Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszoktatás az oviba fórum

Beszoktatás az oviba (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 8. 22:07
Szia Anita!Ez szuper,nagyon örülök neki!Reméljük most már minden rendben lesz!Akkor m ost már megnyugodtál kicsit?Egyébként én meg Melinda vagyok!
2010. dec. 7. 15:01
Szia detto .jo hirem van,,tegnap és ma is nagyon jo viselkedett mikor eljöttem,pityergés volt csak,tegnap pisilt egyedül angolul kéretözött diszeket csináltak meg is dicsérték ma is pityergés volt de ugy érzem kezdi megszokni,,nem sokára megyek érte ..ugyhogy remélem ma is rendben volt minden..
34. piroska103 (válaszként erre: 32. - Vanessa2006)
2010. dec. 7. 01:27
Mi azt csináltuk, hogy én csak délig hagytam bent az elején és sokáig csak heti két-három napot mentünk. Most már harmadik hónapja járunk és már minden nap bemegy, mondja, hogy szívesen megy, de az elején nekünk is volt olyan, hogy hátrált, hogy nem akar bemenni. Igaz, hogy amikor meglátta az óvónénit, akkor már nem volt semmi gond. De sírni soha nem sírt. Egyébként nálunk az ovis beszoktatásnál és a bölcsis beszoktatásnál bevált, hogy minden nap beszéltünk róla, hogy megy majd oviba (bölcsibe) és majd ott játszani fog a gyerekekkel, meg az óvónénikkel, mindegyiket megneveztük minden nap, beszéltünk róla, hogy milyen játékok vannak ott, mivel szeret játszani, stb.
2010. dec. 4. 12:02
Bocsi Anita!Hétfőn mi lesz?Viszed oviba?
2010. dec. 4. 11:18
Egyébként Anitának hivnak..
2010. dec. 4. 11:18
Hát láz volt náthás,torka fájt,fázott nagyon de most már jobban van,de amilyen hideg van kint és ezek fel sem öltöztetik rendesen ha kimennek szerintem hamar beteg lesz megint.
2010. dec. 3. 16:39
Szia Vanessa!Sajnálom,hogy beteg nagyon komoly?És egyébként nagy hó van nálatok?
2010. dec. 3. 16:23
Szia detto.Beteg volt tegnap lánykám ugyhogy nem vittem ma meg zárva van a ho miatt.
2010. dec. 1. 20:47
Az én lányom megmondja,hogy csak akkor kedvesek ha ott vannak a szülők.Na,hát én semmi kedvességet nem véltem még felfedezni egyikbe sem.Milyenek lehetnek amikor csak a gyerekekkel vannak?!
2010. dec. 1. 20:06
Oké feltétlen keressük egymást!Kitartás!Jó éjszakát!
2010. dec. 1. 20:03
Majd meglátom még pár nap mi lesz.most mennem kelléholnap irok mi volt.jo éjt szia
2010. dec. 1. 19:57
Ez jó döntésnek tűnik csak nkár,hogy ideiglenes-mármint az ha nem viszed be holnap!
2010. dec. 1. 19:54
Hát igen miért nem akar pisilni ha egyáltalán elviszik a vécére..majd holnap beszélek velük.Amugy hideg is van az oviba mert ugye angolok birják a hideget meg is fázott ugyhogy lehet nem is viszem.
2010. dec. 1. 19:44
Ez megint magánvélemény de szerintem egy ovónő se fogja azt mondani,hogy nem bír a gyerekkel mert magát járatná le!Persze,hogy azt mondja,hogy abbahagyja ahogy eljössz,de akkor miért pisil be?Persze lehet,hogy csak túlragozzuk a dolgot....de a gyerekünknél nem lehetünk elég óvatosak!
2010. dec. 1. 19:37
Jo köszi igy gondolom én is.Elöre félek a holnaptol.itthon nem hiztizik egy szoval nem mondja hogy nem akar menni..ott van gond ha eljövök,azt mondják ha eljövök hamar abbahagyja a sirást és játszik hát nem tudom.
2010. dec. 1. 19:24
De ha bepisil,akkor ez tuti nem jó neki!Inkább menjetek addig játszóházakba szerintem,ott messziről tudod figyelni,hogy ő is mit csinál idegen helyen!Aztán majd a másik oviban újra megpróbáljátok!Ha tényleg az ovodával van gond akkor egy életre elmehet a kedve az ovitól,sulitól!De ez csak az én véleményem!
2010. dec. 1. 19:21
Ha tudnám hogy ez elmulik és jol bánnak vele akkor nem aggodnék.ha mégegyszer bepisil nem viszem többet.
2010. dec. 1. 19:20
Itthon vagyok de itthon meg unatkozik és ö mondta mindig hogy vigyem gyerekek közé.
2010. dec. 1. 19:19
Kedvesnek tünnek de nem tudom milyenek ha eljövök.olyan aggaszto mert az jár a fejembe ha olyan jo lenne miért mondja hogy ne menjünk többet oda.
2010. dec. 1. 19:18
És muszáj mennie?Nem tudsz vele otthon maradni amíg a másikban lesz hely?De igazán nem akarok indiszkrét lenni!
2010. dec. 1. 19:16
De van de ott várolistán van sok a gyerek.
15. detto30 (válaszként erre: 14. - Vanessa2006)
2010. dec. 1. 19:12
Nincs másik ovi a közelben?Bár nem tudom ez kint,hogy működik!
2010. dec. 1. 19:09
Nem tudom mit tegyek amugy nem is eszik iszik most meg még be is pisil ja plussz már most beteg 4 nap után.
2010. dec. 1. 19:08
Köszönöm igen mosolygos volt eddig.Hát igazábol alig mond valamit,csak hogy játszottak meg hogy mit segitettek neki az ovonök,,mondta ovonö hogy magyarul szol ha vécére kell mennie,szerintem nem figyelnek rá eléggé pedig mondtam hogy magyarul mondja pisilni kell az a vécézés dehát lehet hogy nem is mer szolni nem tudom sajnos..azt mondták nem szolt csak bepisilt.
12. detto30 (válaszként erre: 11. - Vanessa2006)
2010. dec. 1. 19:04
Vanessa nagyon aranyos mint az én Lucám,mindig ott a mosoly a pofiján!Gratulálok tündéri,egyébként ő mit mond?Szereti az ovónéniket?
2010. dec. 1. 19:01
Mikor megyek érte kedvesek az ovonők játszanak énekelnek stb..nálunk nagyon nehéz mert itt angliában alapbol nem kényeztetik a gyerekeket nagyon önálloak már pici korba mindent nekik kell csinálni ,,lánykámnak segiteni kell és gondolom ez már nehéz egy angol ovonönek..sajnos meg kell szokni hogy itt minden más de nagyon nehéz..
2010. dec. 1. 18:55

Az én lányom imádott oviba járni,sosem volt sírás.

Már a második napon elküldött,hogy haza mehetek,egy hét múlva ott is aludt,imádta.Pedig Ő is nagyon anyás.Aztán ovit kellett váltanunk költözés miatt,és már ott tartunk,hogy utál járni.Januártól másikba visszük,mert ezt itt érték el nála.Soha nem mondta régebben,hogy ne akarna menni,szerette az óvónőket is.Lehet,hogy neked csak a kicsid más,de azért járj utána hogy bánnak a gyerekekkel.Nekünk most van 2 olyan savanyú uborka óvónőnk,hogy én sem szívesen megyek a a közelükbe,nem csodálkozok a lányomon.

2010. dec. 1. 18:55

Nálunk mindegyiknél más volt.

A legnagyobbik hónapokig sírt, reggel üvöltött, ütött, csapkodott. Ült a padon lehajtott fejjel, és azt mondta: anya nem szeret, anya itt hagyott. Megszakadt a szívem érte. De be tudtam nézni oldalról a termükbe, és a műsort csak nekem csinálta.

Nagyobbik lányom már 2 évesen menni akart, de a tesója csoportjába. Amikor rájött, hogy másikba kell mennie, heteken keresztül betegnek tettette magát. Hányás, hasmenés, fejfájás, fülfájás, láz...aztán egyik reggel közöltem vele, oké, akkor cseréljünk, én maradok az oviban, ő meg mehet dolgozni. Onnantól nem volt gond.

A két kicsinél beszoktatás volt, napokig ott ültem a teremben. Én ezt tartom a lehető legrosszabb megoldásnak. Az összes gyerek azért ordított, hogy az anyukája miért nem ül ott minden nap.

Idő kell hozzá, hogy rájöjjenek, ők ott jól érzik magukat.

8. detto30 (válaszként erre: 5. - Vanessa2006)
2010. dec. 1. 18:48
A lányaim kiharcolták,hogy ők legyenek a központban,a fiamnál viszont komolyabb volt a baj!Ő is bepisilt,megharapta az ovónőt,szétrúgta az ajtót/egyébként tök nyugis gyerek/!A második héten kicsit előbb mentem érte,és hallottam ahogy az ovónő beszél a gyerekekkel,meg rángatja őket!Rögtön kivettem a fiam és átmentünk egy másik oviba ahová egy hét alatt beszokott!Nem akartalak megijeszteni,nem azt mondom,hogy ez van nálatok is csak elmondtam,hogy velünk ez volt!
2010. dec. 1. 18:42
Soha nem volt sírás.....hála istennek...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook