Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Autó vásárlása kereskedőnél fórum

Autó vásárlása kereskedőnél (beszélgetős fórum)


1 2
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2023. ápr. 30. 17:53
Tényleg messze van. Megyek férjem megnezi ha jó hozom el ha nem marad.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Rabankari)
2023. ápr. 30. 17:52
Figy. Tényleg hagyjuk ezt. Messze van. Sok száz km. Nem szánok rá két napot. Mert annyit nem ér. Ha segítőkészek lesznek megveszem és elintezzun egy nap alatt Ha nem már néztem közelebb egy másikat. Hasonló árban évben futott km ben.
42. andi6020 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 17:49

De ez mind miért nem csináltatod a kereskedővel?

Mondjuk nekem tök mindegy.

41. rabankari (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 17:47

Nem kell kifizetned előre.

Foglalószamlát kapsz és amikor mindent lepapíroznak mehetsz érte,kiizeted a maradék összeget és semmi teendőd nincs!Ők végzik az átírást, illeték befizetést mindent!

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Simple)
2023. ápr. 30. 17:40
Szerintem arról van szó hogy ezt ők intézik és nem minden nap. De nem tudom telefonon megbeszélem mit akarok. Ha nehézséget támasztanak akkor én hagyom a fenébe mert valami nem ok. Egy tiszta jogi hátterű autót miért ne lehetne eredetvizsgaztatni? A többi meg oké nem nekik kell rohangálni. Ha kifizettem ott nem hagyom az fix.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Andi6020)
2023. ápr. 30. 17:36
Az atiratast majd itthon. De forgalomba vissza kell helyezni addig sehova. Annyi már világos.1 Eredet vizsga. Ha minden rendben adásvételi szerződés, felelősség biztosítás. Okmány iroda, a visszahelyezes végett különben büntetés. Műszaki vizsga van rajta,az atiratast majd itthon megoldom. Szóval mikor férjem ráér, az napra időpont egy eredetvizsga okán, meg egy okmány irodai időpont. Telefonon online megoldhato az időpont foglalás.
38. rabankari (válaszként erre: 34. - Simple)
2023. ápr. 30. 17:29

Elbeszélünk egymás mellett...

Te eladsz egy autót,megírjátok az adásvételit,kifizetik neked,gyors bizosításkötés online és mehet is az autóval.

Az okmanyirodára van 15 napja.

Én is így adtam el az enyémet.

A kereskedésben a forgalomból ideiglenesen kivont autót viszont vissza kell helyeztetni,mert nem tudja elvinni a vevő,illetve minden egyebet ők intéznek,még az illetéket is befizetik helyetted.Persze ez is pár óra,csak nem mindegy hányszor egy nap.

Ehhez a kereskedések idősávokat foglalnak le az okmányirodákban,gondolom forgalomtól függ,hogy hetente melyik (hány) napon,hány órás idősávot.

Nem az a gyakorlat,hogy megérkezik a vevő,és naponta x-szer elrohan a kereskedésben dolgozó üyintéző az okmanyirodába és sorbanáll egyesével és nem azért mert nincsenek kapcsolatai,hanem azért mert a munkaidejében meghatározott időpontban foglalkozik ezzel.

Szerintem itt is ezért mondták, hogy nem megy aznap.

Amikor én használt autót vettem,tudomásul vettem,hogy ez így működik,eszembe nem jutott,hogy átvernek.

37. andi6020 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 17:16
Ritkán veszek kereskedésből autót. Ha mégis, azt nevemre írva, biztosítással hozom el.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Simple)
2023. ápr. 30. 17:14
Nem fognak bepalizni Ennél gyanakvobb vagyok.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Rabankari)
2023. ápr. 30. 17:10
Hol hoborogtem? Megoldást keresek nem kioktatast.
34. simple (válaszként erre: 32. - Rabankari)
2023. ápr. 30. 16:31
Hát pont ezért írom, hogyha nekem sikerült leszervezni egymás utánra mindent, úgy, hogy semmi kapcsolatom nincs sehol, akkor egy autókereskedőnek aki naponta intéz ilyesmit, hogyhogy nem sikerül? Több, mint furcsa. Csak ki kéne nézni egy napot, és foglalni időpontot eredetiségvizsgálatra, meg utána okmányirodába, és kész. A biztosítást neten megkötni 5 perc. A fizetéseket meg lehet oldani átutalással, azonnal ott a másik számlán a pénz. Tényleg nem értem, hogy mi a probléma? Remélem a kérdezőt nem fogják tudni bepalizni, hogy adjon a pénzt, és a kocsit is hagyja ott.
33. rabankari (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 16:00

Pont ezt mondom én is.

Ne itt hőbörögj, cselekedj,érdeklődj,viszont ha ők azt mondják nem megy 1 nap alatt,akkor fogadd el,vagy vegyél máshol.

32. rabankari (válaszként erre: 29. - Simple)
2023. ápr. 30. 15:58
Magánszemélyként elhiszem,de a kereskedésekben nem biztos.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Rabankari)
2023. ápr. 30. 15:33
Nem felel. Úgy oldom meg ahogy nekem jó.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - B39c721a9b)
2023. ápr. 30. 15:25
Kicsit drágább 😉ez újonnan pont kétszer ennyi.
29. simple (válaszként erre: 22. - Rabankari)
2023. ápr. 30. 14:52
Mert ez az egész ügyletet le lehet vezényelni kb. max 2 óra alatt. Csak egyeztetniük kéne egy napot, és akkorra mindent megszervezni. Én magánszemélyként is adtam el úgy autót, hogy elindultam vele reggel itthonról, mentem a vevővel ide oda, és délután a vevő ment haza az autóval, úgy, hogy minden át volt írva, és a pénzt is megkaptam. Egy autókereskedőnek meg pláne van mindenhol kapcsolata. Legalábbis akit én ismerek, helyen mindent tud intézni azonnal, mert mindenkit ismer. Ha kell akár műszaki vizsga, vagy okmányirodai ügyintézés, egy telefonjába kerül és lehet menni, azonnal.
28. Fisica
2023. ápr. 30. 14:06

A legtöbb autókereskedésről vannak értékelések, azok alapján is lehet válogatni hol érdemes venni.

Mi pont ma 1 éve vettünk Kecskeméten kereskedésből autót. Azon a napon otthagytunk 500.000ft-ot, mikor kiválasztottuk, ez volt szombaton, hétfőn-kedden elintézték a papírmunkát és lehetett is menni érte. Akkor fizettük a többit.

Bemondásra nem fogják megszívatni magunkat, hogy aztán mégse veszik meg.

Gondolom az se mindegy hány kereskedés van a környéken, kinek mikor jut időpont.

27. rabankari (válaszként erre: 25. - B39c721a9b)
2023. ápr. 30. 14:03

Most akartam megkérdezni hány autót vettél mostanában,újat vagy használtat,de már nem vagy tagja a hoxának.

Ha majd visszaregelsz, írd meg kérlek😂

26. rabankari (válaszként erre: 25. - B39c721a9b)
2023. ápr. 30. 13:49

Nem védem őket és igen sok a simlis.

Az viszont tény, hogy mindenhol megvan a protokoll a papírozásra.

Ezeket elmondják és eldöntheti mindenki megfelel-e,avagy nem.

25. b39c721a9b (válaszként erre: 24. - Rabankari)
2023. ápr. 30. 13:26
Kereskedőtől nem is nagyon vennék autót, mert sumákolnak. Mindegyik használtautó kereskedő át akar b@szni. Ne védjük már őket. Örüljenek, hogy elmennek a túlárazott autóik.
24. rabankari (válaszként erre: 19. - B39c721a9b)
2023. ápr. 30. 13:23

Együttműködnek biztosan.

Csak van egy protokoll,amit a vásárló nem hajlandó elfogadni.

Szerinted egyesével futkoznak papírozni?

Amit ma eladnak azt másnap intézik tömegesen az okmányirodában.

23. b39c721a9b (válaszként erre: 20. - Bichi)
2023. ápr. 30. 13:12
Toyota Aygo X kimaradt. 😊
22. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 13:10

Én nem értem mit nem értesz?

Bevett szokás az autókeredkedésekben,hogy kivonják a forgalomból.

Odamész kifizeted az előleget ők mindent lepapíroznak és akár másnap mehetsz érte és hozhatod,

el,miután a fennmaradó részt kifizetted.

Miért indítanák el az adásvételt es a forgalomba helyezést,ha semmi garanciájuk arra,hogy valóban megveszed?

Tényleg azt hiszed hogy egy 4milliós autóért vigyázban állva várják,hogy megjelenj?

Nagy márkakereskedésekben is ,ahol új autók mellett használt autó adásvétel is van,lehet egy két napos átfutás míg elhozhatod.

Személy szerint én egy tizennégy milliósnál jártam így.

Elmentem,megláttam,megszerettem elkezdtük a papírozást.Szinten ki volt vonva a forgalomból. Mondták hívnak mikor mehetek,valszeg 2 napon belül.Felhívtak másnap, hogy a következő nap reggel 9 megfelel-e.Kifizettem a maradékot,befejeztük a papírozást,kezembe nyomták a papírokat és a kulcsokat, kihozták a kocsit ragyogón kitakarítva,megkérdezték segítsenek-e az indulás előtt,hogy mégegyszer megmutassák-e mi micsoda.

Mondtam köszönöm nem,ismerem, már vezettem ilyet,illetve próbakörön is voltunk előtte két nappal,aztán indulás!

Ha nem tudod elfogadni a feltételeket ne hőbörögj,hanem keress egy közeli kereskedést ahová munka után be tudsz menni és így nem okoz gondot a szabadság.

21. b39c721a9b (válaszként erre: 20. - Bichi)
2023. ápr. 30. 13:09
Mitsubishi Space Star, Dacia Logan, Suzuki Swift, Kia Picanto. Nézd meg mennyibe kerülnek, az alapmodellek.
20. Bichi (válaszként erre: 19. - B39c721a9b)
2023. ápr. 30. 13:08
Kicsit? Egy egyszerű kisautó kezdődik 8-nál..
19. b39c721a9b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 12:52
4 millió veszel egy autót és nem együttműködő a kereskedés? Szalonban kinyalják a fenekedet, ha kihozol egy újat, és kicsit drágább csak.
2023. ápr. 30. 12:46
Mindent kéne intézni a kereskedőnek. Lehet ott valami simlisség. Vegyél máshol autót.
17. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 30. 12:08
Ezt mind intezhetné a kereskedő
2023. ápr. 30. 11:30
Nem tervezem otthagyni
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2023. ápr. 30. 11:26
Jön velem a férjem ő az. Meg tervezem atnezetni mielőtt szerzodnenk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook