Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bepisilés! fórum

Bepisilés! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. márc. 21. 09:25

Sziasztok!

Velem csak az történt meg hogy azt álmodtam wczek,

és wcztem.

De ez rég volt.

2008. márc. 16. 11:04
Sziasztok!Az én kisfiam most elsős,és szinte minden nap bepisilve jön haza a suliból!Van hogy teljesen,de legtöbbször csak egy kicsit "becsurog"!De ilyenkor is a bugyija elöl teljesen átázik és utánna a suliban így ül még egész délutánig!Soha semmi (ilyen jellegű)gond nem volt vele.Nem tudom most mitől lehet?Ha kérdezem mindig azt mondja,hogy nem bírja visszatartani.De ez itthon is előfordul.Éjszaka nem történik ilyen,csak nappal!Vizeletvizsgálaton már voltunk,ott mindent rendben találtak.Van valaki aki hasonló cipőben jár?
2008. febr. 22. 11:26
Pedig működik. Valahogy úgy ahogy Pavlov kutyája, tudjátok a klasszikus kondícionálás. Előbb utóbb eljutnak arra a szintre, hogy nem kell feltételes inger, ami jelen esetben a csengő. Az éjszakai felkeltésekkel csak annyi a bajom, hogy mi is próbáltuk de én nem érzem, hogy neki mikor kell pisilni. Volt, hogy fölkeltettem, aztán reggelre ugyanúgy becsurgott. Én azt gondolom, hogy mindenki maga tudja, hogy mi jó a gyermekének. Én mindent kipróbáltam. Egy dolgot tudok gyógyszert nem akarok neki adni. A javulás egyébként tényleg látványos.
2008. febr. 22. 10:54

Akkor megszólal maga a gyerek! :-)))



Ez a pisiőr akkor jelez, ha már csurog a lé? Akkor már hiába... a gyerkőc nem az ingerre fog felriadni, hanem a hangra. Mire magához tér, hogy elkóvályogjon a WC-ig, már az egész gatyója (és az ágy, előszoba stb.) tiszta pisi. És ha már nem használnám a kütyüt, akkor ugyanúgy bepisilne, mert se hang, se inger!

Én valahogy nem hiszek ennek a készüléknek a hatékonyságában...

69. éden74 (válaszként erre: 68. - Móni73)
2008. febr. 22. 08:40

Igen ez a készülék nagyon kényelnes az anyukának.

Jobbat tudok többször fölkelni éjszaka biliretenni, nappal többször játékosan a wc elvinni a gyereket.

A baleseteket korrekten kezelni.

Az én gyerekem biztos leszedte volna magáról ezt a műszert.


Olyat nem tudtok, hogy ha éhes a gyermek megszólaljon valami????????????????

68. Móni73 (válaszként erre: 63. - Laryan)
2008. febr. 22. 08:27

Sziasztok!

Elég régen jártam már erre. A pisiőr egy olyan készülék, amely áll egy kis hangszórós "kütyüből", amit a gyerkőc pizsamájára kell csiptetni, a vállához, de nem túl közel a füléhez. Ebből egy vezeték megy egy csipesz szerű érzékelőhöz, ami annyira érzékeny, hogy már az első csepp pisit érzékeli, ezt a pizsama nadrághoz kell csiptetni. Ha pisil megszólal a hangszóró és még villog is a készülék. Ez felkölti a gyermeket, aki így ki tud menni a WC - re. Persze az elején előfordulnak balesetek, van, hogy még most is, de lényegesebben kevesebbszer. Észrevehető a javulás. Legalábbis az én kisfiamnál.

2008. febr. 15. 09:12

Sziasztok!!

Én a gyerekorvossal beszéltem és ő ajánlotta a tena betétet ilyen esetekre. Persze annak a gyereknek, amelyiknek vizelettartási problémái vannak. Az én kisfiam iskolás, de már régóta küszködik vele, hogy egy kis pisi mindig becsurog a bugyijába, persze azért már elindult a wcre. Ebben segített nekünk a betét. Bár szerintem nagyon drága a tena betét, ezért inkább a kisebb méretű intim betétet használjunk. Így kiküszöböltük azt, hogy az iskolában nem pisili össze magát és így nem is nevetik ki az osztálytársai. Sokkal nyugodtabb és jobban tud figyelni az órákon. Előtte mindig olyan feszült volt emiatt.

66. mioerzsi (válaszként erre: 60. - Móni73)
2008. febr. 10. 21:28

Sziasztok!!

Egyszer régebben én is kerestem pisiőrt ,de már remélem nem kell.

Az én kisfiam már 12 és talán kinövi lassan.

De ha ujra kezdeném biztos hogy azzal kezdeném hogy vennék neki állitolag gyógyászati boltban is van igaz tá 20 ezer az ára ,De mennyi vizeságyneműtól megkimáélne!!

Az enyém is az ovi óta kezdte a pisit addig semmi gond nem volt ,pedig bölcsis is volt.Mindent végig jártunk ami elképzelhető ,de sokkal okosabbak sose lettünk.Ezt a pisi őrt nem rég hallottam és akkor volt egy olyan időszak talán ösz hogy 3x 4x becsurgott,de azota nem csak kb két hete ,akkor beteg volt.

n remélem mi már lassan végéhez közeledünk!!Nagyon szégyelli és zavarja ,se tábor se barátnál alvás se semmi.Ha orvoshoz vagy bárhova mentünk ,még beszélni se volt hajlandó róla .

Ja és soha nem bántottuk érte ,még a fenekét se!!!

Azét kellene, aki ilyet tesz !!Van ezeknek a kisgyerekenek elég bajuk verés nélkül is.

2008. febr. 1. 20:53

Sziasztok.

Az Én kislányom 6 éves és néha itthon elfelejt időben elmenni wc-re.Most azért kezdtünk el izgulni nehogy az iskolában is elfelejtsen elmenni.

Egyébként soha nem vertük meg emiatt.

Üdv..........

2008. jan. 31. 00:10

babin, hát te nem vagy normális...

komolyan mondom.... hogy lehet egy gyereket ilyesmiért ütni... ez beteges..... remélem a férjed /pasid ver otthon... mert megérdemled...

63. Laryan
2008. jan. 31. 00:00

Szerintem is lelki eredetü főleg!

Mi az a pisiőr??

2007. nov. 15. 20:13

Sziasztok!

Óvónő vagyok. Szinte hallom ahogy áradnak a panaszok.Megértelek benneteket.Nem is gondolnátok milyen sok szülő küszködik ezzel a problémával.Az oviban 5 éves korra kell a gyerekeknek éjszakai szobatisztaságra szokniuk,addig senki ne aggódjon.(Persze nappali szobatisztaság az óvodába kerülés feltétele.)

Van egy anyuka a csoportomban,aki 9 éves fiával és 6 éves kislányával küszködik.Egy óvodai folyóiratban találtam a következő címre,azóta is oda járnak: Száraz Éjszakák, Derűs Nappalok Alapítvány-ahonnan a hasonló gondokkal küzdő szülők segítséget kérhetnek. A telefonszám a következő: 06 20/478-53-30.Hívjátok bátran-nagyon segítőkészek.Szakszerű vizsgálatoknak vetik alá a gyerekeket.Itt biztosra kiderül lelki eredetű e a bepisilés.

Az egyik gyereknek könnyű fajsújú a vizelete-így nem érzi a nyomó ingert.Gondoltátok volna?Most gyógyszereket kell szednie.

Remélem segítettem:Zizi

2007. nov. 15. 19:42

enmvettük = nem vettük

hatszo = hatszor

enm = nem

hamaréb = hamarább

Bocsika siettem

60. Móni73 (válaszként erre: 50. - Pufika)
2007. nov. 15. 19:40
IGEN! Képzeljétek el, hogy amióta használja a kisfiam egyszer pisilt be a két hét alat , de akkor is azért, mert lecsúszott róla a pisiőr, de ráébredt és "félig ment be a pisi". Azt tudni kell, hogy amíg enmvettük meg a készüléket, egy héten hatszo is bepisilt, sőt volt olyan, hogy nyolc - tíz éjszaka is egymás után. Mi mindent kipróbáltunk. Gyógyszeres terápiát, pszichológust, homeopátiát. De enm vertük meg érte sose, mert azt nem szabad! Szeritnem azért működik a dolog. mert a gyerkőc "áttette" a felelősséget a készülékre és így nyugodtabban alszik, nem stresszel a dolog miatt. Én csak ajánlani tudom, pedig még csak két hete használjuk. Ha hamaréb tudomást szerzek erről, már rég megvettem volna. Sok sikert mindenkinek.
59. f7bc159e64 (válaszként erre: 55. - D64ebd7307)
2007. nov. 9. 19:18
Nem attol nem, te idi! De a gyereket pszihéssen viseli meg!!!!!! IQ LIGHT!
2007. nov. 9. 19:16
nemtom nő vagy pasi,de orvosi eset!!!!!!!!!!!!!!
57. f7bc159e64 (válaszként erre: 56. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 9. 19:15
Jutka, ez a nő nem normális!!!!! Velem is szorakoztak a gyerekek,de nem agyaltam meg őket.
2007. nov. 9. 19:11

Hoxa......segíts...szerinted komplett?????


drága babin...ha bepisil és eévered akkor valószinü újra be fog pisilni a stressz miatt ha másért nem....

55. d64ebd7307 (válaszként erre: 54. - F7bc159e64)
2007. nov. 9. 19:08
lett már valamelyik kisgyereknek baja attól, hogy kikaptak a fenekükre??? erre tessék válaszolni!
54. f7bc159e64 (válaszként erre: 51. - D64ebd7307)
2007. nov. 9. 19:07
Micsoda? Még hogy rácsapni?Te nem is tudod hogy a gyerekben mi megy végbe,meg kell neki tanitani nem megverni! Te ugy születtél hogy tudtál olvasn?
53. d64ebd7307 (válaszként erre: 52. - 5d3fac1d2b)
2007. nov. 9. 19:05
nem! én tanácsoltam és nekem bevált a kisgyerekemnél, azóta nem pisil be!
52. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 51. - D64ebd7307)
2007. nov. 9. 19:03
Neked elgurult a gyógyszered?
2007. nov. 9. 19:00
én úgy gondolom hogyha egy kisgyerek bepisil az ágyba rá kell csapni a fenekére, és akkor leszokik róla, ez az egyetlen megoldás!
50. pufika
2007. nov. 6. 09:22
Móni73, bevált a pisiőr? Írj légyszíves a tapasztalataidról!
2007. okt. 30. 17:48
Sikerült szereznem egy pisiőrt. Ma kezdi a fiú használni. Kívánjatok sok sikert!
2007. okt. 13. 10:26
Hát még nem sikerült eljutni a laborig! Nem tudtam annyi pisit kisajtolni belőle reggel, h érdemes legyen elvinni. Talán jövő héten...
47. Zizisicc (válaszként erre: 46. - Kangaroo)
2007. okt. 10. 23:40

A hólyaghoz a félelem, ijedtség, a(z ön)kontroll kapcsolódik, mint érzelem. Ha a külső körülményeket nem tudjuk megváltoztatni (márpedig gyakran nem tudjuk), akkor a gyermeket kell megtanítani arra, hogy merjen beszélni az érzéseiről, a félelmeiről, a neki nem tetsző dolgokról. Kicsiknél ezért jó pl. a bábozás, mert így kijátszhatja magából a feszültséget, a szülő pedig, ha figyel sok mindent megtudhat arról, hogy mi zajlik a gyerekben. Beszélgess vele sokat, de ne célzottan, hogy pl. kibántott, hanem inkább általánosságban, ki mit csinált, mi történt. Az embereket meglehet személyesíteni plüssállatokkal vagy babákkal, hagyd, hogy ő válassza ki őket.

Én mindenképpen javaslom a Bach-virágterápiát, ahol term.anyagokkal lehet oldani az elfojtott negatív érzelmeket!


Nem vagyok orvos, de pl. a gyereknél az orrvérzés hátterében ritkán állhat magas vérnyomás, ami szintén nagy nyomásra utalhat érzelmi szinten, de ne ijedj meg sokkal gyakoribb, hogy gyengébb, törékenyeb az érfal. Ilyenkor általában alkatilag gyengébb a kötőszövet, az izomtónus, ami a hólyagra ia vonatkozhat. Tehát lehet összefüggés a kettő között. Az érfalat lehet erősíteni C-vitaminnal.

46. Kangaroo (válaszként erre: 32. - Zizisicc)
2007. okt. 10. 21:44

Köszönöm, hogy írtatok! :-)

Ma kivételesen nem pisilt be se éjjel, se bent az oviban! :-))

Lehet, h rosszat teszek ezzel, de mostanában ráadok éjjelre "bilireszoktató pelust". És reggel együtt örülülnk, ha száraz marad, és nem tűnik el a mintája! Persze ilyenkor nagyon-nagyon meg is dícsérjük, és büszke magára! :-) Ciki lenne az oviba is bevinni ilyet? Kénytelen voltam már valamit ráadni, mert már két paplant, és egy ágymatracot "tönkretett". Ágyneműt még lehet mosni, de matracot nem. És a bacik meg szaporodnak benne... :-S

Próbáltam már beszélgetni vele, h bántja-e bent az oviban valaki, vagy esetleg az óvónők kiabálnak-e vele. Annyit mondott csak, h néha a fülébe kiabálnak. (Megjegyzem, láttam én már az óvónőt, h megrángatott egy gyereket, és leordította a haját szegénynek!) Viszont a dadus nénit imádja és ez kölcsönös!

Rajzolni még nem igen tud, de ki fogom próbálni! :-) Legfeljebb majd elmagyarázza, mit ábrázol a kép!

A családi életünk elég bonyolult, biztos ez is közrejátszik lelkileg nála! Kéthetente az apjánál és annak barátnőjénél töltenek egy hétvégét. Ott is biztosan mások az elvárások, szokások stb.

De ezen sajnos nem tudok változtatni! :-(

Meglátjuk, mi lesz a laboreredmény, majd azt is megírom!


Még egy kérdés: elég sokszor vérzik az orra is. Lehet összefüggés a kettő között??

45. Móni73 (válaszként erre: 44. - Zizisicc)
2007. okt. 10. 20:56
Köszönöm a biztatást és a tanácsokat. Most azonban mennem kell, mert még van egy kis dolgom a konyhába, de majd jövök holnap. Jó éjszakát!
44. Zizisicc (válaszként erre: 36. - Móni73)
2007. okt. 10. 20:49

Szia!

Gyógyteákkal nem foglalkozom, de ha akarod utána nézek. Szóbajöhet a reflexológia, bizonyos hólyag beidegzési problémáknál segíthet az intim tornának a gyerekekre kidolgozott változata. Term. gyógyászként azt gondolom, hogy akkor is lelki problémák állnak a háttérben, ha van szervi elváltozás, tehát én mindenképpen javasolnám a kineziológiát, a Bach-virágterápiát vagy egy jó pszichológust is.

Szerintem egyáltalán nem reagálod túl, megoldást kell keresni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook