Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az új életem, avagy éljen az életmód váltás! fórum

Az új életem, avagy éljen az életmód váltás! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az új életem, avagy éljen az életmód váltás!

1 2 3
2015. ápr. 28. 10:31

Gratulálok nagyon ügyes vagy!

Sok sikert kívánok továbbra is.

A fagyival azért csak vigyázz, esetleg ha közben te saját magad készítesz kissé diétásabb jellegű fagyit azt részesítsed azért előnybe.

Imádod:) mert tényleg nagyon jó is ki nem szereti.

Imádom én is, de lenni kell itt is egy határnak amit szépen be kell tartani.

Nálam ez mondjuk a gombócok számában mutatkozik meg:D

Ha hármat ennék, akkor csak egy lesz belőle.

Vagy ha lehet venni diétásat akkor abból veszek mondjuk két gombócot, és ennyi.


Múltkor a tévében láttam egy frankó ötletet, hogy banánból csinálták házilag gyorsan a fagyit.

Nem is tettek bele cukrot, mert a baán van annyira édes amennyire kell.

Szóval nem kell lemondani szerintem róla, de érdemes megnézni miből mennyit teszel bele és házilag készíteni ha olyan nagy melegek vannak, mikor egy hűsítőnek szánt fagyiról álmodozunk:)

Az idén én még nem ettem fagyit, de eddig eszembe sem volt, na majd hamarosan gyártok banánfagyit:)

Sok sikert!!!

32. EsztyMorgan (válaszként erre: 31. - Rozália)
2015. ápr. 28. 08:50
Köszönöm, igyekszem :) ahhoz képest hogy lassan 3 hónapja csinálom tényleg alig bűnöztem. Mostanában egy kis fagyi az van de talán az még nem sok :) de imádom a fagyit. :)
31. Rozália (válaszként erre: 28. - EsztyMorgan)
2015. ápr. 28. 07:19

Szerintem, ha kitartasz emelett az életmód mellett, jól fogsz járni!

Csak kitartás és minél kevesebb "bűnözés":)

30. EsztyMorgan (válaszként erre: 29. - M0ncsa)
2015. ápr. 27. 22:31
Köszönöm neked is :) elsődleges célom az volt és még mindig az, hogy fogyjak. 70 alá akarok menni, én olyan 68 kilóval már elégedett lennék. De ugye ezért még tenni kell. A fogyás mellett a másik cél, hogy rendben legyen a ciklusom. Nem feltétlen a baba miatt. Hanem, hogy kevesebb esélye legyen a cisztának. A közérzet az más kérdés :) igaz jobban érzem magam és örömmel tölt el, hogy kifogytam a nadrágomat és már fel tudom venni azokat a ruhákat amiket nem. De..annak ellenére, hogy látom a változást a tükörben...nem látom magam szépnek, csinosnak. Egyszerűen nincs önbizalmam. Ez nekem luxus...mert szinte sosem volt.
29. M0ncsa (válaszként erre: 27. - EsztyMorgan)
2015. ápr. 27. 22:10

Ezert most biztosan ki fogok kapni, de szerintem a paleot nem feltetlenul kell szentirasnak venni. Kulonosen, mert mas (kulfoldi) paleo-iranyzatok mast-mast ajanlanak. Nemelyik nem tiltja a krumplit, masik a zoldbabot, a harmadik szerint inkabb mezet meg datolyat egyunk edesiteskent, mint mindenfele muvacakot (xilit, eritrit es tarsai). Vannak alapelvek, amiket erdemes betartani, a tobbi fakultativ. Mondjuk a kenyer nem fer bele, se teljes kiorleso, se sima :D


Node, ha a szenhidratbevitel csokkentese szamodra eleg a fogyashoz, es csak a fogyas a cel, nem egy altalanos kozerzetjavulas, akkor hajra, csak igy tovabb :) Mar igy is sokkal tobbet ertel el, mint ennek a tulsulyos tarsadalomnak a nagyobbik fele.

28. EsztyMorgan (válaszként erre: 25. - Rozália)
2015. ápr. 27. 22:03
Nekem is vannak mozgásszervi problémáim. Ezért nálam nehezebb a mozgás, a sport...nálam az a mozgás hogy sokat sétálok és ha többet megyek mint amit bírok, már úgy fáj deréktől lefelé mindenem, hogy szó szerint 2 napig menni is alig bírok. Így marad a séta mint mozgás. Mára azért már érzem hogy mennyit bírok. De pl hétvégén ki szeretnék sétálni a temetőbe. Oda vissza összesen kb jó kis 3 km. Már most tudom, hogy hazajövünk és aznap már meg se bírok mozdulni. Szeretnék még legalább még egy 10-est ledobni, remélem ha ennél az életmódnál maradok, akkor nem jön vissza a sok leadott kiló.
27. EsztyMorgan (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2015. ápr. 27. 21:57
Persze tudom csak hirtelen "rossz" volt olvasni. Nekem amúgy szimpatikus a paleo de csak egy bizonyos mértékig. Valahogy úgy érzem hogy nem tudnám betartani pontról pontra. Igazából az összes fogyival így voltam és vagyok. Így "találtam" ki azt, hogy kevesebb ch, no cukor, semmi süti, semmi fehér cucc. Persze ez is egy fajta követés de mégis csak az enyém.
2015. ápr. 27. 21:46
További sok sikert!
2015. ápr. 27. 21:33
Helyes! (Nem olvastam el a hsz-okat.) Úgy veszem ki, szénhidrát szegény diétát tartasz! Én is azzal fogytam 27 kg-ot, 25-öt már két éve tartom is. És semmi extrát nem vásároltam, a szokásos dolgokat fogyasztottam, de mindennek kiszámoltam a ch-tartalmát és igyekeztem az általam meghatározott napi ch mennyiséget tartani. És ez most már így is marad:) Ezt az életmódot folytatjuk, most már a családom is és a fiam, meg a menyem is fogytak már, nem is keveset. Ők mozognak is mellette, én sajnos, mozgásszervi problémáim miatt nem tudtam.
24. 3d0696d927 (válaszként erre: 20. - Doctor58)
2015. ápr. 27. 21:31
Na, ezért nem megyünk dietetikushoz! Így aztán orvoshoz sem. ;)
23. f3000dc5ef (válaszként erre: 20. - Doctor58)
2015. ápr. 27. 21:20

Szerintem hagyjuk :D

Én legalábbis hagyom.

Tényleg nem vagyok erőszakos, és annyi helyen leírtam és elmondtam már mi a paleo lényege. De csak annak, akit tényleg érdekel. És azt hiszem az nem te vagy :)

Ezzel sincsen semmi gond.


Még egyszer bocsánat a fórumindítótól!

22. f3000dc5ef (válaszként erre: 18. - EsztyMorgan)
2015. ápr. 27. 21:18

Elnézést ha félreértetted. Nem a tiedre gondoltam. Neked gratulálok.

Én is azt mondom, hogy mindenki találja meg azt, amit ő csinálni tud, és jól érzi magát mellette. Mert az fontos.

A cikket miatt jöttem a fórumra, és elnézést, de picit bepöccentem a "dokira". Unom már mikor hülyének néznek, csak mert neve van a módszernek amit követek. :)

21. M0ncsa (válaszként erre: 18. - EsztyMorgan)
2015. ápr. 27. 20:48

Nem a te cikkedet kritizalta, hanem aminek egy reszet doki bemasolta. Egyebkent gratula a fogyashoz, akarhogyan is erted el. A legnehezebb resze szerintem az, hogy radobbenjen az illeto, hogy valoban kover (nekem nincsenek sulyproblemaim, de ocsemnek mar evek ota ragjuk a fulet, hogy fogyjon le, mielott 35 evesen szivinfarktust kap).


Doctor-akarmennyi, jelentem, soha eletemben nem taplalkoztam olyan valtozatosan, mint amiota tobbe-kevesbe a paleo taplalkozasmodot kovetem. Hus kb. ugyanannyi, csak a felvagottak helyett frissen keszult huseteleket eszunk. Szenhidratbol nem kell olyan sok, amennyire szukseg van, megesszuk zoldseg es gyumolcs formajaban.

A csalad verkepe soha nem volt ilyen jo, tovabba megszuntek a kulonbozo "ismeretlen eredetu" alhasi fajdalmak, allergiak, kronikus faradtsagok, migrenek, miegyeb.


Ha ez az egeszsegtelen gabonamentes eletmod eredmenye, akkor koszonom szepen, en inkabb leszek "beteg" :))

20. Doctor58 (válaszként erre: 17. - F3000dc5ef)
2015. ápr. 27. 19:14

Kedves éleslátó fórumozó,

igazából a paleosokkal az első problémám, hogy kimondottan erőszakosak, minden más kutatási eredményt és véleményt félresöpörnek, így próbálják bizonyítani saját igazukat. Szendi Gábor előadásán pontosan ezt tapasztaltam, és ezzel nem voltam egyedül, sokan így látták. Tisztázzuk, amíg nem nyilvánultál meg ilyen gyönyörű atílusban, nem állítottalak be hülyének, csupán egy kérdezőnek annyit mondtam, hogy a paleo egészségtelen és káros. Nem nyilvánítottam véleményt a módszer követőiről, mindössze megalapozott véleményt mondtam a módszerről. Hogyan lehetett volna Rólad véleményem , ha nem is ismertelek, azt se tudtam, hogy létezel. Miután és ahogy írtál, lett véleményem :) A húsevéssel kapcsolatban: nem mondtam, hogy húst hússal, csak több húst az egészségesnél. Ha ugyanannyit eszel, mint más, szeretném tudni, miből áll össze a napi kalóriád, ugyanis ugyanannyi húsfogyasztásnál és lényegesen kevesebb szénhidrátnál csakis a többlet zsírral tudnád pótolni, ami még egészségtelenebb. Mellesleg igazolván előző állításomat Te is sok minden fölött elsiklottál az előző írásomnál, igaz nem is feltételeztem, hogy tudnál rá érdemben válaszolni.

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége nem ajánlja a paleo étrendet, inzulinfűggő személyek esetében életveszélyesnek tartja-biztosan ők is gagyi cikkeket olvasnak.

Szóval tisztázzuk: én nem szóltam hozzád, egy más személynek adtam tanácsot, tehát vele beszélgettem. Ezek után Te szóltál hozzám, becsmérlő stílusban. Soha nem azt nézem, hogy mit mondtak, hanem hogy ki mondta, már pedig elég sokat elárultál magadról a stílusoddal. Ezután az adok-kapok után jó lenne, ha maradnál a diétádnál, hidd el senki nem akarja Tőled elvenni, és a fórumozók nyugalma érdekében tartózkodnál a velem kapcsolatos további megnyilvánulásaidtól.

19. Mazsinka (válaszként erre: 18. - EsztyMorgan)
2015. ápr. 27. 19:09
Szerintem nem a te cikkedre gondolt, hanem arra, amit az ipse belinkelt.
18. EsztyMorgan (válaszként erre: 17. - F3000dc5ef)
2015. ápr. 27. 19:04
Gagyi cikk? :) kösz szépen! :) ha már fogyókúra és ezer unalmas cikk. Ahány cikk, annyi ember. És mindenkinek más jön vagy jött be. 2 éve próbáltam a kcal számlálást de nekem hamar kedvemet szegte a "kötelező" dokumentáció. Arra jó volt, hogy megismerjem az ételek kcal tartalmát. Mert pl előtte nem is tudtam, hogy egy zacskó pufi 400 kcalt tartalmaz. Rengeteg, semmi tápláló nincs benne és ugye még csak nem is laktat. Ma már azért odafigyelek erre. Nem eszem akármit. Akármennyire is imádom pl a diákcsemegét, lemondtam róla. Pulykamell sonkát és hasonlókat eszem. És persze sok folyadék. Ráadásul minden fejben dől el. Amíg nincs meg az a bizonyos kattanás addig nem is fog változni semmi. Utána ha már ez megtörténik, az embernek rá kell találni a saját útjára. Nekem az segített, hogy eszek de nem mindent. Csak csirkehúst eszem jobbára, nagyon néha sertést. A lényeg hogy mindenkinek más a meggyőződése.
17. f3000dc5ef (válaszként erre: 15. - Doctor58)
2015. ápr. 27. 18:11

Nem fogom szétoffolni a fórumot. De :D

De ezer ilyen cikket olvastam már :D Meg a cáfolatát is. Nem tud meghatni.

Másik de: több módszer is működhet. Pont ezért nem kellene valamiről kijelented, hogy egészségtelen, sőt még káros is hosszútávon, mikor szemmel láthatóan semmi tapasztalatod nincs a témában, gagyi cikkek olvasásán kívül :)

Harmadik de: aki ismer az tudja, én aztán nem térítek, de azt is nehezen tűröm ha simán hülyének állítanak be :) mert követek egy módszert, vagy mert nem értek egyet éppen valamiben.

Negyedik de: tőlem aztán eszik mindenki amit akar :D

Jah ötödik de: látszik mennyire jártas vagy a témakörben, ha még te is ott tartasz, hogy a paleosok húst hússal esznek :DDD semmivel nem eszek többet, mint akárki más :)


És igen :D üdv az intelligens megnyilvánulás képviselőinek :D


PS: attól, hogy doctor a nickneved nem fogok hasra esni a másolt cikked előtt :DDDDD

16. EsztyMorgan (válaszként erre: 14. - 408020f45e)
2015. ápr. 27. 16:51
Köszönöm :) neked is sok sikert és kitartást! :) én is kipróbálom a tönkölybúzát. A paleo meg jó, de csak mértékkel.
15. Doctor58 (válaszként erre: 13. - F3000dc5ef)
2015. ápr. 27. 12:55

Tényleg igazad van, fingom nincs az egészséges életmódról. Viszont teljesen véletlenül sikerült sok embernek segítenem a fogyásba, éhezés és jo jo efekt nélkül, teljesen véletlenül ezek az emberek kigyógyultak a betegségeikből, többek között a cukorbetegségből. Fingom nincs róla, hogyan :)

Még érdekesség kedvéért idéznék egy cikkből:


"Ráadásul az is kétséges, hogy túlnyomórészt hús szerepelt a kőkori ember étrendjében. A vadászó-gyűjtögető közösségek húsfogyasztási aránya ma is földrajzi területenként eltérő, míg például Dél-Afrikában a Gwi törzs tagjainak étrendje csak 25 százaléknyi húst tartalmaz, addig Alaszkában a Nunamiut eszkimók tápláléka – növények híján – 99 százalékban állati eredetű. De a halászat se a kőkorszak elején, hanem épp a végén, csak 35-40 ezer évvel ezelőtt vált általánossá a világ több táján, s a vadászathoz szükséges, fejlettebb eszközöket is 22-29 ezer évvel ezelőtt találták fel. A kőkori ember éveinek számát tekintve ráadásul jóval rövidebb ideig élt, s ezért nem ismerhette a tipikusan az idős korúakat veszélyeztető krónikus betegségeket. Ismeretes az is, hogy a mai vadászó-gyűjtögető közösségekben, ahol már rendelkezésre állnak demográfiai adatok, kevesen érik meg a 80. életévüket.


Az orvos- és táplálkozástudomány azonban a diéta-elméleteken innen és túl is megegyezik abban, hogy az, hogy a túlzó és mértéktelen vagy épp korlátozó, bizonyos táplálékforrásokat kizáró étrendből rendre egészségügyi problémák származhatnak, és hogy a tej- és gabonafogyasztás következménye lenne a rák, stroke és más civilizációs betegségek gyakorisága, igencsak vitatható álláspont. A paleolit diétának talán az egyetlen, széles körben elismert előnye, hogy nem javasolja a mesterségesen előállított, finomított élelmiszerek fogyasztását. A szakértők többsége szerint azonban a modern embereket sújtó betegségek oka a túlzott kalóriabevitelben és a mozgáshiányban keresendő, nem pedig abban, hogy eltértünk egy feltételezett ősrégi étrendtől."


Hozzáteszem, hiányos ismereteimmel annyit azért tudok, hogy a túlzott fehérje fogyasztás többek között vesekárosodást okozhat!

Üdv az intelligens megnyilvánulás képviselőinek :)

2015. ápr. 27. 12:20

Gratulálok, csak így tovább! :)

Át tudom érezni amit te akkor éreztél. Amikor elkezdtem én is 165/92,4 kg voltam. Lement 22 kg, aztán a stresszevések miatt visszajött egy csomó és most a 85-ről küzdöm magam lefelé. Viszont a diéta amit akkori fogyásomnál alkalmaztam, már nem működik. Egyszerűen nem tudom tartani.

Mindig 53-55 kg voltam. A lányommal 67 kg-mal mentem szülni. A fiam szülése után már 72 kg maradtam és erre mindig rakodott egy-egy kicsi.

Doctor58 köszönöm én is a tönkölyről írtakat. Azt gondoltam elég, ha teljes kiőrlésűt veszek. De a tönköly ezek szerint sokkal jobb. Még nem próbáltam, de megteszem. :)


Mindenkinek további szép napot és a fogyóknak további mínuszokat kívánok! :)

13. f3000dc5ef (válaszként erre: 6. - Doctor58)
2015. ápr. 27. 12:19

Elferdült??? :D

Heheheee :D


Tökmindegy melyik részén. Pont ugyanazokat NEM ették :D és ez a lényeg. Nem ahogy, mit ettek.


Csuda sz.rul vagyok én is négy éve :D jah...nem is :D CsudaJÓÓÓÓÓÓÓLLLL :D


Majd szólok, ha egészségtelen leszek jó?

Fogadni mernék, hogy fingod nincs ez egészről. De észt osztani azt tudsz.

12. Sirga
2015. ápr. 27. 12:01

Először is örülök, hogy megúsztad a műtétet.

Másodszor pedig HATALMAS gratula a kitartásodhoz! Kívánok egy egészséges kistesót, és minden jót! :)

11. Doctor58 (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2015. ápr. 27. 11:44
A különbség hatalmas, az alacsony glikémiás index mellett jóval több, a szervezetünk számára könnyen hasznosítható fehérjét tartalmaz, rostanyagokban gazdagabb, sok vitamint ( a B12 kivételével az összes B vitamint)és egyéb szükséges anyagokat tartalmaz. A mai búzafajták a szervezetünk számára teljesen értéktelenek és csak egy kis részét tudjuk hasznosítani. A Kárpátmedencében már 8000 éve fogyasztották a tönkölybúzát, az 1800-as évek végén bekövetkezett hatalmas árvíz viszont elpusztította szinte mindet és helyette Lengyelországi búzafajtákat kezdtünk használni, amik később hazai nemesítéssel tovább lettek "javítva". Elsőrendű szempont a hektárhozam volt. Még a tönkölybúzához visszatérve: egy önmagában bio terméknek mondható csoda, nem kell permetezni, mert nincs kártevője, nem hasznosítja a műtrágyát és gyomirtózni sem, mert elnyomja maga körül a gyomokat, kitisztítja a földet.
2015. ápr. 27. 11:40
Nagyon gratulálok neked, szép eredmény, főleg, hogy életmódváltással érted el. Nálunk is a tönkölybúza, zabliszt és alapvetően sok zabbal készült étel és a hajdinaliszt nagy sláger. Egészségesek, finomak és lassú felszívódású ch-k.
9. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - Vikyci)
2015. ápr. 27. 11:35
Igen, épphogy de még jó. Nálam alapvetően az a baj, hogy nagyon is hajlamos vagyok a hízásra. Máskor is "így voltam". Azt vettem észre, hogy feljött 10 kiló és a ciklusomnak annyi is volt. A lányommal is akkor tudtam teherbe esni, ahogy fogyni kezdtem. Most pl 30 napra fog megjönni mert figyelem a peteérést, éreztem is. A dokim tanácsára pár hónapig még figyelnem kell a hőmet így abból sok mindenre lehet következtetni.
8. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Doctor58)
2015. ápr. 27. 11:30
Hallottam már a tönkölybúzáról, de azt nem tudtam, hogy jobb is mint pl egy tk liszt. Köszönöm a tanácsot, ki fogom próbálni :)
7. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Doctor58)
2015. ápr. 27. 11:28
Igen, sok rosszat hallottam róla a jó mellett. Nekem nagyon monoton az egész de vannak benne alapvetően jó ötletek.
6. Doctor58 (válaszként erre: 3. - 4b6a2525df)
2015. ápr. 27. 11:21
Bocsi, de ez az, amit én egyáltalán nem ajánlanék. Egy kiegyensúlyozott táplálkozás az, ami egészséges, ez a Paleoról nem mondható. Az egész Paleo diétát egy elferdült dolognak tartom, eleve nem mindegy, hogy a valamikori paleo korszaki ember a föld melyik részén élt, a Paleosok most akkor melyik szerint táplálkoznak? A következő észrevételem pedig eléggé kézenfekvő: egy egészséges életmód nem kizárólag a táplálkozásról szól, hanem inkább egy életstlkozás ellen, de ebben az esetben tessék követni az akkori életmódot is. Tehát nincs autó, nincs TV, nincs telefon és még egy rakás más dolog. Majd ha egyszer ilyen paleossal találkozok, naki tényleg gratulálni fogok. Egyébként hosszú távon a Paleo diéta nagyon egészségtelen.
5. Vikyci (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2015. ápr. 27. 11:16
Inzulinrezisztencia ki lett vizsgálva?
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - 4b6a2525df)
2015. ápr. 27. 11:15
Már kacérkodtam a paleo gondolatával. Teljesen lehet, hogy nem is bírnám...de talán ha "ezt-azt" átveszek akkor is jobban járok(?)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook