Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavállalás! :) fórum

Babavállalás! :) (beszélgetős fórum)


144. 27b551925e (válaszként erre: 141. - Hunny)
2014. nov. 20. 14:51

Nem véletlenül írtam, amit írtam.

Nekem most nyáron 3 ismerősöm is rakott ki képet fészre, hogy nagy hassal nyaralni voltak és fürdött is. Hát a pofám majd le szakadt így őszintén megmondva. 1:azt nem mondom, hogy undorítóan nézett ki, de eléggé zavarta a szemem, hogy a kis semmi bikiniben, nagy mellekkel és nagy hassal rakja fel a képeket, hogy ő hogy fürdőzik a tengerben... Ez még otthoni nézegetésre elmegy egy ilyen kép, de nem hinném, hogy fészre való. Főleg mondjuk aki élőben is látta... :D Nekem ez valahogy olyan intim (bár megjegyzem, nem vagyok prűd, kicsit sem), de én csak a férjemnek szeretném majd mutogatni magam nagy hassal, nem az egész világnak.

2: ha valaki gyermeket vállal, akkor nehogy már ez legyen a legnagyobb problémája, hogy nem tud elmenni nyaralni és nem bírja ki fürdés nélkül. Lehet csak én aggódom túl, vagy én veszem komolyan ezt a dolgot, de adjuk már meg az esélyt magunknak, és főleg a gyereknek, hogy nem kéne ennek kitenni, hogy akár el is kaphat valamit a nő és akkor gyógyszerrel tömik, ami ugye nem a legjobb a gyereknek. Vagy létezik, hogy valakit ez ennyire nem érdekel????

Na ennyi volt a személyes megnyilvánulásom :P


Ha kitolódik a ciklusod, akkor a peteérésed is kitolódik. A nagy könyv szerint nekem is 7-13.-a közt volt pé-m, de igazából hétvégén volt nyálkás folyásom (bocs, hogy ennyire bele megyek:D ), 14-18-ig. Én mindig innen szoktam tudni, hogy most van, amikor kicsit megváltozik a folyás. És amúgy amikor írtam, hogy sikerült pé-kor együtt lennünk, azt hittem, hogy akkor volt, mert a menstruációs kalkulátor akkor írta, és akkor nagyon görcsölt is a hasam, illetve a melleim is fájtak jó pár napig, de még sem akkor volt. Vagy már én nem tudom mit higgyek annak :D

143. Hunny (válaszként erre: 142. - Skyb)
2014. nov. 20. 12:44

Skyb rengeteg erőt és kitartást kívánok! Csinált UH-t is?


Mikor hazamész, mondd el a férjednek hogy mi a helyzet, kicsit boruljatok össze, kicsit bánkódjatok, de aztán mindent bele! Utána tessék felállni, megkeresni a dietetikust (de ha már most felhagysz a cukor és a liszt, főként fehér liszt bevitelével, nagyon sokat segítesz magadnak!)tartsd be az utasításait és harcolj! A harc közben pedig légy kiegyensúlyozott, vidám, boldog, és tudd, hogy életed legnagyobb csodájára készülsz, azért harcolsz!:)


Szóval mindent bele, ne keseredj el, és hajrá! Nagyon sok PCOS-es nőnek született már gyereke, neked is sikerülni fog!:)

142. skyb (válaszként erre: 140. - 27b551925e)
2014. nov. 20. 10:48
Na ami a pajzsmirigyet meg a többi eredményt az ok,de mivel az LH:FSH 1:1 arányt nézik az az ideális nekem ez az arány nem jó ami PCOS-t jelent,és a progesteron szint azért ilyen alacsony mert egyáltalán nincs ovulációm.Ebben most csak a fogyás jelent segitséget.Azt mondta a doki ha adna hormonkezelést attól csak még jobban meghiznák ami nem javitanna a helyzetemen.Igy most fel kell keresnem egy dietetikust aki pontosan felálitja az étrendem.Ha leadok 20kg akk majd lehet további vizsgálatokat végezni h az ovulációm vissza legyen hozzva.Ennyit rólam.
141. Hunny (válaszként erre: 140. - 27b551925e)
2014. nov. 20. 08:59

Tegnap volt a ciklusom 15. napja és este eléggé fájtak a melleim, ergo eléggé valószínű h pé-m volt. Ez azért furi, mert a 19-20. nap körül szokott lenni, és ugye minimum 30 napos a ciklusom, de újabban 34. Lehet, hogy rendbe jött a TSH-m? Kíváncsi leszek az eredményre, de még ha határértéken belül is lesz, akkor is mondom majd az orvosnak h tornázzuk le 1-2 környékére.


Dubai és Katar teljes mértékben városnézős lesz:) Eleve az orvosok nem javasolják a fürdőzést várandósság alatt, mondjuk a természetes vizeket nem tiltják, azt lehet nyugodtan, de azért nem órákat. Na meg nekem az kicsit fura ha egy kismama nagy hassal bikinit húz, másmilyen fürdőruhát pedig nem nagyon tud.

2014. nov. 19. 21:52

A 4,5 az valóban nagyon dúrva.


Skyb szerintem is jók az értékeid (így hétköznapi szemmel :D) Én júliusban voltam hormon laboron, nekem 1,6 volt a tsh, arra mondta azt a dokim, hogy nagyon jó az eredményeim. Szóval a te 1,9-ed is teljesen jó. 1 és 2 érték között a legjobb a tsh, ami neked még simán bele fér :)

Esetleg a párod volt már valamilyen kivizsgáláson?

139. 27b551925e (válaszként erre: 137. - Hunny)
2014. nov. 19. 21:42
Jah azt hittem, hogy konkrétan Dubai-ba mentek és fürödni :) Valamiért én ezektől nagyon ódzkodok...terhesen semmiképp nem szeretnék majd se fürdőbe menni, se vízbe, nehogy elkapjak valamit.
138. skyb (válaszként erre: 136. - Hunny)
2014. nov. 19. 12:07

Azt majd holnap meghalom h mit mond,de hiányzik még 2 hormon amit nem csináltak mert nem volt reagensük hozzá.Azt holnap megkérdem melyik kell pontosan és privátilag azt is megcsinálom.


Akkor jó ha a pajzsmirigyem ok:)

Remélem nem lesz akk a megmaradt eredményeimmel se gond amit még meg kell csinálnom.

137. Hunny (válaszként erre: 134. - 27b551925e)
2014. nov. 19. 11:51

Jövő szeptember 10-17 a kitűzött időpont. Igazából Katarba megyünk, ott van kint egy ismerős, csak Dubai-ban kell átszállnunk, így arra gondoltunk, hogy eltöltünk ott 2 napot.


Ha már terhes leszek, akkor eléggé az elején leszek még. Most utána olvastam, azt írta egyik doki, hogy ha valaki a repüléstől vetél el, akkor az a baba ígyse úgyse maradt volna meg, illetve sokkal jobb a repülés, mint egy hosszú autó út.

136. Hunny (válaszként erre: 135. - Skyb)
2014. nov. 19. 11:47

Ahol van referencia érték, ott mindenhol nagyon szépen középen van a te értéked:)


Amit én ebből értek az az, hogy a pajzsmirigyed tökéletesen működik, azt mondják a TSH-nak 1 körül kell lennie, ahhoz hogy baba lehessen. Hát nekem a legutóbb 4,5 volt. Decemberben megyek majd kontrollra, kíváncsi leszek hogy mit produkálok.


Kíváncsi vagyok majd a doki véleményére is!:)

135. skyb
2014. nov. 19. 11:31

Na megvan az eredményem..én leirom habár nem tudom mi minek a röviditése


TSH: 1.90 mIU/L (0.35-4.94)


T4: 99 nmol/L (60-160)


T3: 2.1 nmol/L (1.0-2.7)


Kortizol 8h-kor : 614.9 nmol/L (150.0-620.0)


ACTH 8h-kor: 53 pg/mL (7-63)


FSH: 5.5 IU/L Folikuláris fázis: 3.35-21.63

Ovuláció fázis: 4.97-20.82

Luteális fázis: 1.11-13.99

Postmenopauza: 2.58-150.53


LH: 8.0 IU/L Folikuláris fázis: 2.39-6.60

Ovuláció fázis: 9.06-74.24

Luteális fázis: 0.90-9.33

Postmenopauza: 10.39-64.57


Prolaktin: 7.2 ng/mL (5.2-26.5)


Estradiol: 52.0 pg/mL Folikuláris fázis: 21-251

Ovuláció fázis: 38-649

Luteális fázis: 21-312

Postmenopauza: <10-28


Progesteron: 1.3 nmol/L Folikuláris fázis:<0.3-0.9

Luteális fázis: 3.8-50.5

134. 27b551925e (válaszként erre: 133. - Hunny)
2014. nov. 18. 22:13

Nekem nehezen fogadták az eljegyzést, és az esküvőt is...de mikor rájöttek, hogy komolyan gondoljuk, utána már mindenben segítettek :)

Szerencsére minket is jól meg szoktak pakolni a szüleim, amikor pl elmennek vásárolni kaját, nekünk is mindig vesznek valamit. Anyós szokott kb 3 hétre való kaját adni ha elmegyünk, vagy jönnek, de azt mi sem mindig esszük meg, mert valóban frissen jó egy kaja, nem a 3 napos rántott hús:S De hát ez van...

Dubai? Mikor mentek? És ha közben terhes leszel?

Mi megbeszéltük, hogy jövő szeptemberben már nem megyünk nyaralni (mert minden évben szeptemberben megyünk), ha minden jól megy, akkor már terhes leszek és úgy nem szeretnék fürödni, meg utazni.

133. Hunny (válaszként erre: 132. - 27b551925e)
2014. nov. 17. 12:01

Nehéz a szülőknek elfogadniuk, hogy az ő kicsi lányuk felnőtt. Mondjuk nálunk ez az esküvőnél nem érződött:)

Most anyumnak az az újabb heppje, hogy segít nekünk spórolni. Hétvégén pl együtt voltunk tessco-ban, és ott ugye minden 1000Ft után adnak egy kupont, h a következő vásárlásnál 100Ft vissza jár, és ezeket a kuponokat nekünk adta. Meg mindig felpakol egy csomó kajával, ami rendszerint a kukában végzi. Mert ugye anyóséknál lakunk, anyós főz nekünk is, és mi kifizetjük neki. És anyum úgy gondolja, h ő pakol egy csomó kaját, és akkor anyósomnak nem kell fizetnünk. De olyan keveset fizetünk anyósomnak, hogy az vicc, és csak jobban esik a friss kaja.

Kíváncsi vagyok, hogy mit fog szólni a család, amikor bejelentjük nekik, hogy jövőre megyünk Dubai-ba:D

2014. nov. 15. 22:01

Hú ne is mondd. Én is már félve lépek be fészre, hogy na vajon ma ki írta ki, hogy terhes? Ki rakott ki uh képet? Ki rakott ki babás képet? És rohamot tudok kapni, hogy szinte az összes velem egy korú barátnőmnek vagy ismerősnek, osztálytársaknak van már 2,-3 gyerekük is, nekünk meg még semmi. Valóban ez a legjobb, hogy nekünk is több, mint 2 éve volt az esküvőnk, és baba még nincs. Ehhez képest az összes ismerősöm házasság nélkül szült, vagy azért vették el, mert épp felcsin.álták...:D Már boccs a kifejezésért, de hát ez az igazság.

Nekem is pár hónappal ezelőtt azt találta mondani anyám, hogy "óh nem kell neked még gyerek!" Aztán miután felvilágosítottam, hogy nem rajtuk múlik, így azóta ezt nem mondta :D Meg tegnap apámnak mondtam, hogy nem kellett volna 21 évesen megcsinálnia, és akkor nem lennék 26 éves, és nem akarnék még saját gyereket, és akkor nem lenne nagyapa. Ezzel valóban egyet értett :D

Nekem azt is nehezen fogadták el, hogy eljegyzés, meg esküvő. Nem igazán fogták még fel, hogy felnőttem, és érzékenyen érinti őket minden változás, ami velem kapcsolatos. Még is csak a "kicsi" lányuk vagyok :D

131. Hunny (válaszként erre: 128. - 27b551925e)
2014. nov. 15. 21:44
Nekem nem olyan régen ecsetelte anyum, hogy nincs még nincs itt az ideje a babának. De nem értem. Ha elég nagy voltam ahhoz, hogy férjhez menjek, akkor a gyerek hagy legyen már a mi dolgunk!
130. Hunny (válaszként erre: 127. - Skyb)
2014. nov. 15. 21:37

Ez az irigykedés nagyon ismerős. Ugye ismerősök sorra abban a korban vannak szintén, hogy jöhet a baba, és ezt a tervet hozzák is. Nekem persze eléggé rosszul esik, pláne, hogy a mi esküvőnk volt legelőször, a babával meg mindenki beelőz. Épp egy hónapja volt egy zuhatag, mikor 3 ismerősömről derült ki, h terhes. Azóta kiderült, h az egyik baba sajnos méhen kívüli volt.

Egyik barátnőmék babája meg is született idén nyáron, vele hónapokig képtelen voltam szóba állni.

129. 27b551925e (válaszként erre: 127. - Skyb)
2014. nov. 14. 22:31

Óh megértem, hogy így nem könnyű, valószínűleg ezt senki nem viselné jól. Persze az eszed hiába tudja, hogy erről ők nem tehetnek, és ti sem, de akkor is nagyon nehéz őszintén örülni.

Remélhetőleg semmi komoly probléma nem lesz nálad és minél hamarabb te is jó hírekkel tudsz majd szolgálni :)

128. 27b551925e (válaszként erre: 126. - Hunny)
2014. nov. 14. 22:29

Ezt a kis cipős képet én is láttam már. Nagyon sok ismim csinált ilyen képet és rakta ki fészre :)


Mi most férjjel nagyon belehúztunk, 2 naponta együtt vagyunk...sikerült a peteérést is eltalálnunk, szóval ebben a hónapban már nem megyek bulizni...kivárom amíg megjön-e, csak utána iszok egy jót majd:D

A szüleim meg ma sokkot kaptak. Kérdezték, hogy jövőre hová megyünk nyaralni. Igaz már kérdezték többször is, de mindig eltereltem a szót, meg nem válaszoltam rá, stb. De apám valahogy érezte, hogy nem az a teljes igazság, hogy másra kell a pénz, így ma mondtam nekik, hogy más dolgom lesz nyáron, ha minden jól megy, épp terhes leszek:D Rögtön tiltakoztak, hogy hát ők még nem akarnak nagyszülők lenni...de felvilágosítottam őket, hogy szerencsére nem rajtuk múlik :) Bár kicsit rosszul esett, hogy így álltak a témához :( Nem tudom mit vártak...nem 2 hete ismerkedtünk meg, lakásunk van, munkánk van, házasok is vagyunk, és egyre idősebbek is...

127. skyb
2014. nov. 14. 12:46

Nettike-Persze megirom h mi lesz az eredmény tükön ülök...Csak reménykedem h nem nagy a baj...

Hunny-Hát nem lenne rossz a karjaimban tartani jövö karácsonyra majd kiderül


olyan nehéz jopofát mutatni mikor beszélgetek a barátnömmel ö is várandos igaz elsö babával,és akkor tölem kérdezget mindent.Örülök h összejött nekik meg minden de legbelül meg irigykedem h nekik sikerült

126. Hunny (válaszként erre: 122. - 27b551925e)
2014. nov. 14. 10:43

Ez is jó ötlet!:)

Egyik ismerősömék olyan képeket raktak fb-re, hogy anyuka lába egy aranyos cipőben, és mellette egy kiscipő, a másik meg anyuka és apuka egy-egy pulcsja, kettő között pedig egy cuki kis body:)


Én nagyon parás vagyok baba ügyben, rám különösen igaz az, hogy a nők mindenre képesek azért hogy ne legyen gyerekük, és azért, hogy gyerekük legyen:)

125. Hunny (válaszként erre: 121. - Skyb)
2014. nov. 14. 10:38

2 hétig? Esélytelen, hogy addig titkolni tudjam, az már nagy szám volna, ha aznap estig kibírom!:D


Akkor várjuk az eredményt. Én reménykedem, hogy jövő karácsonykor nem az lesz az ajándék, hogy baba van a pocakban, hanem hogy baba van a karotokban!:)

124. 27b551925e (válaszként erre: 121. - Skyb)
2014. nov. 13. 22:06
Na az már nem sok idő! Majd írd meg, mi lett az eredmény, kíváncsi vagyok (már ha publikus).
123. 27b551925e (válaszként erre: 119. - Skyb)
2014. nov. 13. 22:05
Olyan jó ilyeneket olvasni amúgy :) A legtöbb apa amúgy is örül az ilyen hírnek, hát még egy ilyen karácsonyi ajándékot.... nagyon jól kitervelted! És 2 hét???? Na addig azért én tuti nem bírnám ki :D Max pár nap:P
122. 27b551925e (válaszként erre: 118. - Hunny)
2014. nov. 13. 22:02

Sajnálom, hogy nem tarthattátok meg a babát, de gondolom nem véletlenül kért ilyet a nődoki. :(


Dehogy szoktam izgulni, nincs is miért:D Eddig mindig is védekeztünk, meg tudtam magamról, hogy össze vissza jön meg (2009-től csak, a gyógyszer szedése előtt mindig pontos volt), így nem nagyon izgattam magam soha. De az utóbbi jó pár hónapban már érzem azt, hogy jó lenne egy baba, így az sem lenne gond, ha nem jönne meg ... :) Most novemberben van csak, hogy nem védekezünk egyáltalán, előtte még az agyam mindig közbe szólt együttlét előtt :D


Én még nem tudom hogy fog reagálni a férjem, ha terhes leszek, illetve mit fog észrevenni, vagy mit nem, mivel még nem voltam terhes. Illetve attól is függ, hogy milyen állapotban leszek, hogy rosszul leszek-e, stb. Ezeket azért észre fogja venni. De neki amúgy is baba parája van és ha véletlenül valamit nem úgy csinálok, ahogy előtte csináltam, akkor már megkérdi, hogy nem lehet, hogy terhes vagy? Holott csak pont nem volt kedvem megenni azt a bizonyos kaját :D

De nagyon szeretném akkor is, hogy meglepi legyen, remélem sikerül is betartanom majd. Közben éjszaka gondolkodtam és bevillant egy olyan lehetőség is, hogy vannak a telókon olyan képszerkesztő programok, hogy több képet össze lehet vágni, és arra gondoltam, hogy a kezdetektől olyan 5-6 képet rólunk összevágok, majd a legutolsó kép lenne mondjuk egy babára utaló kép(pl lefotóznám a tesztet és mellé egy kiscipő, vagy a kiscipőt a hasam elé tartom. Ez csak attól függ, hogy melyik kép sikerülne jobban:D ), és ezt raknám ki a gépére háttérképnek, hogy ha bekapcsolja akkor nagyban lássa :)

121. skyb
2014. nov. 13. 21:52

Kössz jól vagyok.Voltam a laborvizsgálaton hétfön lesz kész az eredményem és csütörtökön viszem a dokinak...igy addig sajna mást nem tudok mondani


Hát én is nagyon nehezen birtam ki nehogy elszóljam magam 2 hétig titkoltam :)Reménykedtem h ismét lehet majd karácsonyi ajéndék de most sajna nem lehet...Majd jövöre (remélem):)

120. Hunny (válaszként erre: 119. - Skyb)
2014. nov. 13. 12:06

De jó ajándék!:) Szerintem a párod legjobb karácsonyi ajándéka volt!:) Irigyellek, hogy kibírtad, nekem tuti nem menne!:)


Örülök neki, hogy írtál, mi a helyzet veled? Volt azóta kivizsgálás? mit mondott a doki? És nem utolsó sorban, hogy vagy?

119. skyb (válaszként erre: 117. - 27b551925e)
2014. nov. 13. 10:44
Én ugy jelentettem be a páromnak az elsöt h egy képkeretbe tettem a pozitiv tesztet meg rajzoltam mellé egy szivecskét és a kép mellé még tettem beleegy baba kiscipöcskét és ez volt a karácsonyfa alatt.Alig birtam magamal nehogy elszóljam magam.
118. Hunny (válaszként erre: 116. - 27b551925e)
2014. nov. 13. 10:10

Valamilyen módon azért jó volna beállítani a peteérésedet, mert így nem nagyon fogjátok tudni, h mikor fogant a baba. Azt pedig nem árt tudni, mert az orvosok mindig 28 napos ciklust vesznek alapul, és hogy a 14-15. napon van pé, akkor fogan a baba, de ezek szerint nálad is simán foganhat a 20-25. napon. Ennek pedig az lesz a következménye, hogy a terhesség alatt végig riogatni fog az orvos, hogy túl kicsi a gyerek, nem fejlődik eléggé. Ami nem igaz, csak később fogant. Meg a 40. héten már nagyon azon fog gondolkozni, hogy mikor indítsa a szülést, mert már túlhordod, közben meg még nem eléggé érett rá a baba a fiatalsága miatt.



És nem szoktál izgulni, amikor sokára jön mg, hogy terhes vagy? Én ilyenkor a falra tudok mászni. Múltkor aug 29-én kellett volna megjönnie, de átcsúszott szept 2-re. Közben azt se tudtam, h mit csináljak, örüljek e vagy sem. Nem tudtam eldönteni, hogy elkezdjem szedni SOS-ben a folsavat és magnéziumot (közben kicsit görcsölgetett a hasam) vagy inkább tornázzak. Aztán szept 1-én vettem tesztet, szó szerint meglepődtem h negatív lett, gondoltam azért, mert délután van, de aztán a másnap reggeli is negatív, és pár órára rá meg is jött.


Nekem teljesen felesleges ilyet tervezgetnem, hogy hogyan mondom el a babát, mert annyira ismeri a párom minden porcikámat, hogy azon nyomban tudná. Na meg én se bírnám ki:D

Párom már tudja értelmezni a két csíkot, májusban dugtam az orra elé egyet már. Sajnos azt a babát nem tudtuk megtartani a pajzsmirigy eredményeim miatt, amilyen körülmények között fogant, nagyon nagy eséllyel sérült lett volna (az orvos 1 héttel az eset előtt mondta a szemembe, hogy ilyen TSH szinttel 99% hogy nincs peteérésem, eszünk ágába se jusson babában gondolkozni, mert úgyse maradna meg, ráadásul a fogantatása a nem létező pé-m után 1 héttel történt, védekezés mellett.)

2014. nov. 12. 22:11
Amúgy ha oda kerül a sor, vagy aki már át is esett rajta...ki hogy jelenti/jelentette be a babát a párjának? Mivel első baba lesz majd nálunk, én szeretnék valami kis meglepit a férjemnek. A tesztből ő úgy sem tudná, hogy mit jelent, ha csak elé tolnám, hogy na két csíkos :D Ötletek már vannak mondjuk....de még nincs konkrét elképzelés :D
116. 27b551925e (válaszként erre: 115. - Hunny)
2014. nov. 12. 22:06
Ha tudtam volna, hogy ez lesz a vége, valószínűleg én sem kezdem el szedni, férjem nagyon ellenezte is, amikor mondtam neki, hogy megyek iratok fel. Neki szerencsére semmi problémája nincs a gumival, sőt nekem is ez jön be a legjobban a sok megoldás közül. És sajna igaza is volt abban, hogy nem kéne szednem. 2 év alatt 5 fajtát szedtem, mert egyik sem vált be igazán. 2007 szeptembertől 2009 augusztusig. Majd amikor abba hagytam, mert feladtam a próbálkozást, hogy melyik lenne a legjobb, akkor jött a meglepi... 2010 júniusig egyáltalán nem volt menstruációm, még peteérésem sem, a petefészkem működése konkrétan leállt. A nődoki azt mondta, hogy imádkozik értem, hogy újból működjön, mert ugye akkor nem tudja hogy lesz majd gyerekem, ha nem működik. Aztán szépen lassan magától újra elkezdett működni. Kb 5-6 orvosnál voltam addig, próbálkozva, hát ha valamelyik tud megoldást, de mind egy gusztustalan volt, egyből az volt rá a válasz, hogy ír fel fog.gátlót, majd attól megjön. De nem ez volt a cél, hogy legyen vérzésem....hanem, hogy a petefészkem magától működjön. Utána már sose volt pontos, de legalább hébe-hóba megjött. Aztán valami megint történt, 2013 márciusában megjött, és 5 hétig folyamatosan véreztem. Nagy nehezen egy nődoki adott gyógyszert, amitől elmúlt a vérzésem, de utána megint nem jött meg hónapokig. És 2013 szeptembertől jön meg megint "rendesen". Van, amikor 30, de van, hogy 38 naposak a ciklusaim, de legalább van minden hónapban. Azóta nincs cisztám sem amúgy. Írtam, hogy előtte 17 éves korom óta folyamatosan teli voltam cisztákkal. De viszont tavaly szeptembertől amikor megjön, borzasztóan fáj és görcsöl a hasam. Van, hogy dolgozni sem tudok menni. Vagy ha megyek is, naponta 4-5 cataflamot szedek be, hogy kibírjam a 12 órát :( És ugye írtam azt is, hogy pár hete voltam rákszűrésen, és a doki azt mondta, hogy teljesen egészséges vagyok. Mind szervileg, mind hormonálisan. Elméletben minden oké ahhoz, hogy gyerekünk legyen, aminek nagyon örülök. Végre eljutottam ide, hogy semmi bajom nincs :D
115. Hunny (válaszként erre: 114. - 27b551925e)
2014. nov. 12. 20:04

Én 6 éven keresztül szedtem, ráadásul nem épp olyat, ami egy legalább egy kicsit megkímélné a szervezetemet. Ugye nekem első körben a bőrgyógyász írta fel a pattanásaimra, őszintén akkor 16 évesen jól körbe is röhögtem (egyáltalán nem voltam pasizós forma). Aztán mikor eljött ez az időszak is, akkor meg örültem neki, hogy volt, bár nem reklámoztam, hogy én szedek fog gátlót, más védekezést is használtunk mindig. Aztán mikor megismertem a férjemet, meggyőzött h elég csak a bogyó, ő rettenetesen ódszkodott a gumitól. Aztán mikor tavaly májusban bejelentettem hogy én többé nem akarom a bogyót, akkor kezdtem el használni a Lea pesszáriumot. Ezt majdnem 1 évig használtam, majd pár hónapja mégis áttértünk a gumira. Eddig a 3 közül ez tűnik a legjobb megoldásnak:)

Én mondjuk nem éreztem különösebb hátrányát a fog.gátlónak, sőt! NEkem ugye nagyon is jó volt a pattanásaimra, de tudom, hogy nagyon nagy károkat képes végezni, pláne a születendő gyereknek. Ezért is tettem le anno, mert tudtam h 2-3 éven belül babát tervezünk, és kell idő a kiürülésre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook