Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk a szoptatásról és egyéb baba ügyekről fórum

Beszélgessünk a szoptatásról és egyéb baba ügyekről (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. decc
2011. márc. 17. 17:16
sziasztok! 8 hetes hasfajos baba anyukaja vagyok. a vedonom mai is megmentett, a kamillatea helyreraktak pocok hasat par orara. sajnos azota is nyugtalan, alig alszik (illetve az nem baj, h nem alszik, csak az, hogy nyog es sirdogal meg ha nalam van is). a szoptatos teat azt hiszem abbahagyom es a napi 2 liter vizbol is elegem van. de mit igyak helyette, ami babat sem bantja? a fekete tea kilove, a zoldet nem birom, marad a voros- azt vajon lehet-e? citrusfelek nem ajanlottak- meg a leve a kipreselve sem? bolti gyumolcslevet nem akarok, eleg sok bennuk a cukor. otletetek?
62. szundy (válaszként erre: 62. - May3)
2011. márc. 16. 21:30

Szia May3!

Hiába csak Ők tudják, hogy mi a legjobb nekik, még ha nem is tudnak beszélni! A többszöri szopinál jobbat nem is adhatnál neki. Kitartás.:)

2011. márc. 15. 07:45

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeket. Tényleg megtanulta, hogy számíthat rám, mert már elég ha odamegyek és megsimogatom. Megnyugszik és alszik tovább. Nagyon jó, hogy lehet babázni és nem rontom el, ahogy azt mindenki mondta.

60. szundy (válaszként erre: 57. - Halihó74)
2011. márc. 13. 15:24

Szia halihó74!

Szerintem teljesen természetes, hogy felveszed a babádat ha sír. Ez ösztönös dolog, nem tudod elrontani ne aggódj. A kicsik igénylik az anya közelségét,és ez a "normális". Ha figyeled a babád igényeit és reágálsz rájuk akkor kialakul a bizalom (megtanulja, hogy számíthat rád). Meglátod ez a későbbi kapcsolatotokat is nagyon jól megalapozza. Tanuld meg, hogy meghallgatod a tanácsokat, de nem mindent kell megfogadni. Mindenki nagyon okos tud lenni ha nem a saját babájáról van szó. Hallgass a szívedre abból baj nem lehet.

2011. márc. 13. 14:22
hagyd sírni néhány percet, ha megnyugszik jó, ha nem, tovább vigasztalod. egyébként az én gyerekeim a szeles időben mindig nyűgösebbek voltak és többet kellett velük foglalkozni, lehet hogy nálad is ez a helyzet, a rossz időre, frontra érzékenyek a picik
58. 6b006fc769 (válaszként erre: 57. - Halihó74)
2011. márc. 13. 14:14
Nem rontod el, erősíted a hátad:) Lehet bármi akár a szeles idő is a hátterében annak, ha nyugtalan. Nálunk is voltak ilyen napok, de nem rengeteg. Szóval szerintem azt tedd, ami a babádnak jó. Ha ma ölben akar lenni, akkor nyugodtam babusgasd.
2011. márc. 13. 13:58

Sziasztok!

A kisfiam 5 hetes. Igény szerint szopik,és egy nagyon nyugodt baba. Ma viszont egész nap igényli, hogy ölbe legyen, nem lehet letenni, mert akkor mindjárt sír. Mit tegyek? Elrontom ha ölbe van? Mindenkitől azt hallom, hogy elkényeztetem. Első gyereknél még nincs tapasztalata az embernek. Van ötletetek mit tegyek? Előre is köszi.

56. szundy (válaszként erre: 52. - May3)
2011. márc. 12. 20:06

Szia May3!

Ha igény szerint szoptatod (nem csak akkor amikor éhes és sír, hanem akkor is amikor jelez és igényli a szopit, a közelségedet) a kisbabádat, akkor nem kell semmit adni a kicsinek. Az Én kislányom is 8 hónapig csak szopott, és nem igényelt semmi plussz folyadékot. Ő októberi baba volt. Az anyatej egyben táplálék és folyadék is. Nem csak akkor igénylik a szopit ha éhesek. Van, hogy csak az anya kell, kis komfort szopira van szüksége, és a jó fejlődéshez ehhez is szükség van. A tea, gyümölcslevek adásával a szopik fognak csökkenni. Az anyatej viszont a kereslet-kínálat alapján termelődik. Ha kevesebbet szoptatod a kicsit kevesebb tej is fog termelődni. De ha a két nagyobb gyermeknél bevált, hogy nem kaptak semmit, akkor bizz magadba nála is működni fog. Csak így tovább, nagyon jól csinálod. :)

55. 6b006fc769 (válaszként erre: 52. - May3)
2011. márc. 12. 18:34
Ha van elég tejed szomjoltásként is meg lehet szoptatni két "kajálás" között. Nálunk bevált. Lehet felforralt és lehűtött vizet is adni.
54. Sanka02 (válaszként erre: 52. - May3)
2011. márc. 12. 18:30
Szia! szerintem vizet nyugodtan adhatsz neki. Az én fiam 6 hónapos koráig csak szopott, de már ennyi idősen kortyolgatta a vizet is.
53. Timicicaanyuka (válaszként erre: 52. - May3)
2011. márc. 12. 18:29
A védőnő a babavizet ajánlja. Egyszer próbáltam, de eldobta a poharat.
52. May3
2011. márc. 12. 18:18

Sziasztok!


Kicsi babám most 5 hónapos csak szopizik.Én is értesültem a kekszes hozzátáplálásról,én úgy döntöttem,hogy nem adok neki.-van két bratyója ők sem kaptak és nem lett semmi bajuk.Viszont úgy vettem észre,hogy sokszor csak szomjas lehet,mert mikor sír csak párat nyel és megnyugszik.Álmos sem lehet mert utána huncutkodik tovább.Gondolkodtam rajt hogy lehetne-e teát vagy vizet adni neki.Láttam babaitalokat is 4 hós kortól.Mi a véleményetek?Próbálta már valaki? Nekem a két nagyobb fiammal nem volt ilyen "gondom"-ezért vagyok kicsit bizonytalan.

Előre is köszi!

51. May3 (válaszként erre: 47. - Judit8007)
2011. márc. 12. 18:11

szia Judit!


Én gerinces császárral szültem,ott a műtőben megsimogathattam puszit adhattam neki,de utána elvitték.Éjjel szültem és csak reggel kaptam meg pedig nem tudtam aludni,kihozhatták volna.Igaz ebben a kórházban éjszakára beviszik a babákat a baba-mama szobákból is.

50. 6b006fc769 (válaszként erre: 47. - Judit8007)
2011. márc. 2. 22:06

Szia! Én megkaptam pár órával később, bár nagyon nem tudtam vele mit csinálni, mert még mozogni nem nagyon tudtam, na meg kaptam tőle a nyakamba több adag magzatvizes-véres bukást, aztán elvitték, de akkor is csodálatos volt:)

Biztos mindenki más, de engem nagyon szíven ütött, amikor szólt a nővér, hogy megyünk fürdeni:)

Utána már szinte végig együtt voltunk, nagyon jó volt.

49. szundy (válaszként erre: 47. - Judit8007)
2011. febr. 28. 19:23

Kedves Judit8007!

Szülés után megkapni a babát nem csak a simán szülő nők kiváltsága. Sajnos nem minden kórházban működik jól a rendszer(aminek természetesnek kellene lennie), és sokszor még sima szülés után sem lehet a baba a mamájával együtt. Egy Baba-Barát kórházban ez minden gond nélkül működik. Szerencsére volt nagyon jó élményem ezzel kapcsolatban, hogy milyen ügyesen szopizott a kicsi szülés után fél órán belül miután a szülés gerincérzéstelenítésben történt. Mindenképpen beszéld meg a nőgyógyászoddal, hogy erre lenne igényed. Ez csak hozzáállás kérdése (amit akar valaki az meg is tudja csinálni, ez a kórházi dolgozókon múlik). Ha lesz rá lehetőséged használd ki nagyon jó élmény, mikor a baba megtalálja a mellet és szopizni kezd. Az első 1-2 órában nagyon aktívak a kicsik, majd Ők is álomba merülnek pár órára és ebben az időszakban nehezebben szokott sikerülni az első szopi. Legyél magabiztos és sikerülni fog. Szorítok nektek. :)

48. szundy (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2011. febr. 28. 19:08

Kedves Panna33!

Előfordul a kicsiknél, hogy időnként nem szopiznak intenzíven, viszont utána jön egy újabb nagyon bújós időszakuk. Ehhez nem kell mást csinálnod, mint máskor. Ez a gyermeked igénye. Van, amikor annyi dolog érdekli, hogy "nem ér rá még szopizni sem", és amikor nincs annyi érdekes dolog számára, akkor viszont szívesen megy szopizni. Sokszor ez miatt fordul elő az is, hogy napközben nem ér rá szopni, míg éjszaka, amikor nem éri annyi inger szívesen szopik akár többször is. Fogzás is zavarhatja, főleg áttörés előtt szokott gondot okozni. De ezt igazán csak a kicsik tudják. Ha jól reagáltok egymás jelzéseire nagy baj nem lehet. :)

2011. febr. 28. 18:43

Sziasztok!


Én most a harmadik babánkat várom, az első két gyerkőcöt császárral szültem altatásban.

A szoptatásukkal nem volt semmi gond mind a ketten közel egyéves korukig szépen ciciztek.

Nekem igazából nem volt gondom az altatással, csak kimaradt az első születést követő cicizős megölelgetős találkozás.

Most az orvosom a gerincérzéstelenítést javasolja, ha ezt választanám, lenne lehetőségem megkapni a babámat vagy ez csak a simán szülök kiváltsága?

46. jozsi.38 (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2011. febr. 28. 15:03
igen fogzás :)
45. 6b006fc769 (válaszként erre: 41. - Szundy)
2011. febr. 28. 14:46

Teljesen igazad van!:) Én is annyira izgultam, szerencsére nagyon könnyen vette kicsikém az akadályokat:)

Mostanában megint kicsit cicizősebb:) Ez mitől van, hogy periódikus nála? Én úgy érzem,hogy mindent ugyan úgy csinálok (étkezés, ivás, torna is), de hol elfordul, hol meg lelkesen szpoizik. Fogzás???

44. Anitaanya3 (válaszként erre: 40. - Timicicaanyuka)
2011. febr. 28. 10:50
köszi
43. Anitaanya3 (válaszként erre: 41. - Szundy)
2011. febr. 28. 10:50

Szia Szundy!

köszi igyekszem nem stresszelni miatta.Különben nincs vele semmi gond,eszik alszik nevet nagyokat.Tényleg örülnék ha sokáig szopizna,és megpróbálok mindent megtenni ezért.Köszi a segítséget.

42. Anitaanya3 (válaszként erre: 39. - 6b006fc769)
2011. febr. 28. 10:47
köszi
41. szundy (válaszként erre: 38. - Anitaanya3)
2011. febr. 28. 09:47

Szia Anitaanya3!

Ne izgulj ennyire a hozzátáplálás miatt. Gergő nagyon ügyesen szopik, gondolom, hogy nagyon szépen is gyarapszik. 6 hónapos kor előtt nem javasolt a hozzátáplálás, és utána is csak szépen fokozatosan kezd el. Először mindig szoptasd meg a kicsit, majd utána kínáld meg egy kevés szilárd táplálékkal. Ha nem akarja elfogadni ne erőltesd. Az én nagylányom is elmúlt 8 hónapos mire elfogadott valamit a cicin kívül. Ha nagyon ízlene neki a szilárd táplálék, akkor meg nyugodtan szabályozd, hogy mennyit egyen, nehogy gyorsan leszokjon a ciciről, mert úgy érzem ezt te sem szeretnéd. Ha először szoptatod a kicsit, majd hozzátáplálsz, és újra megszoptatod ha igényli nem lesz semmi gond az evéssel ne stresszelj rajta előre. Élvezd, amíg csak szopik, hisz a legjobbat adod neki, amit csak tudsz. :)

40. Timicicaanyuka (válaszként erre: 38. - Anitaanya3)
2011. febr. 27. 18:15
Délelött két evés között heti 2-3 szor.
2011. febr. 27. 18:05
Nekünk azt javasolták - és be is jött -, hogy délelőtt, szoptatás után kóstoltassunk.
38. Anitaanya3 (válaszként erre: 37. - Timicicaanyuka)
2011. febr. 27. 18:02

minden nap adsz neki?mikor?két szopi között,vagy konkrétan egy meghatározott szopihoz kötöd-pl reggeli?szopi elött után vagy közben adod neki?Bocsi a sok kérdésért,de hamarosan nekünk is el kell kezdenünk.Tudom hogy minden baba más de azért a tapasztalatok sokat segíthetnek.

elöre is köszi

37. Timicicaanyuka (válaszként erre: 39. - Anitaanya3)
2011. febr. 26. 17:44
Először furcsán nézett, de elfogadta. Holnap megint reszelek neki egy negyed almát.
36. Timicicaanyuka (válaszként erre: 35. - Anitaanya3)
2011. febr. 25. 11:28

Én is imádom , főleg amikor megáll szopi közben és rám mosolyog.

Nem adtam neki kekszet, de szerintem nem is fogok. Viszont almát meg banánt már kapott pár kanállal.

35. Anitaanya3 (válaszként erre: 28. - Szundy)
2011. febr. 25. 11:12

Szia Szundy!


Az a baj hogy minden szép korszaknak hamar vége szakad.Igaz hogy jön majd helyette más de mégis...

Az én babám elmúlt 4 hónapos-már,pedig még csak most született-nemsokára adhatom neki a kanalas cuccokat és lehet hogy nagyon hamar rá fog szokni és akkor vége a meghitt összebújásoknak,miközben olyan jó hallani ahogy nagyokat nyel a tejecskéből.Szopi közben játszik a kezeddel az a csöpp puha kéz,és néha rád néz és elmosolyodik amikor észreveszi hogy figyeled.Annyira jó....Közben persze kiváncsi is vagyok mit fog szólni a kanalas megoldáshoz,hogyan fogja összekenni magát és mindent maga körül...És a hiszti??Remélem még odébb van...

34. Anitaanya3 (válaszként erre: 23. - Szundy)
2011. febr. 25. 11:01

Szia Szundy!


Köszönöm a segítséget,úgy tűnik sokat tudsz a témáról.Minden esetre bíztató hogy van választási lehetőség és nem kell olyan dolgokkal tömnöm a picit amivel nem szeretném.

Még egyszer köszi!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook