Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Békásmegyeri Kismamák és Kisbabák ide :-) fórum

Békásmegyeri Kismamák és Kisbabák ide :-) (beszélgetős fórum)


130. malkata
2012. jún. 10. 19:08
Igen, de gondolom védőnőtök is új lesz, nem tudom hogy megye ez, mert nálunk a dokinak a védőnővel közösen van oltás, tanácsadás. Hova fogtok költözni?
129. manó2000 (válaszként erre: 128. - Malkata)
2012. jún. 10. 19:06
Ok, köszi! Oltásra pedig az egészséges rendelésre kell vinni ugye?
128. malkata (válaszként erre: 126. - Manó2000)
2012. jún. 10. 18:56
Csobánkán van, de nem jut eszembe a másik dokinéni neve aki szemben rendel, ő idősebb, párszor voltunk nála helyettesítésen, ő is jónak tűnik.
127. manó2000 (válaszként erre: 124. - Malkata)
2012. jún. 10. 18:53

Akkor nincs sok köztünk, én 34 éves vagyok. 31 voltam az elsőnél, így nem bántam, hogy gyorsan jöttek a fiúk.

Testvérféltékenység: Van bőven! A legnagyobb féltékeny, de oda vissza mindegyik egy kicsit. Ő nagyon anyás.Andris, Árpi, Attila.

126. manó2000 (válaszként erre: 121. - Mandy)
2012. jún. 10. 18:48

Hú, nagyon köszönöm! Jól hangzik a művészeti ovi is. Asszem körbejárom majd őket.


Székely doktornő a Csobánka téren dolgozik vagy a Duna felőli oldalon?

125. malkata (válaszként erre: 121. - Mandy)
2012. jún. 10. 18:47
Igen, Waldorf ovik/iskolák tényleg fizetősek, 35.000 egy hónap:S Még nem döntöttük el, hogy hova fog járni Rozi, ha elköltözünk van Rákosmentén is Waldorf... Viszont ezekbe is nagyon nehéz bekerülni:(
124. malkata (válaszként erre: 123. - Manó2000)
2012. jún. 10. 18:46

Hát mivel már 36 évesek vagyunk, azt hiszem itt lesz a vége, meg a házban is csak két kicsi gyerekszoba lett kialakítva, nincs is többre lehetőség.

Rozi örül, mikor még csak tervben volt a tesó azt mondta nem kell, de mióta tényleg jön örül, bár mostanában ő is kisbaba.... Nálatok van féltékenység? és mi a srácok neve?

123. manó2000 (válaszként erre: 120. - Malkata)
2012. jún. 10. 18:39
Rozi mit szól a kistesóhoz? Mondjuk akkor lesz igazán érdekes, amikor hazaviszed a kistesót. :) Ti mennyi gyerkőcöt szeretnétek?
122. mandy
2012. jún. 10. 18:31
Ja és itt a hegy felöli máltai játszótéren - de azt hiszem a Duna felöliben is - van heti egyszer zenebölcsi, ami ingyenes, illetve becsületkassza van, ha akarsz teszel be pénzt (amennyit akarsz), ha nem, nem :)
121. mandy
2012. jún. 10. 18:29

Sziasztok :)))


Én meg Újbudán nőttem fel és laktam 23 éves koromig, azóta lakok Békáson - éppen most lesz 10 éve :))


Ovis tapasztalataim. 2 éve már körbejártam a témát, Bálintomnak akkor néztünk szét ovi ügyben, idén pedig mégegyszer, mert most meg Lilim lett oviskorú.

Mi a hegy felöli oldalon lakunk, így ezeket ismerem.

1, A Walldorfnak jó híre van, viszont fizetős, és nem is olcsó, így nálunk szóba se jött! (Ha rendesen odaíratod a gyereket, akkor is fizetős, nem csak akkor, ha pár órára beviszed.)

2, Mustármag - ez keresztény ovi, nem fizetős, viszont kell a beíratáshoz lelkészi ajánlás, vagyis egy pap, aki igazolja, hogy rendes keresztény család vagytok, és jártok templomba.

3, Napraforgó ovi - a nagylányom ide járt (mostmár 13 éves), akkor még nem volt az igazi, ezért nem voltam benne biztos, hogy a két kicsit is ide hozzam-e, de azóta nagyot változott, mostmár nem 'sima' ovi, hanem művészeti, amit nem úgy kell elképzelni, hogy művészpalántákat képeznek, de többet kézműveskednek, báboznak, és zenélnek mint egy átlagos oviban. Tavaly kétszeres túljelentkezés volt, így nyilván minden második gyereket el kellett utasítaniuk (körzetieket is, mert egyszerűen nem volt hely), idén viszont csak négy gyereket kellett elutasítaniuk - éppen most tették ki a listát, hogy kiket vettek fel. Szóval ez évről-évre változó, hogy milyen nagy a túljelentkezés.

4-5, Viziorgona és Bárczi utcai ovik - ezeket azért veszem egybe, mert egy óvoda tulajdonképpen, csak két épülete van. Ezeknek a fő profilja a korai problémák kiszűrése és gondozása. Nagyon profik, két barátnőm gyereke is ide jár, itt alapból jár a fejlesztő torna, pszichológus és fejlesztő pedagógus, ami szerintem tök jó! De mondjuk én elfogult vagyok, szerintem a legjobb a Napraforgó :)))


Gyerekorvos: Mi is Székely doktornőhöz járunk, már 10 éve, én is nagyon szeretem! Sajnos eléggé le van terhelve az összes doktornő, mert mikor annak idején kevesebb volt a gyerek, akkor elküldték az orvosokat, és most hogy újra egyre több gyerek születik, nem vettek vissza orvost, tehát ugyanannyi gyerekorvos van egyre több gyerekre.


Játszóház: mi a Csillagvárba járunk, nagyon kedvesek, és olcsóbb mint az átlag :)

120. malkata (válaszként erre: 119. - Manó2000)
2012. jún. 10. 18:00
Teljesen jól vagyok, talán ez a front kicsit jobban megvisel, mintha baba nélkül lennék és álomkóros vagyok:) Elején sokat émelyegtem, Rozinál ilyen nem volt, de már elmúlt. Még mindig azt mondják nem is látszik, alapból is nagydarab vagyok, de én már jócskán érzem a pocakot:)
119. manó2000 (válaszként erre: 117. - Malkata)
2012. jún. 10. 17:48
Hogy bírod a babavárást?
118. manó2000 (válaszként erre: 117. - Malkata)
2012. jún. 10. 17:46

Igen, 15 hónap van köztük.

Változó, van amikor szuper napunk van, akkor jól bírom. De vannak elég nehéz napok is. Ha éjszaka nem alszunk, akkor nagyon fárasztó, de az kevesebb gyerekkel is az lenne. :)

Most úgy érzem, bőven elég a 3 gyerkőc! :)

117. malkata (válaszként erre: 115. - Manó2000)
2012. jún. 10. 17:40
Köszönjük! Akkor lehet egymásra találnának:)Nem apróztátok el, ha jól számolok mindenhol olyan 15-16 hónap a korkülönbség:) Jól bírod? Nem fárasztó? Lesz még több babuci?
116. malkata (válaszként erre: 114. - Manó2000)
2012. jún. 10. 17:39
Merre néztek házakat?
2012. jún. 10. 13:43

Jaj, de látom, hogy elköltöztök??

Megnéztem a képeket a kislányodról. Nagyon szép és aranyos! :) 4 hónap van a kislányod és a fiam között.

114. manó2000 (válaszként erre: 111. - Malkata)
2012. jún. 10. 13:07
Igazából most nézünk házakat, remélem hamarosan már ott leszünk, megállapodás kérdése. Viszont ha addig nem is amíg szülsz, de ha pár hónapos már a Kicsid tuti ott leszünk, hátha össze tudunk hozni valami talit. :)
113. manó2000 (válaszként erre: 111. - Malkata)
2012. jún. 10. 13:04
Igen, 3 fiú és a legnagyobb hamarosan 3 éves. A középső 20 hónapos a legkisebb 4 hónapos.
112. malkata (válaszként erre: 102. - Manó2000)
2012. jún. 10. 09:53
3 kisfiú, a legnagyobb ovis? juj jó picurkák:))
111. malkata (válaszként erre: 110. - Manó2000)
2012. jún. 10. 09:45

Milyen idős a fiad?

Játszóházban mi csak Budakalászon a tóparton voltunk, egész aranyos hely, bár nincs összehasonlítási alapom. Ha gondolod társaságnak összeereszthetjük egymással a gyerekeket, bár én szeptember végén szülök:)

110. manó2000 (válaszként erre: 109. - Malkata)
2012. jún. 10. 08:14

Igen, igazad van, esélytelen lesz már.

Jó lenne a közösség a fiamnak, mindenképpen megnézem a kisovit. Nagyon köszi!!

109. malkata (válaszként erre: 108. - Manó2000)
2012. jún. 10. 07:59
Oviba jelentkezések már megvoltak, lehet tényleg lemaradtok, ha a kisovi érdekel (az csak 2 órás, fizetős), akkor oda is hamar jelentkezni kell. W normál oviba alig volt hely, oda se lehet bejutni.
108. manó2000 (válaszként erre: 106. - Malkata)
2012. jún. 9. 22:24

Köszönöm szépen!


Asszem mi idén lemaradunk az oviról. Gondolom év közben nem lesz esélyünk bekerülni.

EZ a kisovi jól hangzik! :)

107. manó2000 (válaszként erre: 104. - Fodoros)
2012. jún. 9. 22:22
Köszi! :)
106. malkata (válaszként erre: 103. - Manó2000)
2012. jún. 9. 21:38

Gondolom az oviköteles gyerkőcöt a örzeti ovi beveszi kötelezően ha ide költöztök. Duna felöli olvalon van Montessori módszerű ovi, hegy felölin is biztos jók vannak. Én kislányom még csak 3 éves lesz novemberben, de gondolom a tesó miatt nem vennék fel, nyáron pedig elköltözünk, így végül nem erőltettem. Ófaluban van egy Waldorf ovi, oda járunk hetente 1x kisoviba, amit nagyon szeret. A művházben szokott lenni csiri-biri torna, talán ringató is, régen jártunk, de már nem elégíti ki:)

Gyerekorvos nálunk Dr. Székely Zsuzsanna, rendes aranyos nő, Rozinál voltak problémák, műteni is kellett, mindig nagyon megértő volt, aggodalmaimnak helyet adott, elküldött soron kívül UHra, laborba, telefonon is mindig rendesen tájékoztat, Bethesdában dolgozott régebben, kórházi tapasztalata is van. Csak nem tudom fogad-e körzeten kívülieket.

105. malkata
2012. jún. 9. 21:32
Sziasztok, mi a buta időjárás miatt kicsit megcsúsztunk, én egész nap hulla voltam, Rozi pörgött, csak 4 körül dőlt ki, akkor én már nem tudtam:D Későn is ébredt, csak most megy fürödni, nagymama szerencsére viszi:) Ti hogy viselitek az időjárás változásokat?
104. Fodoros (válaszként erre: 103. - Manó2000)
2012. jún. 9. 13:31

Szia Manó!

Talán a lányok is előkerülnek valamikor, de nekik nehezebb, mert ott vannak a lurkók. Én még könnyen virgonckodom, mert nem rángatja senki a szoknyám szélét. Na majd egy fél év múlva visszasírom ezt.

Viszont ezekben a kérdésekben ők a szakértők.

2012. jún. 9. 12:58

Esetleg milyen ovi az, amelyikről jó tapasztalatotok van?

Még egy jó gyermekorvost is ha tud valaki javasolni?

2012. jún. 9. 12:53

Sziasztok!

Nagyon örülök nektek!

Én sok éven keresztül Békáson laktam, most Újbudán, de úgy néz ki pár hónapon belül Békásra vagy Óbudára költöznénk.

Nekem 3 kisfiam van. A legnagyobb oviskorú. Esetlen meg tudnátok mondani, hogy mennyire zsúfoltak az ovik a 3. kerületben? Ahol most lakunk, ott abszolút, 3-szoros a túljelentkezés. Ha Békásra költöznénk milyen esélyünk lenne az ovira?

VAgy milyen játszóházak vannak amiket javasolnátok megnézni?

101. Fodoros
2012. jún. 9. 09:41

Sziasztok!

Egy fiús, és egy lányos anyuka.... Úgy tűnik egyenlőre, hogy én is fiús maradok, pedig annyira szerettem volna egy csajszit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook