Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ballagók kontra virágárusok fórum

Ballagók kontra virágárusok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. 9c485f67e8 (válaszként erre: 77. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 08:19

Nem értem, hogy nem érted.


Én, mint anyuka, megyek, veszek egy szál virágot mondjuk ötszázért. Eredetileg mondjuk kétezret szántam virágra. Az ezerötszázat elküldöm a megadott számlaszámra.

79. bc681dac13 (válaszként erre: 63. - PöttyösPanka)
2017. máj. 8. 08:18

Szerintem bunkóság megrendelni az ajándékot. A csoportban adományozunkról meg megírtam a véleményem.

Nem vagyok se görény, se irigy, se pesszimista, ez engedtessék meg nekem.

78. unom (válaszként erre: 74. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 08:16

Ha ők azt szeretnék, miért ne tehetnék meg? Ballagás, érettségi, ki tudja, mikor látják egymást. Mindenki azt tesz, amit akar.

Tényleg nem értem, mi rosszat látsz a kamaszok ötletében.

77. bc681dac13 (válaszként erre: 62. - 9c485f67e8)
2017. máj. 8. 08:15
Én vasárnap este szálltam be. Nekem nem tetszik a kezdeményezés, mert ebből lesznek a betűt venni a márványra dolgok, ami villogás, és a kimaradsz, ha lemaradsz.
76. unom (válaszként erre: 70. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 08:14
Most erről az esetről beszélünk. Becsületfalról még nem hallottam, kétlem, hogy nagyon elterjedt lenne. Kb. sejtem, mi lehet az, de itt ilyenről szó sincs.
75. bc681dac13 (válaszként erre: 73. - Unom)
2017. máj. 8. 08:14
Nem tartom érdemesnek a vitát.
74. bc681dac13 (válaszként erre: 60. - Unom)
2017. máj. 8. 08:13

Hogy nem fújok veled egy követ még nem rosszindulat.


Gondolj már bele: egy ilyen osztályban, annak az egy-két kilógónak milyen, ha szeretné, hogy mondjuk az életben egyszer őt ünnepeljék? Úgysem teszi meg. Pedig megérdemelné (feltételezve a legjobbat).


Nem csak az a "társadalmilag hasznos", ami a közösbe megy pénzben, mert ugye-egy-egy-egy-egy-egy emberből épülünk fel. Ha kötelezően ilyen osztályban lettem volna, lehet hogy máshogy állnék én is az adakozáshoz. Még felnőttként is van mikor a hányinger kerülget a nagy mellveregetők miatt, mert karácsonykor nem voltak hulla g3cik.

73. unom (válaszként erre: 71. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 08:13

Ez a gesztus szerintem nem cuki, szerencsére.

Mi ennek az árnyoldala? Aki akart, utalt, aki virágot akart vinni, azt vitt, ennyi. Mindenkinek a szabad döntése.

72. 9c485f67e8 (válaszként erre: 71. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 08:08

Mint mindennek.

Csak attól függ, hogy melyik oldalról nézzük.

A félig tele pohár esete.

71. bc681dac13 (válaszként erre: 59. - Unom)
2017. máj. 8. 08:04
Nem, nem mindenben a rosszat látom, de nem is csak a jót, mert valami cuki. Az adakozásnak is van árnyoldala.
70. bc681dac13 (válaszként erre: 58. - Unom)
2017. máj. 8. 08:02
Most lehet, hogy nem, de az adományozásoknál szokott lenni becsületfal. Ha ez trendi lesz, nem lehetséges?
69. PöttyösPanka (válaszként erre: 67. - Unom)
2017. máj. 8. 08:00
Viszont ezzel a hőbörgéssel csak azt érték el, hogy nagyobb visszhangja lett a kezdeményezésnek, mint várható volt. Ha nem szólnak egy árva szót sem, akkor csak egy cikk lett volna a sok közül. Így viszont egyre többen szimpatizálnak a dologgal, így könnyen válhat belőle új szokás nagyobb szinten.
68. 9c485f67e8 (válaszként erre: 65. - Unom)
2017. máj. 8. 07:55
Talán az általános iskolai ballagásra egy fokkal már rugalmassabbak tudnak lenni és felismerik a lehetôséget. Ha egyáltalán eszükbe jut a szülôknek.
67. unom (válaszként erre: 66. - 9c485f67e8)
2017. máj. 8. 07:37
Ha lépett volna valamelyik, nagyot szakíthatott volna, jó eséllyel hosszútávon is.
66. 9c485f67e8 (válaszként erre: 65. - Unom)
2017. máj. 8. 07:36

Egyszerûbb szidni, mint befogni és újragondolni.

Pedig annyira egyzerû a képlet.

65. unom (válaszként erre: 62. - 9c485f67e8)
2017. máj. 8. 07:24

Nekem azoknak a virágosoknak a hozzáállása nem tetszett, akik úgy állították be, mintha a diákok az ő pénzüket ajánlották volna fel, mert az nekik jár.

Egyrészt baromság, másrészt egyiknek se volt annyi esze, hogy alkalmazkodjon a helyzethez,

64. unom (válaszként erre: 63. - PöttyösPanka)
2017. máj. 8. 07:23

Sima rosszindulat, ne más.

nem értem, miért ciki sokak szemében, ha valaki nem nyomorog.

Remélem, a most érettségizők közül nem sokan lesznek ilyen megkeseredettek.

Sok sikert nekik.

2017. máj. 8. 07:19
Más fórumon azt is olvastam ellenérvnek, hogy persze könnyen jótékonykodnak mások pénzéből, meg hogy micsoda képmutatás, mivel valószínűleg máskor sosem adakoznak, bezzeg hétvégenként elbuliznak x összeget. Nah, ezek a hozzászólások rosszindulatúak. Nem tudom, mit nem lehet azon érteni, hogy nem akarok olyan dolgot kapni több ezer forint értékben, amit pár nap múlva úgyis kidobok. Ha az a pénz úgyis "kidobásra" lett szánva, akkor már adják rászorulóknak. De ha valaki nem akart virágot hozni, azt nem kötelezem. Az meg, hogy máskor nem jótékonykodnak egyrészről csak feltevés, másrészről ha nem rendszeresen adakozom, akkor inkább ne is tegyem? Ha csak pl évi egyszer adok mondjuk háromezret egy szervezetnek, akkor inkább nem is kell nekik? A bulizásról meg annyit, hogy a jótékonykodás nem azt jelenti, hogy miden pénzem a szegényeknek adom, mert csak akkor jó cselekedet, közben leég a bőr a képemről, ha a saját pénzemből veszek magamnak valamit. Most komolyan, egyesek tényleg ilyen kifordított világban élnek? Ha a kisujjamat nyújtom, letépnék az egész karom?
2017. máj. 8. 07:17
Hétfô reggelre eljutottunk oda, hogy szidjuk a szülôket, az óvodát, az iskolát, a pedagógusokat, a virágárusokat meg az egész rozoga rendszert??
61. a03dd05915 (válaszként erre: 51. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 07:09

Olvasd már el miről van szó,mert szerintem úgy mondasz ilyeneket, hogy nem ismered a kezdeményezést.


[link]

60. unom
2017. máj. 8. 06:57

Te valamit nagyon félre akarsz érteni, és össze is jön.

A gyerekek azt mondták, aki virágot venne nekik, inkább utalja át a rá szánt összeget az alapítványnak. Nincs ellenőrzés, nincs elszámolás, semmi hasonló.

Miért fröcsög belőled a rosszindulat? Miért zavar ez a gesztus?

Honnan néznének ki ballagás után bárkit is? Ki nézné ki?

59. unom (válaszként erre: 50. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 06:24

Nem adsz át semmit, nincs elszámoltatás.

Egyébként az egyesület közlése szerint eddig 3 millió forint jött össze.

Te mindenben a rosszat látod?

58. unom (válaszként erre: 50. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 04:08

Szerinted kiderül, ki adott, ki nem, és mennyit?

Elballagnak, talán csak 10 év múlva látják egymást. Nincs tétje.

Honnan utálnaák ki? Az érettségiről/😃

2017. máj. 8. 03:59

Amúgy meg a következő karácsonra nem utalja mindenki a kedvenc cica egyesületemnek a pénzt vagy nekem, mert az olyan cuki?


Én még soha nem költöttem olyan hülyeségre, mint a karácsonyfa. Mi értelmne? Pár hét, és csak megszokás.

56. bc681dac13 (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2017. máj. 8. 03:34

Érted, hogy értem? Vki szrban van, és kisegítem, ez nem kerül az üzenőfelra, mint a "közös érdeke". Ugyanezen apropón viszont kirekesztett leszel, ha nem szállsz be.

...Megertes, emberseg...

55. bc681dac13 (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2017. máj. 8. 03:31

A "kisfiad" valahol 25 környékén, vagy rosszul emlékszem?


Amit leírsz meg a véglet. Nálunk a fotózásnál nem volt ilyen.


Az általánosban inkább csak búcsúztató volt, csak rámondtuk a ballagást. Téma szempontjából mindegy.

Meg érettségi előtt hacacáré, de olyan bziságok vannak helyütt... hogy 10-20 ezer a ruhaqkölcsönzésre, mert szalagavató? És jótékonykodjunk MELLETTE a virágon? Max 5-10 ezer egy csokor.

Nem velem szállt el a ló. Arról vitatkozunk, hogy ki nem ada virágosnak, és közben megfeledkezünk azokról, akiknek soha nem is volt pénzük (most sem kapnak, mert jótékonyak), vagy a rokonokról, akiknek nem lett volna pénzük, de ha ők nem "adakoznak" ciki lenne.

Búcsú cédulákat nem adun knel?

2017. máj. 8. 02:55

És már nem vagyok annyira szegény, mint akkor, de most sem telne váratlanul több ezerre.

Tervezve pedig nem adnék!


Ha tudok valakivel jótékonykodni, megteszem. Önként és közvetlenül, kézből a kézbe adom.

2017. máj. 8. 02:53

Persze hogy értem.


Itt a faluban sokáig két épületben volt az óvoda, más épületben, kicsit messzebb, voltak a kicsik.

Hát akkor is tartottak ballagást, ha "felkerültek" a nagycsoportba!


Rájöttem: azért, hogy az anyák mégis fel tudják venni a díszgöncüket.

Nyár elején, akármilyen melegben, rajzottak az autókkal, a kisfiúkra szövet öltöny (a zakóról azért lemondtak, csak mellény), kislányokra lakk körömcipő, harisnya, díszruha, előadták szegények a műsort kifőve, utána kézen fogva ki az ovi elé, az első alkalmas helyen körberakni csokrokkal, fotó, aztán irány haza, ünnepi ebédre.. Őrület!

Én nem tudtam a szokást, a fiam csak egy kis nyári együttesben volt, dugdosták a többi mögé.

52. Guruljka (válaszként erre: 50. - Bc681dac13)
2017. máj. 8. 02:27

Most ettől az adományozási cécótól függetlenül mondom.


Azért van kezdeményezés, évek óta létezik a osztálypénzellenes szülői összefogás.


A ballagásra nem is tudom, a nagylányom elment-e. Ő sem kedvelte se a sulit, sem az osztályát.

A fiam középsulijában szerényen oldották meg. Nem voltam ott, de nem volt ebből gond. Na, az már végképp hülyén vette volna ki magát, hogy még ha anyaként is, de én adok virágot a fiamnak.

2017. máj. 8. 02:14
Nekem ritka szar egy osztályom volt. Ha ott ilyet kértek volna, és lett volna fb, én kértem volna, hogy NE CSATLAKOZZANAK AZ ÁLSZENTSÉGHET.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook