Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az ezüst haj ötven árnyalata avagy merjetek őszülni! fórum

Az ezüst haj ötven árnyalata avagy merjetek őszülni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
41. andi6020 (válaszként erre: 21. - Gabikka)
2020. ápr. 20. 20:01
Ha így őszülnék, azt el bírnám viselni.
40. andi6020 (válaszként erre: 37. - Bless the child)
2020. ápr. 20. 20:00
A mondás szerint inkább igénytelen :D
39. bozsu55 (válaszként erre: 32. - Simple)
2020. ápr. 20. 19:52

Valószínű azért mert ma inkább "kitalálják"magukat az emberek.

Hajszín,hajhossz,implantátumok,színes kontaktlencse stb


Én se festettem soha.

38. jellaalitta (válaszként erre: 21. - Gabikka)
2020. ápr. 20. 19:52
Nagyon jól áll ez a frizura, és ősz haj neked!
37. Bless the child (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2020. ápr. 20. 19:50
A teve hullámos fehér?😀
2020. ápr. 20. 19:49
Amúgy mennék én fodrászhoz, és megyek is, ha kinyit. A fodrászomhoz hűséges vagyok.
35. andi6020 (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2020. ápr. 20. 19:48

Lassan kétszer akkora lenövésem van, mint a linkelt képen. :( Sötétbarna és ősz vegyesen.

Nem vagyok rá büszke, és nem is szeretnék végleg így maradni. Itthon meg a közértbe egy héten egyszer jó.

Mondjuk most megerősödik a hajam. Nincs szőkítés, nincs vasalás. Viszont úgy érzem magam mint egy teve.

34. jellaalitta (válaszként erre: 1. - Liza40)
2020. ápr. 20. 19:47

A napokban határoztam el, hogy megpróbálom.

A fodrász bezárások is közre játszottak, mert lenőtt, és egy régi elhatározásom ez, hogy 60 éves koromig festetem.

Ami egyáltalán nem azt jelenti igénytelen leszek, hanem kipróbálok egy új arculatot, ami a festék miatt egészségesebb. Bár nem vettem észre hogy gondom lett volna a festékkel.

Nagy kockáztatni valóm nincs, mert bármikor befestethetem.

Szerdán megyek fodrászhoz, kíváncsi leszek mit mond.

De nem hagyom lebeszélni magam, még akkor sem , ha 2 nap múlva festetek.

Ami kicsit zavarni fog az átmeneti állapot, míg eltűnik a festett rész.

33. Amaunet (válaszként erre: 29. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 19:34

Gondolom tartanak tőle, hogy leégetik az egészet. Ráadásul nagyon kell tudni hozzá, sok idő is.

Itt egy elég rossz hozott anyagból egy ezüst szőke:


[link]

32. simple
2020. ápr. 20. 19:33
Én sosem festettem a hajam, egy két éve végre elkezdtem őszülni, már nagyon vártam. Imádom! Egyre több ősz hajszálam van. Nem igazán értem sokan miért rökönyödnek meg, hogy valaki őszül, és nem festi a haját, mikor ez egy teljesen természetes folyamat. Mondjuk én a koromat sem tagadtam le soha, és nem is szeretném.
2020. ápr. 20. 19:24

Sotét hajam van, itt ott mákos, de középiskoláskorom óta festem. A lenövést én sem tudnám vállalni, ill.életem során több parókám volt, mint ahogy a világos haj, az ősz sem áll jól. Igy a festés mellett maradok ameddig dolgozom, addig biztosan.

A neten én is láttam a bóbitákat, nem az én stilusom, mindig kiengedve hordtam, válligérőből nem is lehet nagyon mit csinálni, ha nem kötöm össze.

30. 8d00a82c06 (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2020. ápr. 20. 19:21
Az első tényleg csúnya.
29. Lávli* (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2020. ápr. 20. 19:21

Pont ilyen kettőt kerestem már fél órája!


Hát az első no comment ...

Olyant szeretnék, mint a második.

Nem vállalják a fodrászok 🙄

2020. ápr. 20. 19:16

20 éves korom óta őszülök, azóta festem a hajam 2-3 hetente. 2-3 havonta fodrász csinálja és évente vagy mikor a fodrász is úgy látja le kell szívatni.

Néha elegem van már a tornából, mikor magamnak festem. Nézelődtem neten, barátkoztam a teljesen ősz frizurákkal.

A lenövést nehezen viselem, úgyhogy egy nagy elhatározással kéne valami grey árnyalatra festeni, hogy azzal nőjön le.


Ezt nem tudnám vállalni:

[link]


Ezt viszont igen:

[link]

2020. ápr. 20. 19:06
Totál fehér lenne a hajam, ha nem festeném. Ez nem bátorság kérdése. Imadom a tűzvörös hajamat, ez vagyok én.
26. Lávli* (válaszként erre: 22. - 3fef7bf251)
2020. ápr. 20. 19:00

Látom, nem érted.

Van az a helyzet, mikor a lenövést csak igénytelennek és ápolatlannak lehet látni, és nem másnak, hanem magamnak. Bármilyen bóbitát is csinálnék. Sajnos.

25. Lávli* (válaszként erre: 21. - Gabikka)
2020. ápr. 20. 18:57
Nagyon jól áll neked a hajad!
24. 3fef7bf251 (válaszként erre: 21. - Gabikka)
2020. ápr. 20. 18:56
Nagyon jól áll neked, ezt szinte csak elrontani lehetne a festéssel.
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Gabikka)
2020. ápr. 20. 18:54

Nagyon jól áll, kár lenne színezni, festeni.


Ezt is tudni kell viselni. Az őszhaj nem azt jelenti , mamás és igénytelen lesz valaki.

22. 3fef7bf251 (válaszként erre: 20. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 18:51
Ezt ki kell kísérletezni, meg ízlés dolga is. Néha csak összefogom, alulról felfelé kibújtatom, felül a fejem tetején megtűzöm egy díszes csattal, amitől elölről kis bóbita látszik a fejem búbján. Hátulról meg a saját hajam alul egy sötét háromszög, amit a vörösesbarna haj keretez. De mondom, ki kell kísérletezni. Én tök béna vagyok az ilyesmihez, csak próbálkozok, aztán vagy tetszik, vagy nem. Mármint nekem, mert ha másnak nem az sem érdekel:)
2020. ápr. 20. 18:49

Az enyém már nagyon ősz, de semmi pénzért sem festeném meg :)


Lásd a profil képeket !

20. Lávli* (válaszként erre: 18. - 3fef7bf251)
2020. ápr. 20. 18:46

Elhiszem! Rengeteg fotót megnéztem, tetszik is nagyon, az "ősz szálakkal tarkított" akármilyen színű, szőke vagy barna haj.

A (ahogy már írtam) teljesen ősz 5-8-10 centis lenövést a festett sötétbarna tetején milyen izgalmas frizurával tudnád elfogadhatóvá tenni?

19. kisj (válaszként erre: 14. - F047cd7294)
2020. ápr. 20. 18:45
Milyen sampont használsz a hajadra?
18. 3fef7bf251 (válaszként erre: 16. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 18:39
Hidd el, házilag is lehet olyan frizurát csinálni, amitől nem hat igénytelennek. Én mostanában mindenféle hajakat kipróbálok, összefogom sokféleképpen, és a saját sötétebb hajam a világosabb festett barnával izgalmas kontrasztot alkot. Látni kellene, és elhinnéd.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - F047cd7294)
2020. ápr. 20. 18:21

' kort nem szégyellem, mert egy festett haj is lehet igénytelen, és ápolatlan!'


Teljesen igazad van, ahány ápolatlan, de festett hajat én már láttam. Mitől ápolt az, aki festi a haját? Költői a kérdésem. :)

16. Lávli* (válaszként erre: 12. - 3fef7bf251)
2020. ápr. 20. 18:20
Azért próbálj meg elképzelni egy 5-8-10 centis teljesen fehér lenövést, sötétbarna festettel folytatva vállig .. hát ha az nem igénytelen kinézetű, akkor nem tudom, mi ..
2020. ápr. 20. 18:16
az enyém már igencsak ősz,és igy is marad,
2020. ápr. 20. 18:10

Nekem bejött az ősz hajam!

Sok évig szőkére volt festve, közbe jött egy betegség, és eltűnt a hajam, 8 hónapig, majd elkezdett nőni, és hullámos lett, majd újra lehettem szőke, de közben allergiás lettem a hajfestékre, és levágattam a hajam rövidre, és nem festettem, télen sapka, tavaszra eltűnt az utolsó festett rész, és az allergia.A barátnőm azt mondta, basszus ez jobb mint a festett, és nem igénytelen, és nem öregít! 2 hetente ősz samponnal is átmosom, és sokkal egészségesebb lett, mint amikor festve volt!

A kort nem szégyellem, mert egy festett haj is lehet igénytelen, és ápolatlan!

2020. ápr. 20. 18:06

Az én hajam is melírosan őszül, de nem ez a bajom vele, hanem hogy a barna szálak (még jócskán többségben) elvesztették a régi gesztenyebarna árnyalatot és olyan rondabarna lett a hajam.

Még nem vagyok biztos abban, kipróbálom-e a khadi hennát, de gondolkozom rajta. Arra a színre, ami elvileg vörös, de az én sötétbarna hajamnak csak kis vöröses fényt adna, kb. a régi lenne.

Maga az őszülés, ha a jelenleginél határozottabb lesz, inkább izgalmas a számomra.

2020. ápr. 20. 18:01

Tavaly december elején festettem legutóbb a hajamat. Mivel gyorsan nő, nagyon hamar látszik a lenövés, 3 havonta szoktam csak festetni, és addigra nagyon le szokott nőni. Ezért újévi fogadalmam volt, hogy többé nem festetem. Most már több, mint 10 centis lenövésem van, sötétbarna, ősz szálakkal tarkítva. Nem a járvány miatt nem megyek tehát fodrászhoz, hanem a mérgek, a lenövés, és a pénz, illetve annak hiánya miatt. Nem hiszem, hogy attól bárki is ápolatlan lenne, hogy hagyja a maga természetes módján őszülni a haját, ez mégsem egy koszos köröm, vagy egy szakadt ruha! És csak attól holnapra nem leszek fiatalabb, hogy holnap befestetem a hajamat, legfeljebb fiatalabbnak fogok kinézni, de a látszatvilág sosem érdekelt.

Ez a világ olyan, amilyen, nagyon nehezen fogadják el a nők maguk is az idő múlását, és sokan valóban félnek az őszüléstől, pontosabban a hátrányoktól, melyek emiatt érni fogják. Ha egyáltalán, mert az sem biztos. Aki a mai világban úgy dönt, hogy felvállalja az őszülést, az szerintem egy vagány, bátor, nagy önbizalommal megáldott nő, aki más dolgokban is bátran mer lépni, és mer kilépni a megszokásból.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook