Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Benti lesz a két cicám fórum

Benti lesz a két cicám (beszélgetős fórum)


16. Egy lány 789900 (válaszként erre: 3. - Bnedora)
dec. 7. 20:19
így van és mellette még azzal egészíteném ki, hogy mindent összepiszkol majd. Mert ugye frusztrált lesz. De ha viszel egy almot szerintem nem lesz gond csak hozzá kellesz szoktatni őket.
15. Sirga (válaszként erre: 11. - Enissa)
dec. 7. 14:42
Nálunk mindkettő fiatalon ivartalanított kandúr. Az egyik így is jelöl. :D És mindkettő aktív. A sokszor hangoztatott "elfekszik egész nap - lusta - meghízik" rájuk nem igaz.
14. libikóka (válaszként erre: 13. - F.Ildikó71)
dec. 6. 19:27

Kíváncsi vagyok nagyon.

Remélem jól alakul,drukkolok😺

dec. 6. 18:49
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.Amúg 25 évig volt két cicám(egymás után)akik alapból bentiek voltak és soha semmi gond nem volt velük.Még háló sem kellet sehová,de ugye most alapból más a helyzet.Kaparófa biztos lesz mert anno is volt mindig a cicáknak.Amúgy ivartalanított cicák és még chip is van bennük.A sétáltatásra én is gondoltam.Nagyon sajnálom őket mert hiába jöhettek be bármikor azért az idejük 90%-át kint töltötték pláne tavasztól késő őszig.Bár veszettül és fájdalmasan hiányoznak,de én szerettem volna ha maradhatnának,de nem lehet.Egy vigasztal,hogy ketten vannak és így nem fognak unatkozni.Majd jelentkezem,hogy mi a helyzet.
dec. 6. 17:01

Nekem 8 éves ivaros kandúrom van. 6 évig kinti-benti cica volt, de kinti léte alatt 5-6 napra elcsavargott, és másfél füllel 3 lábon ugrálva vérző arccal jött haza. A legbosszantóbb ilyen kilengése 2021 karácsonyán volt.

Azóta benti cica, fiam h-o-n dolgozik , én vegyesen h.o-zok,ill munkába járok, igy soha nincs egyedül.

2022 elején vettünk neki pórázt. Tűri és tetszik neki. Minden nap sétálunk rossz időben 1-2 órát, máskor többet, mind a ketten élvezzük. ( a fiam is, igazi kikapcsolódás )Ma pl a fehér hóban nagyon boldog volt, nem fázott.

Már többen jelentkeztek,hogy vállalnák a sétáltatását.


ja és a lényeg ? szuper egerész, amit egy elkényeztetett macskáról nem is hittünk feltételeztünk volna.

adatlapomon ő a Picike, profilkép és még néhány fehér-cirmos.

Szerencsére csak a reklámújságokat kaparja.

11. Enissa
dec. 6. 16:13

Nincs ilyen tapasztalatom, de kaparófát, vagy egy vaskosabb faágat, vagy mindkettőt állíts be nekik.

És ne legyenek ivarosak, mert az ivaros cicák, ha bentiek akkor is mennének, ha hívja őket a természet, na és nem beszélve a jelölésről.

10. Sirga (válaszként erre: 6. - F8c32ccd19)
dec. 6. 13:50
Valóban jó ötlet minimum egy kaparófa. Amúgy az enyémek semmiben nem tettek kárt. (Azt nem írtam: 10 évesek, és kb. 3 éve nem mehetnek ki. De nagyon ügyesen próbálkoznak. :D)
9. Sirga (válaszként erre: 1. - F.Ildikó71)
dec. 6. 13:47

Szintén 2 kinti-bentiként felnőtt cicám van. Az egyik néhány éve megsérült, ami miatt szteroidos injekció(ka)t kapott. Mivel a fára mászás, a kinti élet veszélyes lehet számára - újra megsérülhet -, úgy döntöttünk, maradjon benti. (A másik cica hosszú szőrű, így őt attól is féltjük, hogy valakinek túlzottan megtetszik ...) Néha - főleg napközben - nehezen bírják, egyszer-egyszer sikerül kiszökniük. (Sajnos a sérült cica azóta többszöri kúrán átesett az újbóli sérülések miatt. Mostanra a farkát nem tudja mozgatni, nem is érzi.)

Nem egyszerű. De az éjszakákat nagyon élvezik, amikor benn a melegben, biztonságban, velünk alhatnak. :)

dec. 6. 09:20
Az én cicám is kinti-benti cica volt. Aztán egy nagy verekedésben leszakadt a lábujja. Amíg kezelte az állatorvos, kb. 2 hónapig, aggig nem szabadott kiengedni. Persze ha lehetett meglépett. De megszokta bent és utána sem engedtem ki, mert tudtam, hogy később a kertes házból 35 nm2-es lakásba fogok költözni. Nincs vele gond, azóta sokkal többet bújik hozzám. Egyszer próbált kimászni a lebuktatott ablakon, de ennyi. Majd írd meg, hogy sikerült a beszoktatás.
dec. 6. 08:57
A környéken van egy hölgy aki egy gyönyörű fehér cicát sétáltat minden nap, hámmal. Tudom, nem mindegyik szoktatható rá... Az előny, ha van erkélyed ahová ki tudnak ülni levegőzni (nyilván az erkélyre macskahálót kell szereltetni előtte)
dec. 6. 07:53

Megszokhatják, de elképzelhető, hogy addig a bútoraidból, vagy a dísztárgyakból a polcokon nem sok marad épen;-)


Vagy felmásznak a függönyön a karnisra, leszakad velük együtt...stb.


Erre készülj fel, VAGY: szerintem, macskabútort érdemes lenne venned, és pl. : az ablak közelébe tenned, h. nézelődhessenek, h. az első pillanattól arra másszanak, azt kaparják...

dec. 6. 07:50
Megszokják. Nekünk van utcáról mentet cicánk, teljesen jól elvan bent. Fém szúnyogháló van az összes ablakon és így szellőztetéskor sem tud meglépni és ki tud ülni nézelődni.
4. timycat (válaszként erre: 1. - F.Ildikó71)
dec. 6. 07:33

Megszokják. Anyumnál a 7 éves cica kapott szobafogságot. Előtte ki-bemászkált a házban, de elcsavargott, napokig nem ért haza és összeverve kószált a főúton. Szerencsére anyum megtalálta, begyűjtötte, doki helyrepofozta és azóta kizárólag benti cica. 1-1,5 hónapig ment a nyigás, de mára megszokta, nem rohan ha nyílik az ajtó, nem akar szökni. Persze ez most magyarázható a hideggel is és tavasszal lehet megint beindul nála a szökhetnék, de most nagyon jól elvan benti cicaként.

Annyi hogy náluk nem költözés volt, maradt a megszokott házban, csak nem mehet ki az udvarra.

dec. 6. 06:38
Állítólag a cicák jól megvannak lakásban is, de ezek ugye kintiek voltak. Szerintem nagyon rossz lesz nekik a bezártság. Amennyiben mégis magadhoz vennéd őket, fel kell készülni arra, hogy mindent összekarmol, mindenhová felugrik, és nagyon kell vigyázni arra, hogy a nyitott ablakon ki ne ugordjon. Szerencsére én fordított helyzetben voltam, panelból kertes házba hoztam őket.
dec. 5. 23:40
Erre én is kíváncsi lennék.
dec. 5. 23:23
Sziasztok.Olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi akik hasonló helyzetben boltak.Adva van két cica.Lassan 4 évesek lesznek.Születésük óta úgy élnek,hogy szabadon dönthetnek arról,hogy kint vagy bent szeretnének lenni a házban.Egy olyan környéken élnek ahol van udvar,mező,erdő.Szóval klassz kis hely.Lehet fára mászni,pillangót kergetni stb.Ráadásul az egyik cica minden reggel sétálni megy egy kutyával és a kutyát sétáltató emberkével.Ezek az én cicáim és eddig én is ott laktam ahol ők maradtak.Nem akartam megbolygatni jó kis életüket így mi vissza költöztünk panelba ők maradtak bértartásban.Viszont mégsem maradhatnak ott a jó kis helyen és hozzom őket magamhoz.Szóval nem tudom,hogy fogják majd ezt a bezártságot megszokni.Volt valaki hasonló szituban?Ha igen,mi a tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook