Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavállalás! :) fórum

Babavállalás! :) (beszélgetős fórum)


114. 27b551925e (válaszként erre: 113. - Hunny)
2014. nov. 12. 15:52
Én összesen 2 évig szedtem fog.gátlót, de nagyon megbántam. Teljesen tönkre tett...azóta akit csak tudok, mindenkit lebeszélek róla... :D
113. Hunny (válaszként erre: 112. - 27b551925e)
2014. nov. 12. 15:45
Én tavaly májusban hagytam abba a fogamzásgátlót, akkor én is így voltam vele, hogy egész tűrhető volt, csak hormon változáskor jött ki 1-2. Így legalább tudtam a pé-met és h mikorra várható a mensim:D De azóta persze ezek is teljesen felborultak. Igen későn van a pé-m (kb 19. nap) és ez miatt a ciklusaim is több mint 30 naposak. Általában 30-31 naposak voltak eddig, de most legutóbb már 33-34. Amit azért kicsit sokallok, remélem az aviva torna helyre rázza:)
112. 27b551925e (válaszként erre: 111. - Hunny)
2014. nov. 12. 15:21
Régen nekem is nagyon sok volt, még 20-22 évesen is szörnyen nézett ki az arcom :( Aztán egy szer csak magától elmúlt...mondjuk hála istennek :) Most már csak peteéréskor jön ki 1-1.
111. Hunny (válaszként erre: 110. - 27b551925e)
2014. nov. 12. 14:27
Szerencsés vagy:) Én most folyamatosan lesem, h mikor h néz ki az arcom, látszik e már valami változás:) Mondjuk ma a hajam tövében kijött egy kicsi, de ott szerintem nem is kentem.
110. 27b551925e (válaszként erre: 109. - Hunny)
2014. nov. 12. 13:18
Szerencsére nekem ennyire nem durva az arcom. Régebben az volt, de most jó ideje csak néha 1-1 nagyobb pattanás jön ki, de mondjuk az is pont elég nekem :D Szerintem nekem fel sem írna semmit egy bőrgyógyász.
109. Hunny (válaszként erre: 108. - 27b551925e)
2014. nov. 11. 15:42

Ilyen ez a munka, hozzá kell idomulni, hiszen időnk nagy részét munkával töltjük:)


Igen, múlt héten voltam bőrgyógyásznál, aki olyan szereket írt fel, amik már nem kaphatóak. Tegnap voltam bent nála a klinikán, ekkor már sikerült olyat írnia, ami kapható:) Esténként kell bekenni az arcomat, és hatásosnak tűnik a dolog, ma már sminkkel kb semmi sem látszik! Mármint ami a csúnya gyulladt aknékat illeti, mert van sok sok apró pici fehér kis akármik is, de azok most annyira nem izgatnak, majd akkor ha a nagy csúnyák eltűntek:D

108. 27b551925e (válaszként erre: 107. - Hunny)
2014. nov. 11. 14:57

A férjem is ilyen. Haza jön 12 órát a melóból és megkérdezem, hogy miujság, mi jót csináltál ma? -Dolgoztam! Jah most már minden világos :D Aztán kb 10-15 perc után átáll itthon módra és elkezd mesélni... :D


Na eljutottál a bőrgyógyászhoz? Nekem is jönnek ki néha pattanások, amikor peteérésem van. Szerencsére csak 1-2, de azok nagyon durvák.:S És ez csak most van az utóbbi 1 évben. Én a Müllerben vettem nem rég egy kenceficét a pattanásokra, de úgy vettem észre, hogy az nem hat :D

107. Hunny (válaszként erre: 106. - 27b551925e)
2014. nov. 10. 20:38

Szerintem mi nők így vagyunk kódolva, hogy a munka otthon se megy ki a fejünkből:) Nővérem is állandóan a munkáról beszél, még páromból mindig úgy kell kiszedni, h mi volt aznap.


Végre sikerült a bőrgyógyásznak jó szereket felírnia, így most kíváncsian várom a hatását:)

106. 27b551925e (válaszként erre: 105. - Hunny)
2014. nov. 10. 16:17

Megértem, nekem is kb 45 perc, amíg haza érek a melóból, és hiába hallgatok közben zenét, meg olvasok is, ennyi idő is kevés arra, hogy letudjam a munkahelyi dolgokat és lenyugodjak, ugyan olyan idegbeteg vagyok és itthon is képes vagyok még tombolni :D

Igen, én csak egy nettó 40 ezerrel számoltam, hogy annyira jelentsenek be szüleim, és annak 37 ezer lenne a járuléka. Szóval annyira nem jött be ez a "nyerő" ötletem :D Gondoltam kifizetem a járulékot pár hónapig, és akkor tök jó lenne, mert 2 évig több pénzt kapnék gyedre. De ez így totál nem éri meg :D

105. Hunny (válaszként erre: 104. - 27b551925e)
2014. nov. 10. 15:58

Igen, a járulék kegyetlen, kb mégegyszer annyi mint a fizetés. És ehhez tényleg az is kell, hogy jól menjen a vállalkozás, ami kezdő vállalkozásnál nem egyszerű, kell hozzá induló tőke is. Na de ugye lakásra gyűjtünk, és egyenlőre az mindenek előtt lebeg a szemünk előtt. Szóval ez még igencsak a jövő zenéje.

Egyébként férjemék az irodájukba nagyon gondolkodnak, h vennének fel titkárnőt (ez több éves dilemmájuk), és gondolkodtunk már rajta, h akár én is mehetnék, de arra jutottunk, hogy inkább nem:D Pláne mert én olyan vagyok, hogy haza viszem munkát, és így képes volnék egy munkahelyi konfliktusból családi vitát csinálni. Csak ez tart vissza az egésztől:)

104. 27b551925e (válaszként erre: 103. - Hunny)
2014. nov. 10. 14:22

Na ez akkor jól hangzik nagyon :) Én is szívesen dolgoznék a férjemmel, sokkal jobb lenne a napi közérzetem, mint bent a meló helyen a kollégáimmal... :D

Illetve akkor megoldódna az a probléma is, hogy gyedről visszatérve lenne munkád és a bölcsi-ovi kérdés sem lenne probléma.

De amiért nem irigyellek titeket, az a járulék. Mert ha a férjed bejelent, akkor ugye nektek kell fizetni a járulékot, ami akkora kiadást jelent egy vállalkozásnak(főleg egy kezdőnek), hogy csak úgy kikerekedtek a szemeim...

Múltkor utána néztem, hogy ha a szüleim bejelentetnének pár hónapra a vállalkozásukba heti 20 órára, hogy az is beleszámítson a gyedbe, hát egy jó nagyot röhögtem, amikor kijött a járulék összege, hogy ez hihetetlen...

103. Hunny (válaszként erre: 102. - 27b551925e)
2014. nov. 10. 14:08
Mindig is gondolkoztunk egy kicsi vállalkozásban, de még eggyel több ok, hogy bizonytalan a munkahelyem, és ez meg tudná oldani a dolgot. Alapjáraton a férjem munkájára épülne, csak még meg kéne csinálnia hozzá egy 4 napos tanfolyamot. Utána pedig szerintem be tudnék neki segíteni, szóval azért nem lennék teljes mértékben haszontalan:)
102. 27b551925e (válaszként erre: 101. - Hunny)
2014. nov. 8. 13:15

Akkor még a te helyed sem biztos. De ahogy írtad is, még bármi változhat, sok idő van jövő augusztusig :) Csak ugye ahhoz, hogy kapj gyedet, a szülés napján is biztosítottnak kell lenned. Nem elég az előtte való munkaviszony megléte.

Szeretnétek vállalkozást indítani?

101. Hunny (válaszként erre: 100. - 27b551925e)
2014. nov. 5. 16:01

Nagyon nem egyszer irodában elhelyezkedni, ezt én is tapasztaltam.

Jelenleg a kormány közfoglalkoztatási programjában vagyok alkalmazott, szerződésem jövő augusztusig van. Ennek keretében egy alapítványnál segédkezem, mikor mit kell csinálni, van hogy egész nap semmit, de van hogy egy kicsit takarítani, de olyanra is volt példa, hogy iskolákban foglalkozásokat levezényelni, vagy azt mondta a főnökassszony, hogy ad egy kicsit nagyobb feladatot, ezt csináljam otthonról, és akkor 1 hétig otthonról dolgoztam. Szóval nagyon sokrétű, ezért nagyon szeretem:) Itt nagyon jó a csapat, szívesen maradnék hosszabb távra is, főleg mert nagyon baba barát hely (a főnökasszonyom kislánya most múlt 2 hónapos). Jó volna, ha a szerződésem lejárta után tudna az alapítvány alkalmazni, amire látok egy halványt reményt, ugyanis az egyik munkatársuk nemrég felmondott, és én vettem át az ügymeneteit:) Ha pedig nem jönne össze, akkor lehet hogy előrébb hozzuk a vállalkozás indítási tervünket, és akkor ott fogok tevékenykedni. Persze, jó volna, ha majd lenne hova visszamenni dolgozni, de mi se akarunk már várni a babával.

100. 27b551925e (válaszként erre: 99. - Hunny)
2014. nov. 4. 21:40

Igazából én sem tudom, hogy melyik verziónak szurkoljak :D Jó lenne váltani, hogy később legyen hová vissza menjek, talán ez lenne a legjobb megoldás hosszú távon. Viszont 1,5 éve próbálkozom elhelyezkedni irodai környezeteben és sehova nem vesznek fel. Mindenhová 3-4 év tapasztalatot kérnek, ami ugye nehéz lesz, ha fel sem vesznek sehová :S Ezért beszéltük meg azt a férjemmel, hogy most már nem várunk tovább. De mivel a férjem is össze vissza dolgozik, van, hogy 4 napig nem is találkozunk. Szóval így gyereket nevelni, nem tudom hogy lehet... :(

Nem utolsó szempont az sem, hogy mennyi gyedet fogok kapni, eddig nagyon is számított, de már most azt is "elhagytuk", csak haladjunk már előre. Nem várhatok örökké arra, hogy mikor lesz egy jobb melóm.

És te mivel foglalkozol?

99. Hunny (válaszként erre: 98. - 27b551925e)
2014. nov. 4. 13:40

Teljesen megértelek, egy eladói állás nem épp a legmegfelelőbb egy kisgyerekes anyukának. Unokatesóm is eladóként dolgozott. Egy éve ment vissza dolgozni, és egyik legnagyobb problémájuk h a gyereket h jutassák el reggel a gyereket az oviba, mert sokszor van olyan, hogy neki is, és a férjének is reggel 6ra kell menniük dolgozni. Ilyenkor jön egy dadus, aki reggel 8ig vigyáz a gyerekre, és elviszi oviba. Mindezt persze 700Ft/óráért. Szóval egyiküknek a fél fizetése a dadus fizetésére megy el.

Na meg gondolom az se utolsó szempont, hogy valószínűleg több lenne a fizud és több gyed-et kapnál. Arról nem is beszélve, hogy esténként csak te is jobban szeretnél már otthon lenni a családoddal, a férjeddel és gyermekeddel. Most nem is tudom, minek szurkoljak jobban, hogy tudj e munkahelyet váltani, vagy sem:)

98. 27b551925e (válaszként erre: 97. - Hunny)
2014. nov. 3. 15:37

Most jelenleg eladóként dolgozom...textil, non-food stb... :) De közben elvégeztem egy pénzügyi-számviteli ügyintézőit tanfolyamot és a személyügyi gazdálkodó és fejlesztőit is(ebből múlt héten vizsgáztam le és kaptam meg a bizimet:D ), és a kereskedelmet hanyagolni akarom most már. Egyrészt elegem van abból, ahogy a vásárlók beszélnek nap mint velünk, az eladókkal, csak mert ők a vásárlók...illetve ha lesz gyerek, nem tudom hogy fogom megoldani, hogy a bölcsiben 6-ig van felügyelet, én pedig 8-ig dolgozom...

Ezért akarok most gyorsan váltani valami irodai munkakörre, vagy legalább is valami emberi időben lévő munkahelyre és max. 1 évet dolgozni, és utána jöhet a gyerek, hogy legyen hová vissza mennem. De azt beszéltük, hogy ha jövő tavaszig nem sikerül váltanom, akkor marad ez, és innen megyek gyedre, utána meg lesz ami lesz...

97. Hunny (válaszként erre: 96. - 27b551925e)
2014. nov. 3. 14:13

Szia!

Ismerem az álláskeresés "szépségeit" tényleg nem könnyű feladat. Most mit dolgozol, és mit szeretnél csinálni? Tényleg sokszor az ember azt se tudja h mit írjon az önéletrajzba, meg a kísérő levélbe, én is rengeteg órát agyaltam rajtuk. Ilyenekben egyébként rengeteg segítséget nyújt a profession oldala.

Lehet tényleg kellene csináltatnom egy teljes hormon vérvizsgálatot. Úgyis pont decemberben kell mennem vérvételre a pajzsmirigyem miatt, megpróbálom rávenni az endokrinológust, hogy adjon nekem olyan beutalót, amin mindent néz.

2014. nov. 3. 13:22

Szia!


Nekem is eléggé gyorsan lement a hétvége, főleg, hogy dolgoztam. :( Amúgy meg minden időm arra megy rá, hogy munkát keresek, meg folyamatosan átírom az önéletrajzom az adott munkakörnek megfelelően, stb....szal jól elszórakozok a szabad napjaimon is :D Ma is 11-kor értem haza egy állásinterjúról, és azóta neten nézegettem a munkákat, meg pályázok.

Szerintem leginkább a vérből mutatható ki a Pcos, majd kérj egy teljes hormont, ha mész a dokidhoz, az amúgy sem árt, mielőtt babát szeretnétek, csak hogy tudd, hogy hormonilag minden rendben van-e :) De így akkor plusz még 1 ok, hogy csináltass. Bár amúgy nagyon sok minden állhat annak hátterében, hogy nem napra pontosan jön meg, nem biztos, hogy pcos vagy.

95. Hunny
2014. nov. 3. 10:44

Sziasztok!

Kinek hogy telt a hétvége? Nekem eléggé gyorsan, de teljes mértékben pihenéssel. Mosni mindig hétvégén szoktam, de most hétközben túlestem rajta, szóval tényleg semmi dolgom nem volt:D Vasárnap délután kicsit rosszul éreztem magam, fájt a torkom és gyenge voltam, így lepihentem, kb az egész délutánom ezzel telt:)

Tegnap beszélgettem egy barátnőmmel, akinek régen szintén nagyon csúnya, pattanásos volt a bőre. Rájöttünk, hogy erre a problémára 2 féle gyógyszer létezik, egyik a fogamzásgátló, másiknak pedig többek között máj és magzatkárosító hatása van. Na ez az a 2 féle gyógyszer amit nem akarok szedni. De azt a tapasztalatát is megosztotta velem, hogy mióta egyáltalán nem eszik csokit, édességet meg rágcsálnivalókat, nagyon szép a bőre. Szóval most ezeket szeretném elhagyni, a bőrgyógyászt pedig rá akarom venni h semmi ilyesmit ne írjon fel nekem, inkább valami jó kis arcápolót ajánljon. Közben egyre jobban motoszkál bennem a PCOS lehetősége. Tegnap kellett volna megjönnie, ehejett csak kis maszatolás volt, a mai napon ugyan ez (ez a ciklus 33. napja). Az augusztusi ciklusommal ugyan így jártam. Legutóbb júniusban voltam UH-n, azóta kialakulhatott vajon? Erre is rá akarok majd kérdezni, meg lassacskán úgyis esedékes lesz majd a rákszűrésem, szóval a nőgyógyászt is megkérdem majd.

94. Hunny (válaszként erre: 93. - Skyb)
2014. okt. 31. 14:12
Nekem is az jött be, hogy kevesebbet eszem, és napi 5x. Közben számoltam a kalóriákat, és nagyon sokszor előfordult, hogy olyan teli voltam, majd' kippukkadtam, de muszáj volt még vacsoráznom, mert egyszerűen túl keveset ettem:)
93. skyb
2014. okt. 31. 13:08

Ami a kg illetti én már kb.3 hete figyelem h menyit eszem és ma méretkeztem volt is meglepetés -3kg...

Mivel most ugyis diétát kell tartanom a pcos miatt igy ez most megörvendeztettet hogy lehet elöbb lemenek majd a kg és ujból belefoghatunk a babaprojektbe.

92. Hunny
2014. okt. 31. 12:02
És tavaly is év elején sikerült leadnom pár kg-t, ami aztán most szeptemberben visszajött:D
2014. okt. 31. 11:57
Hát igen, most egyébként is jönnek az ünnepek... :P De fél év alatt biztos, hogy lemegy az a 8-10 kg :)
90. Hunny (válaszként erre: 89. - Maditta)
2014. okt. 31. 10:45

Még nem, mert csak jövő év nyár végén akarjuk elkezdeni a projektet:)

Most arra jutottam, hogy január 5-től kezdem az életmódváltást, azt a 8-10kg-t csak le tudom adni fél év alatt, nyáron pedig a cél hogy sok vitamint egyek, és nyár vége felé akarom elkezdeni a kismama vitamint:)

2014. okt. 31. 10:30
Mi is nagyon reméljük!! :)) Igen már 1 hónapja szedem a kismamavitamint+folsavat is. Te szedsz valamit?
88. Hunny (válaszként erre: 87. - Maditta)
2014. okt. 31. 10:24

Jujj de fiatalok vagytok, tényleg nem szabad hagyni magatokat! Remélem hogy a pici a héten beköltözött hozzátok;)

Egyébként szedsz már kismama vitamint?

87. maditta (válaszként erre: 86. - Hunny)
2014. okt. 31. 10:06
Így igaz. Lehet, hogy keményen hangzik, de én 24 a férjem 28 évesek vagyunk. Nem hagyhatjuk magunkat!!! Muszáj erősnek lennünk és előre nézni!
86. Hunny (válaszként erre: 85. - Maditta)
2014. okt. 31. 09:47
Nagyon sok szülőtől hallottam és láttam is, hogy szinte beleőrültek gyermekük elvesztésébe. El se tudták képzelni, hogy legyen egy másik gyerek az életükben, és újra lehetnek boldogak. És amikor tényleg megtörtént a csoda, egy újabb kis csoda költözött be az életükbe, boldogabbak lettek mint valaha. Nagyon sokan nem akarnak másik gyereket, mert úgy vélik, hogy az az elveszített gyerek emlékének a megsértése, de szerintem ez nagyon nem így van. Az élet megy tovább, nem lehet megállni.
85. maditta (válaszként erre: 83. - 27b551925e)
2014. okt. 31. 09:30
Köszönöm Nettike! Igen teljesen jól látod a helyzetünket. Soha senki nem fogja pótolni a kisfiunkat,de nem is szeretnénk. Én is így gondolom, hogy kicsit könnyebb lesz elengedni a drágámat, ha lesz aki hasonló boldogságot, hoz a mindennapjainkba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook