Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk a szoptatásról és egyéb baba ügyekről fórum

Beszélgessünk a szoptatásról és egyéb baba ügyekről (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. Anitaanya3 (válaszként erre: 21. - Timicicaanyuka)
2011. febr. 25. 10:57

Szia Timi


Bocs hogy csak most írok de engem sem kíméltek a bacik és kifeküdtem pár napra.

Igen kaposvári vagyok,de az én védőnőm nem igazán nyilatkozott az ügyben amikor rá kérdeztem igaz megmondta hol nézhetek utána,de én igazából jobban szeretek olyanoktól tanácsot kérni akik már kipróbálták mint szakvéleményeket olvasgatni.Végül is elkezdted a glutént adni,vagy hallgattál a védőnődre?

32. jozsi.38 (válaszként erre: 31. - 6b006fc769)
2011. febr. 23. 16:23
aaaz biztos :DDD
31. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - Jozsi.38)
2011. febr. 23. 15:40

ott még nem tartunk:DDDDDD

biztos móka és kacagás lesz:DDD

2011. febr. 23. 15:28
de a legvarázslatosabb a hisztikorszak :DD
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 28. - Szundy)
2011. febr. 23. 15:24

Minden időszak varázslatos:)

Nektek is minden jót!:)

28. szundy (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2011. febr. 23. 14:52

Kedves Panna33!

Az biztos, hogy nagyon jól reagáltok egymás jelzéseire.Semmit nem kell erőltetni. Ha a baba igényeit veszed figyelembe baj sose lesz belőle. Amikor a nagylányom kicsi volt Én épp az ellenkezőjét éltem meg. Szopin kívül még 8 hónaposan sem akart mást elfogadni. Csak nagyon lassan tudtam bármit elfogadtatni vele, de azóta is nagyon jó étvágyú gyermek. A leveled olvasva nagyon jó volt visszaemlékezni rá, hogy ilyen nyugodt kiegyensúlyozott baba volt az Én leányzóm is, és, hogy milyen szép időszak volt, amíg szopizott. További szép napokat Nektek. :)

27. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - Szundy)
2011. febr. 23. 10:12

Sok mindent próbáltam:) Mindig először szoptatni akarom, de van, hogy pár korty után (vagy el sem kezdi) elfeszíti magát, pedig spriccel a tej.

Háromszor szokott "rendesen" szopni, ebből a hajnali a legtöbb, a többi - a három alkalmon túli- alkalom pár korty csak.

Tényleg követeli a szilárd kaját, mert addig reklamál, míg meg nem kapja.

Szóval ennyi.

Egyébként szerintem inkább ez legyen, mint szándéka ellenére letolni a torkán a másféle kaját.:) Igazából minden korának megfelelő zöldséget, gyümölcsöt és husit elfogad, kivéve a céklát:) Mondom, hogy nem olvassa a szakirodalmat:)

Köszönöm, hogy szépnek látod, nekem is nagyon tetszik:D Igazából nagyon jó gyerek, álmodni sem tudtunk volna jobbat:)

2011. febr. 23. 08:21
panna 33 tedd azt ami a babádnak jól esik :) ha több szilárd táplálékot akar akkor azt add
25. szundy (válaszként erre: 24. - 6b006fc769)
2011. febr. 22. 21:39

Kedves Panna33!

Írod, hogy a babád sok szilárd táplálékot eszik. Mikor szoktatok szopizni? Próbáltad már, hogy először szoptatod utána adod neki a szilárd táplálékot, majd ha még kér újra megkínálod szopival? A szilárd tápanyag mennyiségét nyugodtan szabályozhatod. 1 éves kor alatt a táplálék ajánlott aránya: 2/3 rész a szoptatás, 1/3 része pedig a szilárd táplálék és ez az arány 1 év után szokott felcserélődni. De minden azon múlik, hogy Neked és a babádnak mi az igénye, és mi jó Nektek. Gyönyörű szép a babád, látszik, hogy nagyon kiegyensúlyozott. További sikeres szopizást.

2011. febr. 21. 20:17

Sziasztok!

Az én lánykám 2-án múlt 10 hónapos, nálunk fél éves korig kizárólag szoptatás volt, utána mondták, hogy 7 hós kora előtt kapjon gutént. Van az egyik drogéria üzletláncnak olyan terméke, ami bio-gabonapehely babáknak. Én azt kevertem neki pépes almához és úgy nagyon könnyen elfogadta.

Mi a babakeksszel úgy jártunk, hogy elsőre leharapott egy nagyobb darabot és azonnal Hófehérkéset játszott, szóval azt is belemorzsolva a gyümölcspépbe adtam csak neki ezek után.

Egyébként nagyon tündér, ő átaludta az éjszakát nagyon hamar (ez azt jelenti, hogy hajnali 4-5 körül kelt fel először), majd fogzáskor ez kicsit megváltozik, most épp nem jön foga, így ismét átalukálja, de már 5-6 között kel:) Egyébként soha nem hagytam sírni éjjel, ha megnyekkent azonnal cicizett /volt, hogy alig vártam,mert már majd beszakadt a hátam a sok tejtől/

Még szopik, de nem olvasta a szakirodalmat, így több szilárd táplálékot kér, mint anyatejet az ajánlások ellenére:)

23. szundy (válaszként erre: 16. - Anitaanya3)
2011. febr. 21. 19:59

Szia Anitaanya3!

Annakidején, amikor az Én gyermekeim kicsik voltak 1 éves kor alatt nem volt szabad se kekszet, se babapiskótát adni, és ez nagyon jó dolog volt szerintem. Azt tanácsolnám, hogy nyugodtan szoptasd a kisfiad 6 hónapos koráig. Az ajánlásban az áll, hogy 3 hónapos kor alatt ne, de 7 hónapos kor előtt legyen bevezetve a glutén. Ha a babád 6 hónapig kizárólag szopik, még akkor is marad 1 hónap, hogy találkozzon a gluténnal. A legfontosabb a glutén bevezetésénél a kizárólag szoptatott babáknál az lenne, hogy 6 hónapos kor után,amikor a baba még szopik kis mennyiségben legyen bevezetve, ne kekszet kapjon és utána még legalább 2-3 hónapig szopjon a baba. A keksz helyett:

-'Fosfovit keksz gyermekeknek' termék, mely tehéntej és tojásmentes, glutent tartalmaz, bio jellegű készítmény

-natúr instant gabonakása por (tej és cukormentes): ezeket nyers gyümölcspépbe is keverheted, elég egy mokkáskanálnyi is a gluténnal való ismerkedéshez. Vedd figyelembe, hogy a köles és a rizs gluténmentes, tehát búza, rozs árpa a jó választás, a zab határeset.

- vásárolhatsz natúr, bio búzapelyhet, némi előáztatás után megfőzheted zöldségekkel, majd botmixerrel pépesítve adhatod a babának.

- adhatsz a kezébe kenyérvéget szikkadt zsömlét, nem tejes tésztájú kiflit, vagy otthon sütött kenyeret, péksüteményt, amely nem tartalmaz tejet. Ezeket a baba szépen nyalogatja, majszolgatja, egyúttal fejleszti azt a képességét, hogy az ennivalót megfogja, a kezével a szájához vigye, ott tartsa, és ami nagyon fontos: MAGA IRÁNYÍTSA AZ EVÉS TEMPÓJÁT, AZ ADAG NAGYSÁGÁT. FONTOS, HOGY ILYENKOR NE HAGYD MAGÁRA, NEHOGY FÉLRENYELJEN.

De tudom ajánlani neked a glutén témához további információ és tudományos háttér olvasására: [link]

Bízz magadban, és az elhatározásodban a legjobbat adod a kisfiadnak. További jó szopizást kívánok nektek. :)

22. szundy (válaszként erre: 14. - Anyamacika)
2011. febr. 21. 19:42

Kedves Anyamacika!

Ne haragudj, hogy csak most tudok válaszolni, de nem voltam számítógép közelben, mert elutaztam. A szopi kiváltása helyett nem javasolnám a cumisüvegből babatej, vagy tápszer adását. 1 éves kor után már tehéntejet is kaphat a kicsi, és ha megnéztél már tápszer összetételt, akkor az is tehéntejből van. Az ekkora babák (sőt a jóval kisebbek is) már nagyon ügyessen isznak pohárból inkább azzal próbálkozz. Nem tudom, hogy a nőgyógyásszal esetleg beszéltél-e már arról, hogy a kicsi még szopik, és, hogy ez akadályozza-e a lombikot. Az is gyakori, ha nem lombikterhességről van szó,hogy a terhesség alatt a nagyobb tesó még szopik, és nem szokott gond lenni, sőt van, hogy a tesók tandem szopnak, és az mindenkinek jó ne félj tőle. Kérdés, hogy a kezelés ezt engedélyezi-e. Próbáld megbeszélni a babáddal, hogy miért kell abbahagynia a szopit, és mindenképpen biztosíts számára egészséges ételeket, amiből választhat. Adj időt a babádnak, hiszen a számára legjobb dolog elhagyását várod el tőle. Kitartás Neked!

21. Timicicaanyuka (válaszként erre: 16. - Anitaanya3)
2011. febr. 21. 08:45
Szia Anita. Nálunk ez pont ugyanígy volt. A 4 hónapos oltáson a doktornő mondta, hogy kezdjük el a kekszet. A védőnő viszont nem javasolja. Te is Kaposvári vagy? Lehet, hogy ugyanahhoz a doktornőhöz járunk?
20. nemmaci (válaszként erre: 16. - Anitaanya3)
2011. febr. 21. 08:36

Szia!


Az én kislányom 17 hetes, ő is csak szopizik úgyhogy hasonló cipőben járunk.

Én a helyedben ne adnék még neki ilyesmit, mert valóban van egy úgy ajánlás a glutén bevezetésével kapcsolatban, de a 4 hónapos kor csak tápszeres és vegyesen táplált babákra vonatkozik. Anyatejes babáknál a glutén bevezetését 6 hónapos kortól javasolják, mikor a hozzátáplálást is kezdeni kell.

A gyermekorvosunk honlapján ez olvasható:


A nemzetközi ajánlásoknak megfelelően hazánkban is módosult a glutent tartlmazó termékek (azaz a búza, árpa, rozs, zab tatalmúak) bevezetési ideje. 2011-től az alábbi ajánlásokat tudjuk javasolni a családok számára.


1. A kizárólagos szoptatást 6 hónapos korig javasoljuk, inentől szükséges a kiegészítő táplálás bevezetése (a mesterséges táplálásban részesülőknél 4-6 hó között).


2. A 6. hónapban még kizárólag szopó csecsemőknél nem étkezést kiváltva, hanem megelőzésként napi fél, vagy másnaponta 1 háztartási keksz adása javasolt pép formában, mely elkészíthető lefejt anyatejjel, vagy forralt és lehűtött vízzel. Ez szoptatás közben vagy után is adható, ahogy a baba jobban elfogadja.


3. 4-6 hónapos korban a vegyes illetve mesterségesen táplált babáknál napi fél, vagy másnaponta egy háztartási keksz pépként való adásával történhet a gluten bevezetés, de főzelékhez is hozzá lehet habarni.


A korábban adott gluten fokozza a lisztérzékenység kialakulásának esélyét!!!

19. veraesbalu (válaszként erre: 18. - Anitaanya3)
2011. febr. 20. 21:43

ANITAANYA3

Szerintem ha elég az anyatej, akkor ne adj neki plussz babykaját.

Ötletem a következő: ha mész vásárolni, vegyél babakekszet, add a kezébe, had majszolja, de ne hagyd egyedül, nehogy félrenyeljen!

Kezembe vettem a Babydream bio babakekszes dobozt, ez 8 hónapostól javasolt.

Ha boltba mész nézz körül, de szerintem 2 hónap hamar eltellik.

18. Anitaanya3 (válaszként erre: 17. - Veraesbalu)
2011. febr. 20. 18:44

Szia veraesbalu!!


Nincs semmi gond a picurral,rendesen szopizik,gyarapszik.Állítólag ez egy új felmérés eredménye ,miszerint így kisebb rá az esély hogy allergiás lesz a gluténre.én erről most hallottam először.Én eddig azt hallottam olvastam mindenhol hogy 6 hónapos kor elött-pont az allergia miatt-ne adjak semmit a babának a tejen kívül,főleg hogy jól szopizik,elég neki az anyatej.Köszi a babakekszes dolgot ez már jobban hangzik mint a ht keksz.De írod hogy 6 hónapos kortól adható.Akkor ez kilőve?Vagy azért mégiscsak ezt kellene adnom?

17. veraesbalu (válaszként erre: 16. - Anitaanya3)
2011. febr. 20. 13:33

ANITAANYA3 !!!

4 hónapos picurod mennyivel született és most ? kg ?????

A dokinő szerint nem hízik rendesen???

Szerintem a babapiskóta durva elsőre. Én a Müllerben vettem először babakekszet, ami tojásmentes, de glutént tartalmaz.

Gergőnek 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást, mert kevés volt neki az anyatej. A tápszert nem fogadta el (a mai napig).

Először gyümölcs, utána főzelék, utána tejpép. Legalább 1hét eltéréssel.

Utána kb. 6 hónapos kortól írják a babakekszet - ha jól emlékszem. Van olyan bébiétel ami gyümölcs babakekszel.

Igaz a babakeksz nagyon drága, de babapiskóta helyett először azt vettem.

Ha adsz neki, figyeld a reakciót - glutént tartalmazó főzeléket is vehetsz, ha nem lesz rá allergiás, akkor a babakekszben lévő glutén sem fogja bántani.

2011. febr. 20. 07:57
Kisfiammal voltunk a négy hós oltáson,és a doktornő azt kezdte ecsetelgetni,hogy el kellene kezdeni napi fél db háztartási-kekszet adagolni a picinek.Eddig mindenhol arról olvastam hogy fél éves korig csak szopi.Biztos,hogy jót tesz a babának az a cukros tojásos nem tudom mivel teletömött kemény keksz a babának?Ennyire fontos,hogy a glutént bevezessük ilyen pici korban?Vagy nem megoldható ez más termékkel ami mondjuk kifejezetten erre a célra babáknak készült?Ti mit adtatok a babátoknak,ha adtatok,és ha kekszet azt hogy adagoltátok a picinek?Mondjuk én a kekszes megoldástól egyenlőre azt hiszem elzárkóznék.Előre is köszi a segítséget mindenkinek!
15. Anitaanya3 (válaszként erre: 12. - Anyamacika)
2011. febr. 16. 11:23
Köszönöm a biztatást és nagyon szurkolok nektek hogy sikerüljön a kistesó-"projekt".
14. anyamacika (válaszként erre: 13. - Szundy)
2011. febr. 16. 11:17

Kedves Szundy!

Köszi a gyors segítséget.

A kisfiam 14 és fél hónapos. Este és reggel szopizik, de van hogy a reggeli szopit kihagyja magától is.Az esti lesz nehezebb mert cicin alszik el, de igazából pár percnél nem tart tovább és már alszik mint a bunda.Napközben és reggel sem keresi a cicit csak este.Úgy érzem csak az alváshoz kell Neki igazából a cici :)Arra gondoltam hogy cumisüvegből babatejjel, vagy anyatej pótló tápszerrel próbálom helyettesíteni, de nem tudom ez jó ötlet-e.

Amitől igazából félek, hogy sokat ébred éjjel ezért köztünk alszik és cicikézve alszik vissza, ami szintén pár perc. Próbáltam már többször cici nélkül visszaaltatni, nyugtatni, de hosszan tartó sírás lett belőle.

13. szundy (válaszként erre: 12. - Anyamacika)
2011. febr. 15. 22:21

Kedves Anyamacika!

Jó lenne, ha az elválasztás fokozatosan tudna végbemenni, min. 2-3 hét szánható egy-egy szopi vagy napszak elhagyásához. Hányszor szopik még a babád egy nap? Fontos, hogy figyelj a babád jelzéseire, légy rugalmas. Figyelj arra, hogy csak a szopit vond meg a kicsitől, de a közelségedet ne. Mennyi idős a gyerkőc? Ha megérti, akkor mond el neki, hogy mit szeretnél. Ne ajáld fel a melledet a kicsinek, de ha a kicsi kéri ne utasítsd el. Próbáld megváltoztatni a napi rutinotokat, kerüld a szoptatási helyzeteket. A szopási időket fokozatosan rövidítsd le, és próbáld meg elhalasztani a szoptatást. Ha fokozatosan megy végbe az elválasztódás, akkor a tejtermelésed alkalmazkodni fog (nem kell tejapasztót szedni). Az utolsó szoptatástól számítva kb. 40 nap múlva következik be a tej elapadása. Kitartás szorítok nektek. :)

2011. febr. 15. 20:29

Valaki tud segíteni abban hogyan lehet "kiméletesen" elválasztani?

A kisfiam lombikos és szeretnénk kistesót.

Mivel stimulálni kell a szopizást sajnos abba kell hagyni.

Fiatalabb sem leszek és sok korkülönbséget sem szeretnék ezért nem szeretnék tovább várni.

Előre is köszi a segítséget!

2011. febr. 15. 20:21

Kedves Anitaanya3!

Nem kell lelkiismeret furdalást érezned, azért mert "nem tudod rávenni" a kisbabádat hogy végigaludja az éjszakát.Minden babának más a szükséglete és biztos vannak olyan szerencsések akinél a baba jó alvó, de azt hiszem mi vagyunk többségben,akik szorgalmasan felkelnek.

Az a baj, hogy legtöbbször a környezetünkben élők várják el, hogy tanuljon már meg aludni az a gyerek!De a babák nem gépek, nem lehet őket beprogramozni.Illetve javasolnak több fajta módszert amivel majd a baba leszokik anyuról.De jó ez a babának?

Az Én kisfiam fogzásig kb. fél éves koráig "jó alvó" volt.Ez azt jelenti, hogy a 3 óránkénti szopiktól lassan eljutottunk az egyszeri ébredésig-az Ő igénye szerint.Aztán derült égből fogzás :)óránként felsírt.Most 14 hónapos azóta köztünk alszik- így kevésbé fárasztó.Van hogy egyszer ébred, van hogy sokszor.

Szóval:lesz ez még így se:)Üdv a való világban :))

Ha fárasztó a sok ébredés vedd magatok közé- ha nálatok ez belefér.

2011. febr. 14. 19:58

Sziasztok!

A kisfiam 14 hónapos, és még mindig nem alussza át az éjszakát. Nem vagy egyedül!

Sok anyuka van így, akinek anyatejes a babája.

Ha nagyon fáradt vagy, ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha délben vagy délután összebújva alszotok egy jót.

Anya csak egy van!

2011. febr. 14. 19:50

Kedves Anitaanya3!

Ne aggódj nagyon jól csinálsz mindent. A babád tudja, hogy nyugodtan jelezhet, mert figyelnek rá. Azok a kicsik, akik átalusszák az éjszakát csak megtanulták,hogy nem érdemes jelezni, mert nem történik semmi. Meglátod viszonozni fogja még neked ezt a törődést. Kitartást és próbálj meg napközben pihenni, amikor a kicsi alszik. Légy büszke magadra, és ne add fel a terveid, ennél jobbat nem is csinálhatnál a gyermekeddel. Ami nem működne ilyen jól, az nem maradt volna fennt ennyi ideig.

2011. febr. 14. 17:55
nekem eddig kettőből kettő 1éves korára érte el azt hogy végig alussza az éjszakát. 4 hónaposan minimum 1x felkeltem hozzájuk. kati
2011. febr. 14. 17:16
Köszönöm a gyors üziket.Úgy látszik eddig csak olyan anyukákkal beszélgettem akiknek az átalvás a természetes.Totál megijedtem mert én a terhességem elejétől azt szerettem volna megvalósítani, hogy ott és akkor és annyit szoptatok amennyit a baba igényel,és ahogy beszélgettem ezekkel az anyukákkal megbukni látszott ez a dolog.tehát nem vagyok egyedül ezzel a "problémával?".
6. Bebe83 (válaszként erre: 1. - Anitaanya3)
2011. febr. 14. 16:08
Nem rontasz el semmit, a legjobbat adod a babadnak. De amig szopizni fog addig ejszaka nem fog aludni. Ezzel nincs is semmi gond, csak ki kell birni. Es lesz ennel meg rosszabb is amikor a foga fog jonni. Az en babam 13 es fel hos koraig szopizott, elmult 1 eves amikor eloszor veletlenul ataludta az ejszakat, ahogy elhagytuk a cicit 1-2 het max es vegigaudta az ejszakat. Nagyon nehez most nektek, tudom, de pillanatnyilag ez a legjobb amit tehetsz, meg szopizzatok! Kitartast nektek!
5. _anatha_ (válaszként erre: 1. - Anitaanya3)
2011. febr. 14. 16:01

Szia :) Ez az átalvós dolog a kismamák nagy kérdőjelei között szerintem az első helyen áll. Az én kislányom egy éves múlt most, és nem alussza át az éjszakát.

Anyukám, és általában a mostani nagyik korosztálya Dr. Spock tanításain nőtt fel, aki azt mondta, hogy hagyni kell a gyereket, hagy sírjon. Előbb utóbb minden kisbaba megtanulta, hogy hiába sír, anya nem fog bejönni cicit adni, úgyhogy alvás van. Aminek meg volt az előnye. Tény.

De a mai okosok azt mondják, köztük a nagy eü szervezetek, itthon a védőnők nagy többsége, pszichodokik stb., hogy a babának az a legjobb, ha bemegyünk hozzájuk és szépen megetetjük őket, ha éhesek.

Én is mindig kétségbe voltam esve, amikor anyukám minden alkalommal aggódó tekintettel kérdezte, hogy MÉG MINDIG NEM ALUSSZA ÁT AZ ÉJSZAKÁT!!!???!!!

Engem a védőnő nyugtatott meg, mondta, hogy nem vagyunk ezzel egyedül, sőt, az a ritka, aki végigalussza az éjszakákat.

Ne aggódj, és kitartást! :)

4. nemmaci (válaszként erre: 1. - Anitaanya3)
2011. febr. 14. 15:57

szia!

az én babám 16 hetes, mi is kelünk éjjel 1* szopizni. ne izgulj, általában a tápszeres babák alusszák át ilyen korban az éjszakát, mert nagyon eltelíti őket.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook