Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1149. 809c62b982 (válaszként erre: 1148. - Gólyahír)
2010. jan. 15. 10:35
Szia, úgy 21 napot érdemes adni magadnak.A mozgás szerintem ha magadra igazitod menni fog az is. Nem jutsz el, otthon mozogj. Egy bérlet 5-8 ezer ft ha jól tudom. 11 ért már remek sztepperek vannak, ott a csodanő online fittneszteme.Amit leirtál abból az következne hogy reggel mozogsz kissé korábban kéne kelni,
2010. jan. 14. 11:51

Most az jutott még eszembe, hogy vajon a rossz szokásaink helyét mennyi idő alatt képesek átvenni az új, jó és egészséges szokásaink?

Vannak olyan rossz étkezési szokások, amik gyerekkorunk óta, tizenévek óta belénk rögzültek, és szinte ösztönösek. Ösztönösen rosszak.


Vajon a jók mennyi idő alatt vállnak ugyanilyen ösztönössé, hogy ne kelljen mindig odafigyelgetni(minőségekre, adagokra), jegyzetelni hogy mit ettem, ami ugyan érdekes dolog most még, de remélem, hogy kb 3 hónap alatt azért rögzül az agyamban és ösztönösen a jó után nyúlok bevásárláskor, és ami káros arra nem is fogok vágyni.

1147. gólyahír (válaszként erre: 1146. - Bányai Gyöngyi)
2010. jan. 14. 08:09

Gyöngyi érdekes hogy pont most írod ezt. Nekem a hét első 3 napja ilyen szempontból úgy nézett ki, hogy valami belülről jövő elégedettségben voltam, függetlenül a körülményktől. És ez nagyon jó volt. Aztán tegnap már kora reggel felhúzott egy kollegína,amitől aztán egész nap morcos voltam és szinte minden cselekedetemre kihatott a dolog. Csak otthon bírtam elengedni az egész dolgot, megnyomni a "Delete" gombot és leengedni a gőzt, de elég nehezen.

Ami az érdekes az egészben, hogy ez a hölgyemény az év 365 napján ilyen, amilyen, tehát a dolgaira tett reakcióim végülis tőlem függnek. Vagy elengedem a fülem mellett, vagy belém akad egy két tüske. Hát ez van. Tényleg jó lenne tudatosan feltenni azt az általad említett "szűrőt" minden reggel.Bárcsak ez olyan egyszerű lenne. Ez pont olyan, mint az, hogy nincs időnk minden egyes evési kényszer előtt "elmeditálgatni" :)

Azt hiszem ha lenne idő minden reggel egy kicsit tisztába tenni a gondolataimat sokkal jobban reagálnám le a napközbeni dolgokat is.


Még egy kis kiegészítés, nőknél szerintem ezekbe a dolgokba elég jól "beleszól" a ciklus. Legalábbis én az előtte lévő egy héten, meg konkrétan alatta is sokkal érzékenyebb vagyok lelkileg mint egyébként.


Jut eszembe, Kriszcsike, neked hogy megy az új évre betervezett reggeli tudatosság?

2010. jan. 14. 06:16

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!


Ha jól belegondolunk egy átlagos napon kb. annyi apró öröm ér bennünket, mint amennyi bosszúság. Az, hogy milyen a kedvünk, leginkább attól függ, hogy aznap milyen szűrő van a szemünk előtt. A bosszúságokat szűri-e ki vagy az apró örömöket?


Érdemes reggelente azt a szűrűt feltennünk, amely az örömöket beengedi, de a bosszúságokat távol tartja a hangulatunktól. Ha így teszünk, akár azt is összegyűjthetjük estére, hogy hány apró örömben volt részünk. Elkészíthetjük a napi örömgyűjteményünket. Mit veszthetünk egy ilyen kísérlettel?


A visegrádi csoportommal elhatároztuk, hogy megtesszük ezt, és rendszeresen elkészítjük a napi örömgyűjteményünket. Érdekes lenne, ha a fórum olvasói is csatlakoznának ehhez a dologhoz.


Kíváncsi lennék a hatásra. :)

2010. jan. 13. 19:29
Mondtam már, hogy fenn vagyok a twitteren pszichowellness néven? Örülök, ha bejelölsz. :)
2010. jan. 13. 07:05
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
1143. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1142. - Gólyahír)
2010. jan. 12. 21:14

Gólyahír, igen, az időbeosztás kulcskérdés. Nekem is van rajta még sok javítani valóm. Ez az egyik célom erre az évre, hogy jobban tervezzem a dogainat, jobban használjam fel a rendelkezésemre álló időt. És a mozgás terén is van még mit javulnom. Én is elcsábulok ám néha. Most pár napig kocsival járok, mert van rá ürügyem. De nem szabad benne ragadni ebben. Épp ma hazafelé gondoltam erre.

És egyébként meg a "természetes" mozgásokat pártolom. Az olyanokat, melyek könnyebben kapcsolódnak az életemhez.

A napirend sokat segíthet. Nekem is csak akkor megy a rendszeres mozgás, ha beiktatom a napirendembe, mint a tisztálkodást. :)

2010. jan. 12. 14:58

Sziasztok!


Katthy gratulálok:D


Én csak január végén szolgáltatok mérlegeredményt, addig még keményen dolgozom rajta hogy jót mutasson ( persze csak úgy keményen, hogy közben ne érezzem magam büntetésben)


Gyöngyi írtad, hogy reméled, hogy a mozgásról majd beszélünk még. Nálam igazából nem is a "nem akarással" van a gond, hanem az időbeosztással. Azt hiszem most, hogy Katthy is dolgozik ő is érzi mi a probléma.

Nálam konkrétan az, hogy mire oda jutnék, hogy torna, addigra túl késő este van, és a tornától meg úgy felpörgök, hogy az alvás látja kárát. De azért igyekszem-igyekszem.


És Katthy te is egy hős vagy, hogy keresed a mozgásra az időt és csinálod is.


Én azért próbálok fogyás ügyileg olyan 80%-osan az étkezésre támaszkodni és az mostanában nagyon is rendben megy nálam ( végre már :D) mert korábbi magamhoz képest most 120 % osan étkezek :))) már ami a minőséget illeti természetesen, nem a mennyiséget :P

1141. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1140. - Katthy)
2010. jan. 12. 14:20
:) Ügyes vagy Katthy! :)
1140. Katthy
2010. jan. 12. 07:46

Jó reggelt! :) A mérleg tegnap 76,6 kilóval kedveskedett nekem, remélem, nem csak bevágódni akar nálam (még újonc a kislány...)


Üdv!

2010. jan. 12. 07:06
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
1138. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1136. - 809c62b982)
2010. jan. 11. 20:10

Dundolka, én azt az NLP-s könyvet nem ismerem, így nem tudom, hogy jó lehet-e. Az biztos, hogy minden témában vannak jó és kevésbé jó kiadványok.

Most jelent meg a Változás te magad légy c. könyv. Az jó. Bár az is lehet, hogy az NLP nem az a műfaj, amit könyvből meg lehet érteni. Ezt azért nem tudom, mert én előbb ismerkedtem meg vele a gyakorlatban, s csak aztán olvastam könyveket. Így talán egyszerűbb.

Az EFT-ről csak nagyon keveset tudok. Talán csak annyit, hogy felismerem.

2010. jan. 11. 07:11
NLP.....
2010. jan. 11. 07:11

[link] de azt hiszem ennek csak úgy érdemes nekifogni ha valakinek van hozzá affinitása.

Érdekelne az ELP,de a kedvem még valamikor 15 éve elment tőle. Vettem egy sárga könyvet, szülőknek az NLP- ről vagy hasonló címe volt.Olvasni kezdtem, és rá kellett jönnöm ehhez én hüle vagyok:)))))))Azóta a polcon porosodik.

Szép napot mindenkinek!

2010. jan. 11. 06:51

Szóval megjöttem a második visegrádi hétvégéről. Úgy érzem, nagyon jó volt. Persze, az a fontosabb, hogy a résztvevők hogy érzik. Ám remélem, ők is hasonlóan. :)


Dundolka, tetszett a McKenna. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet. A lányoknak is megmutattam Visegrádon.

Valóban nagyrészt NLP-s gyakorlatokból áll. De van benne egy EFT-s gyakorlat is. (A kopogtatós.) Sokat tud a pasi a témáról, de annyit azért nem, mint aki sok-sok évet élt sok-sok túlsúllyal. :))))) Hasznosak ezek a gyakorlatok, bár én egy kicsit más szemmel látom az NLP-s ismereteim miatt - azaz talán én jobban értem, hogy mit akar, mint aki nem ismeri a hátteret. Azt nem tudom, hogy NLP-s tudás nélkül csak a leírás alapján meg lehet-e csinálni a gyakorlatokat a kellő hatékonysággal. De lehet, hogy lehet. Ezt nem tudom tesztelni. :)


Mindent összevetve, még egyszer köszönöm, hiszen abban is megerősített, hogy jó amit elképzeltem. :)

2010. jan. 11. 06:35
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek!
1133. 809c62b982 (válaszként erre: 1132. - Bányai Gyöngyi)
2010. jan. 10. 09:08

Szia!

Sok sikert a csapatodnak.

Azért az NLP sokban hasonlit az agykonrtollhoz.Mckenna hogy tetszett?

SZŰRŐCSERE:Volt egy csaj aki egy időben rendszeresen látogatta a blogom.Fiatal egyetemet végzett, nem tudom hány kiló és nem derült ki mennyit akart fogyni.Egy tartós kapcsolatban élt, és szörnyű véleménnyel volt magáról.Ahogy eltelt pár hónap, mozogni kezdtett és figylet mit evett.A hozzáállása változott, gyanitom ez kilóban mindössze 4-5 kg változás lehetett.Viszont ő remekül érezte magát tőle. Nem használt magával kapcsoltaban becsmérlő jelzőket.

Ha valaki úgy érzi ő szerencsétlen, mindenki bántja és az egész világ ellene van, érdemes más nézőpontot felvenni, érdemes megbecsülni és keresni a jót magunkban, az életünkben.

Jöhentek rosszabb idők amikor visszanézve nem értjük miért nem örültünk annak amink volt.

Tényleg meg kell tanulnunk vágyakozni az után ami a miénk!

2010. jan. 10. 07:53

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!


Igen, itt is esik az eső és szürke az ég. Meg messze még a tavasz. De a nap is felkel minden reggel, és a tavasz is eljön.


Csak közhelyek jutnak eszembe.


Ja, meg egy NLP-s előfeltevés :)


"Az alkotott élmények hasonlóan hatnak ránk, mint a valóban megtörténtek."


Hogy mik történnek velünk, az nem tőlünk függ. Az viszont igen, hogy hogyan reagálunk a történésekre. Meg az is, hogy aztán milyen "filmet pörgetünk a fejünkben".


Ha elfogadjuk, hogy "a belső állapotunkért mi magunk felelünk", sok lehetőség megnyílik előttünk. Hatalmunkban áll olyan szűrőt használni, hogy a felénk áramló információkból a jobbak jussanak be hozzánk.


Mit eredményezne egy szűrőcsere? :)


Mi itt Visegrádon hamarosan kezdjük a második alkalmunk vasárnapját. Jó, hogy itt vagyok.

:)

1131. Katthy (válaszként erre: 1130. - Ericika2)
2010. jan. 9. 14:09

Válaszoltam privátban :)


A fórumot meg továbbra is sutyiban visszaolvasom néha, mostanában nincs mit közzétennem :))

1130. ericika2
2010. jan. 9. 12:09
Sziasztok, öröm olvasni titeket. Nekem is kellene egy kis erő, két hétig itthon voltam, egész idő alatt nem bírtam aludni, veszekedtünk a párommal, az adrenalinszint az egekben, síugrásokat kellett néznem. Bort ittam, a hisztaminintoleranciám előjött, viszont édességet nem kívántam. Szóval most 72-73 kiló vagyok, és nem ettem por nélkül egy hete. Ilyen zöldségleves-futár elkellne errefelé. Holnapután dolgozni kellene menni, kinyitom az ajtót, térdig érő hó, bekapcsolom a rádiót, csupa rossz hírek. Szóval, erő. Téli depresszió, vagy mi a szösz ez?????
2010. jan. 9. 07:12

Jó reggelt, szép napot mindenkinek.

Innen Visegrádtól gondolok rátok! :)


Gyólyahír, amit itt írtál, éppen aktuális az itteni beszélgetéshez is.

2010. jan. 8. 08:49

A testmozgás jótékony élettani hatásai


„A rendszeres testmozgás, különösen az aerob és a terheléses gyakorlatok kombinációja a következőképpen javítja egészségünket:


1. Több kalória elégetésével segít a testsúly szabályozásában

2. Erősebbé és hatékonyabbá teszi a vázizmokat

3. Növeli a csontsűrűséget, késlelteti vagy megelőzi a csontritkulást.

4. Erősíti a szívet, amely így hatékonyabban tud vért pumpálni

5. Csökkenti a vérnyomást, illetve a káros zsírsavak és a koleszterin szintjét a vérben.

6. Energiát ad a mindennapos feladatok ellátásához.

7. Segít, hogy hatékonyabban szabaduljunk meg az emésztőrendszerben keletkező salakanyagoktól.

8. Csökkenti a stressz negatív fiziológiai hatásait.

9. Elősegíti a pihentető alvást, és megelőzi az álmatlanságot.


A profi testépítők nemcsak jól definiált izmokra törekednek, de el szeretnék érni az egyes izomcsoportok közti helyes egyensúlyt is. A figyelmetlen edzés hatására egy leendő testépítőből könnyen válhat túlfejlett izomzatú, esetlenül mozgó furcsaság, részben azért, mert az egyes izmok aránytalan megnövekedése a természetes hajlékonyság elvesztésével jár.”

2010. jan. 8. 08:48

Az izomláz

„ Amikor a testgyakorlás vagy más izommunka keményen megdolgoz egy izmot, kémiai üzemanyagigénye, amelyet általában a vérben lévő glükóz fedez, az egekbe szökik. Az izom energiaigénye fokozatosan elkezdi túllépni az izomrostok energiatermelő kapacitását. Ugyanakkor a tejsav, az izom anyagcseréjének mellékterméke halmozódhat fel, és felborítja a rostok belső kémiai egyensúlyát. Az izom egyre kevésbé hatékonyan húzódik össze, míg végül teljesen képtelen lesz válaszolni az idegrendszer összehúzódást serkentő parancsaira-ezt az állapotot izomláznak nevezzük. A kifáradt izmok még felépülés után is fájhatnak, ami a tejsav felhalmozódásának mellékhatása.

Az aerob testmozgás csak olyan szinten dolgoztatja meg az izmokat, mely nem lépi túl azt a mértéket, amellyel a vér az izomrostokat az anyagcseréjükhöz szükséges oxigénnel ellátja. A gyors járás, az úszás és a biciklizés egyaránt aerob testedzésnek minősül.”

2010. jan. 8. 08:48

Még egy kis olvasnivaló, ha valakit érdekel, váljék hasznára és egészségére:D


„Az inak és szalagok azt a célt szolgálják, hogy az izmokat a csontokhoz kapcsolják, és szerkezetileg mindegyikük kompromisszumot jelent a szilárdság és a rugalmasság között.

A szalagok a csontokat kötik egymáshoz-pl. a combcsontot és a lábszár csontjait a térdnél- így erősítik az izületeket. Az Achilles ín a lábszárizom ina, a vádlit köti össze a sarokkal.

Bár mind az inak, mind a szalagok rendkívül erősek és rendszerint egész életen át csendben végzik dolgukat, működőképességük fájdalmasan csökkenhet túlerőltetés, vagy a szövet túlterhelése miatt. Az edzés előtti nyújtás finoman megfeszíti az inakat és szalagokat, így csökken a sérülés valószínűsége.

A ficam olyan sérülés, amely során egy szalag túlságosan megnyúlik vagy elszakad. A részleges szakadások lassan maguktól is meggyógyulhatnak. A teljesen elszakadt szalag azonban sürgős orvosi eset, mivel a test természetes védőreakciója, hogy a sérült szövetet elpusztítja, ezért a szakadt végeket sürgősen össze kell illeszteni.

Az edzés kiegyensúlyozott kell, hogy legyen: akkor hatékony, ha az izmokat úgy erősítjük, hogy ne sérüljenek meg. Még egy szerényebb edzés is ahhoz vezet, hogy apró szakadások keletkeznek az izomrostban, és gyakran tejsav is felhalmozódik. Az edzések közé egy-egy pihenőnapot beiktatva, vagy a nehéz és könnyű edzéseket váltogatva időt adunk az izmoknak, hogy megszabaduljanak a tejsavtól és meggyógyítsák önmagukat, azaz regenerálódjanak.”

1125. gólyahír (válaszként erre: 1122. - 85055abb64)
2010. jan. 8. 08:47

Kriszcsike :)))

én meg azt hittem, hogy csak nekem nem megy ez a barnarizs főzés.

De mostmár meg is nyugodtam:P


Gyöngyi, teszek még egy áztatós próbát úgy hogy azt a vizet is fölhasználom amiben ázott, de előtte azért 2 szer megmosom.

2010. jan. 8. 08:09
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
2010. jan. 7. 20:11

Sziasztok!


Megint nagyon elcsendesedtünk. Remélem, ez csak átmeneti állapot.


Van még rengeteg megbeszéletlen dolgunk ideális testsúly témában. Vagy már mindenki nádszálkarcsú? :)


Ha van a fórum olvasói közül erdélyi városból való, akkor egy újságosnál megtalálhatja az Erdélyi Konyha c. lapot és ha kedve van hozzá, akkor az írásomat is olvashatja benne. :)


Holnap kezdődik a második visegrádi hétvége. Gondoljatok rám, és a csoport tagjaira, hogy hasznos idő töltsünk együtt.


Egy-egy köszönés v. mosoly erejéig is örülök a részvételnek.


Azért beköszönök majd reggelenként.


Gyertek, szóljatok.


Szép estét mindenkinek! :)

2010. jan. 7. 17:33
Én még az életbe nem tudtam ehető barna rizst főzni, azt hittem ez csak nekem nem megy :-)
2010. jan. 7. 06:25

Gólyahír!

Barnarizs ügyben én sem tudok többet. Csak, hogy áztatni kell. De ha nem ötöd le az áztatóvizét, hanem abban főzöd meg, az nem megoldás?


Izmok ügyben pedig: Nagyon fontos téma. Hiszen a súlycsökkenéssel nagyon szorosan összefügg.


Remélem, még beszélünk erről. Most megint egy kicsit túlzsúfoltak a napjaim.


Holnap megyek Visegrádra. A jövő héten félévzárás az iskolában. És már írnom kell a következő cikket a rovatomba. :)


Jövök, ha tudok.

2010. jan. 7. 06:20
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook