Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 fórum

Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 (beszélgetős fórum)


2014. febr. 27. 19:40
Köszi,aranyos vagy:) Már utána is olvastam,hát elég szarul hangzik!:( Bár még torokleoltást sem csináltak,úgyhogy nem tudom,talán ezzel kellett volna kezdeni!Talán mondanak valami okosságot!Azért köszönöm!:)
60. nbandus (válaszként erre: 59. - Gyongyi 4)
2014. febr. 27. 19:33
Nem tartalak tudatlannak, ezslott en se hallottam rola...:) verkep es a tunetek alapjan jott raa dokink (3. Vervetel utan). Olvass utana. A legjellemzobb az volt, hogy az antib.tol csak rosszabb lett az allapota. Ez virus, az antib. Nem gyogyitja...:(
59. Gyongyi 4 (válaszként erre: 58. - Nbandus)
2014. febr. 27. 19:05

Szió!Én is már beszedtem 2 antibiotikumot + amit a petefészek gyulladásra kaptam,szintén 2 -t!:( Gargalizálok minden nap + bioparox...csak hát ez a sok gyógyszer már elegem van!

Nem tom most lehet tudatlannak tartassz...de az micsoda? Egyébként már 2 szer látta háziorvos,2 szer üzemorvos,és azt mondták ennyi gyógyszer után nem írnak már többet!És a lányodnak hogy jöttek rá?

Én most várom a vérvétel eredményt,hétfőre!Az mutat valamit?

58. nbandus (válaszként erre: 57. - Gyongyi 4)
2014. febr. 27. 18:53
Szia! Nem okoskodni szeretnek, de a lanyomnak tavaly 2 honapig be volt gyulladva a mandulaja, semmilyen gyogyszer nem segitetr rajta, sot csak rosszabb lett, a vegen derult ki, hogy mononucleosis-a van. Vizsgalzasd ki magad! De osszesitve szerintem emiatt nem kell varnotok. Nyarig nagyon sok ido van meg, es a szerveet okos szerkezet, tudja mi a dolga!;)
2014. febr. 27. 18:13

Sziasztok csajok!Én is csatlakoznék ,ha lehet!:)

Én 26 vagyok,27 leszek nyáron,a párom meg 38 lesz idén,mi is ilyen házfelújítós témában vagyunk,már pár éve csinálgatjuk!Nyáron lesz majd az esküvőnk,és utána próbálkoznánk majd a babával!Bár nekem is elég vegyes érzelmeim vannak!Néha már nagyon szeretnék babázni,máskor meg úgy vagyok,hogy ráérne még!Szerintetek ez fog változni?:)

Viszont mostanság elégé betegeskedem(pont ebben az évben,mikor babáznánk):(

Már 2 hónapja van mandulagyulladásom,közben volt két petefészek gyulladásom,voltam dokinál,de azt mondja nincs gond,mármint nőgyógyászatilag!De így is még néha szúr a petefészkem!Ezt hogy lehet kikezelni,esetleg valaki?Vagy ez majd elmúlik?

Jahh,ráadásul 2 bölcsesség fogam ki kell műteni,mert nőni kezdtek,de rossz irányba!:(

Szerintetek mindezek után vállaljak idén babát?

2014. febr. 27. 12:03
Sziasztok.Csatlakoznék én is,ha lehet.A 28. életévem töltöm augusztusban és 1,5 éve a 30.hétben meghalt a kisfiam a pocakomban terhességi toxémia miatt.Mi decemberben már elkezdtünk próbálkozni,de szeretnék valakikkel beszélgetni erről a témáról.Január 3.-ára "vártam" a menstruációm,de nem jött meg.Egészen 30.-ig nem tudtam elmenni dokihoz a papírjaim miatt (hosszú lenne leírni) és 31.-én reggel,mikor ultrahangra kellett mennem,elkezdtem vérezni.28 napos késéssel.Az ultrahangon a doki olyan cisztát látott,ami a terhességeknél szokott előfordulni,úgyhogy összejött elsőre a baba,csak sajnos gyorsan meg is gondolta magát.Hála az égnek a vérzéssel ki is tisztultam és nem volt szükség kaparásra,de két napig ki sem birtam kelni az ágyból...és így a vérzés után azonnal próbálkozhattunk.Most majd harmadikára esedékes a vérzésem,de nekem bőven megfelekne,ha két év múlva jönne meg leghamarabb a baba és a szoptatás miatt.Most csak annyi az észrevételem,hogy fájdogálnak a cicik,tompán fáj a fejem,hamar elfáradok és kicsit émelygek ezáltal,sűrűn kell pisilnem és a köldökömtől nyillalgat a szemérem dombomig.Nagyon remélem,hogy összejött a baba.Tudom,hogy a teszt lenne a legbiztosabb,de még nincs itt az ideje a vérzésnek,ennek ellenére én türelmetlen vagyok.A másik pedig,hogy már annyi negatív tesztet tartottam a kezemben,hogy megfogadtam,több pénzt nem dobok ki rá.Köszi,hogy elolvastátok.
55. tapka
2014. febr. 27. 05:42
én is vendéglátás, csak én most már a másik oldalon, élelmezésvezető vagyok :)
54. Crystall (válaszként erre: 50. - Tapka)
2014. febr. 26. 22:31
En a vendéglátásban és semmiképp nem szeretnék pocakosan maradni még ezt az évet lehuzom és remélem utána pár évig otthon babázhatok ujra :-)
53. nbandus (válaszként erre: 52. - Bogyoka14)
2014. febr. 25. 20:01
Kb. 2 het. A mensi elott 1-2 nappal elvileg! Hajra!:)
52. bogyoka14 (válaszként erre: 46. - Gilmores)
2014. febr. 25. 19:02

Köszi, bár nem tudom mit jelent :D de jól hangzik :D

tegnap óta nagyon sok minden kavarog bennem, hogy sikerült.e és tök furi, eddig azt gondoltam, hogy ó lány legyen légyszi, de tegnap óta CSAK az, hogy csak egészséges legyen, mert olvasgattam a fórumon és ajjj :( csak egészséges és gyönyörű babát szeretnék. Nem tudom, hogy alakulnak a dolgok, tudom, hogy sokan már évek óta várnak a kis csodájukra, de ha jönni akar vagy úgy gondolja az élet vagy a sors vagy nem tudom ki vagy mi, hogy jöjjön, akkor jönni fog, na akkor jól betojok majd hirtelen az tuti :D ...

amúgy a tesztek megírná vki, hogy mennyi idő után mutatják ki, hogy összejött-e a bogyóka?

2014. febr. 25. 18:33
Sziasztok! En mar szerintem irtam, hogy a nyarat szeretnenk aktivan kihasznalni. Mivel van mar egy lanyunk, igy a meg be nem teljesitett almok miatt nem akarunk varni...:) azt majd kozben, utana elrendezzuk :)
50. tapka
2014. febr. 25. 17:57

Te mit dolgozol?

Van itt valaki Zala megyéből?

49. tapka
2014. febr. 25. 17:56
Imádom a munkámat, szeretem a pörgést, most irodai munkát csinálok, nem szeretném korán abbahagyi. Aztán majd eldől, kockáztatni én sem szeretnék, bár anno a legelső babámmal a legelső perctől otthon voltam, és nem segített, szóval majd alakul. Bár azt is tudom, hogy nem fogok 3 évig itthon maradni, Andris legalábbis 2 évesen már annyira nem igényelt 24 órában, hogy mehettem dolgozni.
48. Crystall (válaszként erre: 47. - Tapka)
2014. febr. 25. 15:05
Megértelek, hasonloan stresszesen élek én is, havi szinten 200-220 orákat dolgozok. Viszont most azért is vállalok be ennyit mert ahogy összejön a baba én szeretnék itthon maradni, nem fogok kockáztatni. Nálatok ez nem megoldhato? Az én exférjem is szépen lepattant régen az életunkböl és a fiamat nem is érdekli, idén lesz 15 éves de már évek ota fel sem hozta az apját. A mostani páromat szeretei és bár nem apaként tekint rá de nagyon jo barátok, vannak csak fius programjaik ahova én nem is mehetek veluk :-) Ezért is örulnék most egy kislánynak.
47. tapka
2014. febr. 25. 06:06

Hú, lányok, néha nagyon öregnek érzem itt magam. :)

Mit szeretnék még elintézni baba előtt? Elválni, igazából csak emiatt várunk, meg a fiammal terhességi cukorbeteg lettem, és nem múlt el, de terhesen nem lehet gyógyszert szedni a cukorra, nyáron át fognak állítani inzulinra, ha minden igaz... Na azt mondjuk nem várom, uuuutálom a tűket, de muszáj. Andris szeptemberben kezdi a sulit, az még egy nagy menet lesz, főleg, hogy nekem a szeptember első hete agyhalál a munkahelyen is...

Nálunk most az az állás, hogy a gyerek apja Angliában van, 3-4 hetente felhívja 10 percre és biztosítja, mennyire szereti...és Andrist egyre kevésbé érdekli ez... De ha szólok az apjának, hogy hívja gyakrabban, akkor én őt ne zaklassam... Szóval nem egyszerű.

A párom Ausztriában dolgozik, péntek délután ér haza, hétfő hajnalban megy el itthonról.... Egy rohanás az életem, szóval stresszmentességről nem is merek álmodni..

Reggel fél 6-kor kipiszkálom a hat évest az ágyból, fél 7-kor leparkolok az ovi előtt, 7-re bent vagyok a munkahelyemen, 3-ig munka, aztán haza, bevásárlás, ovi, posta, kicsit készülni Andrissal a sulira, vagy iskola-előkészítő, vagy hozok haza munkát, vagy csak úgy simán elmegy az a 2,5-3 óra nyolcig, akkor ágyba dugom a pockot és lassan mehetek én is aludni. Ha abból indulok ki, hogy koraterhesen állva el tudtam volna aludni bárhol, lesznek itt még érdekes dolgok. Mondjuk utána dolgoztam a 7. hónap végéig, vendéglátásban, akkor már kutya bajom nem volt, nálam az első 14 hét az, amit túl kell élni...ha lehet, ébren és nem félálomban.. :D

46. gilmores (válaszként erre: 43. - Bogyoka14)
2014. febr. 25. 01:54

Én is fogom nektek a csipiszt! :)


Nekem 30-32 napos a ciklusom, és inkább a 19. nap felé szoktam érezni, hogy "lehet, hogy most az van", mint a 14. napon. De legtöbbször nem nagyon érzem meg a dolgot...


Minket november végén kapott el a hév..., úgy tűnt, hogy peteérésem van, és belelkesültünk, hogy csináljunk babát. :D Miután kiderült, hogy nem jött össze a dolog, úgy döntöttünk, hogy várunk még vele, előbb diplomáljak le, meg építkezés, és majd azután térünk vissza a babacsinálásra... :D

Mondjuk az még egy nagyon jó kérdés, hogy év végén tényleg vágjunk bele, vagy inkább a 2015-ös évre esküvőt tervezzünk, és majd csak aztán foglalkozzunk a babázás témával..? Nehéz kérdés, mert nekem fontos lenne, hogy a gyermekünk házasságba szülessen, másrészt viszont nem szeretnék annyit várni a babázással, hogy majd csak 2016-ban... Ezért van az, hogy majd még meglátjuk, hogy mi is legyen...

45. gilmores (válaszként erre: 42. - Crystall)
2014. febr. 25. 01:26

Igen, allergiaszerű valami... Nyáron jött elő, próbáltam ilyen-olyan krémet, nem igazán segített, úgyhogy ősszel elmentem a dokihoz, aki kiírt injekcióra, meg krémet is írt fel. Na, ezek segítettek, elég szépen begyógyult a kezem, de azért kicsit még meglátszott... Aztán egy idő múlva újra felerősödött, csak most kevésbé a csuklómon, inkább az ujjtöveimnél... Amikor először jött ki, akkor a végén már tűrhetetlenül fájt is (azon kívül, hogy viszketett), most nem fáj, de viszket...


Hű, ilyet én is éreztem már, igaz ritkán, és nem is oly sokáig, hogy akár fél nap... De az jó, hogy így meg tudod állapítani, hogy mikor van "az az időszakod"... :D

44. Mazsinka (válaszként erre: 43. - Bogyoka14)
2014. febr. 24. 23:02
Fogjuk a csipiszt.
2014. febr. 24. 22:48

Sziasztok csajok! húú annyi minden kavarog bennem, nem is tudom mit írjak. tudjátok nekem Valentin napon mondta a párom, hogy próbáljuk meg élesben, akkor abba maradtunk, hogy doki, vitamin stb...

a vitamint szedem egy ideje, ma voltam, dokinál, rákszűrés, ultrahang, és képzeljétek, pont volt peteéresem :) meg is lepődtem, mert ez a 19.nap, néztem is rá, hogy ez meg miről beszél :D

aztán hazajöttünk, és hát értitek :D elkapott minket a hév :) és lényeg a lényeg,

hogy megvolt az első "éles" próbálkozás :) aztán, hogy a bogyókánk/ahogy a párom hívja :D/ jön e vagy még nem érzi úgy, hogy itt az idő, majd meglátjuk :) hát kb most hirtelen ennyi...csajok? kivel mi ujság?

42. Crystall (válaszként erre: 41. - Gilmores)
2014. febr. 24. 22:36
Visszaolvastam láttam, hogy valami allergiaszeru baja van a kezednek, és mikor jött elo, viszket vagy fáj? Annyi minden nyavaja van mostanában :( Nekem a holyaghurut ami visszatérö, pedig szedek vitaminokat megelözésre, nagyon vigyázok magamra de mégis. En is ebböl szeretnék most elsösorban kimászni, mondjuk ez már folyamat alatt van de lelkileg eléggé megvisel, remélem sikerul lekuzdeni végleg. A peteérésem az kb 15 éves korom ota van és kezdetben mindig azt hittem, hogy vakbélgyulladás de aztán rájöttem. A menzim végétol számitva kb 10-15 napon elkezd szurni vagy a jobb vagy a bal felén a hasam és olyan fura érzés kb fél-egy napig érzem néha egész kellemetlen. Viszont a teherbeesésnél anno nagyon segitett második probálkozásnál teherbe estem, remélem most is igy lesz majd :)
41. gilmores (válaszként erre: 40. - Crystall)
2014. febr. 24. 21:36

Én jövő héten megyek vérvételre a kezem miatt, mindenekelőtt ebből akarok kigyógyulni! Amúgy diplomálás, meg építkezés még az idei terv, aztán meg év vége melé lehet, hogy belevágunk a baba-projektbe is, de majd még meglátjuk.

Nőgyógyászhoz persze majd tervezek előtte elmenni.


És hogyan érzed a peteérést??

2014. febr. 24. 19:24
Robert a párom és az apukája is és nem bánná ha a kicsi is ezt a nevet kapná de ebbe meg én nem megyek bele :-) Es csajok van valami amit még baba elött szeretnétek megcsinálni? Mondjuk én szeretnék egy komplett kivizsgálást és el kéne mennem szemorvoshoz is. Vérvételen tavaly voltam, nögyogyászhoz járok rendszeresen, augusztusban hagytam abba a fogamzásgátlot 5-6 év után. Szerencsére azota minden peteérést ugyanugy érzek mint régebben amikor még nem szedtem, multkor mondta is a dokim, hogy szép peteérésem van éppen, mondom ja tudom érzem a bal felén ugy szur. Mi még ezt a juniusi nyaralást szeretnénk hármasban + barátokkal aztán összel kezdödhet a buli :-)
39. tapka
2014. febr. 24. 14:45
A fiam András. :) Rendes kispasi, a név pedig kötelez. :)
2014. febr. 24. 13:59
Nekumk Andras vagy Liliana. Egyelore ezek a befutok, bar en biztos vagyok benne, hogy fiunk lesz majd...:)
37. tapka
2014. febr. 24. 06:04

Nálunk Eszter vagy Ádám...vagy majd kiderül.

Róbert és Noémi nálunk tuti nem, ők az exek, fura lenne :D

36. gilmores (válaszként erre: 35. - Crystall)
2014. febr. 24. 00:16
De édes! :) A Noémi nekem is az egyik kedvenc! :D Viszont mostanság a Hanna van az első helyen nálam, kár, hogy a páromnak nem tetszik... :S
35. Crystall (válaszként erre: 33. - Gilmores)
2014. febr. 23. 23:53
A mi kislányunk, ha kislány lesz persze Noémi lesz vagy Isabell :-) En ugye irtam már, hogy elkezdtem vásárolgatni babaruhákat (nem vagyok babonás) és otthagytam csak a nappaliban, hogy majd másnap elrakom. Lefekvéskor azt mondja a párom: Drágám elpakoltam Isabellnek a ruháit :-) Elöször meg akartam kérdezni, hogy ki az az Isabell? Mert párom kisfiut szeretne de olyan cuki volt csak mosolyogtam magamban egyet :)
34. Mazsinka (válaszként erre: 33. - Gilmores)
2014. febr. 23. 14:58
Olyat mi se, de szerintem nem is fogunk.
2014. febr. 23. 13:51
Nevekről beszélgettetek már? Van olyan, ami nektek is meg a párotoknak is oké lenne..? Mi még nem igazán találtunk olyat... :P
32. tapka
2014. febr. 22. 09:19
Mi is csak év vége felé tervezzük élesben, addig el kellene váljak, mert jelen pillanatban még az exem nevére anyakönyveznék a picit, és azt nem szeretném. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook