Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezés 2021-2022 kezdőként fórum

Babatervezés 2021-2022 kezdőként (beszélgetős fórum)


24. Altair (válaszként erre: 23. - Dreamerlady)
2021. ápr. 17. 13:57

A doki akkor konzultál erről legközelebb, ha a férjem is volt kivizsgáláson. Neki nyárra kaptunk leghamarabb időpontot. De ha a következő ciklusban is fennállnak majd ezek a tünetek, akkor visszamehetek megnézetni.


A glutén és cukor elhagyását, csökkentését általában pcosoknak javasolják, és mivel voltak cisztáim, ezért gondoltam, nem árt. Valamint nőgyógyász ismerősöktől tudom, hogy gyakran ezek miatt vastagabbá válhat a petesejtek tüszője, amiatt esetleg nem tudnak kilökődni peteéréskor, és így alakulnak cisztává. Ez is nyilván alkattól függ, nem lesz mindenkinek cisztája attól, hogy ilyeneket nem kerül el, de átlagban egészségesebb petesejtek érhetőek el ezeknek a csökkentésével. Nem csodamódszer, akinél mondjuk hormonális probléma van, ott ennyi nem elég.


Én is drukkolok, annak is, hogy mire mind odajutunk, rendezzék ezt a kórházválasztási lehetőséget :)

23. Dreamerlady (válaszként erre: 22. - Altair)
2021. ápr. 17. 13:36

Igen, hallottam róla, hogy ahány szervezet, annyi reakció. Van akinek egy hónap, van akinek 12 is kellhet a fogamzásgátló elhagyása után. Drukkolok akkor Neked nagyon!


Doki erre mit mond? Ciszták miatt lehet?


Az szép, nagyon figyelsz az egészségedre. :) Sajnos a kávéra nagy szükségem van, napi hármat iszom egy nap.


Glutén és cukor ennyire befolyásolhatja a termékenységet?


Uzsokiról én csak jókat hallottam. Nagyon mennék oda én is, csak lakcímkártya miatt szerintem nem lehet. Igen, én is hallottam, hogy majd a kismamák mégis visszakapják a szabad orvosválasztás/ kórházválasztás jogát. Csak kicsit aggasztó, hogy erről még semmit nem hallani a sajntóban.

22. Altair (válaszként erre: 21. - Dreamerlady)
2021. ápr. 17. 10:56

Én előző augusztusban szedtem el az utolsó fogamzásgátlót, szóval nagyjából azóta próbálkozunk :/ minden szervezet más, nekem úgy tűnik, mostanság kezd kimenni, és visszaállni a gyógyszer előtti állapotra a szervezetem, szóval egy fél év kellett nekem. De még nem normalizálódott a helyzet, folyamatban van a visszaállás. Sokaknak max 3 hónap kell ehhez, sőt van, akinek szinte egyből visszaáll a szervezete.

Én most gőzerővel vitaminozok, napi 1-re csökkemtettem a kávézásaim számát, relaxálok és meditálok, pozitív megerősítéseket használok, és mostanság tervezek elkezdeni nem túl megterhelő jógázást, tornázást. A glutén meg cukorfogyasztásomat próbálom visszavenni, na nem teljesen kiiktatni :P, és több zöldséget enni. Lehet, a férjemnek is szerzek majd vitamint :)

Most költöztünk nemrég - eredetileg én is bajcsis lettem volna, de már az Uzsokihoz tartozom. Az uzsiról szinte csak jót olvastam, úgyhogy örülök neki :) Valamelyik politikus azt állította, hogy továbbra is szabad orvos/kórház választás lesz a kismamáknak, csak konkrét jogszabály ezt még nem támogatja... Addig lehet, hogy fog változni?

21. Dreamerlady (válaszként erre: 20. - Altair)
2021. ápr. 17. 10:45

Szia!


Hát nehéz azért nem erre gondolni. 😄 Nem mondom, hogy a nap minden órájában, de én már sokat gondolok a babóra.


És mikor indítottátok a baba projektet?


Én most kezdtem vitaminokat szedni, meg salátát, zöldséget enni. Visszaveszek a munkában a stresszből. Júniusban teszem majd le a fogamzásgátlót és utána indulhat a buli. Alig bírom már egyébként kivárni. 😄


Melyik kórházba fogsz menni? Én a Bajcsyba úgy tűnik, mert oda tartozom. Legalábbis tudtommal, már csak lakcímkártya szerint lehet menni szülni.

20. Altair (válaszként erre: 19. - Dreamerlady)
2021. ápr. 17. 09:58

Szia!

Köszönöm és viszont kívánom! :)


Én 29,idén leszek 30. Nálunk is első baba lenne.

Nekem is folyton ekörül forognak a gondolataim... mondják is nekem, hogy ne "görcsöljek rá", de ha egyszer most ez foglalkoztat... Nem mániákusan, nem beszélek csak erről 0-24-ben,de magamban minden hónapban minden ciklusnál reménykedek, és addig olvasgatok a témában.

2021. ápr. 17. 07:26

Sziasztok! Ki hány éves itt lányok?


Én 35 éves vagyok. 😊 Első babát tervezzük, és hát én annyit gondolok a leendő picire, hogy hihetetlen.

18. Dreamerlady (válaszként erre: 16. - Altair)
2021. ápr. 17. 07:15
Szia! Szegény ez nem hangzik jól. Kívánom, hogy minél hamarabb helyre jöjjenek a dolgok és babásodj! 😊😊
17. Panna07 (válaszként erre: 16. - Altair)
2021. ápr. 16. 22:47
Nincs mit, sok sikert! 🍀🍀
16. Altair (válaszként erre: 14. - Panna07)
2021. ápr. 16. 22:43
Szia! Köszönöm a tanácsot! :)
15. Altair (válaszként erre: 13. - Altair)
2021. ápr. 16. 22:42
Nem sok esélyt látok ennek a hónapnak a sikerére a hülye tüneteim miatt, de ha tényleg nem jön össze, akkor először egy hőmérőt fogok beszerezni az ovu meghatározásához, és úgy olvastam, kb a beágyazódás és terhesség is kimutatható hőmérséklet által - ha minden jól megy :)
14. Panna07 (válaszként erre: 13. - Altair)
2021. ápr. 16. 22:40
Szia! A fogamzásgátló sajnos fel tudja bolygatni a hormonrendszert, a ciszták létrejötte is lehet a gyógyszertől. Azt tanácsolom, hogy menj majd el cikluseleji hormonvérvételre, 3. napi vérvételnek hívják, a legfontosabb hormonokat megnézik, ezek fontosak a babatervezés szempontjából. A nőgyógyászod tud adni rá beutalót.
13. Altair
2021. ápr. 16. 22:35

Sziasztok!


Csatlakozok :) én kb 7 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót (max 3 évig szedtem). Azóta próbálkozunk, de nem működik minden hibátlanul.

A gyógyszer előtt voltak határozott pms tüneteim, amik a gyógyszer elhagyása óta teljesen eltűntek. Kb 2 hónapja kezdtek újra előjönni, persze hatványozottan. Valamint a gyógyszer előtt és alatt ovukor mindig tapasztaltam a tojásfehérje jellegű folyást. Na ez a gyógyszer elhagyása után teljesen megszünt :/

Múlt hónapban ráadásul voltam nőgyógynál, ahol a doki egyelőre multicisztás petefészket látott. Még nem biztos, hogy ez pco lesz, de ha több ciklusban ez lesz a helyzet, akkor valószínű. Ráadásul azon a vizsgálaton úgy meg lettek bolygatva a petefészkeim, hogy azóta diszkomfortosan érzem őket, és a legutolsó vérzésem óta EGÉSZ hónapban pms jellegű tüneteim vannak. - lehet a megbolygatott ciszták miatt. Jövőhéten kellene megjönnie. Ha utána is maradnak a tünetek, visszamegyek vizsgálatra. Remélem, nincs gáz :/

Bocsi a hosszúságért :D

12. Dreamerlady (válaszként erre: 11. - Szty)
2021. ápr. 16. 20:51

Szia Szty!


Sajnos nekem nincs még semmi ilyen kütyüm. 😊 Kiváncsi vagyok, valakinek van-e ebben tapasztalata.

11. Szty
2021. ápr. 15. 14:20

Nah én ma vettem egy Fertility Tester PG/53 ovulációs mikroszkópot.

Ti próbálátok már?

Nagyon kíváncsi vagyok

10. Szty (válaszként erre: 9. - Dreamerlady)
2021. ápr. 15. 14:20
Szia Dreamerlady! :)
2021. ápr. 12. 22:38

Sziasztok!


Örülök, hogy találtam ezt a beszélgetős fórumot! Mi nyáron fogunk belevágni a baba projektbe a párommal.


Hihetetlenül izgatott vagyok, alig várom a terhességet és a babát.

8. Szty (válaszként erre: 7. - Ucip)
2021. ápr. 9. 00:05
És mit használsz, megbízható?
7. Ucip
2021. ápr. 8. 17:07

Nagyon elkeserítő ...

persze teljesen megértem mi is ezt szeretnénk elkerülni . Én azért vettem ovulációs tesztet, bár mindig érzem a peteérést de így legalább most le tudtam ellenőrizni, hogy jól érzem e 😁

6. Szty (válaszként erre: 5. - Ucip)
2021. ápr. 8. 00:34

Hát elég elkeserítő és voltam olyan magánban is, ahol az első alkalom volt az utolsó is, olyan felháborító volt a nemtörődömség, egy vagyonért. De azóta megtaláltam az igazit, már sosem váltanék róla. Igaz, kisebb vagyon ment már el eddig a sok kivizsgálásra...

Hát igazából csak nemrég kezdett beálni a ciklus is, azt is nyomon kellett követni h van e peteérés. Úgyhogy csak úgy nagyjából besaccolva. Próbálunk nem úgy, hogy akkor most óra 10től peteérés, azt bumm bele. Kiölné a romantikát. De tervezek ovu tesztet venni, azzal biztosabb. Te használsz vmit?

5. Ucip
2021. ápr. 7. 12:39
Ugyan, örülök,hogy leírtad! Annyira felháborító, hogy ennyire semmibe veszik az embert vagy simán félre kezelik. Örülök, hogy most rendben vagy ,remélem nagyon hamar összejön most már a baba ! Van valami ami alapján probálkoztok Ovu teszt vagy hőmérőzés?
4. Szty (válaszként erre: 3. - Ucip)
2021. ápr. 6. 19:05
Sajnos ahogy elkezdtem menstruálni annak idején, már akkor nem volt az igazi... soook orvoshoz járkálás, de semmit nem mondtak. Volt h fél év alatt 1x,2x jött csak meg. Hozzámvágták a fogigátlót. Azt 2 évig szedtem, aztán ahogy abbahagytam, dőlt a dominó. 20 kgt híztam a semmiből. Állandó fáradtság. Elkezdtem dokihoz járni újra. Akkor derült ki h a gátló felrúgott mindent, ami nem lett kikezelve. Pajzsmirigy alulműködésem lett, inzulinrezisztencia, kideült PCO-m van... Volt már eü kaparásom, ahol a méhnyálkahártyát kellett rendbe tenni. Elég elkeserítő, hogy bmikor dokihoz megyek, egyre több probléma derül ki. Az 1. év próbálkozásra azt mondta a nődoki, hogy kuka, esélytelen lett vna a teherbe esés. Azóta megint eltelik lassan egy év.De hál' Istennek javultak az eredményeim,2 csoda dokimnak köszönhetően, odafigyelve, gyógyikkal, diétával. Bocsi, ez hosszú lett, de kifolyt😊
3. Ucip
2021. ápr. 6. 12:50
Nagyon sajnálom, drukkolok, hogy most sikerüljön! A próbálkozás alatt derültek ki a problémák ? Vagy már tudtál róla előtte is ?
2. Szty (válaszként erre: 1. - Ucip)
2021. ápr. 5. 22:38
Szia! Mi már lassan 1 éve próbálkozunk, de nekem különféle egészségügyi gondjaim vannak, emiatt eddig nem jött össze. Páromnal hál'Istennek semmi gond :) Legalább az egyik fél 😄
1. Ucip
2021. ápr. 5. 20:02

Sziasztok! Szívesen beszélgetnék olyanokkal akik szintén most próbálkoznak először a babával!

Nekünk ez az első hónap, jelenleg 11.Dpo-n vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook