Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2010. jan. 1. 12:50
BUÉK Mindenkinek :)
1088. Katthy
2010. jan. 1. 11:53

B orongós napok tűnjetek tova

O kkal szomorú ne legyél soha

L épteid kísérje töretlen szerencse

D erűs percek rajzoljanak mosolyt a szemedre

O szoljanak el az óévnek sötét árnyai

G úzsból szabaduljanak a képzelet szárnyai


Ú j évet hozzon a nesztelen iramló idő

J öjjön már a rég várt, csodálatos jövő


É vek ha múltok, ha elszálltok napok

V idámságot, örömet számolatlan adjatok

E lfusson most az óévnek malaca

T öbbé ne legyen senkinek panasza


K erüljön betegség, bánat messzire

Í rmagjuk is vesszen mind a semmibe

V ágyaid sorra valóra váljanak

Á lnok szavak többé ne bántsanak

N övekedjen az igaz barátok tábora

O kosan élj, ne legyél ostoba

K ívánom neked, legyen 365 szép ünneped!

2010. jan. 1. 06:13
Jó reggelt, szép napot, nagyon boldog új évet mindenkinek! :)
2009. dec. 31. 14:22

Adjon Isten füvet, fát,



Teli pincét, kamarát.


Sok örömet e házba,


Boldogságot hazánkba!



Este harangszóra, gilingalangóla,


Azt hirdeti, itt az évnek, itt a fordulója.


Azért friss egészséget,


Bort, búzát, békességet.


Aggyon Isten bőven,


Az újesztendőben.

Kedves GYÖNGYI, ÉS MINDEN KEDVES KOMMENTELŐ

BUÉK mindjenkinek:)

2009. dec. 31. 10:19

Gyöngyi, tegnap este a könyved elejéről is kiírtam az a kis idézetet, mert az jutott eszembe az emberi test kapcsán:


"Az emberek utaznak, hogy csodálkozzanak a hegyek magasságán, a tenger óriási hullámain, a folyók hosszú kanyarulatain, az óceánok mérhetetlen kiterjedésén, a csillagok mozgásán az égen, és csodálkozás nélkül mennek el önmaguk mellett."

(Szent Ágoston)

1084. gólyahír (válaszként erre: 1083. - Bányai Gyöngyi)
2009. dec. 31. 10:09
Oh, hát akkor nálad zajlanak az események. Én ma jöttem dolgozni, de csak azért mert nincs több szabim:P Ilyenkor azomban még a fű sem nől itt, mindenki emelkedett hangulatban van, nagy érdemi munka ilyenkor már nincs, én meg próbálom addig is itt hasznosan elütni az időt. És most kaptam az infót, hogy ma 1 kor hazamehetünk ( pontosabban 13.00-kor, nem hajnalban:D)
2009. dec. 31. 09:59

Kedves Gólyahír!

Igen itt vagyok, csak közben egy csomó váratlan, meglepi vendég jön-megy itt nálunk. És ennek okán van egy csomó szervezési feladat, meg háztartási. :)

Átfutottam, amiket írtatok, de akkor megint jött egy telefon, és még a beköszönés is elmaradt az megszokott időben. :)


Pedig szerettem volna mindenkinek válaszolni. Pl. nagyon meghatott, hogy ennyire Gólyahír, emlékszel a szavaimra. És a könyvedből vett információk is nagyon jól fognak jönni. Írjad a többit is, folyamatosan.


Katthy, gondolok rád, és majd mondom is az okosságaimat, ha odajutok. De addig is, gondolj te is szeretettel Katthyra. Jól fog esni neki :)


Kriszcsike, köszönöm, hogy élénkíted a társalgást! :)

Remélem, idejutok még az idén. Bár ki tudja, ezek után? :))))

1082. gólyahír (válaszként erre: 1081. - Bányai Gyöngyi)
2009. dec. 31. 09:45

Ja-ja, itt vagyunk. Legalábbis én itt nyüzsgök:)más meg lehet hogy már a pezsgőt hűti :X


Épp hiányoltalak is már Gyöngyi, reggelről mindig be szoktál jelentkezni:) De aztán belekukkantottam a naplódba és meg is nyugodtam, hogy voltál itt és tetszett amit írtál.


Kaptam egy könyvet karácsonyra, ami nekem nagyon tetszik, az emberi testről szól, és megígértem Kriszinek is hogy majd néha idézek belőle. Remélem nem bánod te sem, legalább ha kifogyunk az ötletekből akkor ennek kapcsán is tudunk csevegni kicsit.


Íme egy kis részlet:


"Mindent egybevetve 11 szervrendszer egybehangolt munkájára van szükség ahhoz, hogy egy ember életben maradjon. E tevékenység irányítását nagyrészt a bámulatosan sokrétű emberi agy végzi... Az életet fenntartó folyamatok- a légzés, a szív ritmikus pumpálása, az étel megemésztése és a salakanyagok kiürítése, küzdelem a kórokozók ellen-dinamikus egyensúlyi állapotban mennek végbe, amit homeosztázisnak nevezünk. Minden egyes szippantás, minden fájdalom, komolyabb betegség vagy rendellenesség bizonyos szempontból az egyensúlyi helyzet rövidebb-hosszabb kibillenését jelenti.

Egyensúly, megdöbbentő összetettség, az egyes részek bonyolult összehangoltsága-ez az emberi test bámulatos világa."

2009. dec. 31. 09:27

Annyira örülök, hogy újból itt vagytok! Igyekszem én is itt tölteni pár percet a nap folyamán. Teljesen eseménymentes év végét terveztem, ám ember tervez Isten végez! :))))

De azért majd jövök, olvasok, reagálok.

2009. dec. 31. 09:25

Jó reggelt! Szép évbúcsúztatót mindenkinek!

:)

1079. gólyahír (válaszként erre: 1077. - Katthy)
2009. dec. 31. 09:04

Szia-szia!


Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

Tegnap olvastam Kriszcsike hozzászólásai között sokmindent, ami nagyon tetszett, az egyiket beidézném most itt neked, mert jobb nem jut eszembe:


"Pontosan, erről van szó, ha te csináltál egy botlást, akkor tudnod kell, hogy azért reagálsz így rá pszichésen, mert a sok próbálkozás miatt sokszor itt buktál el, és már fokozotabban bigyózza a pszichédet. Meg kell tanulni, és tudni kell, hogy te sokkal jobban jársz egy botlás után, ha másnap reggel megállapítot, hogy "húúúúú vazze, ez becsúszott, de nagyon", de itt egy újabb nap, ami lehetőséget ad nekem arra, hogy folytassam amit elkezdtem, és várható még botlás, de egyre rutinosabban tudom majd kezelni, és minél rutinosabb vagyok, annál kevesebb botlásra lehet majd számítani.

És azt is mérlegelni kell, hogy ha másnap nem térsz vissza, vagy pár napon belül, sokkal rosszabbul jársz, mert egyre elkeseredettebb leszel, és egyre jobban tolódik ki a visszatérés időpontja."

1078. gólyahír (válaszként erre: 1076. - 85055abb64)
2009. dec. 31. 08:58

Köszi szépen. Örülök, ha így van. Mivel tegnap nem volt itt túl nagy "forgalom" így én is "ismerkedtem" egy kicsit Veled, mivel rólad nem tudok olyan sokmindent. Olvasgattam az eddigi hozzászólásaidat más helyeken és megállapítottam, hogy Te is nagyon klassz dolgokat írsz ám :)


Örülök, hogy jöttél erre a fórumra.


Amúgy nem vagyok én mindig ilyen pozitív gondolkodású.Tudok ám lenni a béka feneke alatt is. A reggeli időbeosztásról meg inkább nem nyilatkoznék. Örülök, ha az egyik lábam fönt van a buszon mikor az indul, mert akkor nagy valószínűséggel megvárja a sofőr, hogy a másikat is felvonszoljam magam után és csak utána indul el :P

1077. Katthy
2009. dec. 31. 08:11

Jó reggelt :)


Csak, hogy nyivákolás is legyen: én nem állok jól se diéta, se lelkiek terén. Lehet, hogy az elhúzódó betegségem miatt, nem tudom. Van egyéb is, a naplómban elpanaszkodtam, itt nem fogom még egyszer. Nem szeretem, mikor cserben hagyom magam, úgyhogy most eléggé le vagyok törve :S


Nagyon örülök, hogy ti jól vagytok, remélem merítek erőt a lelkesedésetekből :)

1076. 85055abb64 (válaszként erre: 1075. - Gólyahír)
2009. dec. 30. 21:47

Tök jó téged olvasni, az ember akaratlanul átveszi a pozitív gondolatokat tőled:)

Én már írtam, hogy mit szeretnék megfogadni, több odafigyelést önmagam felé a stressz ellen.

Igazából még nincsen programom erre, a jógán gondolkodom, amiben 0 tapasztalatom van.

Meg tudom, hogy hülyeség, de szeretnék majd odafigyelni arra, hogy reggel be tudjam osztani az időmet indulás előtt.

Nektek, hogy megy a reggeli pontosság? Mert nekem sehogy, igaz nem is vagyok nagyon időhöz kötve, de mégis annyira irigyelem azokat, akik reggel korán el tudnak indulni a mh-re.

2009. dec. 30. 13:46

Óh, hát úgy gondolom, hogy mi itt mindannyian a mindennapok kis hősei vagyunk. Ha nap-mint nap sikerül legyőznünk a régi rossz vagy helytelen szokásainkat az már fél siker.


Nem kell nagyon előre szaladni, csak napról-napra szépen odafigyelni. Most ezt magamnak mondom főleg :)


Mert ahogy Gyöngyi is mondani szokta, egy hegyet is el lehet hordani kis darabokban, és egy elefántot is meg lehet enni apró falatonként. Szóval a túlsúlyunk is valahogy így fog elfogyni rólunk, lassan de biztosan:)


És oké, majd jövök a szösszenetekkel a könyvből Kriszcsike:)

Nekem nagyon fontos hogy megértsem magam. Tényleg olyan bonyolult és csodálatos az emberi test. Ez a könyv is azt írja, hogy alapvetően az egyensúlyra törekszik a szervezetünk. Szeretném megérteni, hogy minek mi a feladata bennem:)

Gyöngyi is azt szokta mondani, hogy ha a szervezetünk működéséhez a legjobb tudásunk szerint biztosítjuk a feltételeket akkor jót teszünk magunknak, mert a testünk szépen végzi majd a dolgát hogy "rendet rakjon".

És részünkről tényleg a legjobb amit tehetünk, hogy nem akadályozzuk, hanem támogatjuk ebben.


Szóval nekem ez a jövő évi "fogadalmam", hogy ne legyek önmagam ellensége :)

2009. dec. 30. 12:24

Sziasztok:)

Hizás, ugyan karácsonykor:))))))no én érdekesen zártam a karácsonyt meglepetésre -30dkg mutatott a mérleg. Egy pár hete egy neves dietetikus segit a diétámban . Az 1200kcal es év után, ebben volt 800-600 kcal is de több mint 1200nem sok talán 5-6 nap. Szóval most húzom felfele az anyagcserém 5x1600 és 2x800 kcal 4-8 hétig, súylstabilizálás.Utána, megint egy váltó diétát csinálok, de erről sokat nem tudok. Mondjuk hogy mit eszem azt én határozom meg, mert ebbe senki sem szólhat bele, én tudom mi kell és kész.

De azt hogy több fehérje vagy mennyi szh azt meghatározhatja, én betartom becsülettel.

-38,6kg ment le, ez rengeteg de hogy egy éve életmódváltottam az még jobb a mapi mozgás az szh függés vége.És hogy bűntudat nélkül ettem a gyümölcskenyeret.

Boldog új évet, mindenkinek. És elég önbizalamat ahhoz hogy merjen a saját útján járni . Hosszú távon ez az egyeltelen célravezető megoldás.Minden más csak ideig- óráig alkalmazható.

2009. dec. 30. 11:32
Ja, és ami még kimaradt: gólyahír, engem érdekelnek szösszenetek az emberi szervezetről :)
2009. dec. 30. 11:30

Jó reggelt :)


Azt hiszem ilyenkor ér még jó reggeltet köszönni december végén :)

Gólyahír, Te egy igazi hős vagy :)

Akkor érsem úgy, hogy jövőre vállaljam át sütik megsütését? :P Nem rossz ötle amúgy, mert amikor én főzök az egész családnak én is eltelek az adott étel megfőzésével pár kostolással és az illatokkal :)

Gyöngyi, tudod mit vettem észre, bár ezt nem most, de az utóbbi mgjegyzésedhz szólván?!

Nagyon meg kell dolgozni egy, főleg két kiló pluszért ilyenkor, ha az ember egész évben "nem fogyókúrázik", hanem csinálgatja azt amit kialakított magának az ésszerűség határain belül.


Bevallom várom már a januárt, hogy itt miyen tapasztalatokat fogunk gyüjteni az új elhatározóktól. Ez legyen pozitív, de akár negatív is.

2009. dec. 30. 11:14

Sziasztok :O)


Újra itt. Sikerült „túlélnem” 6 napot internet nélkül, és hogy őszinte legyek jól is esett. Úgy látszik kezd lazulni a „függőségem”, de azért ide a törzshelyemre benézek, hiszen itt hasznos dolgokról beszélgettünk, s remélem fogunk ezután is.


Karácsony kipipálva, nem ettem sokat semmiből. Sőtt szerintem még az átlagos napitól is kevesebbet. Reggelizni már egy hete nem reggeliztem, mert mindig átaludtuk azt az időt :)

Sütikből meg már akkor elegem lett mikor sütöttem őket, azt hiszem elteltem a látványtól, hála az égnek egyáltalán nem kívántam őket. Nem mondom, hogy nem kóstoltam meg, hogy mit adok ki a kezemből, és mit osztok szét a családnak, de nem jelentett kihívást az ünnep további részében, hogy ne sütizzek. Viszont rémesen kevés folyadékot ittam, részben mert úton voltunk 2 nap is, aztán meg nem is tudom miért, de emiatt most olyan vagyok mint egy sivatag.


Gyöngyi, tán most először volt az, hogy sikeresen „elbántam” a maradékokkal, ugyanis nem magamba tömtem, mint egy konyhamalac, hogy ne menjen kárba, hanem odaadtam a kutyusainknak, akik boldogan darálták befelé. Mondjuk eleve nem is hagytam, hogy sok kaját ránksózzon a család, ott helyben ettünk ami kell, pakoltunk egy kicsit dobozba, a maradékkal meg vívjanak ők :P


Kaptam egy szuper könyvet, amibe még csak belelapoztam, de egyik kedvencem lesz az év során. Az emberi test a címe, és nagyon jó a szövege, és illusztráló képek is vannak benne. Nagyon tetszik, végigveszi az ember minden porcikáját, a test folyamatait. Rég volt már biológia óra, nem árt kicsit felfrissíteni a dolgokat magamban :) Ha ezeket a dolgokat újra átismételem és megértem, akkor nagyobb tisztelettel leszek a testem iránt, és nem „mérgezem” helytelen szokásokkal és életmóddal. Majd lehet hogy néha leírom itt is ha olvasok benne valami okosságot, ha nem bánjátok.

2009. dec. 30. 07:02
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2009. dec. 29. 20:45
Az a jó ebben az egészben, hogy már ebben a pillanatban el lehet kezdeni jobban csinálni. Nem úgy, mint egy fogyókúránál.Mert ugye, ha ott eltértél a szabálytól, minden fuccsba ment. Aki nem fogyókúrázik, annak nincs ilyen gondja, így itt egyikünknek sincs. :)
1068. Katthy
2009. dec. 29. 20:24

Hali :)


Hát én, ha valamit tanultam, akkor azt, hogy még mindig nem tudok mértéket tartani. Azt hittem, hogy igen, de nem, mégsem :S Rendes kajából nagyon szolidan ettem, de a süti... egyszerűen nem bírtam ellenállni, és bár be volt tervezve, hogy hízzak egy picit karácsonykor, mégis csalódott vagyok, hogy tényleg ezt történt. Önbeteljesítő jóslat :S


Ráadásul beteg vagyok, így nem tudok annyit tornázni, amennyit szeretnék, mert nincs elég energiám. Franc essen bele. Egy-két hét múlva szerintem megint versenysúlyban leszek, de a mérleget egyelőre hanyagolom :SS


Hát ez van velem, nem titkolom, hogy bénáztam, igaz, betervezett bénázás volt...

2009. dec. 29. 17:59

Ne is mond, pár dolgot én is másként csinálok evvel kapcs., majd jövőre azt hiszem :)

Mindenesetre januárban nem fogok (nagyon)változtatni a szokásos evésemen, de, hogy meg kell nyomnom a sportot erősebben, és a vacsit kicsit fokozottabban fogom figyelni az is tuti :)

1066. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1065. - 85055abb64)
2009. dec. 29. 16:24

Szia Kriszcsike!


Megvagyok. Vagyon gyorsan múlik a szünet. :)

Hát az ünnepi evészettel kapcsolatban nekem is vannak újabb tapasztalataim. :)))

2009. dec. 29. 14:40

Szió Gyöngyi :)


Mi újság?

Hogy sikerült a karácsonyi evészet, mármint odafigyelés? :)

Én nem állok valami jól :))))))

2009. dec. 29. 06:59
Jó reggelt, szép napot mindenkinek. :)
2009. dec. 28. 08:29
Jó reggelt, szép napot mindenkinek.
2009. dec. 27. 19:28

Kedveseim, holnap talán erre jártok néhányan aztán folytathatjuk a tapasztalatok megosztását.


Most az ünnepekben jutott eszembe, hogy van egy olyan túlevési kísértés is, hogy azért eszünk néha többet, hogy "ne vesszen kárba, hogy ne kelljen kidobni". Ez tipikusan akkor van, amikor sokkal több az étel, mint amennyi elfogy.


Ismerős ez nektek? Milyen kivédési tapasztalataitok vannak erre? Talán még az évvégi ünnepekre is használhatóak ilyen tanácsok.

1061. Katthy
2009. dec. 27. 10:35
Jó reggelt és nyugis folytatást mindenkinek :)
2009. dec. 27. 08:16
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook