Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bántják a gyerekeimet az oviban. Hol tegyek panaszt? fórum

Bántják a gyerekeimet az oviban. Hol tegyek panaszt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. erikpipi (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2007. nov. 17. 23:24
Ja, de mégiscsak elérte, amit akart, egy kis önreklámozással. Egyébként erről tudtam a sajtóból.
50. erikpipi (válaszként erre: 48. - Martonapu)
2007. nov. 17. 23:24

Volt már dolgom ilyen esettel. Kihívtam a rendőröket, nekik kutya köteleségük kimenni, és jelentést írni.Sokszor azért nem írnak,mert lusták. De, panaszt te is zehetsz ellenük a rendőrségen. Az én esetemben nem írtak, bementem a gyermekjóléti szolgálatba, és elmondtam az esetet. Mellesleg ott is taj részeg volt a nő 2 kisgyerekkel ténfergett az utcán januárban.

Ők behívták a nőt és az élettársát, szembesítésre. Igaz, azt mondták, hogy legyek hozzájuk kedves,mert nem egészen komplettek, egyébként kukáztak az 1 hetes gyerekkel.

A nő szemébe mondtam, hogy részeg volt, és tanum is volt rá. Még hozátettem, ha még egyzser meglátom, hogy italos, addig hajtom,míg elvetetem a 2 gyereket.

Egyébként annyira jóba lettünk, hogy amikor beteg lett, csak úgy volt hajlandó kórházba menni, ha én megígérem, hogy visszakapja a gyerekeit, miután kiengedik, így a gyerekosztályon feküdtek.

Sajnos elvették tőlük, még utoljára megkeresett, és sajnálta, hogy nem hozzám kerültek.


Tehát, van lehetőséged, csak ki kell használni, mert te vagy a felnőtt. A gyerekeid pedig az áldozatok, ha igaz amit írsz, ha nem.

Itt max. kipanaszkodhatod magad, de segíteni csak te tudsz a gyerekeiden, és magadon is. Leírtuk, hova fordulj, mit csinálj.

49. gerna (válaszként erre: 48. - Martonapu)
2007. nov. 17. 23:10
Hajnali 3-kor, honnan tudod, hogy éppen veri a gyerekeket, hiszen nem vagy ott. Nem ez a módja ennek. Nappal, munkaidőben menjél a rendőrségre (bűnmegelőzési, ifjúságvédelmi csoport) és mondd el az esetet, akkor nyilván jegyzőkönyvet írnak, behívják a másik felet stb. Vannak szomszédok, akik ezt tanúsítani tudják, vagy valaki rokon.
48. martonapu (válaszként erre: 44. - Erikpipi)
2007. nov. 17. 20:41
Ne haragudj a kérdésért, de te hol élsz??A rendőrségnek nem feladata az ilyen ügy. Amikor hajnali 3 kor telefonáltam nekik hogy az anya ordibál,és veri a gyerekeit,azt mondták "nehogy azt képzeljem hogy ők kijönnek rendet tenni!!!!érted? Ha nincs vér nincs rendőr!!
47. martonapu (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2007. nov. 17. 20:37
Azért nem veszik védelembe, mert az anya önkéntesen bejár a családsegitőhöz és olyankor minden rendben.Az apa hazudik,a gyerekek hazudnak.Ők mossák kezeiket.
46. spinneli (válaszként erre: 44. - Erikpipi)
2007. nov. 16. 10:37

OFF:

Abból a hírből kifeljtették, hogy apukáék lakásfoglalók voltak, ergo. alapból nem volak jogosultak lakásra, nemhogy nagyobbra.

Csak kiegészítésként:)

45. spinneli (válaszként erre: 40. - Martonapu)
2007. nov. 16. 10:36

Én nem értek vele egyet, de sajnos így működik.

mi volt a hely Gyermekjóléti szolgálat véleménye, miért nem veszik őket védelembe?

44. erikpipi (válaszként erre: 25. - Martonapu)
2007. nov. 16. 07:57

Mi a helyes? NAgyobb gyerekeid megfogják a tesók kezét és besétálnak a rendőrségre. Én a helyében kiverném a balhét is.

Gondolj arra az apára aki képes volt pestre gyalogolni egy önkormányzati lakásért.

Te, mire vagy képes, az igazadért? Ha mindez igaz lenne, bizony én is igyekeznék, hogy nyílvánosságot kapjon az ügyem.

Gyalogolásért pedig nem jár börtön.....

43. martonapu (válaszként erre: 42. - Nerika)
2007. nov. 11. 05:53
A gyerekek mondják a láthatáskor,de már sokadjára ugyhigy biztos vagyok benne.És el tudom képzelni az exről.A biróságon hiába bizonyitottam bármit figyelmen kivül hagyták!Ja és a kicsik az igazságügyi "szakértőnek" is mondták hogy éjszakánként egyedül vannak,de érdekes módon ez nem probléma.Átsiklottak felette.
42. nerika (válaszként erre: 41. - Martonapu)
2007. nov. 10. 16:06

Óvodás gyerekeket nem hagyhat egyedül éjszaka a lakásban. Heti szinten lehet hallani hogy, az egyedül hagyott gyerekekkel milyen szörnyű balesetek történhetnek, legfőképpen a lakástüzek. ráadásul egy kisgyerek ha véletlenül tüzet okoz, soha nem kifelé menekül a lakásból, hanem ösztönösen bebújik egy szekrénybe. Nagyon veszélyes. Honnan tudod hogy egyedül hagyja őket?

Akitől tudod nem hajlandó ezt tanúsítani bíróságon?

41. martonapu (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2007. nov. 10. 11:21
Magyarországon nincs törvény!A gyerekeket folyamatosan bántja az anyja,éjszakánként egyedül hagyja őket, és úgy van lepapirozva a dolog hogy nem veszik védelembe a gyerekeket!!Na ennyit a törvényről!
40. martonapu (válaszként erre: 39. - Spinneli)
2007. nov. 10. 11:19

Egy alkoholista munkanélküli "anyának" hogy lehet nyugodt szivvel odaitélni két gyereket????

Tévedsz!!! Rohadtul nem érdekelt senkit sem a gyerekek véleménye!!!Sőt a biró mereven elzárkózott a gyerekek meghallgatásától,hiába kértük többször is!

39. spinneli (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2007. nov. 9. 12:05

És általában az anyának itélik.

Az már más kérdés, hogy a gyerekek véleménye igenis számít ezekben a perekben.

38. spinneli (válaszként erre: 27. - Martonapu)
2007. nov. 9. 12:02

Ez nem szokás erről a gyermekvédelmi törvény gondoskodik, és ez alapján dötöttek.

A védelembe vétel az első lépés ilyen esetekben.

37. Ági28 (válaszként erre: 33. - Martonapu)
2007. nov. 9. 08:51
Remélem sikerrel jársz majd, és erőt ad neked, ha mindenki melletted áll. Nem adhatod fel! És nem hülyeségből mondtam a nyilvánosságot! Ha már nincs más mód, akkor ezt is meg kell tenned! Volt, akinek segített! Másik szakértő, másik vélemény, másik bíró, másik város! Tudom nem könnyű. És sok pénzbe fog kerülni, de meg kell tenned!
36. Ági28 (válaszként erre: 32. - Nerika)
2007. nov. 9. 08:49
Az ilyen emberrel egy dolgot lehet tenni: Kocsi után kötni!
35. nerika (válaszként erre: 33. - Martonapu)
2007. nov. 9. 08:45

szerintem is keress másik szakértőt, keress másik bírót, kérdd a tárgyalást más városba, bármi ami lehetőség csak halványan lehet, azt ragadd meg.

Csak a gyerekekre gondolj, mert ha ez tényleg igaz hogy alkoholista az anya, akkor hidd el ő csak addig viselkedik, amíg szem előtt van. otthon a 4 fal között a gyerekek előtt már nem fogja magát megjátszani, és az ilyen életmód miatt olyan szintű lelki sérüléseket lehet szerezni, amit soha nem hever ki az ember.

Ha az alkohollal útvonalon nem jutsz semmire, akkor próbálkozz a stabil munkahellyel, a gyerekek ellátása megfelelő-e, stb.

És azt az egyet ne feledd, hogy a gyerekek akármiylen is az anyjuk, de szeretik és fáj nekik a kis lelküknek ha konfliktushelyzet van. A nők nagyon értenek az érzelmi-lelki zsaroláshoz a gyerekekkel kapcsolatban, főleg az alkoholisták, mesteri módon képesek manipulálni a kicsiket.

Próbáld kimenteni őket onnan, mielőtt érkezik egy új apuka a családba aki esetleg szintén nem veti meg az alkoholt, mert akkor már tényleg nem tudod őket megmenteni a lelki sérülésektől.

kitartást .

34. nerika (válaszként erre: 21. - Erikpipi)
2007. nov. 9. 08:37

az alkoholisták nagyon frankón el tudják hitetni a fél világgal hogy ők áldozatok, és soha nem isznak, de ha mégis egyértelmű, akkor az csak egy picike pohárka akármi volt, csak azért megártott neki ilyen hamar, mert annyire idegileg kivan merülve

Alkoholista anya gyerekeként nőttem fel, így tudom hogy ez egy nagyon kemény menet lesz a martonapunak

33. martonapu (válaszként erre: 29. - Ági28)
2007. nov. 9. 08:35
Nem adom fel!Igaz a magyar/fehér/ jogaival senki nem foglalkozik, de próbálkozom!Fellebbezés , másodfok.Nekem van munkahelyem már 17 éve agy helyen.Neki nincs.Azért kelettek a kicsik hogy az utánuk járó pénzből éljen! Nem tudom hogy a női birók,szakértők,családsegitősök,ovónők miért fonódnak össze egy alkoholista anya érdekében?? Bezzeg tudnak acsrkodni ha egy férfi teszi ugyanezt!!Az már baj?
32. nerika (válaszként erre: 11. - Kriszval)
2007. nov. 9. 08:33

ez felháborító

Az ember amikor óvodába adja a gyerekét, akkor abban bízik, hogy a saját korosztálya között a gyereknek milyen jó lesz és ott megfelelő szakemberek foglalkoznak vele, fejlesztik. Az óvodában eltöltött napi 8 óra olyan a gyereknek, mint afelnőtteknek amunkahelyen töltött idő. A fennmaradó idúőben az anyuka gyorsan még bevásárol, megfőz másnapra, mos, vasal. stb. A lényeg amire ki akarok lyukadni, hogy szegény csöppség a saját anyjával, apjával tölti a mindennapjaiból, a napi 24 órából alegkevesebb időt. Akkor amikor állítólag 7 éves korig a legfogékonyabb mindenre, és ebben az időben ami élmények érik egész életére kihatnak, meghatározzák a szeméyiségfejlődését.

És akkor kiderül egy ilyen dolog.

Én még arról is meggyőződnék, hogy azóta nem dolgozik-e máshol mint óvónő. az iylet végleg el kellene tiltani a gyerekektől, nem pedig csak az adott helyről kirúgni.

31. Ági28 (válaszként erre: 30. - Martonapu)
2007. nov. 9. 08:30
Akkor újabbat kell kérni! Lehet több szakértő is egy ügyben! Vizsgáltasd ki, h nincs -e valami olyna ok, miért ezt a szakértőt ki lehetne záratni és a véleményét semmisnek tekintetni. Összeférhetetlenség. Kérhetsz annyit, mennyit akarsz.
30. martonapu (válaszként erre: 28. - Gerna)
2007. nov. 9. 08:28
Lett kérve, biró által elutasitva.A szakértőnek ,aki mellesleg egyoldaluan szakértett, csak engem kelett vizsgálnia.Az anyáról csak jókat irt."Nem állapitható meg az alkoholizmus, de a veszélye fennáll,és védelembe kell venni" Mindezek ellenére ő alkalmasabb.
29. Ági28 (válaszként erre: 26. - Martonapu)
2007. nov. 9. 08:19
Sajnálom, azt hittem ér valamit. Hát igen, a bírók/nők már csak ilyenek. Nincs felelősségük, bárkinek az életét tönkretehetik! Erről kellene népszavazást tartani, nem az atomról! DE ez sólyomnak nem tetszene... Na mindegy. Nem tudom mi a jó akkor. Mindenesetre ne add fel! Harcolj! A 17 mikor lesz 18??? És nem szabad abbahagyni! Folyamatosan ostromozni kell őket, h iszik a nő! Az élettársnak és exnek van munkahelye? Neked milyen van? Ne érts félre nem a zsebedben akarok válykálni, csak az érdekel, h anyagilag melyikőtök tudja ellátni a gyerekeket jobban. Ha anyuci piál, hogy tud dolgozni? Vagy csak a gyerekek után járó pénzből élnek? Mindent meg kell próbálnod! És tovább fellebbezni! Elmenni mindenkihez akihez csak lehet! ÉS kérj másik bírót! Jogod van hozzá, bár azok úgy össze vannak nőve, mint a műhibát elkövető orvosok! Szép kis társadalmunk van mondhatom! Juszt műsorűban volt egy nő, akitől boszorkányság miatt vették el a gyerekeét. Akkor az iszogatás kóser dolog?
28. gerna (válaszként erre: 27. - Martonapu)
2007. nov. 9. 07:21
A Te ügyvédednek kell az ANYA szakértői véleményezését kérnie (alkoholizmus és szülői alkalmasság). Sajna ez ilyenkor oda-vissza szokott lenni, vagyis te is készülhetsz.
27. martonapu (válaszként erre: 22. - 0772b00b34)
2007. nov. 9. 07:07
Nem tudom te honnan irsz.Részitélet van az ügyben melyet támadtunk de a birót nem érdekelte.Azt mondta : igaz hogy bebizonyosodott hogy az anya iszik, de akkor is oda itéli a két kicsit.Természetesen a papiron ez igy nincs leirva!!Itt igy szokás.Hiába bizonyitottam mindent a "biró" figyelmen kivül hagyta.
26. martonapu (válaszként erre: 23. - Ági28)
2007. nov. 9. 07:02
Van jó ügyvédem, és nem rajta múlt a dolog.A birónő ellen többször is beadtunk elfogultságot, de leszarták!Köszi a cimet.Felhivtam de egy hölgy közölte hogy ők családon kivüli gyerekekkel foglalkoznak.
25. martonapu (válaszként erre: 21. - Erikpipi)
2007. nov. 9. 06:59
1 agyerekeknek nincsenek jogai!! Ez bebizonyosodott!!A kicsik hiába hangoztatták az igazságügyi szakértőnek ,hogy velem szeretnének lakni az Leszarta!!Azt irta a véleményezésben hogy be vannak tanitva!És ez szakértő!Ugyanakkor 17 és 13 éves gyerekeimnek menniük kell az anyjukhoz, a biró döntése miatt!És nincs joguk azt mondani hogy nem megyünk!!És ez 1 "birónő" döntésén múlik.Amúgy félreértettél. Én csak azért mondtam akicsiknek hogy panaszkodjanak az ovónéninek, mert tőlem hermetikusan elzárják. Magyarul se telefon semmi.A két hét alatt ha bármi baja van kinek panaszkodjon???Azt gondoltam hogy a rohadék ovónő legalább jelenti valami hivatalnak a problémát, de eltussolja.Még a tárgyalás alatt beszéltem az ovónövel aki azt mondta hogy többször észravette hogy az anyjuk ittasan ment a kicsikért.Állitólag szólt is neki.Viszont ezt nem irta bele a véleményezésbe !Mindenki elfogult ha egy "anya" iszik!! Na akkor mi a helyes??
24. Ági28 (válaszként erre: 18. - Ági28)
2007. nov. 8. 12:14
Ez az! Nézd meg!!!
23. Ági28
2007. nov. 8. 12:07
Nos a topic címe ha jól láttam, h az oviban bántják a gyerekeid. Ha viszont otthon bántják őket, akkor pipinek igaza van, h keress ügyvédet! Nos én Bp.n lakom, de Debrecenbe járok egyetemre, és ismerek egy jó ottani ügyvédet. Pontosabban a barátnőm nála dolgozik. Ha érdekel, megadom az elérhetőségét. Viszont pár hsz-el előrébb írtam neked egy honlapcímet. Nézd meg, és ha tudnak segíteni vedd fel velük is a kapcsolatot. Tegnap láttam az elérhetőségüket a kórházban. Szóval veszíteni nem vesztes semmit. Ja és igazán nem értem, ha az ex piál, hogyan ítélhették neki a gyrkőcöket???? Remélem sikerül valami jó megoldást találnod! Csak cselekedj, mert a gyerekeid isszák meg a levét! Akár egész életükre tönkremehetnek!
22. 0772b00b34 (válaszként erre: 21. - Erikpipi)
2007. nov. 8. 11:24
Én sem értem ezt a részét...milyen fázisban van a válóper?Mert ha nincs bármi paksaméta arrol még hogy addig is ideiglenesen az anyánál van,és az tényleg alkoholista,akkor nem kérdezősködök hanem viszem a gyerekeket!!Ha van róla hivatalos irat,akkor azonnal kérem a módosítását.többnyire ügyvéd intézi a válást....szóval nem várok hónapokat ha valaki bántja a gyerekem,hanem lépek,minden követ megmozgatok!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook