Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bebüdösödött csizma, bakancs? fórum

Bebüdösödött csizma, bakancs? (beszélgetős fórum)


jan. 13. 20:53
Chinofungin spray megelőzésre is.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Andi6020)
jan. 12. 22:08
Sosem cserélem le a cipőmet az irodában se, ennek ellenére nem rohad bele a lábam a cipőimbe.
21. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 12. 21:27

Mégsem rohad bele a cipőbe a laba mindenkinek.

Irodába biztos vinnék váltócipőt.

20. Charlize (válaszként erre: 14. - Utolsó betyár)
jan. 12. 13:57
Én is szerencsés vagyok, mellettem sem fonnyadnak el a növények. Azért váltok papucsra, mert lazább, nem szorítja a keringésemet. Bakancsban egész nap… uhhh…
19. Anyagi
jan. 12. 11:53

Dm, Rossmann egyéb kemikáliákat árusító boltok.

Menj be és kérj tanácsot!

Létezik a problémádra megoldás - spré formájában! Rendszeresen a cipőbe kell fújni és hagyni, hogy megszáradjon!


Ha van cipész a környékeden, tőle is érdeklődhetsz!

Valószínűleg régi, öreg, jól bevált ötleteket tud adni!

Mint pl. talán a szódabikaróna!


Drukkolok, hogy megoldást találj!

jan. 12. 11:52
Igen, igazad van. Nekem sem jó érzés, bevallva sokszor, hogy izzad benne a lábam.
jan. 12. 11:20

Egy perc, mire átváltod.

Ha csak emiatt (váltás hiánya) büdösödik a csizmád, bakancsod, megérné váltani. Nem?


Nekem már az is rossz érzés, ha kocsiban ülve melege van a lábamnak csizmában. Azt meg tényleg nem bírnám, ha fűtött helyiségben napi több órát kellene csizmában vagy bakancsban töltenem.


A helyedben én váltanék, de te tudod.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Charlize)
jan. 12. 11:16
Igen, iroda, de sokszor másik épületbe megyek át, és emiatt sokszor fenn is hagyom ilyenkor, mert lusta vagyok váltogatni.
jan. 12. 10:07
Lehet kapni cipő sprét, az fertőtlení és szagtalanít is. Utána meg tedd ki szellőzni.
14. Utolsó betyár (válaszként erre: 12. - Charlize)
jan. 12. 10:02
Én még nyáron is abban dolgozom, de nem akar a közelemben egy növény sem elpusztulni, ha leveszem, mikor hazaérek. Biztos én vagyok a szerencsés alkat.
jan. 12. 10:00
Önmagában nem, csak ha a test szerves részét képezi.
12. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 12. 09:58

Irodában dolgozol? Vagy milyen helyen?

Váltócipő/papucs kellene. Meg is őrülnék egész nap bakancsban ücsörögni fűtött helyen.

11. horakulum (válaszként erre: 10. - Horakulum)
jan. 12. 09:26
Bocs :) Félreérthető, ahogy írtam. A Deichmannos cipőfertőtlenítő sprayvel természetesen ne a talpadat fújd be, hanem a cipőt :) Nagy része alkohol, szóval ha tiszta alkoholt szerzel és azzal permetezed be, az is tökéletes lesz. :)
jan. 12. 09:24

Channa meg a többiek már szinte mindent leírt(ak). Amit tehetsz összefoglalva:

- inkább bőr lábbeli mint szintetikus

- a talp hintőporozása vagy sprayzése erre szolgáló kozmetikumokkal

- asszem a Deichmannt még nem írták, ott is lehet venni fertőtlenítő sprayt (szerintem egyébként ezzel kezd, este befújod, és reggelig hadd száradjon)

- gyakoribb lábbeli váltás (ha van rá mód, váltócyipő használta nap közben)

jan. 12. 08:54
Jó megoldás a váltócipő, és csak minden másnap felvenni ugyanazt a cipőt.
jan. 12. 08:49
Először a láb izzadását próbáld minimalizálni. A cipőhöz kapható már spray is Rossmannban, DM-ben.
jan. 12. 08:47

Igen, valóban minden láb izzad, ezért kell jó zoknikat venni (pamut). A cipőket rendszeresen szellőztetni kell, olyan helyen tárolni, ahol ki tud száradni, mire újra felveszed. Illetve, létezik lábspray ( [link] cipőspray ( [link] vagy hintőpor (mycosid: [link] ).


Bár a férjem és fiam lába nem büdös, de ők ennek ellenére hintőport szórnak a cipőikbe.

Nekem nem kell semmi.


Ja, ha beázik a cipőd, akkor az mindenképp büdös lesz, így valami impregnáló spray is kell, amit pl. cipőboltban tudsz venni.

Valamint a téli cipőknél fontos, hogy ne műanyag legyen, hanem bőr. Pl. a bőr bakancs. Ezek, bundás bélés nélkül is melegek.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Janszi)
jan. 12. 08:20
Köszi szépen, kipróbálom
5. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 12. 08:15

Mindenképp meleg samponos v Dettol-szappanos v fertőtlenítős kézmosóval kell mechanikailag tisztítani,majd szárítani ha lehet nem túl forró levegővel,mert összemegy,radiátorra rakni jó.


Létezik ózonos,UV/germicid lámpás cipőfertőtlenítő,alin is árulják,nem javaslom,ha egyszer lenne módod megfogdosni kézzel egy ilyen fénycsövet,mert többnyire az,akkor tapasztalnád,hogy záptojás szagú lesz a kezed,mert minden szervest bont először,majd a szervetlent is,elöregszik az anyag hamar,és nem megoldás.


Lábizzadás gátlót lehet használni,esetleg golyós stift higítva.


Tehetsz bele páraszívó silica gélt,meg újrafelhasználható nedvességszívó, párátlanító táskát,a lényeg hogy a nedvességgel lerakódott szerves anyag marad,mikor megint nedvességet kap,ugyan olyan büdös lesz.

jan. 12. 08:06
Ha nincs lábad, nincs gond. Mindig a probléma forrását kell megszüntetni. ;)
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
jan. 12. 08:05
A láb önmagában izzad mindenkinek
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 12. 08:05
A lábad izzadásával kellene inkább valamit kezdeni.
jan. 12. 07:49
Mit lehet kezdeni azokkal a cipőkkel amik gépben nem moshatóak? Ugye a sportcipőt bedobom rövid programra, szandál megy a csap alá. De a téli cipőimmel nem igazán tudok mit kezdeni takarítási szempontból. Egész nap rohad benne a lábam, néha leveszem. De a szellőztetés önmagában nem megoldás. Lehet valahogyan szagtalanítani őket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook