Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Befordulás a 34. hét után tapasztalatok fórum

Befordulás a 34. hét után tapasztalatok (beszélgetős fórum)


22. Amaunet (válaszként erre: 13. - Csillagszem38)
febr. 20. 13:03

Azt írtam volna?


Visszaolvastam, nem írtam sehol, hogy sokkal jobb lenne mindenkinek.

21. Sütikee (válaszként erre: 20. - Csillagszem38)
febr. 18. 22:17
Nálam tényleg az utolsó pillanatban fordult be, már a kórházban voltunk, vártuk az orvost.
febr. 18. 21:50

Nem emlékszem, az egyikről nem is tudok, meg sem említette az orvos, nem is tudtam róla, hogy ez gond lehet, 22 éve volt, szóval passz 🙈😂 nem volt mèg ilyen para világ akkoriban. Mindenhol csak annyit hallottunk, hogy X hetek között megfordulnak és kész.


A másodiknál (8eve volt) a normális időben, de nem tudom mikor. 🙈 csak arra emlékszem, hogy összevissza volt a gyerek a hasamban (rettenetesen sokat mozgott, majd meg haltam pedig picike volt, 2600 gr lett a vége)


Biztosan a 34. hét előtt, de hidd el, az utolsó pillanatban is befordulhat! Szorítok!

19. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 21:30
Traumatizalt bármitől lehet. Természetes szüléstől is, ha pl elakad. Szóval csak emiatt aggódni felesleges. Vannak dolgom amiben a császárnak van előnye. Pl szinte 0% az esély az oxigén hiányra. A babával kisebb esetben történhet baj. De ha faros mindenképp jobb a császár szerintem.
febr. 18. 21:24
Neked lehet tudni mikor fordultak be? :/ Ilyenkor már nagyon kevés helyük van ha jól tudom.
febr. 18. 21:11

Jesszus!


Nem olvastál eddig a szulesrol/csaszarrol? Ezek új infók voltak neked? 😱😱 Mert, ha igen, az baj. :(


Ezt nem neked írtam legfőképpen, hanem a hozzaszolonak, mert nagyon felháborított az, amit írt.


Igen, jobb lenne, ha befordulna, de ha ne fog, akkor így kell történnie, mert valami gátolja, amitől nem tud megfordulni és szülés közben életveszélybe kerülhetne. Csak nyugi, bizd a természetre és ne parazz!!!


És megint ez a kva internet, hogy a kismamákat szetparaztatja... Nem lennék most első gyerekes kismama. Így élvezni sem lehet az egészet.

febr. 18. 20:52

Értelek. Hát most a lassan kezd velem forogni a szoba..ha ez tényleg így van. Ugyan is ha farfekvéses marad, nem fogják megengedni a természetes szülést, mert az veszélyes neki és nekem is.


Nem akarom, hogy traumatizált gyermekem legyen.


Szerintem aludni se fogok tudni a kövezkező UH-ig, hogy talán befordult e.


Most nagyon elkezdtem félni. :((

15. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 20:50

Egyiknél se éreztem semmit a befordulasbol,csak a dokik megemlitettek, hogy befordult.:)

Reméljük a tied is befordul! De.ha nem, annak megvan a komoly oka és szükséges lesz a császár, hidd el. ;) kitartás!

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
febr. 18. 20:48
Nekem meg a két természetes szülések között is volt különbség. Az egyiknel volt gatmetszes, (21 évvel ezelőtt, nem volt divat a gatvedelem, pedig 3 kg se volt a gyerek) a másiknál nem. Másodiknál mintha nem is szültem volna, két óra múlva mentem zuhanyozni mèg a szülőszobában és magam mentem vissza a kórterembe szülés után 🤣🤣🤣 míg az elsőnel hetekig ülni se bírtam, rohadtul szenvedtem.
13. Csillagszem38 (válaszként erre: 6. - Amaunet)
febr. 18. 20:44

Jesszus, ne írj ilyet, hogy sokkal jobb mindenkinek a császár! A babának szó szerint egy traumatikus élmény, nem véletlenül halad olyan sokáig végig a szülőcsatornan a vajúdás alatt, ez a természet rendje, így készül fel a kinti életre!

A nőnek meg egy komoly hasi műtét, ahol több réteg izmot átvágnak, ami után rengeteg szövődmeny fordulhat elő.:(

Elkeserítő ilyet olvasni, hogy van, aki komolyan ezt gondolja. :(

12. Sütikee (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 15:51
Érezni fogod, fordul egy hatalmasat, majd a gyomorszájnál érzed a rúgásokat.
11. Sütikee (válaszként erre: 9. - Kiskacske)
febr. 18. 15:49
Azért az sem igaz mindenkire, hogy a császár után nem épül fel hamarabb mint spontán szülés után. Én négy nap után vittem le a kutyát a negyedikről sétálni. Én hamar felépültem.
febr. 18. 15:09
Megnyugtattátok a fi-t.:)
9. kiskacske (válaszként erre: 6. - Amaunet)
febr. 18. 14:10

A baba szülőcsatornán való áthaladása Hormonális folyamatokat indít el a babában és az anyában is.

Ha összeszedett tudsz maradni, akkor ez nem feltétlenül végeláthatatlan folyamat.(Persze van, hogy nem csak ezen múlik)


Ha nem sérül farkcsontom, akkor kb. kettő nap múlva semmi bajom nem lett volna szülés után, pedig gátmetszésem is volt.

A császáros heg sokkal lassabban gyógyul, Az én nővéremet is császároztak mindkét alkalommal, gyorsan gyógyult, de nem ennyire.


Az igaz, hogy erre nem szabad rágörcsölni a baba egészsége a fő, nincs kevésbé értékes szülés.


Persze ez nagyon rossz, ha valamire 34 héten át készülsz, aztán keresztül húzzák ezt.

8. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Amaunet)
febr. 18. 13:10
Inkább fogalmaz úgy hogy van akinek és van az az eset amikor jobb. Azért a felépülés legtöbb esetben császár után sokkal lassabb, és fájdalmasabb. Nincs az a nő aki egy órával műtét után egyedül kimegy pisilni és sétál, természetes szülés után meg nem ritka. A természetes szülés meg előtte, alatta fáj, de valakinek az sem vészes. Minden szülés más és más. Az meg tudományosan bizonyítva van miért is jobb a babànak ha áthalad a szülő csatornán stb. Amit irtál az egyáltalán nem igaz.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Sütikee)
febr. 18. 12:17
Le tudnád írni kérlek, pontosan milyen vot?
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 11:41

Miért idegenkedsz ennyire a császártól?

Sokkal biztonságosabb az anya és a baba szempontjából is. Nem kell annyi fájdalmat ki tudja milyen hosszan elviselni, a babábak világra kűzdenie magát a szülőcsatornán és sokkal hamarabb felépűl a kismama a műtét után. Csak előnyei vannak a hagyományos szüléshez képest.

Hugomat császározták, mert annyira elfáradtak (a baba és ő is) a vajúdásban, hogy nem bírta volna kitolni. A baba is nagy volt. Ő sem számított császárra, de jól élte meg.

5. globus (válaszként erre: 4. - Globus)
febr. 18. 10:34
Ja, bocs. 34. hét?
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 10:34
Mikorra várható?
3. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 10:24
Nem kell görcsösen ragaszkodni a spontán szüléshez, a lényeg, hogy egészségesen jöjjön világra!
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 10:23
Nekem szó szerint az utolsó pillanatban fordult be, azt nem lehet semmivel összetéveszteni,ahogy megfordul. Igaz, így is császároztak, de nem baj. Különben mind a ketten ottmaradtunk volna!
febr. 18. 09:13

Kedves Kismamák!


Olyanok tapasztalatát szeretném, akiknek babájuk a 34 és utána lévő hetekben fordult meg farfkevésből. Nálunk még ez a helyzet, de az utolsó pillanatokig reménykedem. Rendben volt a várandóság. Elől fekvő lepényem van, és “talán” az orvos szavaival élve enyhe szív alakú méhem.


Van aki érezte? Milyen volt? Vagy a mozgásokat érezte onnantól máshonnan?


Ha nem fordul be akkor így kellett lennie az ő érdekében, természetesen elfogadom a császárt. De azért a remény hal meg utoljára.



Minden választ köszönök

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook