Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A sport segít abban, hogy több önbizalmam legyen és meg merjek szólítani másokat? fórum

A sport segít abban, hogy több önbizalmam legyen és meg merjek szólítani másokat? (beszélgetős fórum)


14. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 18:55
Szerintem igen, jobban érzed magad tőle, oldja a feszkót és jobban is nézel ki a sporttól, ezek segítik az önbizalmat.
13. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 18:16

Sportolok, lovagolok, de nem tudnám teljesen párhuzamba vonni a kettőt.

Tinédzserként is lovagoltam, mellette gátlásos voltam. Ma is lovazok, és nem vagyok gátlásos, de ugyanakkor kezdeményező típus sem. Bár nekem így megfelel.

Egyedül azt tudnám megfigyelni, hogy ahogy egy tényleges hozzáértő kezdett el velem foglalkozni 4 éve, onnantól szereztem egyre több sikerélményt és önbizalmat a testmozgásban. A sportolással kapcsolatos önbizalmamat nagyban növeli, ha sikerélményeket érek el, de ez az élet többi területére nálam nincs befolyással. Persze személye válogatja. Sokan esküsznek arra, hogy önbizalmat adott nekik a mozgás. Ártani biztos nem árt. 🙂

2023. júl. 4. 17:17
A sport sokmindenre jó,de szerintem abban nem igazán segít,hogy könnyebben megszólíts másokat. Viszont nagyon jó feszültségoldó. Ahogy az előttem szólók is írták a sport által elért eredményeid növelik az önbizalmat (arra gondolok,ha pl.bringázol,és egyre hoszabb távokat tudsz megtenni rövidebb idő alatt). Nem utolsó sorban az egészségedre is pozitív hatással lesz.
11. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 14:53

Nem tudom milyen sportra gondoltál de nem árthat,egy edzőteremben ,vagy szabadtéri edzőparkban együtt teheted mindkettőt.

Mármint, nem kell megszólítani ismeretleneket ,,csak könnyebben elegyedsz beszédbe.

10. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 14:48
Nem
2023. júl. 4. 14:29
Határozottan igen.
2023. júl. 4. 13:45
Ez attól is függ, hogy miért nem mersz megszólítani másokat. Ha azért nincs önbizalmad, mert nem vagy elégedett a testeddel, akkor igen.
7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 13:43
Tisztáztad már magadban mitől félsz, miért vagy bátortalan? Esetleg attól félsz olyan téma merül fel amihez nem tudnál hozzászólni?
6. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 13:35

Szia!

Növeli az önbizalmadat a sport és még a közérzeted is jobb lesz ha rendszeresen csinálod.


A lényeg viszont abban van,hogy menj bele abba a helyzetbe amitől félsz.Minél többször.Először lehet,hogy kellemetlenül fogod magad érezni,de egy idő után azt fogod észre venni,hogy már nem félsz.

5. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 13:29
Szerintem igen. Önbizalomnövelő, de csak akkor, ha kilépsz a komfortzónádból és valami olyat csinálsz az edzésen, amiért büszke lehetsz magadra.
2023. júl. 4. 13:13

Nem hiszem. Főleg ha pl egyedül mész futni.

De akkor sem biztos, ha pl közös aerobik órára mész.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 13:08
Szerintem nem. De attól még a sport egyéb okokból hasznos.
2. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 13:05
Igen, talán. Ha nem magányos tájfutó vagy úszó vagy.
2023. júl. 4. 12:41
A sport mozgás segit abban ,hogy elmuljon a bátortalanság gyávaság példáuk ,hogy nem merek megszólitani ismeretlen embereket ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook