? És hogyan csinálod? Vajon nem azt, hogy átgondolod, megbánod, és ha lehetséges, bocsánatot kérsz attól, akit érintett a bűnöd? Plusz elhatározod, hogy ilyet többet nem teszel, mert az rossz? Miért feltételezed, hogy a vallásos ember másképp teszi? Hogy másnap ott folytatja, ahol abbahagyta? Ha belátja, hogy rosszat tett, nyilván igyekszik nem ezt tenni? Bűnbocsátó cédula meg nem létezik... A középkorban volt utoljára, és az sem úgy működött, hogy utána nyugodtan folytathatta az illető a disznóságait. Eléggé kiakasztó, hogy a vallásos embereket am block elvetemült képmutatónak tartod, akik nem tudják felismerni és őszintén megbánni a bűneiket és megpróbálni javulni. Ezért is írtam, hogy nem kellene tudás nélkül a hitről nyilatkozni, mert ezzel a cédulával abszolút mellélőttél, és te is hagyod, hogy mindenféle hajmeresztő dolgot a fejedbe plántáljanak, amiről azt hiszed, hogy így is van. Hát nincs... És valószínűleg még sok minden nem úgy van, ahogy gondolod.

Az erkölcsnek pedig a hithez, valláshoz, papokhoz is köze van, nagyon is. Te nélkülük kéred az erkölcsöt - nekünk meg engedd már meg, hogy innen is merítsünk. Mindenkinek szabad akarata van, hagyd meg nekünk is.

101. okoskodó (válaszként erre: 100. - Katt2)
márc. 15. 20:55
Hiszek
100. katt2 (válaszként erre: 99. - Okoskodó)
márc. 15. 20:48

Hát, vannak akik burkoltan, udvarias formában akarják a másik embert megszégyeníteni. De valójában egy taplónak nézik a másikat. Eklatáns példája:


"értelmezési gondjaid akadtak" , másoknál "szövegértési problémáid vannak ", " te tudod ", meg az ehhez hasonló klisék. De a hitről papolnak. Meg a megbánásról. És, akkor már tisztességes emberek lesznek?


Igen tudom, vannak akik megbánják a bűneiket. Kissé nyersebben megfogalmazva, elmennek vesznek bűnbocsátó cédulát. Ezzel a bűneik letudva. Másnap folytatják ott, ahol abbahagyták. Ugye, ezt a megoldást azok találták ki, akik a hitet a fejedbe plántálták.


Nem hitre van szükség, hanem erkölcsre. Ezt a valamit gyerekkorától építik fel magukban az emberek. Ehhez semmi köze a hitnek, a vallásnak, a papoknak. DE te csak higgy!

99. okoskodó (válaszként erre: 98. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 19:42
Hát értelmezési gondjaid akadtak, én azt írtam mindenki hibázik, én is hibáztam eleget. Nem csak a megcsalás lehet hiba..., hogy miben hibáztam, az viszont nem tartozik rád. Kénytelen vagyok az elején folytatni. A Hit elfogadja, hogy minannyian bűnösök vagyunk, de külömbséget tesz a között, aki megbánja, illetve aközött, aki nem. Te nem tudtál semmit és máris vádaskodni kezdtél, miközben a saját bűneid felett lamentálsz a Bibliát kritizálva. Te tudod. A Te életed. A Te hited.
98. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Okoskodó)
márc. 15. 15:48
Viszont a leggonoszabb az ha ezt egy férfi teszi egy nővel.
97. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Okoskodó)
márc. 15. 15:45
Miért lehetne boldog? olvasd el amit fentebb írtam amúgy maradok egyedü minthogy engem bárki is megcsaljon akibe szerelmes vagyok becsülöm és tisztelet magamat annyira hogy engem ne bántson meg valaki aki a párom lenne főleg így és képzeld ismerek egy fiút aki megcsalta a párját tegyük hozzá a párja testvérjével a testvérjének gyerekei is vannak szét mentek meg a fiú is aki meg csalta a párját és tudod mi lett vele meghalt mert öngy lett nem tudon az ilyenek van e bűntudata legalábbis utána szóval vagy emiatt tette vagy a szégyen miatt esetleg mindkettő miatt vagy mert szét mentek de komolyan hogy hihette hogy meg bocsát neki a nője kicsit sajnálom hogy meghalt és hogy így mégis csak ember volt viszont nem nagyon hiszen számomra nem csak az a bűn hogy megtette hanem a megcsalás is lehet emiatt én is gonosz vagyok de pont. le&rom
96. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Okoskodó)
márc. 15. 15:28
Az ilyen ember nem becsüli meg, a párját, a feleségét, a férjét, és nem tiszteli az érzéseit, megalázza, azaz megalázó.
95. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Okoskodó)
márc. 15. 15:21

Jól értettem, házasságtörő vagy? nem kérdezem, hogy férfi vagy nő, vagy mert nemtől függetlenül bűn, bár én nem hiszek a Bibliában, nekem az is az, ha az illető nem házas, vagy ha a másik ember sem az, akivel csalja a párját feleségét vagy a férjét, de ez ugyanúgy bűn, főleg ha egy házasságot, párkapcsolatot vagy

esetleg családot is tönkretesz mellesleg, az ember bármit megbánhat, de ez már nem számít, ez gonoszság egy gonosz emberre val, az unokatestvéremet megcsalta a pasija és két gyerekük van, a hülye pics meg, vissza akar menni hozzá, az ilyen úgyis

megteszi mégegyszer vagy kitudja hányszor teszi meg. de az ilyen aki ezt megbocsátja az megis érdemli ha újra megcsalja.

94. okoskodó (válaszként erre: 93. - Okoskodó)
márc. 15. 06:01
bocsi, házasságot tör
93. okoskodó (válaszként erre: 90. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 05:59
Úgy általában mindenkinek, aki kételkedik: A történések a szemtanúk szemeivel vannak leírva. Ahogyan ma sem tudunk minden jelenséget tökéletesen megfogalmazni, mi is alkalmazunk olyan, mintha... leírásokat. Hibákat keresünk, be akarjuk bizonyítani az igazunkat, de ugyan már kinek? Elfogadjuk, ami nekünk tetszik, de viszolygunk attól, ami a mi gyarlóságunkra mutat rá. Mások gyengeségeit kiemeljük, de bagatelizáljuk a saját hibáinkat. Elkövetünk valamit, majd megpróbáljuk igazolni azokat. Jön is az igen, de... Aki lop, az másokért teszi, aki hazudik, nem akar megbántani, aki házasságot köt, az miért ne lehetne boldog. Az életben annyi mindent elkövettem már, hogy tudom, hogy így van. Hibáztam, mert mindannyian hibázunk, függetlenül attól, hogy hívők, vagy ateisták vagyunk. A kérdés csak annyi képesek vagyunk-e szembenézni tetteinkkel, és megbánást tanúsítani...
92. tumbo2 (válaszként erre: 91. - Katt2)
márc. 14. 12:13
az égő csipkebokorral,meg hasonlókkal.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook