Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az alufólia tényleg ördögtől való? fórum

Az alufólia tényleg ördögtől való? (beszélgetős fórum)


1 2
nov. 4. 08:43
en etelmaradekot uvegedenyben teszem be a hutobe/fedeje is van/,melybe is jo nem torik el,es sutoben sem.jenaiszeru,de itt nem annak hivjak/az is van persze nekem is ,meg a boltokban is/.
38. Biciklis_ (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. szept. 13. 05:58

Mekkora méretű lapokból van a perforált folpack?


Milyen boltban keressem?

Köszönöm.

2023. szept. 13. 04:24
nem
2023. szept. 12. 20:32
A miénk a CBA-ból, más nevébe pedig nem tudok nyilatkozni.
35. michelle.r (válaszként erre: 21. - Andilaci)
2023. szept. 12. 20:01
Konkretizálnád egy kicsit a kérdést?
34. globus (válaszként erre: 28. - Sirga)
2023. szept. 12. 15:53
Szalvéta nekem sokszor ráragad a zsemlére...nem tudom már, melyik az erősebb anyagú.
33. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Libikóka)
2023. szept. 12. 15:34
Szinte minden zöldséges azt használja. Ahol látod, hogy árulnak félbevágott dinnyét, káposztát, stb. az ott maradó részt fóliába csomagolják. Náluk meg tudod nézni, és rá tudsz kérdezni, milyen üzletben lehet kapni.
32. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Globus)
2023. szept. 12. 15:31
Igen, ez gond a fóliáknál. Gyorsan a kukában landolnak. Mondjuk, ha a sült vagy rántott hús kihűlt, leginkább én is fóliába csomagolom, és akkor igen kis helyen is elfér.
31. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Globus)
2023. szept. 12. 15:28
Igen, egymás tetejére, de akkor az én hűtőmből egy rácsot ki kell venni, tehát totál mindegy, hogy a másik lábas tetejére teszem-e, vagy a fölötte levő polcot. 😁
30. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. szept. 12. 15:21

Nekem mindig is voltak apró lábaskáim a maradékoknak. Általában vasárnap főzök leves, második + köret, leginkább 2 napra. Most vasárnap még sütöttem töltött langallót is. Az előbb ettem meg a legvégét. Egyszemélyes háztartásban nem állok neki minden nap kotyvasztani. És még ezek mellé a hentesáru, vaj, túró stb. zöldségek,... nem nagy a hűtőm.

A műanyag dobozokba készételt akkor rámolok, ha a fagyóba akarom rakni.

Így ahogy mondod: annyi edény soha nincs a hűtőben, hogy elfelejtsem mi van benne. 😁

29. libikóka (válaszként erre: 27. - Globus)
2023. szept. 12. 14:53
Igen így gondoltam,,,:))Csak még nem került ilyen a szemem elé.
28. Sirga (válaszként erre: 1. - Jajnemértem)
2023. szept. 12. 14:42

Használom, de ritkán. Én is inkább tepsire. :)

Párom néha abba csomagol magának kaját.

A gyerekeknek mindig szalvéta + nejlonzacskóba csomagoltam tízórait - lányom most megkért, hogy varrjak neki újraszalvétát, így már ebben is hulladékmentesek vagyunk. :)

27. globus (válaszként erre: 16. - Libikóka)
2023. szept. 12. 13:43
Nem vágókéses, hanem perforált. Kb. 30 cm-enként lyuggatott, mint a bélyeg. Könnyen téphető, nem kell hozzá 3 kéz, könyök, olló.
26. globus (válaszként erre: 17. - Biciklis_)
2023. szept. 12. 13:39
Ja, konyhaszekrényben alig van kistányér, mind hűtőben szolgál 🤣🤣
25. globus (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2023. szept. 12. 13:37

Nem ezért írtam, mintha egészsegtelen lenne. Tányéros fedésben még az is jó, hogy egymásra is lehet tenni lábasokat.

Csinálok néha olyant, ha alufólia alatt sütök húst, hogy miután kiszedem a tepsiből tányérba, dobozba, azzal a fóliával letakarom, így megy a hűtőbe. Persze ez a fólia utolsó élete.

24. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2023. szept. 12. 13:30
Nekem az a tapasztalatom, hogy a lábas önmagában túl sok helyet foglal a hűtőben. Ha lehet, inkább átteszem zárható tetejű tárolóedényekbe. A szögletes forma miatt jobban ki tudom használni a helyet. Valamint könnyen átlátható, mivel áttetsző az oldala. Nem kell a tetejét emelgetni, ha keresek valamit. Bár gondolom azt nem szoktad elfelejteni, hogy mit tettél be lábosban.
23. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. szept. 12. 13:12
A fólia nem érintkezik az étellel, és azt a lábast már csak olyankor fedem be a fóliával, amikor az étel meghűlt, tehát semmi hő nem éri az alufóliát. Tökéletes a hidegen berakott ételek edényeinek lezárásához.
22. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. szept. 12. 13:10
Amikor viszonylag kevés cucc van a hűtőben, és is tányérozok. De a tányér széle kintebb ér, mint a lábas, így attól már nem fér közvetlen mellé a másik, olyankor helytakarékosabb a fólia. :))
21. andilaci (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2023. szept. 12. 13:04
????
20. ,zumba (válaszként erre: 1. - Jajnemértem)
2023. szept. 12. 12:19
Alig használom. Élelmet nem csomagolok bele soha és nem használom takarásra sem. (pl:szendvics-paradicsom-sav hatás)
2023. szept. 12. 12:10
Abba csomagolom a gyerekek tizoraiját mert nem akarnak a nehéz tàskàba még uzsonnàs dobozt is cipelni-meg ahhoz màr túlkorosak ciki nekik..
2023. szept. 12. 11:54
Nem az ördögtől való, de nem éppen környezetbarát, olyan ritkán használom, hogy egy tekercs egy-két évig elég. Üveg tárolódobozokat vettem, maradékokat abban rakom a hűtőbe, fagyasztóba. Vettem egy univerzális fém-szilikon kombinációs fedőt, arra a háromra, aminek gyárilag nincs. A tepsire is vettem szilikon fedőt.
17. Biciklis_ (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. szept. 12. 11:27
Én is kis tányérokat használok,nekem maradékok lefedésére a legpraktikusabb.Van follpack és alufólia is a háznál. Alufólia kártékonysága a szervezetre csepp a tengerben...
16. libikóka (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. szept. 12. 11:01

Én is tányérral fedek.


Jó hogy írtad a perforált folpackot ,nem is tudtam hogy van,,most keresek:))

15. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. szept. 12. 10:42
Anyu is tányért használt pl. a töltött káposztához úgy, hogy egy lapos tányért bele a fazékba, fordítva, rá a káposztákra.
14. globus (válaszként erre: 5. - Jajnemértem)
2023. szept. 12. 08:24
Azt hiszem, ez egy másik polémia kezdete szokott lenni: melyik oldala érintkezhet az élelmiszerrel 😀
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Jajnemértem)
2023. szept. 12. 08:24

Sajnos ahhoz, hogy az internetről ránk zúduló információáradatból fel tudjuk ismerni, hogy mi áll közel a valósághoz, és mi nem, kell némi gondolkozás és alapinformáció. Máskülönben tényleg a média ráncigál minket az aktuális érdekek mentén.

Sajnos az élet sokkal összetettebb annál, mint hogy bármiről is egyszerűen ki lehessen jelenteni, hogy jó vagy rossz. A környezetbarát termékek kapcsán is több szempont szerint kellene mérlegelni. Alapanyag, előállítás, használat, lebomlás, stb., stb.

12. globus (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. szept. 12. 08:22

Maradékos lábasokra én tányért szoltam tenni. Vannak zománcos fedők, de azt nem szertjük.

A mostanában kapható edényekhez olyan korcs fedőket adnak, nagy púpos úveg, fél szekrényt elfoglalja.

Szendvicshez én is 1 kocka folpackot használok a perforáltból, de annyira ritkán viszünk szendvicset bárhová, egy tekercs folpack évig elég. Szerencsére mindketten meg tudjuk oldani az étkezést otthon.

Tudtommal az alumínium fém már ritkának számít, lassan elfogy.

11. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2023. szept. 12. 08:16
Mert nincs olyan, hogy igazán környezetbarát egy termék. Csak olyan, ami környezetterhelőbb, mint egy másik. Igazán környezettudatos csak és kizárólag a nem-fogyasztás. Ezért általánosságban az mondható el, hogy az egyszerhasználatos dolgok a legrosszabbak ilyen szempontból.
2023. szept. 12. 08:10

Hát amúgy igen, így van. Mindenről lehet pro és kontra is olvasni, elég keresni.


Talán még abba is belekötnének páran, ha a biofüvön nevelt biobirkám biogyapjából otthon szőnék valami bio uzsonnazacskót. :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook