Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba étvágy fórum

Baba étvágy (beszélgetős fórum)


1 2
20. anya4005 (válaszként erre: 3. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 5. 22:58
Akkor ez 3 óránként 90-135 ml,ha jól számolom... Hát,nem egy nagy evő,de szerintem még nincs nagy gond az étvágyával! Viszont,ha a doki szerint vmi nem stimmel,én hallgatnék rá! A fórumozókkal ellentétben ő látja a babád és valamiért őt választottátok gyerekorvosnak! ;-)
2014. ápr. 5. 22:46
5 hónapos gyereknél már masszívan megy a hozzátáplálás, gyümölcs, zöldség. Te adsz neki, vagy csak szoptatod?
18. bibity
2014. ápr. 5. 22:42
Ne izgulj, de azért valljuk be, egy vérvételből kiderülhet pl. Vashiány, és akkor azt lehet pótolni. Nem tragédia egy vérvétel, és hátha segít! Hasi ultrahangon voltatok már? Tényleg, pontosan mekkora a babád, és mivel táplálod?
2014. ápr. 5. 22:32

De a lényeg!!!!

Ne órára szoptass mert az csak rosszat szül.......Ha igénye van rá, akkor tedd cicire 10x is. Nem csak a táplálékért szopiznak a babák!!!! Lehet, hogy "csak" azért eszik ennyit, mert szereti a közelségedet, ugyanis a szoptatás a lelkét is ápolja!

Bár azt nem is kérdeztem, hogy szopik-e? És ha jól láttam te sem írtad!!!

De ha igen, akkor IGÉNY SZERINT SZOPTASS!!! Tudja Ő, hogy mennyire van szüksége!

2014. ápr. 5. 22:28
Ja és 9100 gramm :-))) És soha nem szopta meg a testsúlykg-kénti előírt mennyiséget. Mégis olyan kis duci, hogy csak na :-))) Ráaadásul van, hogy most sem eszik, csak szopizik napokig.
15. Picipötyi (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 5. 22:26

Ne aggódj... ha nem fogy és van elég pisis pelus, akkor nem lehet nagy gond. AZ én fiam ugyanezt csinálta :-) Nekem pl. a bal mellemben nem volt olyan sok, viszont zsírosabb volt, a jobb mellem fullon volt, mégis volt, hogy 1 órát sem bírt ki és nem is volt annyira zsírdús a tejcsi. Már 8 hónapos és még mindig szopik :-)

Előfordulhat, hogy most esetleg jön a foga.

14. Vivvv
2014. ápr. 5. 22:10
Szia! Sajnos egyes orvosok es nagyokosok eleg sok hulyeseget mondanak. Ne hagyd hogy halalra remisszenek. :) Eloszor is: Tomni nem kell. Amit meg kell figyelni: Kiegyensulyozott? Gyarapszik? Mert ha igen, akkor gond egy szal se. En sosem figyelem hogy mennyit eszik a kislanyom, hiszen ha baj van, az feltunik az embernek. Kiegyensulyozott, boldog baba, szepen hizik es fejlodik. Nekem ennyi eleg. Hogy a szomszed gyereke hany kg, az nem erdekel. En azt javasolnam, hogy szukseg eseten valts orvost.
13. Fishyke (válaszként erre: 11. - Nikk_1982)
2014. ápr. 5. 22:08
Tènyleg milyen pici:)) De a mèretèhez jó a súlya! Enyèm 11 hónaposan volt 80 cm 10 kiló, most 94 cm körül van. Màr ilyenkor is mekkora különbsègek vannak:)
2014. ápr. 5. 22:04

Enyèm ennyi idős volt, amikor mondta a doki, hogy szedjen vasat, mert vèrszegèny. Nem akartam csak úgy rànèzèsre adni neki, kèrtem beutalót vèrvètelre, ès kiderült, hogy igaza volt.

Szerintem 2 órànkènt nem olyan kevès az! 22 hónapos most a fiam, ès sztràjkol, 13,5 kiló, ès van, hogy örülök, ha egy bèbiètel felèt megeszi egyszerre! Ès ő csak 4 órànkènt eszik.

2014. ápr. 5. 22:02
Bizony, a doki túl parás. Az én fiam 22 hónapos lesz, 9,8 kg és 80 centi. Soha nem szopott annyit mint a nagykönyv szerint kellett volna, most már ugyan jó étvágya van, de mégis kicsi. A lényeg hogy fejlődjön, nőjön a súlya minden hónapban, jókedvű legyen.
2014. ápr. 5. 21:59
Szia! A kisfiam tegnap volt 5 hónapos ,napi 5x eszik ,ebből egy alkalom gyümölcs vagy zöldség a másik 4 evés 180-200 ml tápszer. Éjszakát végig aludta mindig. A dokinőnk szerint,ha szépen gyarapszik nem kell túl idegeskedni a dolgokat. :) Van ismerősöm egyidős babával,ők még csak szopiznak és van,hogy egy nap 12 alkalommal,de már nem méri mennyit eszik,hiszen szépen nővöget,fejlődik,szerintem sem kell izgulnod,nincs két egyforma ember,neki úgy látszik így felel meg. :)
2014. ápr. 5. 21:25
Milyen sulyban van a babád és hány cm?
2014. ápr. 5. 21:24
Próbáld meg tartani a 3 órát étkezések közt!Ez fontos lenne nálun ekkor javult a helyzet.
2014. ápr. 5. 21:22

A doki nem 100-as!


Mert akkor minden baba legyen 6 kilós 5 hónaposan? :/


Barátnőm kislánya 22 hónapos, kemény 10 kiló.


Most akkor tömni kellene?



Eszem-f.sz.m megáll! :S

2014. ápr. 5. 21:22
Szia!Nálunk is volt ilyen + éjszaka is kelt 1,5 óránként,de ezt szépen lassan elhagyta!Mai napig sem iszik meg annyit amennyit kellene!Én ezen már nem idegeskedek és azt ajánlom te sem tedd!!Ha fejlődik szépen akkor no para!Mi most 8 hósak vagyunk és 160-180milinél tartunk viszon kanalas ételt 200-250-et is megeszik!
2014. ápr. 5. 21:21
Nem sovány!Csak a doki már vérvételre akar küldeni,hogy nem olyan nagy mint a többi vele egykoru baba :(
2014. ápr. 5. 21:19

Miért akarod növelni az étvágyát?


Soványnak látod?


Fogy?


Bágyadt?



Ő tudja, mi kell neki.

2014. ápr. 5. 21:13
minden alkalomkor 60-90 közt eszik,és két óránként!
2014. ápr. 5. 21:09
Hányszor nem eszi meg?
2014. ápr. 5. 21:08
5 hónapos kisfiam nem eszi meg a rendes adagot,amit ebben a korban kellene!!!Kb 60-100 milit eszik egyszer :(Valakinek van valami bevált módszere,hogy hogyan lehet növelni az étvágyát??Vagy majd idővel kialakul???
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook