Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 fórum

Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 (beszélgetős fórum)


31. tapka
2014. febr. 22. 09:18
Sziasztok, én is jönnék... van egy 6,5 éves fiam, egy 10 év után tönkrement házasságom, éppen válok, és van egy kapcsolatom, akivel babát tervezünk. Lassan másfél éve vagyunk együtt-most. Anno a fősulin már voltunk együtt másfél évet, aztán másfelé kerültünk, de amikor újra találkoztunk, azonnal rájöttünk, hogy nekünk együtt kell lenni. :)
30. nbandus (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2014. febr. 21. 08:19

Nalunk fel sem merult a gyerektema, igy estem teherbe

Utana 7 honapig ugyanezek a ketsegek voltak bennem, es ha oszinte akarok lenni, meg ma is elgondolkozok rajta, hogy jokor jott-e. De hiszek benne, hogy a sors kuldte nekunk ezz a kis csodalanyt, es az a feladatunk, hogy felulemelkedjunk sajat onzosegunkon...:) marmint hogy mar nem csak mi vagyunk, felelosek vagyunk egy eleterr stb. Nem olyan felelmetes dolog egy gyerek, mint amilyennek latszik :)

29. Mazsinka (válaszként erre: 28. - Crystall)
2014. febr. 20. 23:31
Hááát...már nagyon hajtogatják körülöttünk a témát, de csak nem adjuk még be a derekunkat. Egyelőre fenntartásokkal kezelem a babázósdit. Tartok az egésztől. Néha úgy érzem, hogy jó lenne, másszor meg az ellenkezőjét. Elég ellentmondásos dolog ez így. Jó lenne, ha eldőlne a mérleg nyelve egyik irányba, hogy legalább tudjam, mit is akarok.
28. Crystall (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2014. febr. 20. 23:23
Akkor már ti is "régi jol bevált" páros vagytok :) Körulöttunk sokan akár pár honapos ismerettség után bevállalták a babát és persze tudom, hogy nem törvényszeru de a többség már sajnos nincs is egyutt. Es mivel fiatalon szultem már tudom mirol szol ez az egész és most komolyan mondom ezerszer átgondolom ezt a babás témát. Szeretném nagyon de rengeteg félelem van bennem gondolom a rossz tapasztalat miatt is.
27. Crystall (válaszként erre: 25. - Nbandus)
2014. febr. 20. 23:18
De jo, gratulálok :-) Es remélem sikerul oktoberben teherbe esned. Erdekesek ezek a számok, nálunk a szulinapok, páromnak julius 18, nekem julius 28, fiamnak augusztus 18 :-) Es mi is nyári babát szeretnénk szoval szeptember, oktober, novemberben lenne jo ha sikerulne :-)
2014. febr. 20. 21:32
Én 28 vagyok. Hat éve ismerjük egymást, 3 éve vagyunk házasok.
2014. febr. 20. 21:09
Szia Crystall. En 27 vagyok, marciusban marv28...:) mi 5 eve vagyunk egyutt, es ma hazasodtunk ossze, tanukkal, csak siman a hivatalban... lagzit majd kesobb szeretnenk, most csak hivatalos dolgok miatt hazasodtunk... de azert jo volt. Amugy nalunk meg ehy erdekesseg, a lanyom azon a napon szuletett, mint en. A 2. Gyerkocot parom szulinapjara idozitenem, igy oktoberben kene teherbe esnem...:)
2014. febr. 20. 18:38

Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Nekem már van egy nagy fiam az elsö házasságombol idén lesz 15 én pedig 34. Párommal ugy gondoltuk év vége felé mehet a babaproject élesben. Nyáron még szeretnénk elmenni nyaralni, a lakásfelujitást befejeztuk és lehet, hogy hulyeség de én már elkezdtem pár babaruhát vásárolni, hogy ne hirtelen jöjjön minden kiadás :-) Soha olyan szegény nem voltam mint mikor alig 19 évesen megszultem a fiamat, tudat alatt rettegek nehogy ujra igy legyen pedig tudom, hogy mostanra már egész más a helyzet van lakás, autok, jo munkám...de mégis:S

Ti miota vagytok egyutt a párjaitokkal? Házasodtatok vagy csak egyutt éltek? Ugy gondolom ha összel-télen nem jönne a baba akkor tavasszal megtartanánk az eskuvöt, bár én a korom miatt már tul sokáig nem szeretnék várni mert bár fiam másodszori probálkozásra összejött de azota teltek az évek. Ti mennyi idösek vagytok?

23. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Bogyoka14)
2014. febr. 20. 08:54
Mi is már jó ideje próbálkozunk, eddig eredménytelenül.Egy időben nagyon rá voltam görcsölve és eléggé letudott lombozni a sikertelenséga.Annak ellenére hogy tudom gondok vannak nálam, de a remény az mindig ott van bennem hátha sikerül természetes úton előbb mint ténylegesen müvire adnánk a fejünket.
2014. febr. 19. 21:48
Nem titok...:) 32. Heten korhazba kerultem nyilo mehszajjal, es 5 hetet bent fekudtem, 36. Hetre szultem. Igy nagy esellyel lehet megint hasonlo helyzet... igy a nyarat meg ki szeretnem elvezni, mielott ne adj isten fekvesre itelnek...
21. johi01 (válaszként erre: 20. - Nbandus)
2014. febr. 19. 21:33

sziaaa hat persze h csatlakozhatsz. udv kozottunk. bocsi h ekezetek nelkul csak telorol vagyok es igy egyszerubb...

olyan jo ilyet olvasni h az apukaja szeretne mar testvert. a pasik olyan gyagyak betojnak vagy en nem tudom :D

miert felsz a kovetkezo terhessegtol? marmint ha n vagyok indiszkret. meg csak akkor valaszolj ha meg akarod irni. ha nem azt is megertjuk :) ja es gratulalok a lanyodhoz...

2014. febr. 19. 21:01
Sziasztok! Csatlakoznek ha lehet!?:) Nekunk mar van egy lassan 3 eves lanyunk, aki becsusszant eleg varatlanul, es apuka mar nagyon szeretne testvert. En meg ellenkwzem, mert felek a kovetkezo terhessegtol, de nyar vegen nekiallunk, ha a dolgoj a jelenlegi mederben haladnak...:)
19. gilmores (válaszként erre: 17. - Bogyoka14)
2014. febr. 19. 20:51

Én majd tervezek elmenni előtte nődokihoz, mert most hallottam éppen valakitől, hogy nem ment el, aztán meg baj lett (elment a baba), és lehet, hogy nem így történt volna, ha elment volna előtte megvizsgáltatni magát, hanem akkor kezelték volna, és aztán kezdtek volna bele a babaprojektbe...


Mindenekelőtt azonban a kezemet akarom kikúrálni, mert már egy ideje kijött rajta valami allergiaszerű valami, és amíg ez nem lesz meggyógyítva, addig semmiképpen nem próbálkozunk, sőt, addig azt sem akarom, hogy "véletlenül csússzon be"!

18. bogyoka14 (válaszként erre: 11. - Nevergiveup!)
2014. febr. 19. 20:11
Hát kívánom, hogy hamarosan kopogtasson a gólya :) kicsit még mi is így vagyunk vele, hogy ez meg az miatt még egy kicsit ne, de rám meg néha annyira rámtör az érzés, hogy mennyire szeretnék...szóval hétfőn doki, szedem a folsavat pár napja, úgyhogy a jövő hónap az első próbálkozás hónapja lesz. olyan jó már belegondolni :)
17. bogyoka14 (válaszként erre: 8. - @babuci@)
2014. febr. 19. 20:06
jujjj de izgi :) mi még csak néha néha felhoztuk a témát, hogy nemsoká belevághatnánk, erre Valentin napon a párom éppen khm értitek :D megszólal, hogy mi lenne ha akkor meg is próbálnánk :D én meg hogy miiiiii :D jóég annyira hirtelen jött...aztán megbeszéltük, hogy én szeretnék előtte elmenni nődokihoz, meg ezt a folsavat szedni meg egy kicsit felturbózni magam néha néha rágyújtottam ilyen heti 2szer kb, és már azt sem akarom még heti 2szer sem...szóval mi ott tartunk, hogy hétfőn megyek nőgyógyihoz és meglátjuk mit mond. csináltatok ultrahangot is, hogy minden oké...ti többiek hogy voltatok vele? elmentetek előtte orvoshoz? vagy vizsgálatokra? vagy szedtetek vitamint? vagy hogy volt?
16. bogyoka14 (válaszként erre: 5. - Gilmores)
2014. febr. 19. 19:59
nagyon jól tetted, hogy jöttél te is :) üdv közöttünk.
15. bogyoka14 (válaszként erre: 4. - Cessi)
2014. febr. 19. 19:57
Na ilyen csajokra is gondoltam pl mint te :D én azt sem tudom hogy kell hőt mérni vagy hogy hogy kell 'ovu" tesztet csinálni :D meg hogy oké mérem a hőm, de most az mit jelent :D na mi még ennyire az elején járunk :) szóval ha nem gond, pár tanácsot adhatnál ezzel kapcsolatban hogy kezdjünk hozzá :)
14. 1e75b9596c (válaszként erre: 9. - Gilmores)
2014. febr. 19. 19:54

Legalább nem vagyok ezzel az érzéssel egyedül... :)


Az a helyzet, hogy nálunk már pedzegetik is a témát a családban, hogy jó lenne, ha...


Szívem mélyén vágyom rá, csak félek picit...


Tényleg az lesz a legboldogabb pillanatom, amikor véletlenül "becsusszan" majd :)

13. Cessi (válaszként erre: 7. - Gilmores)
2014. febr. 19. 19:52
Mi is évekig tervezgetünk, gyűjtögettük a pénzt, hogy mindent meg tudjunk venni. Mai fejjel legalább 3-4 évvel ezelőtt szültem volna már.
12. Nevergiveup! (válaszként erre: 9. - Gilmores)
2014. febr. 19. 19:45
Mi is így gondoltuk, hogy jó lett volna ha "becsúszik", mert most amióta tervezzük, és szeretnénk, és teszünk is érte :D, és nem jön, hát ez nagyon nem jó érzés..:(
2014. febr. 19. 19:43

Nálunk már nagyon erősek a "babagondolatok", sőőőt.:) Mi már próbálkozunk is, olyan 7-8 hónapja, eddig eredménytelenül...:(


Sokáig csak terv volt, de mindig elodáztuk, mondván, hogy még előbb ezt fejezzük be, azt oldjuk meg..stb. Most már semmi akadálya nem lenne (mmint nincs suli, folyamatban lévő dolog), de még nem akar megérkezni..

10. gilmores (válaszként erre: 8. - @babuci@)
2014. febr. 19. 19:43
Sok szerencsét! :) Majd írjál, hogy mi újság! :)
9. gilmores (válaszként erre: 6. - 1e75b9596c)
2014. febr. 19. 19:42

"Viszont az a helyzet, hogy egyik percben szeretnék nagyon babát, másik percben pedig én is megijedek. Az lenne a jó, ha véletlenül csúszna be, mert akkor nem is lenne kérdés."


Én is nagyon hasonlóan érzek!!

2014. febr. 19. 19:40
Sziasztok, én 26 éves vagyok, tavaly mentem férjhez, kb. 1 hónapja próbálkozunk, közben komoly életmódváltás is van, kb. 8 kg-ot fogytam már. Utoljára pont ovuláltam, úgyhogy kíváncsian várakozunk. :-)
7. gilmores (válaszként erre: 4. - Cessi)
2014. febr. 19. 19:40

Igen, ettől én is félek, hogy tervezgetünk, de csak tervezgetünk, mert ne vágjunk még bele..., aztán meg ha hónapokig nem akar majd jönni, szomorúak lennénk...


Gratulálok, hogy végül összejött, sok boldogságot nektek, és jó egészséget!

2014. febr. 19. 19:38

Sziasztok!


Nálunk úgy volt a terv, hogy mivel jártam egy pár hónapos suliba, addig nem próbálkozunk élesben, de utána nekilátunk. Kicsit elbizonytalanodtam, és eltoltam az "éleslövészetet". Viszont az a helyzet, hogy egyik percben szeretnék nagyon babát, másik percben pedig én is megijedek. Az lenne a jó, ha véletlenül csúszna be, mert akkor nem is lenne kérdés.

Most másfél hétig tesóm 4 éves kisfiára vigyáztam, és ha vele vagyok, akkor mindig rám tör az érzés, hogy nagyon szeretnék már saját picurkát :)

Úgyhogy lehet, hogy csak belevágunk a közeljövőben :)

2014. febr. 19. 19:35

Sziasztok! Nem akartam írni, de hamár mások is jöttek úgy, hogy egyelőre még csak beszélgetnek a dologról, hát akkor jelentkezem én is. :D

Mi leghamarabb az év végén próbálkozunk, de lehet, hogy még akkor sem, majd meglátjuk, hogy végül milyen sorrendet állítunk fel a dolgainkban. :D De azért szivesen beszélgetek veletek. :)

2014. febr. 19. 19:30

Mi is sokáig tervezgettük, aztán belevágtunk.

És nem akart összejönni a pici. Mértem a hőmet, ovu teszteket csináltam stb, de egyszerűen semmi.

December hónapban már nagyon ki voltam borulva, nem foglalkoztam semmivel, csak a karácsonyt akartam élvezni. Abban a hónapban babás maradtam, és mint utólag kiderült, egy héttel korábban volt ovum, mint szokott. :)

Azóta 5 centivel a föld felett járok :)


Ma már nevettünk azon, hogy hogy izgultunk amikor kicsit lecsúszott az óvszer :)

Mai fejjel már nem várnánk ennyit, inkább belevágnánk :)

Sok sikert nektek is hozzá, és mielőbbi babásodást :)

2014. febr. 19. 19:20
Mi is szeretnénk,de jópár év mulva. De azért jövök én is ha nem gond.
2014. febr. 19. 19:15
Szia! Mi csak beszélünk róla. :) Leghamarabb augusztusban kezdünk próbálkozni, ha addigra összeszedjük magunkat, és letisztázzuk, mit is akarunk, meg persze gyűjtök egy kis bátorságot addig...majd valahogy. Hátha jobban kedvet kapok, ha többet témázok róla.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook