Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ballagók kontra virágárusok fórum

Ballagók kontra virágárusok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. máj. 7. 09:36

Én azon szoktam felháborodni, hogy ilyen "jeles ünnepek" előtti napokban még ilyen-olyan elfogadható áron kapok bárhol virágot, de közvetlenül az ünnep előtt, hirtelen "én sem kapom meg annyiért": felkiáltással csak a duplájáért hajlandók adni!

De amikor azt hallom 2 virágárustól Erzsébet napon: "mikor szedjük meg magunkat, ha nem ilyenkor??" háborog a gyomrom.


Nagyon helyes, hogy van ez a kezdeményezés, a virág a ballagáson (temetésen, stb.) csak egy jelzése a köszöntésnek, ... az 1 szál szerintem is több, szebb, mint egy egész halom.

2017. máj. 7. 09:28

A fizetés sikeresen megtörtént.

Sikeres kártya authorizáció.

Visszaigazolt IPN.

18. unom (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2017. máj. 7. 09:22

Külföldi fórumokat olvasgatva azért máshol is akad ilyen.

Miért ezt, miért így, miért nem másképp... Okoskodók mindenhol vannak.

Itt én azon lepődtem meg, hogy a virágárusok, akik vállalkozók, ennyire vakok és süketek legyenek a marketinglehetőségre.

17. michelle.r (válaszként erre: 15. - 9c485f67e8)
2017. máj. 7. 09:16
Pont ezen gondolkodtam kávézás közben. Mikor, miért és hogyan lett ez az ország ilyen elcseszett? Nem tudom egyébként miért csodálkozunk, annyi ember van, aki arra nem képes, hogy legalább azt az 1%-ot az adójából felajánlja. Nincs ideje. Bssssza meg, egy év alatt nincs egy órája, hogy utána nézzen, kinek adományozza oda :(((
2017. máj. 7. 09:14

Most jártam a [link] oldalon, ahol számos középiskola, gimnázium csatlakozott a felhíváshoz, és közel 3 millió forint gyűlt már össze. Adományozhat olyan ember is, akinek épp most nincs ballagója.

Szerintem maga az ötlet, a szándék az, amit díjazhatunk. Hajrá, Mindenki!:)

2017. máj. 7. 09:06

Ha ez mas országban történt volna meg, tapsolnának nekik;

Itt meg nálunk azonnal savazzák.

Mindig ez a próféták sorsa. ?? :(

14. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - 9c485f67e8)
2017. máj. 7. 08:58

Igen, ezt én is így gondolom.

Semmi értelme a több kilós csokrokkal ballagniuk, ráadásul egy normális fényképet se lehet róluk készíteni, mert a virágcsokor kitakarja a fejüket.

Vannak még ünnepek, egyéb alkalmak, nem ettől fognak csődbe menni.

13. michelle.r (válaszként erre: 1. - Unom)
2017. máj. 7. 08:56

Remek kezdeményezés. Íme az elcseszett generáció, akire ugye a jövőnketkéne alapoznunk.... ;) Remélem, terjedni fog, mit a vírus.


Az a virágárus, aki ettől tönkre megy, annak jobb is, ha nem szenved tovább, mert neki egyébként is ott a feje felett a guillotine minden hónapban.

12. unom (válaszként erre: 11. - Hottie)
2017. máj. 7. 08:56

Így igaz.

Engem meglepett az a rosszindulat és irigység, ami a diákok kezdeményezését fogadta több fórumon. Mintha a virágosoktól lopott pénzt ajánlották volna fel.

11. hottie (válaszként erre: 5. - Unom)
2017. máj. 7. 08:54
Könnyebb höbörögni, mint leülni és kitalálni valamit.
10. globus (válaszként erre: 2. - 9c485f67e8)
2017. máj. 7. 08:50
Őszintén szólva, én még temetésre is feleslegesnek a mázsányi virágot... régóta gyakorlat, hogy gyászjelentésben kérik a virágok árának jótékony célra adományozását, és szertartásra csak 1 szál virággal jöjjenek.
9. 9c485f67e8 (válaszként erre: 8. - Hottie)
2017. máj. 7. 08:49
Ahogy a temetéseknél is egyre többször csak egy szál virág...
8. hottie (válaszként erre: 4. - 9c485f67e8)
2017. máj. 7. 08:47
Elegánsabb, mint egy kazalnyi virágot cipelni.
7. 9c485f67e8 (válaszként erre: 5. - Unom)
2017. máj. 7. 08:47
Pedig ha fúj a szél, nem szidni kell leeresztett vitorlákkal, hanem befogni és felhúzni azokat.
6. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Unom)
2017. máj. 7. 08:47

Természetesen minden jóérzésű ember támogatja a diákok kezdeményezését.


A virágárusok felháborodását nem értem. Ott van még nekik nagyon sok ünnep egész évben. Most pl.Anyák napja. Egyébként ha egy vállalkozás nem megy, akkor nem kell csinálni.


Viszont azt a lelkes, jó szándékú, kezdeményezőkészséget amit a diákok mutatnak nem kéne már gyökereiben kiirtani a fiatalságból.

5. unom (válaszként erre: 3. - Hottie)
2017. máj. 7. 08:40

Többen úgy írtak, mintha az a pénz, amit a virágosok ballagáskor kapnak járandóság lenne.

Marketingesként csodálkozom, hogy egy környékbeli virágosnak sem jutott eszébe az akció mellé állni, és ezzel megelőzni a konkurenciát.

4. 9c485f67e8 (válaszként erre: 3. - Hottie)
2017. máj. 7. 08:40

Láttam egy ballagási fotót: egyetlen szál gyönyörû hosszú vörös rózsa volt a kezükben.

Bennem az elegáns benyomását keltette.

3. hottie (válaszként erre: 1. - Unom)
2017. máj. 7. 08:37

Több helyen olvastam erről, és felhúztam a szemöldököm, mikor a felháborodásokat olvastam.

Szép gesztus a ballagók részéről.

Megdöbbentem, amikor sokan a szemükre vetették, hogy a virágárusok miattuk mennek tönkre, és több gondolat is felmerült bennem, de azon rágódtam leginkább hogy ennyire nem jellemző egy jó ügy mellé állni? Hogy nincs egy csepp társadalmi érzékenység sem bennük?

2017. máj. 7. 08:26

Egyet értek.

Egyetlen szál virág elég a ballagáshoz.

Megértem a virágárusokat is az ô szemszögükbôl, hogy a ballagás nagy bevételi lehetôség, amitôl elesnek.

Valljuk be: a virágárak elszabadultak;

de mi értelme van fél mázsa virágcsokorral ballagni, ami 2 nap múlva már kidobásra kerül.

Az a rózsa, amit egyébként szoktam venni, 200-240,-Ft szokott lenni; pénteken 4-500,-Ft.

Szóval annyira nem féltem ôket,

1. unom
2017. máj. 7. 08:16

Az Eötvös gimnázium diákjai azt kérték a ballagásukra meghívottaktól, hogy a virágra szánt összeget, vagy egy részét inkább egy alapítvány számára ajánlják fel. Itt olvasható a levél:

[link]

Meglepetésemre ezen többen felháborodtak, mert szegény virágárusok emiatt mennek majd csődbe, pedig ők a társadalomért dolgoznak, stb.

Mit gondoltok erről?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook