Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Basedow kór, autoimmun pajzsmirigy túlműködés fórum

Basedow kór, autoimmun pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


1 2
8. 31bc25d879 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2017. jún. 27. 16:14

Sajnálom, de remélem már jól vagy.

Nekem akkor egyszer volt, azóta sem.


Ja és igen...a szemem fény érzékenyebb mint volt. Ez igaz. Például kellemetlen ablakkal vagy fénnyel szemben ülnöm. Rögtön át is ülök máshová, hogy oldalról vagy hátulról kapjam a fényt bárhol is vagyok. Ha a szabadban vagyok és süt a nap napszemüveget használok. Van is legalább 7-8 db. Külön az én, külön a férjem autójában.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - 31bc25d879)
2017. jún. 27. 16:08

Nekem visszatért sokszor, ezért kellett a műtét.

Többször szedtem methotyrint 1-1,5 évig, de a vége a műtét lett, mert gyógyszer nélkül újra beindult és fogytam ezerrel.


Én dohányzom, és még sincs szemdülledős tünetem, azaz ők sem tudják, hogy mitől függ.


Nekem annyi, hogy száraz a szemem és fényérzékeny vagyok, sokszor viszket, vörös és karikás.


A hajam akkor hullott, amikor a túlműködős gyógyszertől alulműködő lettem.


Igen, így műtét után nekem is megmaradt a pörgés és a türelmetlenség.



Ja, nekem a stressztől újult ki a műtét előtt, és akkor hiába szedtem 2 évig a gyógyszert már nem segített, mert meg is nőtt küzben befelé....

6. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Eri87)
2017. jún. 27. 15:59

Nekem volt. 8 éve kezdődött. A vezető tünetem: pörgés, türelmetlenség, kézremegés, fogyás. A doktornő azt mondta 1,5 év alatt meggyógyít. Methotyrint szedtem szoros labor kontrollal. Mindig bediktáltam az eredményt ő meg módosította a gyógyszert. Igaza lett a diagnózis felállítása után 1,5 évvel valóban rendeződtek a laborjaim és a tüneteim. Azt mondta: gyógyult vagyok:). Azóta is félévente kontrollálom és rendben van a szintem. Mondjuk a fogyás miatt mondtam neki, hogy nem lehetne-e engem picit túlműködőnek tartani, de mondta nem, ilyet nem csinálnak:)


Mikor megtudtam, hogy mi bajom én is azonnal a szem tüneteken paráztam be, de mondta, hogy ha nem dohányzok és eddig nem jött ki nem is fog. Igaza lett.

Nekem a hajhullás okozta a legfőbb panaszomat, de az is rendeződött, igaz nagyon sok hajvitamint szedtem és hajöblítést végeztem. Azóta is csak minőségi hajsamponnal mosok hajat és nagyon vigyázok a hajamra.


Szóval a szemtünetek nem mindenkinél jelentkeznek.


Nekem azt mondta, hogy az autoimmun eredetű hyperthyreozis (Basedow kór) bármikor visszajöhet. Lehet, hogy 3-4 év múlva, lehet, hogy 20 év múlva lehet, hogy soha.


Ami megmaradt az a türelmetlenség és pörgés. A pörgést nem bánom:)


Fel a fejjel és nyugi, megfogsz gyógyulni. Ebből meg lehet. Javulást. És tényleg ne stresszelj mert romolhat az állapotod miatta.

2017. jún. 27. 13:49

Nalam nemreg derult ki ez a betegseg, pontosan a szemtunet miatt kezdtunk gyanakodni, a sok rosszulletnek mindeig volt valami magyarazata... 3 eve nagyon magas a pulzusom, ahoz mar szinte hozza is szoktam. De nagyon felek attol, hogy a szemem visszahuzodik-e. Egyelore csak a jobb szememen latszik, es mivel szemuvegem van, nem annyira feltuno, csak attol tartok nehogy rosszabb legyen. A dokim Thyrozolt irt fel + szivritmus-szabalyozot + szelent. Azt olvastam a szelen is javit a szemtuneteken. Jovo hetre van idopontom a szemorvoshoz, addig izgulhatok :(

Raadasul nagyon stresszes vagyok amiatt is, hogy az orvosom eliltott a dohanyzastol...

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Lapbarna)
2017. jún. 27. 13:19
Amióta kivették már, sehogy sem működik, de az alap betegségem graves-basedow pm.túlműködés, ami ugye maradt.....
3. lapbarna (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. jún. 27. 11:44
De neked nem alulműködik?
2017. jún. 27. 11:41
Nekem nincs szemtünetem,dazaz van, de nem szemdülledés, hanem szemszárazság, de úgy tudom, hogy szteroidos kezelést alkalmaznak, illetve pm. Hormon+szelén.
2017. jún. 27. 10:51

Sziasztok! Olyan személyekkel beszélgetnék, akiknek autoimmun pajzsmirigy túlműködése van, Basedow kórban szenvednek.

Főként a szemtünet aggaszt. Visszafordítható? Mik a tapasztalatok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook