Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autoimmun betegség - van gyógymód / kezelés? fórum

Autoimmun betegség - van gyógymód / kezelés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
49. csabi4
2011. febr. 16. 14:27

EFT:

Tapasztalatom szerint a konfliktusok feloldásának egyik leghatékonyabb módja az EFT (Emotional Freedom Technic) Ennek a módszernek az eredete a több mint 5000 éves kinai akupunktúrához nyúlik vissza.Egy amerikai pszichiáter, Roger Callahan fedezte fel a múlt század 70-es éveiben, hogy ha ráhangolódunk egy lelki problémánkra és közben finoman kopogtatjuk bizonyos akupunktúrás pontjainkat, akkor a trauma hatására bekapcsolt energiablokk feloldódik és igy beindul a blokk miatt kialakult elváltozás ("betegség") helyreállitása. Később ezt a technikát tovább fejlesztette és leegyszerűsitette a szintén amerikai Gary Craeg, egy pszichológia iránt érdeklődő mérnök. Az ő módszere főként 14 pontot alkalmaz, egyszerű és viszonylag gyors. Segit még traumák "sin"-jeinek feltárásában, megszüntetésében és megkönnyiti, hogy elkerüljük a konfliktusba való visszaesést is ..

Ezért fontos hol melyik testrészen vannak elváltozások fájdalmak ,más más konfliktusra reagálnak de alapvetően önértékelés csökkenés áll a háttérben -

48. Jk
2011. febr. 16. 13:40

azt gondolom ezek az alternativ gyógymódok akkor működnek ha hisznek bennük. és tudom ez sablon duma, de az autoimmun betegségek leginkább lelkiek. Magunkat belül kell rendbehozni, hogy rendbe jöhessünk.

Kapsz egy szőlőcukrot, amitől azt várod, hogy meggyógyítson, akkor nem gyógyulsz meg, de ha meg akarsz tőle gyógyulni akkor meggyógyulsz. valahogy így működik ez a hiszek benne dolog. Ebből adódoan elég lenne ha az ember csak hinne a gyógyulásban, de ennél sokkal tárgyhozkötötebbek vagyunk.

47. Ditti8181 (válaszként erre: 43. - Csabi4)
2011. febr. 16. 11:50

Sziasztok!

Igen, jól mondja Csabi! Nálam is autoimmun betegséget diagnosztizáltak 5 évvel ezelőtt. Rengeteget szenvedtem. Nem tudtam járni, fésülködni, alapvető hétköznapi dolgok lehetetlenné váltak. Kipróbáltam sok mindent. A teljesség igénye nélkül: csontkovács, talpmasszázs, akupunktúra, akupresszúra, vitaminkúra (Dr. Lenkei) étrendváltás1(Dr. Szendi Gábor szerint) étrendváltás 2. (húsmentesség)aloe vera kúra, hidegkamra (-110 C fokban való tartózkodás) biorezonancia, fényterápia, jade köves masszázs, masszázságy....stb....stb...kaptam persze sok sok "gyógyszert" közel 30 kilót híztam a szteroidtól. (nagyon figyeltem arra hogy mit eszek, mégis meghíztam) a maradék önbizalmam is odalett. A hit is hogy meggyógyulhatok valaha. 59 kilósan is nehezen mozogtam már, gondolhatjátok a majd kilencven kilóval :(. Orvosok nem bíztattak semmi jóval. Tanuljak meg együtt élni vele, és barátkozzam a tolószékkel. Ezt így ki merték jelenteni. Aztán fordult egyet a világ. Rátaláltam Csabiékra. Én 10 évvel ezelőtt jógáztam, meg agykontrolloztam, tehát nyitott vagyok dolgokra. Már akkor is tudtam, hogy minden fejben dől el. Azóta jól vagyok, nincs fájdalom, és tünetmentes vagyok. Van még rajtam 10 kiló plusz, de nincs fájdalom.Magamról még annyit, hogy mindig stresszeltem, nagyon kishitű voltam, és kicsi volt az önbizalmam. EFT-zek, és **zom. Ha rendben van a lélek, rendben lesz a test is.A kettő együtt jár. Lehet, sokaknak ez furcsán hangzik, de működik. Ma már "szeretem, és tökéletesen elfogadom magam."



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
46. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - CsillagTM)
2011. febr. 16. 08:59

Az életmódváltás több dolog egyszerre. Stresszkezelés nagyon fontos- ezt meg lehet tanulni.

Mozgás - nem mindenkinek való ugyanaz a módszer.

Étkezés - nekem a vércsoport szerinti vált be.

Lupus esetén ajánlja ezt a könyv írója.

Az ételek lektineket- bizonyos fehérjéket tartalmaznak, amiket a vérünk vagy tolerál, vagy sem. Ha nem, gyulladást is okozhat vagy más betegségeket.

Dr.Peter J. D'Adamo és Catherine Whitney

Az AB0 terv

Táplálkozzék helyesen, a vércsoportjának megfelelően

Én allergia, ízületi nyavalya miatt kezdtem bele több éve. Előtte érdeklődtem azoktól, akiknek már bevált.

Mivel veszíteni valóm nem volt, bele is kezdtem.

Nagyon jól bevált, nekem megérte.

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - CsillagTM)
2011. febr. 16. 08:50

Speciális gyógytorna az elején. Mostanában pedig akkor tanultak és még kiegészítem. Jóga szerű gyakorlatok, stb.


Igen, valóban sok esetben szteroidot adnak, amit én sem javaslok, mert egyéb problémákat is csinál.

44. f64f0d9a69 (válaszként erre: 40. - Szimba)
2011. febr. 16. 08:46

Az én ismereteim az étrendről mások.

Nem mindenkinek jó ugyanaz az étel.

Nekem pl. újdonság volt, hogy a gabona, a burgonya a "0" vércsoportúaknak ízületi gyulladást okozhat.

43. csabi4 (válaszként erre: 37. - Szimba)
2011. febr. 16. 07:33

megprobálom meginvitálni az egyik lányt hogy röviden leirja a történetét - Ő is szteroidot kapott ,hizott 30kilót majd belátta ez igy nem mehet tovább- neki is azt mondták ezzel együtt kell élnie .... a vérképe már igen keményen mérgezési tünetekre utalt !!

irtam már más topicba is hogy ne mindig külső okokat keressenek hanem a saját életükben nézzenek körül -és Ő megtette -pár hónap alatt megfordult vele a világ :) most már tudja hogy ne mástól várja a gyógyulást hanem attól hogy Ő mit tesz meg érte ,mert anélkül nem fogja senki meggyógyitani -csak tünetileg kezelik és az idővel egyre csak rosszabbodik majd

ma már **t tanul, és csak azt sajnálja hogy nem lépett elöbb.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
42. gerna (válaszként erre: 41. - Szimba)
2011. febr. 16. 07:04
Arava, Arcoxia, Medrol
41. szimba (válaszként erre: 26. - Gerna)
2011. febr. 16. 06:18
milyen gyógyszert kapsz?
40. szimba (válaszként erre: 13. - F64f0d9a69)
2011. febr. 16. 06:17
amikor írtak/adtak étrendet, akkor úgy is étkeztem, úgyhogy ezt most nem értettem pontosan.
2011. febr. 16. 06:10

Szeretném megköszönni itt is nektek a segítséget, annyira jó, hogy vannak segítőkész emberek, akik veszik a fáradságot másokon segíteni!


Tényleg köszönöm a hasznos tanácsokat, és továbbra is nyitott vagyok minden jóra!


Köszi, ha tudok, én is segítek!

38. ac808a6b30 (válaszként erre: 32. - CsillagTM)
2011. febr. 16. 06:09
Nem feltétlenül, csak ezek az ismertető tünetek, ha ez van, akkor lupus!
37. szimba (válaszként erre: 20. - Csabi4)
2011. febr. 16. 06:00

na ettől mindig kinyílik a bicska a zsebemben...

az összes sarlatán, akihez jártam, és csak kiszedte a zsebemből a pénzt, de lósz@rt nem segített, mind azt mondta, hogy "miattam" nem tudnak meggyógyítani... ha valami nem használt, biztosan én csináltam rosszul valamit, nem ők!

ez nagyon kényelmes hozzáállás, nulla rizikóval, de remélem, egyre kevesebben dőlnek be nekik.

(ezt nem rád értem, te nem tudom, milyen értelemben gondoltad ezt "a betegen múlik" dolgot. csak nekem is mindig ezt mondták, és ez jutott róla eszembe.)

36. CsillagTM (válaszként erre: 25. - Buboka39)
2011. febr. 15. 23:13
ez még nem tuti, h autoimmun sztem...
35. CsillagTM (válaszként erre: 20. - Csabi4)
2011. febr. 15. 23:11
ízületei szoktak fájni meg a feje. én kb. ennyit tudok...meg tán valamilyen gyógyszereket is szed. bocsánat, h nem tudok konkrétumot, de párom nem tudja megmondani...
34. CsillagTM (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2011. febr. 15. 23:10

milyen tornára gondolsz?

van ilyen minden nagyobb városban?

33. CsillagTM (válaszként erre: 11. - Szimba)
2011. febr. 15. 23:09
elvileg kiskorától van (50 körüli most). nem is tudtam amúgy, h már akkor is voltak ilyen vizsgálatok...párom azt mondja, sokat volt kórházban gyerekként.
32. CsillagTM (válaszként erre: 10. - F64f0d9a69)
2011. febr. 15. 23:08

igen, nekem is fura a dolog. elvileg lupus, de arról most azt olvastam, h fogyással jár, meg pillangószerű folttal, ilyenek...


az életmódváltás mit takart nálad?

31. Jk
2011. febr. 15. 22:16
sziasztok. segítsetek. ízületi fájdalmak, nagyon elviselhetetlen, már aludni sem bír ismerősöm. akupunktúra nem segített neki. azt mondta a nő azért nem mert nem hisz benne. dehát elment, hogy kipróbálja. válla és csuklója fáj nagyon.
30. Jk (válaszként erre: 29. - Ac808a6b30)
2011. febr. 15. 22:12
szia. mi volt az alternativ ami segít aa fájdalmat megszüntetni???
2011. febr. 15. 21:18

Nővérem is autoimmun beteg (SLE vagy mit is tudják az orvosok, hezitálnak vagy 3 éve), úgyhogy bármilyen segítséget szívesen veszek!

Az ízületi fájdalmakon, közérzeten alternatív tudtunk segíteni, de ha valaki tud jó dokit, vagy bármit, ami gyógyuláshoz vezet, az írjon légyszi!

2011. febr. 15. 20:54
Nekem a dokik azt mondták, ezzel már együtt kell élnem. De én nem akartam. Bár sokáig ragaszkodott hozzám :(
27. Ata06 (válaszként erre: 25. - Buboka39)
2011. febr. 15. 20:44
Kérjél beutalót immunológushoz! Ő tudja azokat a paramétereket levenni vérből, amiből kimutatható, hogy az immun áll e a háttérben!
26. gerna (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2011. febr. 15. 20:41
Már úgy három éve. Sokizületi gyuszi :( Mondjuk az elején volt a legrosszabb, a gyógyszer használ.
2011. febr. 15. 20:40

sziasztok!

nekem 10 éves korom ota fájnak az izületeim, és már 4 dokinál vtam vele de nem tesznek semmit, és az a baj, hogy egyre jobban fáj....kezdetben még csak néha..aztán idöjárásváltozáshoz lehetett kötni...mostmeg szinte mindig...de már néha annyira fáj h fel sem tudok kelni...és ezt a fájdalmat érteni kell minden testrészre ahol izület van....elöször csak csuklo majd térd...mostmeg még az álkapcsom is :S

mit kéne tennem?

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Gerna)
2011. febr. 15. 20:38

Neked mostanában derült ki?

Nekem nem is tudták, hogy ettől vannak a panaszaim.

Nem rég derült ki, hogy mindent ez okoz.

23. gerna (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2011. febr. 15. 20:28
Nálam viszont a vérvizsgálattal indított!
2011. febr. 15. 20:27

"Autoimmun betegségek az immunrendszer összeomlásakor alakulnak ki."

Dr Peter J D'Adamo

2011. febr. 15. 20:23

Lehet. Bár én autoimmun vagyok, de amikor izületi problémáim voltak, nem vettek vért.

Csak kezeléseket és gyógyszereket kaptam.

És a gyógytorna, ami nagy segitség.

20. csabi4
2011. febr. 15. 20:21

gyógyitható -illetve csak a betegen múlik ..


melyik testrészével van problémája ?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook