Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt még júliusig fórum

Babaprojekt még júliusig (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
341. kszisz (válaszként erre: 340. - Jucás)
2009. jún. 4. 15:32

Ezek után mindenképpen rákeresek én is, de ez eddig nagyon bíztató!!! :)


Mennem kell, Nóri pont most ébredt! Szia!

340. Jucás (válaszként erre: 338. - Kszisz)
2009. jún. 4. 15:29
Azért Te is nézz körül a net-en, ha van időd. Remélem hasonlót találsz Te is.
339. Jucás
2009. jún. 4. 15:27
Szerintem is jó hír:)) Ezért mondtam, hogy most nem fogunk görcsölni. Ha jönni akar, akkor jön a baba, ha nem, akkor is még van jó pár hónapunk. Mire 2 lesz Abi, arra legyen pociban a tesó.
338. kszisz (válaszként erre: 337. - Jucás)
2009. jún. 4. 15:03
Ezt én is úgy értelmezem, ahogy montad :)) Ez nekünk jó hír!!! :))
337. Jucás (válaszként erre: 336. - Kszisz)
2009. jún. 4. 14:58

A másik fórumban találtam ezt, de hasonlót olvastam a net-en is:

A GYED új szabályai:


(1) Az Ebtv. 42/A. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Gyermekgondozási díjra jogosult

a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését – a gyermeket szülő

anya esetén a szülést – megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

b) a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási

jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt

megszűnt, feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a

biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven

belül 365 napon át biztosított volt,

és a gyermeket saját háztartásában neveli. ”

(2) Az Ebtv. 42/A. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A gyermekgondozási díjra történő jogosultsághoz szükséges előzetes 365

napi biztosítási időbe be kell számítani

a) a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz idejét,

b) a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél

hosszabb ideig folytatott tanulmány idejéből 180 napot,

c) a rehabilitációs járadék folyósításának idejét. ”

42. §

Az Ebtv. 42/B. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„42/B. § (1) A gyermekgondozási díj legkorábban a terhességi-gyermekágyi

segély, illetőleg az annak megfelelő időtartam lejártát követő naptól a gyermeket szülő

21

anya esetében a szülést, egyéb esetben a jogosultságot megelőző 2 éven belül

megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra, de legfeljebb a

gyermek 2. életévének betöltéséig jár.

(2) Abban az esetben, ha a gyermekgondozási díjra jogosult a jogosultság

megszerzésekor, vagy azt megelőző 2 éven belül jogosult volt gyermekgondozási

díjra, a gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem lehet rövidebb a korábbi

gyermekgondozási díj (1) bekezdés alapján megállapított időtartamánál, és ezen

gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem hosszabbodik meg a korábbi

terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély

jogosultsági idejével.

336. kszisz (válaszként erre: 334. - Jucás)
2009. jún. 4. 14:39
Azt mondod....Mert vmelyik nap a játszón az egyik csajszi is hasonló dolgot mondott nekem, vhol olvasta a neten....Na, akkor ennek tényleg érdemes utánajárni, mert nem mindegy!
335. Jucás (válaszként erre: 333. - Kszisz)
2009. jún. 4. 14:38
Igen, kínai naptár. Nálunk meg ez jött be. Csak kíváncsi voltam. Ja, és egész októberig lányt jelez.
334. Jucás (válaszként erre: 332. - Kszisz)
2009. jún. 4. 14:37
Mert csak a gyes-t bántották. Legalábbis én úgy tudom. A gyest csak 2 éves koráig kaphatod, a gyed-et meg ha van 2 éves munkaviszonyod, és 365 nap biztosításod, akkor max a gyermek 2 éves koráig. Tehát csak a gyed tűnt el a 2-3 év között.
333. kszisz (válaszként erre: 331. - Jucás)
2009. jún. 4. 14:13
27. Kínai naptár??? :DDDD Nálunk nem jön be :)
332. kszisz (válaszként erre: 330. - Jucás)
2009. jún. 4. 14:12
Hogyhogy 2 évig jár utána is a gyed???
331. Jucás
2009. jún. 4. 14:06
Nekem is van egy kérdésem: Hányadik életéveteket töltöttétek be, amikor a pici megfogant?
330. Jucás
2009. jún. 4. 14:04

Sziasztok!


Rájöttem, hogy felesleges úgy siettetni a dolgokat. Ha jövő májusban születik a pici, akkor is 2 évig kapom a gyed-et, csak a gyes-t nem fogom kapni. 2 évesen meg úgyis bölcsibe megy, feltéve, ha lesz hely. Úgyhogy ebben a hónapban nem fogunk görcsölni. Ha jönni akar, akkor jön, ha meg még nem, akkor majd jön a következőben. Remélem!

329. kszisz (válaszként erre: 325. - Zsani82)
2009. jún. 4. 13:19

Hát nálunk a kézzel evés nem nagyon megy! :( Vagyis az a baj vele, h hiába tanítgatom Nórinak, ami van a kezében azt mindet próbálja egyszerre betömni a szájába, utána meg persze köpi ki, mert sok :(((( De az Istennek nem tudom rávenni, h aprókat, lassan harapjon. A pufit is folyton egyben betömi a szájába :)


Igen, mossuk Nóri fogát. Talán 8-9 hónapos kora óta vizes fogkefével, aztán egy jó két hónapja vettünk neki fogkrémet, azóta azzal.

Hát, a pöttyök nálunk is kijöttek, Nóri nagyon könnyen izzad. Én hintőporozom neki ilyenkor fürdés után, meg próbálom minél vékonyabban öltöztetni. De úgy tudom nem kell rá semmit se kenni, elmúlnak magától egy idő után a pöttyök. Persze ha jön a hideg :)))

328. kszisz (válaszként erre: 324. - Jucás)
2009. jún. 4. 13:15

Sziasztok!


Igen, nagyon jó az a kis kert. Van rajta vetemény, gyümölcsfák, nagy füves rész, tűzrakóhellyel, Nórinak homokozó és van egy felfújható medencénk is. Na meg kutyánk is van ott, Nóri imád vele huncutkodni :)). Jó időben sokat vagyunk lent. A kerttel igazán csak anyósom és apa foglalkozik már, nekem Nóri miatt nincs rá időm.

Nóri is nagyon izzadós, én is gondoltam rá, h le kellene vágni az egész haját, h sűrűsödjön, de apa nem engedi :)

327. Jucás
2009. jún. 3. 14:19

Sziasztok!


Most talán van egy kis időm megválaszolni azt a sok kérdést, míg Abigél alszik.


Szóval Abigél is etetőszékben eszik. Most már elég ügyeske. Van úgy, hogy a levest egyedül kanalazza ki, persze, ha kell segítek neki másik kanállal. A másodikat viszont - persze attól függ, hogy mi az - van amikor kézzel eszi. Hiába mondom, hogy ott a villa, vagy a kanál. Nem, ő kézzel eszi. Ja, és az is előfordul ilyenkor, ha végez, akkor összenyomkodja a maradékot, utána meg lerázza a kézét. No comment :))

Abi is nagyon szereti a főtt kaját. Délben mindig azt kap. Imádja a levest, és a húst. Van, hogy a hús mellé nem eszik semmilyen köretet sem.

A gyümölccsel most már nincs gondom. Régebben nem ette meg az almát, de megpróbáltam, hogy vékony szeletekre vágom, és így bejött neki. A banánt nem nagyon szereti, de imádja a cseresznyét, meggyet, epret. A joghurtot viszont ő sem csípi.

Inni csak vizet hajlandó. Ha meglátja, hogy nem víz van a pohárban, akkor már nem is kell neki. Reggel, este kap 3 dl tejet, de azt meg csak cumisüvegből fogadja el.

Itthon pohárból iszik, ha megyünk valahová akkor meg csőrös pohárból. Elég nehezen tanult meg csőrös pohárból inni. Még most is van, hogy inkább lecsavarom a tetejét, és úgy iszik.

Az alvás meg most úgy van, hogy kb. este 9-kor alszik el, és reggel 7.30-8-ig alszik. Általában egyszer felébred, ilyenkor átbotorkálok hozzá, megsimogatom, fogom a hátát, és visszaalszik 5 percen belül. De van amikor nem, és ilyenkor képes fent lenni akár 2-3 órát is. Vizet éjjel nem fogad el. Délután pedig kb. 1,5 órát szokott aludni.

Ha rossz idő van, akkor mesét nézünk, vagy rajzolunk, gyurmázunk. Beültetem az etetőszékbe, és ott firkál a papírra, vagy nyomkodja a gyurmát, miközben én még főzni is tudok. De egész jól el van egyedül is. Ő is mindent kipakol, csak győzzem utána összeszedni.

Azt is szoktam csinálni, hogy jöjjön, és segítsen a házi munkában. Szeret port törölgetni, mosogatni (egy kis sámlin áll a mosogató előtt, és "segít" nekem), teregetni, virágot öntözni, beágyazni. Persze utána mindig olvasunk egy kicsit, mert az a kedvence.


Bocsi, hogy hosszú lettem. Remélem mindenre válaszoltam.

További szép napot, majd még jövök!

326. zsani82 (válaszként erre: 318. - Jucás)
2009. jún. 2. 21:41

Jajj Drága Jucás!!!

Annyira sajnálom,ne tudd meg!!!Na ugye énis mindig ezt és még hasonló kérdést teszek fel magamnak mikor megjön.

1.Ha nem védekezünk és a pé is ki van számolva és pontosan vagyunk együtt akkor miért jön meg?

2.Bennem van a hiba?

3.Vagy nagyon görcsölök,pedig nem érzem úgy.....

Na és még folytathatnám hogy mik szoktak bennem felmerülni.

Látom te is izgulsz hogy mi lesz ha nem jön össze,na ezzel énis igy vagyok ne is mondd,

még belefér 3lehetőség muszáj hogy összejöjjön!!

Ha nem jön össze azt se tudom mi lesz,mehetek jövőre melóba:((((((((

De hova?És mikor?Meg egyáltalán?Hát annyira szar ez a helyzet:S

Igen most van pé-m szóval köszi a biztatást télleg beleadunk mindent mint szerintem eddig minden hónapban:S és mégis a végén megjön:((

Na de remélem majd most!!!!

Remélem jol vagytok,és jo volt a kis kikapcsolódás a mensit leszámítva.

Abigél hogy van?Szivesen olvasnám a te válaszaidat is amiket kszisznek tettem fel lejjebb:))))Beszéljük meg,kiváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Sok puszit küldök neked,joéjt!

325. zsani82 (válaszként erre: 316. - Kszisz)
2009. jún. 2. 21:33

Drága kszisz!

kÖszi ismét a gyors választ!éN Még csak most tudok visszairni.

Szóval:Réka nekem is etetőszékben eszik,de most hogy jó idő van kinnt a teraszon eszünk,mert valami katasztrófa hogy szórja a kaját ha nem kell neki,már a végén csak játszik vele.:)))

A pohárból ivás nekünk is megy,bár még folyik a pohár mellett mert nagyon felemeli,de már megyeget,ha éjszaka felkel,mert ugye még felkel minimum 2X inni,akkor cumisüvegből adok neki innivalót,de az nagyon elenyésző csak pár korty kell neki,és már alszik is vissza.

Kanállal ugy eszünk hogy egy van nála és egy amivel én etetem,de magától egyáltalán nem eszik.

Ja és képzeld el hogy ő szivesen eszik kézzel,pl ha pörkölt van akkor a tészta köretet le kell neki tenni a székbe és onnan felcsipegeti:)))

Hiába próbálom kanállal fordítja el a fejét.

Ha rossz idő van akkor ez a bentlét számára börtön,főleg ugy hogy kinéz és látja a kutyát,na akkor menne ki kézzel lábbal.

Játszunk,guritjuk egymásnak a labdát,de ha én főzök addig ő előszeretettel leszedi nekem a ruhaszárítót,meg kipakolja a ruhákat,szóval sokat besegít:)))))Csak utánna győzzem elpakolni utána.

Mi is mondókázunk,meg mostmár megtudja mutatni az orrát,száját..stb,de amugy szerencsére ő is leköti magát és ugyanugy mint nálatok sose játszik a játékokkal,annál inkább érdekesebb neki a távirányitó,kulcscsomó,madzag,hosszabító,ezzel képes óráig is elbíbelődni.

Nekem most van pé-m szóval ezt megirom és aztán neki esünk apával az ágynak:))))

Neked pedig szorítok hogy ne jöjjön meg.

Húú jo hosszú levél lett de vannak kérdéseim ujra,na de kettőt teszek fel a többit máskor

1.Te mosod Nórika fogait?

2.A melegtől Rékának a tarkója tök piros,meg pöttyös szted hogyan tüntessem el?

NAgyon sok puszit küldök neked,legyetek jók még jövök:)))Köszi a válaszokat

324. Jucás (válaszként erre: 323. - Kszisz)
2009. jún. 2. 15:11

Igen, mi is emeletesben lakunk. Jó nektek, hogy van ki kertetek. Messze van a lakástól? Mi minden van rajta (kis házikó is, vagy csak vetemény, gyümi fa)

Igen, az egész haját levágtuk. Most olyan kisfiús lett, de most amúgy is nyár lesz, ő meg elég könnyen izzad.

323. kszisz (válaszként erre: 322. - Jucás)
2009. jún. 2. 14:38

Ti is emeletesben laktok? Szerencsére nekünk van külön egy kis kertünk, ott tud Nóri pancsizni.

És az egész haját levágtátok Abigélnek?

322. Jucás
2009. jún. 2. 13:58

Na, végigolvastam. Hát ennyi kérdést!


Nóri szerintem sem puffancs, ahogy írtad. Tényleg nem husis, pont jó az alakja. És én is irigylem a copfokat. Abigélnek is egészen megerősödött a haja, mióta levágtuk. Csak most még nem olyan hosszú, hogy össze lehessen kötni.

Zsani tőletek meg a kis kertet irigylem. Nekünk el kell menni a mamához, hogy Abigél tudjon fürödni.

321. kszisz (válaszként erre: 320. - Jucás)
2009. jún. 2. 13:50

köszi :)

Nem tudom, de ez így nagyon nehéz, minden hónapban erre gyúrni, aztán meg csalódni...Én nem is tudom hogyan bírják, akiknek évekig nem sikerülr...Remélem mi ezt nem tudjuk meg soha!!!

320. Jucás (válaszként erre: 319. - Kszisz)
2009. jún. 2. 13:47
Én is így voltam. Szinte éreztem, hogy lesz most kistesó, még tesztet is vettem, erre tessék. Jó nagyot csalódtam, pedig nem késett. Én ugyan így éreztem magam, mint Te. De kívánom, hogy Nektek sikerüljön!
319. kszisz (válaszként erre: 318. - Jucás)
2009. jún. 2. 13:42

Szia! Annyira sajnálom!!! :(((( Pedig bíztam bennetek....:( Kár, h így alakult.


Nekem vasárnap kellene nem megjönnie...hát, nem tudom, elég bizonytalan vagyok. Tiszta ragyás lettem, ami mensit jelent, viszont nem másfél héttel korábban szokott ez jelentkezni...Néha szúrkálódik a pocim, néha émelygek, de szerintem már kezdem magamnak bebeszélni a tüneteket... Majd meglátjuk.

318. Jucás
2009. jún. 2. 13:38

Sziasztok Lányok!


Újból itthon vagyunk!:))

Sajna nincsenek jó híreim. Múlt pénteken, pontosan megérkezett a mikulás. Nem értem miért, amikor most tényleg mindent megtettünk. Szóval eléggé el voltam keseredve:( De most már összeszedtem magam, hiszen még van időnk. Kiszámoltam, még akár 3 lehetőség is belefér. Szóval előre!


Remélem Veletek minden rendben! Még nem tudtam végigolvasni az összes hsz-t, de bepótolom.


Zsani most van valamikor a pe-d, nem? Ügyesek legyetek!


Kszisz Neked meg most kellene valamikor nem megjönnie?

317. kszisz (válaszként erre: 315. - Zsani82)
2009. máj. 30. 12:42

Igen, elutaztak. Majd csak jövő héten lesz megint, remélem pozitív hírekkel jön :DDD


Itt is pocsék az idő :(((((

Puszi

316. kszisz (válaszként erre: 314. - Zsani82)
2009. máj. 30. 12:41

Szió :)))

Köszi, már amit Nóri tökéletes alakjáról írtál :)))

Mondjuk az almát Nóri se ette meg egészen idáig, csinálhattam én vele bármit, sose kellett neki, aztán pár napja hajlandó megenni, igaz még csak két gerezd volt a max., de már az is vmi! Lehet majd Réka is 16 hónaposan jön rá, h meg lehet azt enni :))))

Nóri etetőszékben eszik, néha naivan próbálkozunk szobában ülve, de rájövök, h csak magammal cseszek ki, mert takaríthatok utána ezerrel, Nóri nem bír meglenni fél percig se egy helyben, még az etetőszékben is könyörögni kell neki sokszor, h maradjon már veszteg :))

Rendes pohárból iszik. Cumisüvegből sose ivott, nem tudta megszívni, a csőrös pohár is csak úgy jött be, h kivettem belőle a szelepet, de akkor meg értelmét vesztette a dolog, hiszen folyt mindenhol belőle a víz. Mondjuk mi 6 hónapos korban kezdtük csak az ivást, és rögtön pohárral. persze nem ment könnyen, szüneteltettük is, de aztán csak folytattuk és most már szépen, önállóan tud inni pohárból.

Kanállal szeret enni, néha már próbálja ő is fogni, de az önálló evés még messze van nálunk.

Ha rossz idő van, azért elég jól elvan bent, kacatolunk a sok játékkal, meg ő szabadon jár-kel mindenhol, így azért vmi elfoglaltságot mindig talál magának, pl. szennyestartó kipakolás, ásványvízes üvegek borogatása, kirámolja a tálcákat, építünk kockákból, labdázunk, mondókázunk, meg egyre többször lefoglalja magát.

Nem baj a sok kérdésért, csak bátran tedd fel őket! :) Aztán te is írd meg nálatok ezek hogy működnek!

Pém már volt, sajna apa pont aznap este ment horgászni, de előtte nap nagyon belehúztunk :))) Elvileg jövő vasárnap nem kellene megjönnie... vhogy most úgy érzem megfog, de azért reménykedem :(

315. zsani82
2009. máj. 29. 16:25

Jucás hol vagy??????

Remélem jol vagytok,bár lehet a nagyiék vagytok,remélem ott jó idő van,mert itt eléggé lehűlt a napokban.

Sok puszi!!

314. zsani82 (válaszként erre: 313. - Kszisz)
2009. máj. 29. 16:24

Szia kszisz!!

Örülök hogy ilyen hamar visszairtál,aranyos vagy:)

Irigykedtem mikor irtad hogy 2akár 3copfot is csinálsz neki!!Dejó!!

Ne mondj már ilyet hogy puffancs Nóri!Sztem az egyáltalán nem itt kezdődik,láttam én tőle sokkal dagibb babát ami sztem már durva volt!!

Neki tökéletes alakja van,se nem kövér se nem sovány!Pont jó!

Réka hál istennek kivan békülve a tejjel,reggel és este megiszik egy-egy üveggel,bár természetesen nem az a fő tápláléka,csak elalvás előtt jól esik neki,meg mikor felkel azzal kezdem a napot!!

Amint irtam nekünk a gyümi meg a joghurt,ami nem megy,pedig már lereszeltem neki az almát,bele keksz,köpi ki,akkor vettem neki ivójoghurtot,mihelyt a szájához ér olyan pofát vág hogy csak na!!!

Következő kérdéseim:

Nóri etetetőszékben eszik?

Cumisüveg vagy csőrös pohár?

Szeret kanállal enni?

Rossz időben hogy tudjátok magatokat lefoglalni?

Mit szoktatok "játszani"amibe őt is betudod vonni?

Húú bocsi a sok kérdés miatt,csak olvasni a tapasztalatokat!!

További szép napot!!

sok puszi

Ja és még téged is megkérdezlek hogy mikor lesz pé?HOl tartasz?

313. kszisz (válaszként erre: 312. - Zsani82)
2009. máj. 29. 12:06

Szia!


Nem is szabad rágódni ezen az evésen, tudja ő, h mennyi esik neki jól! Ő egyszerűen akkor ilyen alkat, nem látszik rajta, h mennyit eszik! Majd felnőtt korában örülni fog ennek nagyon :)))

Nekünk is van egy kisbarátnőnk, egy lépcsőházban lakunk, Anna még csak 9 hónapos, de közel kétszer annyit eszik, mint Nóri! És semmi nem látszik rajta!!! Kis vékony baba ő is. Ez van, nem egyformák a gyerkőcök. Én sem aggódok már, Nórin se az látszik, h nem eszik, ő ilyen kis puffancs alkat :)))

Igen, már nagyon nagy haja van, megint le kellene vágni elől, mert belelóg a szemébe. Ezért is copfozom neki folyton. Eleinte nem igazán hagyta, aztán nem olyan régen kaptunk kis szilikon gumikat, olyan mint a befőttes, csak nem tépi ki a haját, na és ez ugye pici, a kis ujjacskáival nem tudja kiszedni, heheh :))) Így szépen hagyja a copfokat, néha kettőt-hármat is csinálok neki :)))

Nóri csak vizet iszik. Korábban se kapott mást, hiába nem ivott eleinte szinte semmit, nem adtam neki mást, csak vizet. Nagy ritkán kap vmi gyümilét, de úgy veszem észre egyre inkább nem kell neki, egy decinél többet még nem ivott belőlük, aminek örülök, teát meg soha nem adtam még neki. Most próbálkozunk a tejjel, de nem nagyon akarja meginni. Réka?

Hú, akkor a nappali alvásban mi nyerők vagyunk, mostanában sokszor alszik Nóri 2- 2 1/2 órát, persze van olyan, h csak egyet, de az a ritkább szerencsére.

312. zsani82 (válaszként erre: 311. - Kszisz)
2009. máj. 28. 23:28

Na itt vagyok csak már tudod megint az udvar.....ki kell költöznöm oda:))))))


Na akkor kezdem:

Réka változóan eszik.Egyik nap jó sokat,másik nap pedig alig valamit,de egész nap mozog,jön megy szóval lejárja és ez a súlyán is látszik,mert még sajnos 9kg.Semmi több.Pedig ő aztán eszi a főtt kaját,husit,töltött káposztát,leveseket,szóval már mindent,még jóhogy:)))

És a pocakja hatalmas de mellé olyan kis vékony lába van,hogy csak na.Mindig elgondolkodom azon mikor megyünk tanácsadásra és megméri Rékát,és mondja hogy 9kg,még ilyen húzott szájjal mondja,na mondom ez bizti azt hiszi hogy nem adok neki enni!!!!!

Pedig ha látnád:na várj ha eszik nagyvonalakban leirom mit eszik egy nap

2üveg kakaó(reggel-este)

reggelinek való(vajas kifli felvágott v virsli)

főtt kaja 2x

Ja és ugye mellette a folyadék,meg napközbe a nasi,a kuki,meg a túró rudi meg ilyenek.

Szóval ha jó napja van akkor én nem tudom hova tünik belőle a kaja de nem gyarapszik.

NA Mindegy annyira nem is csinálok belőle ügyet,majd ugyis ő tudja hogy mikor mennyi kell neki.

Éjszaka Réka felkel 1-2x inni de fel sem veszem csak ugy fekve adok neki pár korty inni valót,és már alszik is vissza.

Na de napközben atyaisten örülök ha 1x lefexik egy órára max.

Egész nap jön,megy,robotol,játszik a kutyával stb.

Mondjuk lehet hogy elis oszlik rajta mert 80cm magas...

Dejó neked hogy eszi a joghurt féléket,meg a gyümiket,na Réka rá se bír nézni.

ja és még mindig 6 fogunk van.

És képzeld ugy néz ki hogy beindult lassan nőni a haja,mert olyan kicsi a haja:(((

Nórinak gyönyörű frizurája van,irigylem is

olyan jókat kilehet találni neki.....gondolom ha hagyná ugye??:)))

Irj ha bármi történik veled.

Ja neked milyen folyadékot iszik Nóri?Mindent megiszik?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook