Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az ezüst haj ötven árnyalata avagy merjetek őszülni! fórum

Az ezüst haj ötven árnyalata avagy merjetek őszülni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
101. df1e1c376c (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2020. ápr. 21. 10:04
Én bő 4 évig voltam henna vörös, tiszta henna port hasznaltam, soha nem kevertem géppel.
100. Lávli* (válaszként erre: 94. - VendrinerPiroska)
2020. ápr. 21. 06:02
Én úgy tudom, jó ideje már Szentendrén lakik :)
99. Lávli* (válaszként erre: 88. - Liza40)
2020. ápr. 21. 06:01
Tényleg szép a hajad, kicsit paróka kinézete van ezen a fotón. A hosszából ítélve olyan másfél - 2 év kellett, hogy lenőjön, folyamatos formára vágás mellett, ugye?
98. Lávli* (válaszként erre: 90. - Michelle.r)
2020. ápr. 21. 05:57

Szerencsés vagy te is, ha nem kell nagy gondot fordítanod a tő színére.

A vásárlói vélemények amúgy elég vegyesek.

2020. ápr. 21. 01:12

Akinek soha nem volt világos haja, az nem akar szépen megőszülni.

ld. Szabó Magda

96. Guruljka (válaszként erre: 92. - Michelle.r)
2020. ápr. 21. 00:57

[link]


- itt írnak konkrétan botmixerről, de találtam gépi habverős videót is:

[link]

95. matyera (válaszként erre: 88. - Liza40)
2020. ápr. 21. 00:32

Persze nem is elhanygolás, ha az lenove szépen néz ki. Csak nem áll jól mindenkinek. Van olyan ismerősöm, akinek kifejezetten rosszul áll, ő meg azt hiszi,hogy csudaszép. Hát nem az. Úgy fest, mint öreganyám. De ezzel sem lehet általánosítani. Neked pl jól áll. 😉

Én meg nem is tudom van e ősz hajszálam. Bevallom én nem szoktam nézegetni, igazából nem is érdekel. Szőkére festem már 22 éve. Ha a töve nem lesz extra randa magyarbarna legalább nem kell 4 hetente bajlódni vele.😂😂 Amúgy pár hónapja kipróbáltam az ezüstös szőkét, nos nekem annyira nem állt jól. De azért szerettem.

94. VendrinerPiroska (válaszként erre: 91. - Michelle.r)
2020. ápr. 20. 23:59
Igen, arrafelé lakhat, mert én is láttam néhányszor, mikor az Andrássy elején gályáztam a múlt században. :D
93. VendrinerPiroska (válaszként erre: 88. - Liza40)
2020. ápr. 20. 23:55
Abszolút nem nézel ki nyanyának és nagyon csinos a frizurád. Szerintem nagyon felszabadító lehet, legalábbis anyukám így érezte, mikor, végre, abbahagyta a festést. Én most még szeretem a hajszínem, meg bátor sem vagyok, de nekem is megfordult a fejemben, hogy milyen lenne másképp. Lehet, hogy előbb-utóbb kipróbálom.
92. michelle.r (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2020. ápr. 20. 23:55

Én életemben nem kevertem géppel a hennát. Egy üvegtálban leforráztam, hajfestő ecsettel kevergettem, aztán amikor kihűlt, raktam hozzá indigót és cassiát, mert attól nagyon kellemesen krémes lett. Volt, hogy 5 órát is a hajamon volt, ezt untam meg. Azt írják a kérmmánián, hogy a khadihoz nem kell ennyi idő.


De nézd meg amit linkeltem, a garnier növényi festéket, arról is jók a vélemények, de azt csak most találtam.

91. michelle.r (válaszként erre: 86. - VendrinerPiroska)
2020. ápr. 20. 23:52
Valószínűleg az Operaház környékén lakik, mert elég sűrűn találkoztam vele a Hajós és a Lázár utca környékén - amikor még jártam az utcán ;) Élőben is nagyon klassz a kék haja.
90. michelle.r (válaszként erre: 66. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 23:50

Hennával nem küldesz semmilyen mérget a fejbőrödbe.


[link]


Most, hogy nem tudok fodrászhoz menni, azt hiszem, egy ilyet kipróbálok:


[link]

89. Guruljka (válaszként erre: 84. - Michelle.r)
2020. ápr. 20. 23:43

Néztem, a Khadi hennát még géppel is vagy 10 percig kell keverni.

Na, majd meglepem magam. (Ha nem jól sikerül, akkor a környezetemet...)

88. Liza40 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2020. ápr. 20. 23:43
Biztos vagyok abban, hogy sokan vagyunk, akik nem hanyagolják el magukat a "maradjotthon" idő alatt sem. Amint előzőekben már írtam valakinek, az elfogadás fontos egymás felé. A ápolt hajlenövesztés nem igénytelenség. Én konkrétan nem vagyok az és nyanyának sem nézek ki. Ha meg a lélek fiatal... :)
87. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2020. ápr. 20. 23:41
Édesapámnak, aki eredetileg szőke volt és rengeteg hajjal áldotta meg a sors,amikor őszült fekete hajszálai nőttek. Nem lett fekete természetesen, de sok-sok fekete hajszála lett.
86. VendrinerPiroska (válaszként erre: 76. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 23:40

Akkor hajrá! :) Ha nem gond a töve, akkor biztos szép lenne.

A leszívatásról én is érdeklődtem a legutóbbi színváltásom idején a fodrászomtól - hát nem egy egyszerű eset. Ő pld. nem szeret ilyesmivel foglalkozni, pedig tehetséges és korából fakadóan bevállalós is.

A szobatárs sérója izgalmasan festhetett. ;) Én a természetesszerű színeket preferálok magamon, de a múltkor nagyon megtetszett Falusi Mariann kékje, kortól függetlenül. Persze ehhez Falusi Mariannak kell lenni.

85. michelle.r (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2020. ápr. 20. 23:35
Tényleg nem, és nagyon jót tesz a hajnak.
84. michelle.r (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2020. ápr. 20. 23:35
Fodrászok nem festenek hennával. Baromi macerás, nekik ez nem üzlet. Otthon vacakoltam vele. Hennaporból és indigóból kevertem a sötétbarnát. Érdekes színe volt, mert az ősz hajszálakat nem fogja be teljesen, és ettől egy nagyon szép melírozott hatása volt.
83. Guruljka (válaszként erre: 82. - Liza40)
2020. ápr. 20. 23:31

Egy fodrász azt mondta, őszülés előtt sötétedik kicsit a haj.

Én csak rövid ideig festettem, nem is rendszeresen, mert nem tetszett - csak egyszer-egyszer, próbaképpen. Szóval nem a festék elhagyása volt a kiváltó ok.

No de mindegy, bármi okozta is, nem tetszik.

82. Liza40 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. ápr. 20. 23:23
Igen, változik a haj színe a festék elhagyása után. Általában sötétedik, van akinek elkezd göndörödni és jönnek elő a babahajszálak is, ezerrel. :)
81. Liza40 (válaszként erre: 12. - 3fef7bf251)
2020. ápr. 20. 23:19
Teljesen egyetértek veled. Köszönöm szépen a megerősítést a gondolatmenetemben. :)
80. Liza40 (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2020. ápr. 20. 23:13
Amíg újra befesteted, addig is pihen a haj, a fejbőr. Természetesen, mindenkinek magánügye, hogy mit tesz. Az ezüst ötven árnyalata... valóban nincs ennyi. De címnek, nekem tetszik. :)
79. Liza40 (válaszként erre: 3. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 20. 23:05
Semmilyen összefüggést nem gondoltam a járvánnyal kapcsolatban. Úgy gondolom, hogy az otthon töltött sok idő mostanában erősebbé teszi az elhatározást azokban a hölgytársaimban, akik nem szeretnék tovább festeni a hajukat, ez a lényege a posztnak.
78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Liza40)
2020. ápr. 20. 22:48

Érdekes a felvetésed, de tényleg: az ősz hajhoz szerintem minden szín és stílus illik.

Bár nekem a barna hajammal eddig sem voltak szín-beli aggályaim.

Engem nem foglalkoztat az öregedés, 62 éves vagyok és semmim nem fáj, csak a szemem romlékony kicsit. Még boldogulok vele.

Annyira nagyon mozgékony sem vagyok, de igyekszem azért ezen javítani. Ha kinyúlik ez a vírus, még akarok tanulni. Lehetőleg már idén ősszel.

77. Liza40
2020. ápr. 20. 22:37
Sziasztok! Örülök, hogy ennyien hozzászóltatok a témához, megnyugtató, hogy sokkal kevesebb a negatív hozzáállás, mint pl. 2 évvel ezelőtt. Én 50. éves leszek. Egyetértek azokkal, akik azt vallják, hogy az ősz haj felvállalása nem igénytelenség. Biztosan akad olyan, aki nem ápolja a haját lenövéskor, de én is láttam már zsíros, tollpihés stb. festett hajat... Szóval, nem lehet általánosítani, ennyi. Szeretem a természetes szépséget, nem tetszenek a műdolgok. No, de nem vagyunk egyformák semmilyen téren. Az elfogadás a lényeg. Azért indítottam útjára ezt a posztot, hogy magunkról írjunk. Mert, engem érdekel, ki és hogyan éli ezt meg, mit gondol a haj eredeti színéről, milyen színű ruhákat visel az őszülő hajhoz, változtattatok a ruhatáratokon? Senkit sem szeretnék rábeszélni, nem ez a célom. Akiben megvan az elhatározás, nem téríti el senki. Én ilyen vagyok: a csakazértis, mert jól akarom érezni magam és senkinek sem akarok megfelelni. :)
76. Lávli* (válaszként erre: 74. - VendrinerPiroska)
2020. ápr. 20. 22:27

De, teljesen ősz lennék, ha nem lennék festve. Egy betegség után úgy nőtt ki.

Úgy képzelném el, hogy az ezüstre festés után hamvasító samponnal mosnám a hajam, így szerintem nem lenne különbség a tő és a festett ősz között.


Én végülis a kimondottan drágát is megfizetném, ha biztos lehetnék benne, hogy olyan színű lenne, amilyennek szeretném, nem égne le tövig a hajam és nem kellene rövidre vágni.


(Tavaly volt egy hatvanas szobatársam, az alapja festett fekete volt, sötét vörös vastag melír tincsekkel, a frufru fehér ... Hát ... )

75. be95e6ff22 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2020. ápr. 20. 22:15
Sokszor gondoltam arra,hogy csak olyan szegény ne legyek,hogy borotvára meg hajfestékre ne teljen.Nem szeretnék őszhajú jeti lenni.Karanténben is festem a hajam,saját magam miatt.Negyven éves vagyok,az alap hajszínem nagyon sötét barna,szinte fekete.Korai őszülést örököltem,és nem szeretnék relatíve fiatalon mákos hajjal díszelegni.Ha trendi csaj lennék,lehet hagynám őszen.De én azt látom,a fiatalabb nők közül azok hagyják őszen a hajukat,akiknek a kinézet meg az öltözködés irreleváns,csak funkcionális dolog hogy tiszta,rendezett ruhájuk legyen.
74. VendrinerPiroska (válaszként erre: 58. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 22:15

Ha csak nem vagy teljesen ősz, akkor továbbra is más színű lesz a töved, ami, ha természettől fogva meleg árnyalatú a hajad, még tónusában is el fog ütni az ezüsttől.

Szerintem különben kis hazánkban elég ritka a szépen festő fodrász, pláne, aki ezeket az árnyalatokat szépen tudná hozni és kellőképpen jó minőségű anyagokkal dolgozna. Már a kimondottan drága kategória alatt.

Nem azzal van a gond, hogy valaki fekete v vörös, csak ha egy fonnyadt arcot keretez egy láthatóan erősen festett haj és természetellenesen hat.

73. Lávli* (válaszként erre: 71. - 3fef7bf251)
2020. ápr. 20. 22:14

Akkor jó :)


Szerintem az vállalhatatlan.

72. Lávli* (válaszként erre: 69. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 20. 22:10

Tényleg megnéztem rengeteg videót, hogy bizonyosságot nyerjek, lehet-e vagy nem lehet a sok éve sötétre festettből.

Elvileg lehet.

Első körben nagyon világos citromsárgára leszívatják, majd azt festik/hamvasítják ezüstös őszesre.

Csak az a kérdés, van-e, aki vállalja.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook