Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az iskolai nyelvtanulás elég a középfokú nyelvvizsga letételéhez? fórum

Az iskolai nyelvtanulás elég a középfokú nyelvvizsga letételéhez? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2007. okt. 17. 18:08
Igen, ha naponta tanulsz
2007. aug. 7. 06:53
Igen elég, de a tanulás komolyságától függ.
29. teltzsu (válaszként erre: 2. - Szanád)
2007. aug. 6. 14:44

Nekem annak idején elég volt.

Negyedikre meglett a középfokú C, pedig kezdő csoportba kerültem elsőben.

2007. júl. 14. 12:35
ha nem emelt szintű nyelvi osztályról van szó, akkor semmiképpen sem
27. funny.suzie (válaszként erre: 26. - Nömmix)
2007. júl. 14. 12:14

Azt gondolom, hogy különbség van a fizetős nyelviskolában és az iskolában tanító tanár között.

Szerintem, ha iskolában tanít akkor tudja kezelni az osztályt, és megakadályozhatja őket a hátráltalásban.

Nyelviskolában, ahogy Te is írtad, nem teheti meg, hiszen ott fizetnek neki, sokkal inkább a tanulók befolyása alá kerül.

26. nömmix (válaszként erre: 24. - Funny.suzie)
2007. júl. 12. 10:31

Szintén saját tapasztalatból írtam az osztály hozzáállását. Amikor egy tanfolyamon elkezdtem nyelvet tanulni, 6 fős (!) csoportlétszám lett a visszalépések miatt, de általában egyedül voltam vagy +1 fő, mindig más. Állandóan vissza kellett térni az alapokig, így még a kezdő könyv feléig se jutottunk 3 hónapig.(Kb 5-6 lecke.) A tanár nem tehette meg, hogy nem válaszol a kérdésekre, mert ők is fizették a tanfolyamot!!

(Ugyanennél a tanárnál tanulva privátban, alapoktól kezdve, 2 év múlva középfokú C szakmaival bővitett nyelvizsgám sikerült, tehát benne és módszereiben nem volt hiba!)

2007. júl. 11. 16:06
Tanártól, és főleg a tanúlótól függ.
2007. júl. 11. 15:00

Ha jó a tanár és neki is, meg a gyereknek is ez a célja, szerintem igen! Valamennyire az osztálytól is függ, de azt hiszem ezen a tanár is tud segíteni. Vagyis ha az osztály többi tagjának nem célja a nyelvvizsga, attól még a tanár formálhatja úgy a tananyagot, hogy az a gyerek letudjon vizsgázni.


De azt hiszem (tapasztalataim alapján) szerencse kell a jó nyelvtanárhoz...

2007. júl. 11. 09:32

Elsősorban a tanulótól, másodsorban a tanártól, harmadikként az osztály hozzáállásától függ. (Utóbbi: ha sokan nem tanulnak, a tanár kénytelen újra visszamtérni régi dolgokra, és ez elvesztegetett idő, amit normál módon már az új anyagra fordítanának.)

Ha a fenti 3 célja a nyelvvizsga és mindent megtesz érte, szerintem: IGEN! Bármelyik hiányzik a 3-ból, szerintem: szinte lehetetlen, de mivel minden lehetséges, ez is...

2007. júl. 9. 07:01

A végén úgy döntöttünk ,hogy menjen tanulni,ő is nagyon szeretné.Legalább el van foglalva a nyáron,nem unatkozik és még szívesen csinálja is.

Heti 3*4 órát megy majd a jővő héttől,és talán le tudja tenni a középfokút.Úgy legyen

21. nMucus
2007. júl. 4. 21:07

Szerintem nem... Legalábbis nekem nagyon nem elég.... Sajnos nem volt szerencsém a tanáraimmal... Még általános suliban jó is lett volna a tanárom, csak akkor még nekem nem volt elég szorgalmam hozzá... Gimiben meg a tanárunk volt a könyvtáros is, és Ő intézte a könyvek rendelését, és ezek mellett meg még Ő is járt suliba... És még kb 100 dologgal foglalkozott egyszerre, így nem mindig volt elég ideje ránk... Aztán meg a fősulin a német tanáraink... 4 félév alatt 4 különböző tanárunk is volt... Ebből kettő nagyon nem volt képben a dolgokról... Az egyikről ki is derült, h eredetileg semmi köze a nyelvhez, a tanításához meg aztán főleg nem...

Így most én is ott tartok, h nem is tudom mit csinálhatnék, ugyanis én is nyelvvizsga előtt állok... És a "legszebb" az egészben, h ráadásul szakmai középfokú C kell... Így most a nyaramat arra szántam, h tanulok, egyedül.... Vannak könyveim.... Azokból egyenlőre bővítem a szókincsem... Aztán meg majd meglátom, h mi lesz, elég-e ennyi, vagy el kell-e mennem külön tanárhoz, v tanfolyamra v vmi...

Ja és egyébként szerintem a csak iskolai nyelvtanulással azoknak van esélye lenyelvvizsgázni, akik kéttannyelvű suliba járnak, vagyis van kb heti 8-10 nyelvórájuk...

2007. júl. 4. 20:52
szerintem is lehet egy kis szorgalommal egyedül felkészülmi a nyelvvizsgára.nekem is így sikerült
19. emagdi
2007. júl. 4. 20:11
nekem majdnem elég volt, mert elég jó angoltanáraink voltak. (de azért biztos ami sicher alapon eljártam kicsit magántanárhoz is a vizsga előtti időkben). de aki elszánt, és szerencsés a tanáraival, az a középiskolai anyag alapján is le tudja tenni a vizsgát szerintem.
18. Tim20
2007. júl. 4. 20:06
Ha elég intenzív az oktatás, jó a tanár és a gyerek is komolyan gondolja és veszi a nyelvtanulást, akkor igen.
2007. júl. 4. 19:58
A lányomnak nagyon jó némettanára van...de még is azt mondta hogy ajánlatos elmennie tanfolyamra
16. gpetra
2007. júl. 4. 19:33
Nekem nagyon jó volt a tanárom, így egy kis különtanári segítséggel harmadik gimiben simán letettem a középfokút. De szerintem különtanár nélkül is ment volna rengeteg odafigyeléssel és gyakorlással.
2007. júl. 4. 18:59

Még valami: egy általános iskolában dolgozom, (nem tanárként) és a nyolcadikosaink közül általában 15-en ballagásig megszerzik az alapfokú nyelvvizsgát, és mindig van 1-2 gyerek, aki a középfokút próbálja meg, és sikerül neki.

Persze, olyan is van, akinek nem sikerül, de ez benne van a pakliban.

14. kiki32
2007. júl. 4. 18:58
Alapnak jó, de nagyon sokat kell otthon még önszorgalomból leülni mellé. Én a középfokút tettem le így. Vannak fönt jó kis feladatlapos oldlak!
13. 5464505f6a (válaszként erre: 8. - Szanád)
2007. júl. 4. 18:57

Ez teljesen a sulit függ és a tanuló képességétől.

Én könnyen tanultam és ment a nyelv,de sz**t sem ért az iskolai oktatást.

12. 189e7a0266 (válaszként erre: 8. - Szanád)
2007. júl. 4. 18:57

Ezek a könyvek németből is kaphatóak. De kötekednék egy kicsit az előttem szólókkal. Nem CSAK a tanáron múlik! A diákon is. Könnyű mindent a tanárra kenni, de bármennyire is lelkiismeretes egy tanár, ha a gyerek nem tanul...

És komolyan mondom, hogy 18 év felett felesleges a magántanár! Könyvből bármit meg lehet tanulni.

11. Loni (válaszként erre: 9. - Szanád)
2007. júl. 4. 18:48
Az alapkérdésre írtam a nemet. Vagyis, hogy nem elég a közpiskolai nyelvóra a nyelvvizsgához. Tisztelet a kivételnek - ez arra vonatkozott, hogy vannak iskolák és tanárpk, akik lelkiismeretesen tanítják a nyelvet, és így sikerül(het) a vizsga. Sajnos, kell a magántanár.
10. Saci49
2007. júl. 4. 18:44
Sajnos csak az iskolában leadott nyelvórai tudással nem lehet nyelvvizsgázni.A fiamat is járattuk még különtanárhoz és így sikerült neki.Felkészítő tanár nélkül nem megy!
9. szanád (válaszként erre: 7. - Loni)
2007. júl. 4. 18:39
mi a nem ..hogy kell vagy nem
8. szanád (válaszként erre: 5. - 189e7a0266)
2007. júl. 4. 18:38

Köszi ,értem

azt nem írtam hogy németről van szó

Most itt lamentálunk hogy mi legyen..jópár emberrel beszéltem akik azt m ondták hogy az iskolai nyelvtanulás kevés,csak akkor ér valamit igazán ha heti minimum 10 óra van

Holnap választ kéne adni hogy megy -e vagy nem....most már teljesen összevagyok zavarodva

7. Loni
2007. júl. 4. 18:37

Nem. Tisztelet a kivételnek.

De általános tapasztalat, hogy nem.

2007. júl. 4. 18:37
Biztos hogy nem! legalább is nagyon jófejű, szorgalmas kell legyen valaki, h. esetleg elég legyen. 1000 - ből egy.
5. 189e7a0266 (válaszként erre: 2. - Szanád)
2007. júl. 4. 18:23
Mármint a nemet a "Szükséges-e elmenni még plusz nyelvtanfolyamra?" kérdésedre értettem. :-)
2007. júl. 4. 18:22

Nem. Én a gimis angolórákkal eléretem, hogy le tudtam belőle vizsgázni. Annyi könyv kapható már, hogy akár egyedül is fel lehet készülni. Az alap dolgokat (szabályok)pedig megtanulja az ember a suliban, de azokat is meg lehet tanulni könyvből.

Van két könyv, ami sokat segíthet: Az egyik piros színű és talán valami olyan a neve, hogy Angol társalgási gyakorlatok, a másik pedig az Ezer kérdés ezer válasz. Mind a kettő a szóbelire készít fel, és bőven elég, ha van szorgalmad.

Írásbelire pedig van a Nagy nyelvvizsga könyv, ami tele van teszttel. Ha pedig az sem elég a neten sok angolt oktató oldal van, ahol a szabályok is le vannak írva.

Szóval, én nem fizetnék ki annyi pénzt másnak, ha önszorgalomból is meg lehet tanulni.

2007. júl. 4. 18:20
Attól függ, hogy milyen az oktatás színvonala. Nekem összejött, igaz én angolos osztályba jártam, de nem erőltettem meg magam tanulás terén, szóval sztem egy sima osztályban is meg lehet ezt oldani, ha vki rendesen készül mindig órára és figyel.
2007. júl. 4. 18:10
Szükséges-e elmenni még plusz nyelvtanfolyamra ?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook