Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯
374. leonee (válaszként erre: 373. - Zsupa)
2009. aug. 4. 13:53

Szia Zsupa!


Köszi a hozzászólást! És gratula a babóhoz! :)

373. zsupa
2009. aug. 4. 13:32
Sziasztok. Kb.2 éve bajlódtam a menstruációmmal. Már középidőben elkezdődtek a barnás folyások majd a 28. napon rendesen megjött. Tudtam, hogy sárgatest-elégtelenségem van, amire a doki csak annyit mondott, majd hátha megoldódik. Nem hagyott nyugodni a dolog. Rátaláltam az Aviva módszerre, bejelentkeztem Líviához, de sajnos olyan távoli időpontokat adott, hogy arra gondoltam, majd megpróbálok valaki általa ajánlott oktatót felkeresni. Nyár közepén-természetesen- a legrosszabb időpontban hívtam fel az egyiket, aki azt mondta, amint hazaér a nyaralásból, visszahív. Azóta is várom.... A könyv alapján magam kezdtem neki az ovuláció előtti 2-3. napon. Igyekeztem megérteni a leírtakat, hellyel-közel sikerült, de az ovulációs programot nem volt alkalmam végigcsinálni (az utolsó 3 gyakorlat kimaradt), gondoltam, majd legközelebb. Közben itthon beleadtunk mindent, amint megjelent nálam az a bizonyos nyálka (sárgás-barnás csomócska). Utána nem tornáztam, de 1 hét múlva erős nyilallást éreztem a hasamban. Vettem pempős mézet és búzacsírát, azt eszegettem. Vártam a barnás folyást, helyette a mensi előtt 1-2 nappal világos vörös kevés vérzést tapasztaltam. Vártam, de a mensi nem akart jönni. Mellfeszülés, belső hőhullámok, hasfájás viszont volt/van. Pár nap múlva a tesztem pozitív lett, tegnap az orvos megtalálta a petezsákot. Biztos vagyok benne, hogy a módszer segített, a torna után meleg érzést éreztem a hasamban, de nem gondoltam, hogy ennyi idő alatt ilyen eredményt fogok elérni. Megfogadtam, hogy mindenképp meg fogom írni ezen a fórumon, ha bármi pozitív tapasztalatot szerzek e torna kapcsán. 5 hónap próbálkozás után egy félig elvégzett torna nekem ennyit segített. Kívánom szívből mindenkinek!
2009. júl. 14. 12:19

Sajnálom. :( Nem tudom, nekem a torna még nem hozta meg a kívánt hatást, a múlt hónap 41 napos volt, a mostaninak pedig még nincs vége. Én nem tudom kiszámolni, mikor kellene megjönnie, teljesen változó az elmúlt 1,5 évben. Mondjuk most tényleg kihagytam sok tornát, tehát nem ezen fog múlni, bár szedem az FLP Multi Maca tablettáját napi 2x, ez is hatással van a hormonháztartásra. Meglátjuk.

Arwen torna asszem hasonlít az avivára, de többet nagyon nem tudok, talán a Luna jógára hasonlít? Szerintem kb. ugyanaz lehet az alapja, mint a miénknek.

371. adelina71 (válaszként erre: 370. - 8dd74b88ce)
2009. júl. 13. 19:06

Jajj szia köszi a kérdést, de sajnos megjött, már úgy reménykedtem mert nem szokott késni, de most mégis...4napot, úgyhogy nem tudom mi ez. Talán,hogy nem tornáztam olyan intenzíven?????

NEm tudom, majd a jövő hónap!!!!Hozzon az sikert...

Nálad??? Volt a tévében egy másik torna amit ajánlottak, neten is van róla, arwen torna..Te hallottál erről,hogy jó-e???

2009. júl. 13. 11:05

Szia Adelina!


A mensi előtti időszakban nekem sem esik annyira jól, akkor az ember amúgy is már nyűglődik, nem? :)

Még mindig nem jön? ;))

369. adelina71 (válaszként erre: 368. - 8dd74b88ce)
2009. júl. 9. 08:32

Szia(sztok),

én mostanság nem tornázom, kb.3.hete nem. Most várok még egy pár napot és csinálok tesztet, mert hála az égnek nem jön...:-)))aztán meglátjuk. Valahogy a mensi előtti időszakban nekem nem esik jól a torna...és úgy érzem,hogy nem jó. De csak akkor, egyébként hatásos és élveztem is.

2009. júl. 7. 13:19

Sziasztok!

Egy hétig szabin voltam, de nem tűntem el! :) Csak - bármennyire is megfogadtam, hogy én ilyet soha :) - elhanyagoltam az utóbbi két hétben nagyon a tornát, a szabi alatt 1x csináltam meg a 15 perceset, előtte héten 1x a 30-asat... Kíváncsi vagyok, hány napos ciklus várható így. De ma tornázok!!! :))

Veletek mizújs?

367. adelina71 (válaszként erre: 366. - ChrystalM)
2009. júl. 2. 18:20
Én ahová járok tornázni, ott egy hölgy csinálta és rá egy hétre találkoztunk megint és akkora már megjött neki. kb.1 hét...Hogy pontosan mikor azt nem tudom.
2009. júl. 2. 15:58
Sziasztok lányok! Csinálta már közületek valaki a pánik-gyakorlatot? Mennyi időn belül hatott?
365. leonee (válaszként erre: 364. - Szisza30)
2009. júl. 2. 15:56

azzal nem is lenne feltétlenül, hanem a prolaktinom magasabb, mint a határérték. A hőgörbém alapján, meg vérvétel alapján van peteérésem. Szoktam érezni is.

A ciklusaim hosszabbak néha, vagyis elég ingadozóak, mert a mostani éppen normális lesz.

364. szisza30 (válaszként erre: 363. - Leonee)
2009. júl. 2. 12:35

Hát remélem, hogy hatni fog, mert már elég türelmetlen vagyok, pedig még csak 2 hónapja próbálkozunk.

Az a baj, hogy kicsit szakmabeli vagyok, mert régen szülésznősködtem, és így már mindent beképzelek:

hogy mi van ha nem fog összejönni, mert lehet, hogy van valami gond velünk...

Remélem nem így van...

Végül is a menzeszem elég pontos, remélem a peteérés is rendben van, középidőben mintha érezném is...

Csak már végre összejönne!:-D


Akkor neked a peteéréssel van gond?

363. leonee (válaszként erre: 362. - Szisza30)
2009. júl. 2. 11:44

Szerintem az nem baj, hogy most van meg a mensid, addira már nem az elején leszel, és akkor is lehet tornázni, ha megvan.

Egyébként a torna nagyon jó, meg nagyon sok olyasmit is elmond Lívia, amire nem is gondolnánk a táplálkozással kapcsolatban is.

Mi már majdnem 2 éve várjuk a babát. Tavaly, pont 1 éve tanultam meg a tornát, és elég sokáig csináltam is. Mondjuk nem mindig sikerült hetente kétszer, de szerintem biztos hatásos volt. Csak most szedek gyógyszert az egyik hormonomra, és szerintem a kettő együtt nem jó. Szóval, ha esetleg nem kell majd szednem, akkor megint tornázni fogok.

362. szisza30 (válaszként erre: 361. - Leonee)
2009. júl. 2. 11:30

Szia leonee!

Képzeld!...szombaton megyek el a 4 órás tanfolyamára az Aviva tornának!

Kíváncsi leszek, mert pont most kezdtem menstruálni ( :-( ) , tehát hátha már segítene mondjuk a peteérésnél....


...próbálok hinni benne...hátha


Ti már régóta próbálkoztok?

361. leonee (válaszként erre: 360. - Szisza30)
2009. júl. 1. 21:51

Szia Szisza!

Én is kíváncsi lennék, hogy volt-e valaki, aki teherbe esett a torna segítségével, és jelentkezne itt. :)

Nekünk még nem jött össze a torna segítségével a baba.

2009. júl. 1. 12:52

Sziasztok! Én most járok itt először. Olvastam az Aviva tornáról, nemsokára meglesz a könyv is, és megyek a tanfolyamra is.

Van valaki aki már teherbeesett?:-D

Két hónapja próbálkozunk...de még nem kopogtatott a gólya....

Már mindent bevetettem: cickafarkfű, palástfű tea, vitaminok...


Jó lenne ha ez a módszer bevállna

359. leonee (válaszként erre: 358. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 22. 16:51
:) én olyankor már belustulok, de volt, amikor én is akkor tornázok, most, hogy utánagondolok. :)
2009. jún. 22. 16:26
:) Én nagy átlagban 8 körül érek csak haza, nekem akkor még csak akkor kezdődik az este. :)
357. leonee
2009. jún. 22. 13:15
Én is ezzel a logikával tornáztam, csak néha nehéz volt, ha elment az idő, és már késő volt a tornára este 8 körül.
2009. jún. 22. 09:50
Én voltam Líviánál április végén, azóta magam csinálom zenére könyvből heti 2x. Én is előtte megfürdök, amikor este hazaérek, aztán tornázom egyet. Aztán kicsit áttörlöm magam, ha kell. :)
355. adelina71 (válaszként erre: 354. - Leonee)
2009. jún. 20. 17:07
Én betartom, előre szoktam gondolkodni, előtte például kora délután fürdök, v.zuhanyzok, aztán torna után semmi, reggel pedig ez a törölközős módszer bejön, még nem panaszkodott senki,hogy "büdös" lennék...:-)))
354. leonee
2009. jún. 19. 20:13
Nekem mindig az okozta a feltörést, hogy utána nem lehet fürdeni, csak max. vizes törölközővel áttörölni magunkat. Ti ezt hogy oldjátok meg?
353. adelina71 (válaszként erre: 352. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 19. 17:21
Igen,kemény, ha az ember normálisan csinálja. Egyébként Te zenére csinálod a könyvből, vagy oktatóhoz jársz?
2009. jún. 19. 14:43
Akkor neked tényleg hat a torna, ügyes vagy! Én is bízom benne, hogy lassan azért lesz eredménye a heti 2x-i tornának. Valljuk be, azért kemény a 18-as gyakorlatsor, rendesen elfáradok-megizzadok a végére. :)
2009. jún. 18. 17:38
Sziasztok, nekem is 35 napos volt hajszálra mindig, most vagy 2 hónapja 30 napos hajszálra, szerintem ez jó eredmény, akkor mindannyian 28-30 napos ciklust programozunk, tornázunk...aztán jön a jól megérdemelt eredmény. :-)))))))))))))))))))
350. leonee (válaszként erre: 349. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 18. 16:47
oké benne vagyok. :)
2009. jún. 18. 15:47
:)))Akkor közösen hangolódjunk a köv. hónapban 28-30 nap köré, jó? :)
348. leonee (válaszként erre: 347. - 8dd74b88ce)
2009. jún. 18. 10:07

Hehe, nekem is ma jött meg 41. napra. Egymásra vagyunk hangolva. :)

Pedig most még gyógyszert is szedtem a prolaktinomra, mert az enyhén emelkedett, és reménykedtem, hogy rövidebb lesz a ciklusom. Lehet, hogy mégiscsak tornázgatni fogok újra, talán ez a gyogyi meg a torna megférnek egymás mellett. :)


akkor megy a drukk mindenkinek erre a nyárra! :)))))

2009. jún. 18. 09:20

Szia Adelina! Drukkolok nektek is a nyárra! :)


Nekem a ma reggel meghozta a "várva várt" ms-t, 41. nap, tegnap is tornáztam, de már nem tudom, van-e köze a mai eredményhez, végtére is már illett megjönnie... :)

Remélem a köv. hónapban már jobban megközelítem a "normál" ciklust.

346. adelina71 (válaszként erre: 345. - Leonee)
2009. jún. 17. 23:53
Hát úgy két hónapja talán, de sajnos nem mindig rendszeresen, de érzem a hatását. Csak már 25-26.nap körül nem szívesen csinálom, mert félek,hogy nehogy ártson, bár tudom,hogy csak huppanni nem szabad...Most voltam egyébként agykontrollon, és abban is bízom,hogy segíteni fog. És a nyárban,amikor sokkal nyugodtabb körülöttünk minden. ...:-)))
345. leonee (válaszként erre: 344. - Adelina71)
2009. jún. 17. 17:01
szia Adelina! És te mióta tornázol?
❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook