Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezés 2021-2022 kezdőként fórum

Babatervezés 2021-2022 kezdőként (beszélgetős fórum)


234. Dreamerlady (válaszként erre: 229. - Nella29)
2021. máj. 28. 18:12

Aham, nagyon szép név. 😍😍


Sajnos nem mérem már. Világomat nem látom hajnali 6-kor munka előtt egyszerűen, szóval leálltam vele bevallom. 😄

233. nella29 (válaszként erre: 232. - @kukac@)
2021. máj. 28. 12:50
Ezt elképzelhetőnek tartom, meg szerintem máshogy fogok erről gondolkodni, ha mondjuk ott lesz a pocakomban :)
232. @kukac@
2021. máj. 28. 12:22

Egyébként szerintem egy kevésbé szimpatikus nevet is meg lehet szeretni, ha a jelentése olyan.


Nekem pl. a Soma bejött, de a jelentése/eredete a som gyomnövényből van, így kiesett.

231. @kukac@ (válaszként erre: 228. - Dreamerlady)
2021. máj. 28. 11:55
Nézted, lehet, hogy a Baba is anyakönyveztethető 😃
230. @kukac@ (válaszként erre: 228. - Dreamerlady)
2021. máj. 28. 11:54

Levente nálunk is játszott, aztán még a Soma, a Zente, Zétény, Misa. Ezek még nem lefutottak.


Nekem is a hagyományosabb nevek tetszenek inkább.

Nálunk ez úgy volt, hogy írtam listát, mi tetszik, ő megnézte, jelölte ami neki is, aztán megnéztük, melyiknek mi a jelentése, mert a név kötelez. 😊


Így lett a Bálint, amit erős, egészséges és a Milán, ami kedves jelentéssel bír.


A lány név a nagyim után, illetve a vezetéknévvel való hangzás miatt, de a jelentése is elmegy. ☺️

229. nella29 (válaszként erre: 228. - Dreamerlady)
2021. máj. 28. 11:05

Zalááán, ugye milyen szép? ahh férfiak... nem értem, hogy nem lehet szeretni ezt a nevet :D na mindegy, ráérek még, lehet nem is kell veszekedni vele :D Csak olyan csodaszép lánynevek vannak, ott meg az lesz a baj, hogy sok tetszik...


Amúgy méred még a hődet rendszeresen? Most nekem jól fent van, ahogy a nagykönyvben meg van írva :D és elvileg marad is, ameddig meg nem jön...már ha megjön...:P

2021. máj. 28. 10:50

Sziasztok! Osztom a véleményt, a magyar fiú nevek szörnyűek. Férjem meg olyan válogatós, hogy hihetetlen. 😄😄


Hónapokba telt egy darab közös metszetet találni. Így ment kukába a következő néhány szerintem csodaszép név:



Kende

Zsombor

Zalán

Előd

Levente

Nimród

Csombor


A végén én már azt mondtam paromnak mérgemben, hogy ha nem képes valamiben megegyezni, akkor ha fia lesz, úgy fogjuk hívni, hogy Baba. 😆😆😆

227. nella29 (válaszként erre: 226. - @kukac@)
2021. máj. 28. 09:46

hahaaa, ezen jót nevettem :D Neki ezek a hagyományos, régebben gyakran használt nevek tetszenek, például Ádám, ami most így eszembe jutott. Nem csúnya név, a Kevintől, meg Hoszéármándóktól messze áll, de valahogy mégsem tudom elképzelni, hogy így hívják fiamat :) Nehéz dió lesz, de ha úgy alakul a sors, majd kitalálunk valamit és anyakönyveztetjük mi is :D Viccet félretéve, bízok magunkban, csak akad egy, ami tetszik :D


Nektek könnyen ment a választás? Tudom, hogy korai ilyenről beszélni, de én úgy szeretem ezt a témát :)

226. @kukac@ (válaszként erre: 225. - Nella29)
2021. máj. 28. 09:17

A férjednek melyik fiú nevek tetszenek?


Pont a fiú nevek azok amik borzasztóak. Az anyakönyvezhető nevek 70%-a valami tévésorozatból van, vagy nem tudom. Sokról elképzelni se tudom, hogy van aki képes úgy nevezni a gyerekét. 😅 Tényleg... Bocsánat, de szörnyűek.

Lehet hogy csak generációs probléma, de se Sanyikának se Benventúnónak vagy Hamilkárnak nem szeretném elnevezni szegényt. 🤦‍♀️

225. nella29
2021. máj. 28. 08:51
uhh lányok, én a nevekkel úgy állok, hogy lánynak nagyon sok van, ami tetszik, talán találnánk is olyat, ami mindkettőnknek tetszik, de a fiú....teljesen meg vagyok lőve :D Nem sok, ami úgy tetszik, ilyen a Péter, Patrik, Zalán, de a párom meg teljesen ellenzi, mert ezek nem jó nevek :D és természetesen nekem meg azok nem tetszenek, amiket ő mond, szóval ha fiú lesz nagyon nagy szarban leszek, és nagy harcok várnak ránk :D
224. @kukac@ (válaszként erre: 222. - Dreamerlady)
2021. máj. 28. 08:16

Nevekre köszi 🙏🥰


6 éve már, hogy szeretgetem őket, hátha Ember mégis beadja a derekát egyszer. 😁

223. @kukac@ (válaszként erre: 222. - Dreamerlady)
2021. máj. 28. 08:15

Magánkórház van, de nem tudom, hogy szülni lehet-e náluk. Annyit tudok, hogy terhesgondozást végeznek.


Ennyire nem szaladtam előre. Próbálom a lehetetlent és nem beleélni magam teljesen. 😅

222. Dreamerlady (válaszként erre: 221. - @kukac@)
2021. máj. 28. 07:43

Ohh, az úgy nagyon vacak, ha van 1-2 ilyen rossz orvos a környéketeken. Sajnálom! Nincs nálatok valami magán kórház, nem horror áron?


Én eleinte magán szülésre gondoltam, de az 700-800 e Ft és úgysem az a doki vinné a terhes gondozást, mert még azért is külön kell fizetni. Ezért gondoltam, hogy megyek államiba szülni és bizakodom. Az a szerencsém, hogy ahova tartozom, minden orvos legalább átlagos, de nem rossz egyik se.


Gyönyörű neveket választottatok!! Amúgy megnéztem a kínai naptárt, és aszerint nekünk is lányunk lesz. Köszi a tippet nektek a naptarra.

221. @kukac@ (válaszként erre: 220. - Dreamerlady)
2021. máj. 28. 06:13

Ez, hogy nem lehet az embernek dokit választani szerintem nagyon rossz.

Azt gondolom, hogy az reális elvárás lenne szerintem, hogy aki végigvitte a terhesgondozást, az vezesse le a szülést is.

Sajnos amúgy sem tolonganak a jó szülészorvosok felénk, van 1-2, akit kifejezetten nem szeretnék, ha hozzámnyúlna.


Még nem tudom, hogy hogy fogom ezt megkerülni. 😃


Férjem kislányt szeretne. Azt gondolom, hogy meg is tesszük majd amit lehet a csajsziért, de nem baj, ha fiúcska lesz végül. 😊


Nálunk lánynév az Emília Flóra. Így együtt. Fiú Milán vagy Bálint. Ez még nem dőlt el, várunk és majd megkérdezzük, mit szeretne. 😊😁

220. Dreamerlady (válaszként erre: 216. - @kukac@)
2021. máj. 27. 22:44

Hát igen, nem rossz az a magán azért. Nagyon kedves volt velem a doki és nem öregezett le. Tényleg olyan jó élmény volt. ♥️


És mit szólsz amúgy, hogy nem lehet majd fogadott doki? Nekem eddig furcsa volt, de kezdem elfogadni. Legalább a dokik így hátha többet tudnak pihenni, hogy nem kell szabadnapon, hétvégén dolgozniuk. 😊


Hát, ha lehetne választani, én első babának kislányt szeretnék. Párom fiút vár. 😄 Amúgy mindegy, csak egészséges legyen. 😊😊


Rengetegen gondolkoztunk a neveken, de elég borzasztóak vannak. 😄😄 Kislánynak a Csenge volt a közös befutó. Párom nem akarja a Petra nevet, pedig én imádom. Fiúban a Botond a nyerő.


Nálatok vannak már név ötletek?

219. Dreamerlady (válaszként erre: 215. - Nella29)
2021. máj. 27. 21:53
Ez így nagyon izgi!!! Nagyon drukkolok mindkettőnknek. 💪💪♥️
218. @kukac@ (válaszként erre: 217. - Nella29)
2021. máj. 27. 16:39

Azt én sen tudom, mennyire hihető. Amikor a lányom született, egész évre lányt mutatott 😃.


Úgy könnyű.


Ha biztosra megyünk, akkor a lányos hónapot célozzuk meg és peteérés előtt 3-5 nappal.

Abból baj nem lehet... Legfeljebb fiú lesz. 😃

217. nella29 (válaszként erre: 216. - @kukac@)
2021. máj. 27. 15:58

amóta az eszemet tudom egy kislányt szeretnék...persze, ha kiderülne, hogy fiút várok, kicsit át kellene programozni az agyamat ugyan, de elfogadnám természetesen és örülnék :)


én is néztem ezt a kínai naptárat, nem tudom mennyire lehet hinni neki, de kislányt jelez egész nyárra :) legyen így, én benne vagyok :)

216. @kukac@ (válaszként erre: 214. - Dreamerlady)
2021. máj. 27. 15:38

Én azt tervezem, hogy eleve magánba megyek. Valahogy ad egy biztonságot a tudat, hogy ott az orvos a páciensért van, nem fordítva.


Nos, ha esetleg előbb becsúszik, akkor se ijedünk meg. ☺️


Van elképzelés, hogy mit szeretnétek, fiút vagy lányt?


Férjem kislányt szeretne. A meglévő babaholmik miatt pedig nagy könnyebbség lenne, hajlok én is, de nekem igazából mindegy.


A kínai naptár szerint nagyobb esélyünk van a kislányra egy hónappal előbb, vagy eggyel később. 😃 Majd ahogy sikerül.


Neveken már gondolkoztatok? Elnéztem az utónévkönyvet, hát...


Mi Somogyban.

215. nella29 (válaszként erre: 212. - Dreamerlady)
2021. máj. 27. 15:33

Nálunk is ez a helyzet, a párom már nagyon nagyon szeretne, és év elején végül beadtam a derekam, hogy oké, kezdjük el idén :) de már ott tartunk, hogy totál rápörögtem az egészre :D sosem gondoltam volna...persze akartam, meg akarok kisbabát, csak én mindig is nagyon féltem ettől az egésztől...


Ez a két hét...idegőrlő kicsit :D de tök jó, hogy ugyanott tartunk a dologban :)

214. Dreamerlady (válaszként erre: 213. - @kukac@)
2021. máj. 27. 15:07

Értem már, persze, akkor jól jön a szervezetednek egy kis készülődés.


Majd a fogamzásgátló elhagyása után nehogy meglepődj, hogy jövő hónapban már lesz is peteérésed. Úgy látszik többen így jártunk. ♥️♥️


Na az a doki bácsi elmehetne a búsba… anyai nyakonvágás kifejezésen még most is nevetek. 🤣


Engem 24 évesen szólított fel először nőgyógyász az azonnali szülésre, eléggé meglepett. Azóta az államaiban már “öregnek” számítok, úgyhogy tegnap fizetősbe mentem pont ezért. Nagyon jó élmény volt, tündér volt a doktornéni, és egyidősek

vagyunk. Abszolút egészségesnek tart, és semmi gond nincs az eletkorommal.


Amúgy merre laktok? Én Budapesten.

213. @kukac@ (válaszként erre: 212. - Dreamerlady)
2021. máj. 27. 10:43

A Covid oltás miatt is és a fogamzásgátló miatt is.


Illetve, mivel most döntöttünk róla, úgy gondolom, ennyi idő jár a felkészülésre. 😊


Az én férjem már nem igazán akart picit, ahhoz képest most elég lelkes. Örökkévalóságnak tűnik ez a 2 hónap 😃


Nekem az oltáskor a kis tinidokibá célozgatott rá, hogy öregecske vagyok, éreztem, hogy ráférne egy anyai nyakonvágás. 😅

2021. máj. 27. 10:35

Sziasztok Lányok! Teljesen így van, nagyon jó ez a fórum, lehet közösen izgulni. 😊😊 Sajnos munkában én sem mondhatom, teljesen úgy kell csináljak, mintha 35 évesen meg sem fordulna a fejemben a gyerek. 😬


Párom csak nevet rajtam, hogy mennyire rá vagyok porogve. Amúgy ő szinte nálam is jobban akar gyereket, csak nem izgulja túl.


Hát 2 héten belül kiderül, hogy sikeres volt-e a sok összebújás.


Köszi @Kukac, kedves vagy!! ♥️ Én is a femibion 0-át szedem amúgy. Neked akkor még két hónap a kezdés? A covid oltás vagy fogamzásgátló miatt vársz? Amúgy 36 éves kor is szerintem teljesen rendben van, csak nem számítunk 35-36 évesen “idősnek”. 😄😄

211. @kukac@ (válaszként erre: 206. - Dreamerlady)
2021. máj. 27. 09:51
Egy kicsit irigykedem. 😊 Minimum 2 hónappal előttem jársz. Szurkolok!
210. @kukac@ (válaszként erre: 208. - Nella29)
2021. máj. 27. 09:50
Én GAL Babavárót rendeltem, sok jót olvastam róla.
209. @kukac@
2021. máj. 27. 09:48

Egyetértek... Jó hogy itt lehet róla beszélni.


Ugye az ember a saját környezetében nem mer, mert mi van, ha nem sikerül, vagy sokára? Kinek kellenek a kérdések vagy a szánakozó tekintetek.


Vagy a másik, hogy mindenkinek az agyára megyünk. 😂 Gyerek még sehol, de már másra sem gondolunk.


Pedig kell is! Mármint beszélni róla, felkészülni. Ez fontos szerintem...


Nekem a legnehezebb a munkahelyen nem szóba hozni (több kismami is van/várható) illetve a nagylányomnak elújságolni. Megkérdezni, hogy "mit szólnál egy kistesóhoz?"


Így marad a férj meg a fórum, de férj pasi, nem értheti. 😅

208. nella29 (válaszként erre: 207. - @kukac@)
2021. máj. 27. 08:32

én femibion O-át, biztos ami biztos :)


Dreamerlady ez szupi, hogy a doki mindent rendben talált :) erre lehet is inni egy kicsit hétvégén :D ahh, a nőgyógyász könnyen mondja, hogy ne kattanjunk rá a témára...elég nehéz ilyenkor nem erre gondolni szerintem :D de jó ez a fórum, kicsit ki lehet magadból beszélni :)

207. @kukac@
2021. máj. 27. 08:07

Szedtek valamilyen vitamint már előtte?

Ki, milyet?

2021. máj. 26. 20:02

Sziasztok Lányok!


Szeretnék csatlakozni, én is nagyon izgatott vagyok baba témában. 😄😄 Nem tudom, hogy ezt lehet-e másképp. 😄


Én most annyit csináltam fejben, hogy pont ma jött be egy izgalmas projekt a munkában, szóval max az elvonja addig is a figyelmem. Remélem.


Voltam ma dokinál, nálam minden rendben ultrahang szerint, tapintás szerint is. Azt mondta a nőgyógyász, hogy próbáljak ennyire nem rákattanni a témára. 😄 Csak lazán. Töltsek le mensi appot, elég két naponta szexelni, ás amíg nem vagyok babás, éljek úgy, mint máskor. Szóval a ciklus második felében nem gond, ha iszok napi 1-2 kávét, vagy néha egy pohár bort.


Sajnos könyv ajánlót nem tudott. Valaki tud esetleg egy jó könyvet baba tervezés, várandósság témában?

205. nella29 (válaszként erre: 204. - @kukac@)
2021. máj. 26. 12:43

akkor kicsit megnyugtató, hogy nem csak én csinálok ilyeneket :D


nem tudom, lehet, hogy vannak kevésbé ráizgulós emberek, de nem tudom elképzelni az milyen lehet :D nekem minden nap eszembe jut valami a babával kapcsolatban, hol a kiságy, hol egy babakocsi tetszik meg...de már ismerem magam annyira, hogy ezen ne lepődjek meg :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook