Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bántják a gyerekeimet az oviban. Hol tegyek panaszt? fórum

Bántják a gyerekeimet az oviban. Hol tegyek panaszt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. erikpipi (válaszként erre: 19. - Martonapu)
2007. nov. 8. 11:19

Kár, hogy az anyuka nem tud ide beírni.És az ovónő nem látja, hogy az anya alkoholista? És egy alkoholistánál hagyta a bíróság a gyerekeket? És, te csak 2 hetente láthatod őket? És, azt mondod a gyerekeknek, hogy panaszolják el az óvónőnek? Miközben te vagy a felnőtt, és neked kéne intézkedned, ha mindez igaz amit itt leírtál?


mindenki tudja, hogy ha 2 ember elválik, a gyerek van a legjobban kiszolgáltatva, mert a szülők képesek lemenni állatba, elfelejtve, hogy a gyereknek is vannak jogai....

Ha mindez igaz amit írtál, ott Debrecenben csak találsz egy ügyvédet aki megindítja az ilyenkor szokásos eljárást.

Mert az a helyes út.

Szerinted?

2007. nov. 8. 10:10
ugye még folyamatban a válás?van anyukának papirja hogy nála vannak addig is elhelyezve??
19. martonapu (válaszként erre: 17. - Ági28)
2007. nov. 8. 10:03
Az anyjukkal nem lehet beszélni, szinte állandóan ittas.EZ a baj.A gyerekekkel más városban lakik,és én nem tudtam más okosat kitalálni mint hogy mondják el a panaszukat az ovónéninek.Aki viszont szarik az egészre!!
18. Ági28
2007. nov. 8. 08:35

Akinek szüksége van rá: www.jogvedok.hu

gyermekbántalmazás, betegek jogai, stb.

17. Ági28
2007. nov. 7. 11:55

Hm kriszval, elhiszem, csak nem akarom! Undorító! Remélem több ilyenben nem lesz része a gyermekednk!

Martonapu egy kicsit félreérthető voltál! Én is úgy értettem,h az ovónő a felelős! Ne hagyd magad, és a külső segítséget mindenképpen igénybe kell venned! Remélem sikerrel jársz! Az anyjukkal beszéltél már, h mi történik? Bár lehet az csak rontana a dolgon! Viszont óvatos kell, h legyél, nehogy az ex kifordítsa a szavaid, és ellened forduljon mnden! A bírókkal vigyázni kell! Aljasak!

16. kriszval (válaszként erre: 14. - Martonapu)
2007. nov. 7. 11:51
Bocs félreértettem a problémát.Ha nem az ovonö bántja öket,akkor a leg egyszerübb elvinni öket gyermek pszihologushoz.ott kapsz egy véleményezést,ami biztossan kizárja hogy a gyerekek esetleg nem mondanak igazat.ez a bizonyitáshoz feltétlen kell!!majd sétálj be szépen a gyámhivatalba,rögtön a vezetöhöz,és bizonyits.jogi utonha igazad van és kellöen alá todod támasztani,nyerni fogsz és valoszinü megoldodik a problémád.sok sikert és kitartást
15. kriszval (válaszként erre: 13. - Ági28)
2007. nov. 7. 11:46
Nem ,nem vicc!!!A 13 ker petneházi oviban történt.
14. martonapu (válaszként erre: 10. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 7. 11:37

Konkrétan:

az anyjuk, a nagyanjuk, az ex élettársa.

Hiába jeleztem a helyi családsegitőnél, szartak rám.Le van zsirozva az egész, az anya önként jár családgondozóba ezért nem kell felügyelet,hiába panaszkodnak a gyerekek. Szép mi??? És közben a vén Qva birónő elégedetten dörgöli a kezét!!

13. Ági28 (válaszként erre: 11. - Kriszval)
2007. nov. 7. 11:18
Ugye ez valami vicc? Nem tudom elsőre mit tettem volna ha meglátom ezt?! Lehet, hogy ma szép tyúklábmintás szerkóm lenne... Engem ilyen dolgok nem értek, de nem volt felhőtlen az ovim és az ált isk ezdete. Ezek az abberrált nők a gyerekeken élik ki magukat. Na azért még normálisnak tartom magam, de rohadt mérges tudok lenni az ilyen pedagógusnak mondott idiótákra. Engem is irányítani akartak, és nem mondhatnám, h minden pedagógus akvel találkoztam életemben normálisan bánt volna velem és a barátaimmal. Megvolt a lelki terror, de nem értek sokat. Szörnyű h ma még vannak ilyenek! Remélem, h lesznek gyermekeim meg tudom védeni őket az ilyen emberektől! Sok sikert minden szülőnek!
2007. nov. 7. 10:54
A volt nejed bántja őket, vagy az óvónő?
2007. nov. 7. 10:40

üdv!Az én fiamat is terrorban tartotta az óvónéni.

A gyerek nem akart oviba menni.A folytonos hisztire odafigyeltem,és az egyik szép nap az édesanyja helyett én mentem érte.A látvány ami fogadott felháboritó volt.A gyermekem kikötözve az asztal lábához,mint egy kis eb.Képzelhetitek a megdöbenést az arcomon.kérdésemre a válasz a hölgynek csak annyi volt:ROSSZ VOLT ,MINDEN DÉLELÖTJÉT IGY TÖLTI:DE APUKA LÁTJA ,NEM BIROK VELE .MOST DÉLUTÁNRA IS KI KELLETT KÖTÖZNÖM:

Azonnal kikérdeztem a többi kis lurkot is .Nem csak az én fiam volt ebben a helyzetben napi szinten.

Ezek tudatában,és hála a kamerás mobilnak,azonal a polgármesteri hivatal,gyermekvédelmi osztályára siettem.Botrány!!Az óvonéninek nem nevezhetö hölgyemény azota sem dolgozhat gyermekek közelébe.

Azt tanácsolom ,tessék lépni azonnal.Rögtön az iletékes hatoságokhoz kell fordulni.

2007. nov. 7. 10:27

Bocs,lehet én nem értem...először is konkrétan ki bántja a gyereket?

Nem igaz hogy nem lehet tenni,csak nem kell feladni,ahogy szokták mondani,ha kidobnak az egyik ajtón,menj be a másikon,majdcsak megunnak....az én "óvónénimmel" évekig nem tudtak mit kezdeni,nem volt szülő aki elment volna a végletekig.....miótta elindultam,már nem dolizik....

9. Ági28 (válaszként erre: 8. - Martonapu)
2007. nov. 7. 10:20
Sajnálom, h ilyen szar helyzetben vagy! Gusztustalannak és felháborítónak tartom, h a gyermekkvédelmisek nem foglalkoznak veletek! Nagyon végső megoldásnak tartom ami eszembe jutott. Ha nem tudsz ovit váltani, akkor csinálj cirkuszt, robbants bombát! Pl Juszt (sokan nem szeretik, de sokaknak segített az új műsora) műsorába ha elmondanád mi történik, akkor a nyilvánosság nyomására a hivatalok kénytelenek lesznek együttműködni veled/tek! A megtorlástól ne tarts! Ha van eszük, rájönnek, h csak maguknak árthatnak. A faluval se foglalkozz. CSak a gyerekeid a fontosak! Ők a lényeg, mert ha nem teszel semmt az egész életükre hatással lehet egy rossz ovodában eltöltött x év! Amit az óvonő megérdemel, egy sötét utcán jól képentörölni! Mi az h nem akar beleszólni? Akkor minek kapja a fizetését? Milyen jogon megy be akkor a munkahelyére? Tegye a dolgát! Ne félj cselekedni!! Akkármekkora cirkuszt is csinálsz, egy idő után elül a por. A gyerekeidnél a bántalom nyoma soha! De a te dolgod, nem akarlak rossz irányba terelni! Sok sikert a gyermekeidhez!!!
8. martonapu (válaszként erre: 6. - Borsóleves)
2007. nov. 7. 10:11
Úgy látom te másvilágban élsz, de örülj neki hogy nem kerültél ilyen helyzetbe!!Voltam mint apuka nem is egyszer a csodálatos oviban ,beszéltem a csodálatos ovónénivel.Azt mondta az ovóda nem akar belefolyni a dolgokba.Erre az ex nek olyan jellemzést adott hogy a gyerekek magatarási hibáiért én vagyok a hibás!!Igaz minden második hétvégén láthatom őket.Na most az ilyen ovónővel mit beszéljek??Egyébként a kőmozgatásról meg annyit,hogy sem a családsegitő sem agyámügy nem hajlandó tenni semmit.Majd ha esetleg valami baj lessz akkor jönnek a szokásos dumával, hogy miért nem kért segitséget a szülő!!!
7. martonapu (válaszként erre: 3. - Szimba)
2007. nov. 7. 10:04
Sajnos a vezető ovónő a kérdéses személy.És nagyon egyoldalú a rohadék.A baj az hogy kisvárosban élnek és ott nagyon összefonodtak a hivatalok.Hiába van Igazságügyi szakértői vélemény a két kicsiről,ahol bebizonyosodik hogy nem hazudnak, rohadtul nem érdekel senkit!!
2007. okt. 30. 21:51

Én is egyedül nevelem a gyermekem, mi még nem járunk oviba, így nagy tapasztalatom nincs, de az biztos, hogy minden követ megmozgatnék ha ilyen történne!

Szerintem ilyenkor az apuka is bemehet az oviba és intézkedhet, hiába vannak válófélben a szülők!Hátha az hatásosabb!Esetleg a gyerekek szüleivel beszélni, akik bántják a ti gyerekeiteket!

2007. okt. 30. 21:02
Nekünk is volt ilyen problémánk csak nálun a kisfiam elmesélte hogy mim történt.Vegyes csoportba jár ő kiscsoportos volt a gyerek aki bántotta pedig nagy szegény gyermekem mindig monoklival jött haza szoltam az ovónőnek,hogy figyeljenek oda jobban de nem volt változás utána biztatuk a gyereket,hogy ne hagya magát és egy nap egymásközt elrendezte a két gyerek igaz,hogy most a másik gyerek maradt alul és utána soha többet nem bántota.
2007. okt. 26. 10:48

Mármint ki bántja?Valamelyk felnőtt vagy a többi gyerek?lehet csak nekem nem tiszta...


Én csak azt láttam anno hogy valami gond van a gyerekkel,nem akart oviba menni.Én óvónéninek szoltam(mint később kiderült ő terrorizálta lelkileg,akkor még nem tudtam),mikor nem láttam véltozást,az ovivezetőnek...először többszemközt beszéltünk,nemhivatalosan...semmi változás....majd jegyzőkönyvbe vettük a gondokat,úgy hogy engem és óvónénit is meghallgatta a tagovivezető,ovivezető,jegyzőkönyvvezető...

végül miután sok gond volt,fegyelmit kapott óvónéni....ez már végletekről szól,mert elbocsájtás,munkaügyi bíróság lett belőlle,ez csak az én esetem.


szóval:a gyerek óvónénijének,ha gyerek bántja,akkor óvónővel együtt a szülőnek is jelezni,aztán a vezető óvónőnek,ha nincs változás,nálunk a z Önkormányzat Jegyzője a hivatalos szerv...azért egy pár szülőt is megkérdeznék,más hogyan látja,tanulságos lehet...

3. szimba (válaszként erre: 1. - Martonapu)
2007. okt. 26. 10:23

Az ilyan korú gyerekek (pedagógus vagyok) tényleg gyakran fantáziálnak és kitalálnak dolgokat. Természetesen lehet, hogy ez most igaz, tehát mindenképp lépj, de szerintem először az érintett óvónővel beszélj, és csak aztán a vezetővel ill. keresd az önkormányzatot.

Bizonyosodj meg előbb a dolgok felől, és akkor senkinek sem lesz kellemetlen a szitu egy esetleges félreértés miatt.

2. 754c7e07c3 (válaszként erre: 1. - Martonapu)
2007. okt. 26. 10:08
Azt hiszem az önkormányzaton kell bejelentést tenned az óvónő ellen, természetesen a vezető óvónő után. Telefonon kérdezd meg az önkormányzatnál, hova fordulhatsuz segítségért, de tudtommal oda. Legalábbis nálunk így mondták.
2007. okt. 26. 10:01
Válófélben levő ex feleségemnél vannak az ikrek.Sajnos a kicsiket/6év/ mind fizikálisan ,mind lelkileg bántják.Amikor a gyerekek panaszkodnak erre azt tanácsoltam nekik mondják el az igazat az óvonéninek.Erre azt mondják a gyerekek hogy elmondták, de az óvonéni azt mondja mindig hogy hazudnak!!!Mennyire korrekt az ilyen "óvonő" és hol lehetne panaszt tenni ellene.Nem biztos hogy a gyerek nem okosabb mint ő!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook