Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


106. szafrui
2007. aug. 10. 15:14

Sziasztok!

Első szólásom:))) Üdvözlök mindnekit!

Valóban eltérőek a szakmeberek véleményei. Sok helyen olvasható, hogy 3 éves korig még egy-két autisztikus jegy teljesen normális. Egy koraiban dologozom, így szorosan nyomon tudom követni az állapotukat a babóknak. Meg a sajátommal sincsen máskép (természetsen).

105. Sirga (válaszként erre: 104. - Kiseszter)
2007. aug. 7. 11:55
A fejlődésneurológia - persze, orvosa válogatja - nem feltétlenül szűri ki az autisztikus, autista gyerekeket! (Nekem pl. egyazon napon mondta a gyermekosztály főorvosa - aki a fejlődésneurológia vezetője is -, és a Tanulási képességet vizsgáló bizottság vezetője, hogy NEM autista a 4 éves fiam! Ehhez képest az. Van - legalább - 2 kiváló orvos kis hazánkban, akik erre specializálódtak. Hozzájuk kell fordulni. (Kiseszter, igazad van: nem szabad folyton a babát figyelni, mert mindenben viselkedészavart láthat az anya. Ráadásul 1-1 autisztikus jegy még nem jelenti, hogy a gyermek autista!) Puszi!
104. kiseszter (válaszként erre: 100. - Matyi78)
2007. aug. 7. 08:13

Szia!

Először is szeretnélek megnyugtatni: a várandósság alatti toxoplazma fertőzés szerencsére azért nem minden esetben okoz később problémát, főleg úgy, hogy kezelték és a vérvizsgálat negatív lett.

Két hónapos kisbabád fejlődése: mosolyog, gügyög, kapálózik, teljesen normális.

Ha mégis nyugtalankodsz, kérj beutalót fejlődésneurológiai vizsgálatra!

Autizmus szempontjából figyelmeztető lehet csecsemő korban: Nincs szemkontaktus, indokolatlannak tűnő, sokszor csillapíthatatlan sírás, eltérések az étkezésben, pl. feltűnően nehezen etethető, vagy nagyon mohó, szinte "falja az ételt", amikor már nem szopik (6 hónapig csak anyatej javasolt), elutasít bizonyos ételeket, pl. nem fogad el darabosat. Az előző hozzászólásokban is írtak már le különböző tüneteket. De szerintem nehogy állandóan figyeld a babádat, hogy éppen látsz-e ezekből valamit, már csak azért sem, mert teljesen átlagos fejlődésű csecsemőnél is előfordulhat egyik-másik, viszont autisztikus gyerek sem biztos hogy ilyen pici korban bármelyiket mutatja. Szóval ne aggódj, de ha úgy érzed, kérd szakember segítségét!

103. gerna (válaszként erre: 100. - Matyi78)
2007. aug. 6. 22:25

Szia! idemásolom, mi a helyzet 1 éves kor alatt:


"Az autizmus biztos diagnózisa az első év betöltése előtt csaknem lehetetlen. A csecsemők magatartása azonban már ekkor is nagyon feltűnő, "mert az affektív kontaktus, az emberi környezettel való nonverbális és verbális kommunikáció fejlődése kezdettől fogva elmarad." A szokások (evés, alvás, a kiválasztás folyamata) nehezen sziáldulnak meg. A normális csecsemőknél megszokott készenléti és várakozó állapot a felvevéskor, lefektetésnél csakúgy hiányzik, mint a tekintetkontaktus. Nehezen alkamlazkodnak. Némelyik gyermek órákon keresztül előszeretettel kapargatja a gyerekkocsi huzatát, vagy sajátos ujjmozgásokkal simogatja arcát (a vak gyermekhez hasonlóan). Már ekkor megjelenik a hintázó mozgás és a fejnek a tárgyakhoz való ütögetése."


2 hónapos kislányod fejlődésével kapcsolatban fordulhatsz a nevelési tanácsadóhoz (úgy tudom, városotokban is van, ott kérdezhetsz és ha szükséges, fejlesztést is kaphatsz.

102. Sirga (válaszként erre: 101. - Matyi78)
2007. aug. 6. 15:03
Szia! Őszintén szólva fogalmam sincs, nincs tapasztalatom ilyen kis korban. Megírom priviben az autizmusban jártas doki asszisztensnője e-amil címét. Őt keresd meg, személyes konzultációra is tudsz időpontot egyeztetni. (Egyébként ez az orvos nagyon tudja, mit kell kérdezni, mik a "gyenge pontok"!)
101. matyi78
2007. aug. 5. 17:24
a hibákért bocsi!Rohanva írtam, mert a családban még nem szeretnék beszélni ebbéli gyanúmról....
100. matyi78
2007. aug. 5. 17:00

Sziasztok!


A segítségeteket kérném.Már más hasonló oldalon is jártam,és kértem de azért ide is bepróbálkozom.Két hónapja született meg a kislányunk,akivel a teheség ideje alatt toxoplazma fertőzésen estem át.Végig gyóygszert szedtem,születése utáni vérvizsgálat nem mutatott ki nála fertőzést, DE valami szerintem nincs rendben.(vagy én vagyok extra hipohonder, vagy van abban valami, hogy az anya megérzi....)A toxo fertőzés (korai magzati korban) hallás,látáslárosoást és mantális problémákat okozhat.Első kettót kizárták és én is kizárnám, mert lánykám a hangos zajokra összerezzen,a fényre hunyorog, felé fordul...de az utolsót nem tudom.Nehezn létesít szemkontaktust és ez nagyon aggaszt.Ha figyel rám, akkor mosolyog,kapálózik,gügyög,de sokszor mintha elhomályosulna a tekintete és máshol járna....Mozásfejlódése(ami eddig látható) nagyon jó, erős baba.Ügyesentartja magát,fordulni próbál.

Segítsetek abban, hogy hova forduljak kérdéssel,és mik lehetnek ilyen fiatal korban az autizmus tünetei.Előre is köszönöm mindenkinek!

99. Sirga (válaszként erre: 98. - 70a5a27405)
2007. aug. 4. 11:01
Ment priviben.
98. 70a5a27405 (válaszként erre: 64. - Sirga)
2007. aug. 3. 22:31
Szia Sirga! Van egy 4 éves autista kisfiam. Érdekelne az asszisztensnő e-mail címe!
97. Sirga (válaszként erre: 96. - Inszalag)
2007. júl. 21. 09:36
A fehérvári? Mire vagy kiváncsi?
2007. júl. 20. 22:06
Köszi a tippet.Mi Szekszárd környékiek vagyunk.Érdekelne az iskola.
2007. júl. 20. 19:47

[link]

A BNO kódokkal kapcsolatban ezt nézzétek meg!

Az F8400 az gyermekkori autizmus.

94. Sirga (válaszként erre: 90. - Inszalag)
2007. júl. 20. 17:40
Iskolák... Hát, az nincs sok! Merre laktok? Székesfehérváron van egy tagozat, ami igen telített - lévén, hogy Pesten is ezt ajánlják a szülőknek. Ha jól emlékszem, a pestit bezárták pénzhiány miatt.
93. Sirga (válaszként erre: 91. - Inszalag)
2007. júl. 20. 17:39
Ez jó, mert nekem az F840 rémlik. Nem biztos, hogy ez állt az "F" után, de a betűre pontosan emlékszem. Szintén 4 éves volt a fiam.
92. Kereső1 (válaszként erre: 91. - Inszalag)
2007. júl. 20. 16:28
Próbáltam ennek a kódnak utánakeresni, de nem találtam. Én csak BNO kódokat ismerek. Ez milyen kód?
91. inszalag (válaszként erre: 87. - Kereső1)
2007. júl. 20. 15:28
Szia Kereső! Mi FB400 kódot kaptuk ,mint gyermekkori autizmus. Üdv Inszalag
2007. júl. 20. 15:21
Sziasztok! Az én kisfiam 12 éves.4 éves volt amikor megmondták ,hogy autista tüntetes.Érdeklödnék iskolák után? Előre is köszönöm.
89. Kereső1 (válaszként erre: 88. - M74)
2007. júl. 10. 18:39
Amikor mi megkaptuk írásban a diagnózist, "megünnepeltük" a gyerekekkel. Akkor már kb. 3 éve jártunk vizsgálatokra és fejlesztésre.
88. M74
2007. júl. 10. 14:14

Dórim is kézen fogva húz, ha valamit akar, és közben gagyog, úgyhogy a sok ta-ta-ta gu-ga-gi és egyéb szavakból nagyon könnyen ki lehet találni, hogy pontosan mit akar. A baj ott kezdődik, ha mi nem azt akarjuk, amit ő. Akkor a dolog fontosságától függően vagy nyávog, vagy visít. Nemrég még földön fekvős hiszti is követte a műsort, de arról szerencsésen leszokott. Ez jó nem?

Nekünk még nincs kódunk, de valahogy nem is hiányzik. A TKVSzRB határozatára várunk, már 5 hete volt a vizsgálat, de nem sietik el a dolgokat. Kíváncsi vagyok, hova sorolják be, mi annyit tudunk, hogy pervazív fejl. zav., enyhe fokú. Érdekes, nekünk szóban mondogatták már szeptembertől, hogy autista, de egyik remek szakember a másikhoz küdött, és bár szóban mind a 8 megerősítette, hogy az, júniusra el is értük, hogy írásban is vállalja már fel valaki ezt a véleményt. Közben persze februárban elkezdtük a fejlesztést, ártani nem árt alapon. Hát ez van.

87. Kereső1 (válaszként erre: 86. - Sirga)
2007. júl. 10. 13:34
Milyen kódot kaptatok? (Nekünk van már néhány!)
86. Sirga (válaszként erre: 85. - Kereső1)
2007. júl. 10. 10:46
Nem ismerem a végzettségét, de ő a gyerekosztály főorvosa, és ő rendel a gyerekneurológián. Észnél volt, mert írásba nem adta. Csak mondta. (Ugyanúgy, ahogy a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottság vezetője. Megvizsgálta, megnyugtatott, hogy nem autista - ezzel párhuzamban a diagnózishoz odaírt egy kódot. 1 év múlva tudtuk meg, hogy az autizmust takarja ez a kód!)
85. Kereső1 (válaszként erre: 81. - Sirga)
2007. júl. 9. 22:00
A gyermekneurológia főorvoa pszichiáter, hogy ilyesmit kimondhasson? Mi is voltunk gyermekneurológián is, de eszükbe sem jutott ezzel kapcsolatos diagnózist adni.
84. Kereső1 (válaszként erre: 82. - M74)
2007. júl. 9. 21:56
Nos, a pszichiáter szerint autista, a gyermekpszichiátria főorvosnője szerint szintén, bár a korábbi vizsgálatok szerint még "csak" középsúlyos értelmi fogyatékossággal társulva, a későbbiek szerint "nem volt foglalkoztatható". Kapott már atipusos autizmus diagnózist is, kevert specifikus fejlődési zavart is igen súlyos értelmi fogyatékossággal társulva (ez utóbbin nem csodálkozom, mivel semmit nem volt hajlandó csinálni, csak szétrágta a pszichológus szobáját).A szemétől eltekintve "TELJESEN EGÉSZSÉGES". No comment!
83. Sirga (válaszként erre: 82. - M74)
2007. júl. 9. 18:15

Bocs, ha ismétlem magam: valószínűleg már leírtam a történetünket.

Andris időben kezdett beszélni - már nem tudom, mikor, mennyit, stb. Úgy összefolyik 3 gyereknél, meg ennyi év után! Korának megfelelően beszélt, és úgy 2 éves lehetett, amikor feltűnt, hogy már nem beszél annyit. 4-5 szót használt akkor. Hallásvizsgálatra küldtek: negatív lett. Akkor javasolták a bölcsit, oda jártunk, majd autista óvodai csoportba. Folyamatosan, bár nem túl látványosan fejlődött a beszéde, egyre többet beszélt.(2 évesen úgy kért, hogy odahúzott, és megmutatta, mit szeretne.) 5-6 éves volt, amikor elvittük külön logopédushoz is: ő - bár korábban nem volt autista tanítványa - imádta, és elég látványos eredményt ért el nála. Most is keveset beszél, de kérdez, sőt, néha vitatkozik is! Sokat fejlődött, de pl. a kapcsolatteremtés neki se megy. Jobban szeret egyedül lenni, vagy állatokkal.

82. M74
2007. júl. 9. 13:55

Sziasztok!


Kereső1. Mégis akkor mi a baj a kislányoddal? Hogyhogy nem találnak semmit? Te meg csak aggódj, hogy majd lesz valami? Imádom kis országunk egészségügyi rendszerét, bár ez már egy másik téma. Dórimnak eddig még csak egy vizelet vizsg. volt, ahol kimutatták, hogy túl sok a tej és cukor származék a szervezetében, de mint már írtam, jelentősen rudi-függő volt Dórika (napi 5-6 rudi). Nem is lepett meg, hogy ezt kimutatták. Nagyon jó pszichiáterek vizsgálták eddig, és a gyógyped. is szuper. Ezért is filózom annyit, hogy érdemes-e további vizsgálatokkal nyúzni, mert kicsit sok volt ez az év nekünk. (tavaly nyáron még eszünkbe sem jutott, hogy tartós, komolyabb probléma is lehet a kisasszonnyal.) Mosolygós, kiegyensúlyozott kislány, értelmileg rendben van, csak a beszéd és a kapcsolatteremtés nem megy, és eléggé akaratos. Sirga a fiad beszél? Hogyan, mennyit, mikortól?

81. Sirga (válaszként erre: 80. - Kereső1)
2007. júl. 8. 11:57
Szerintem ez orvos kérdése. Úgy értem, attól is függ, mennyire tájékozott ezen a területen. A mi körzetünkben pl. az én kisfiam az egyetlen autista, így az - egyébként igen nagytudású - orvosunk rajta "tanul", az mi tapasztalatainkból, szerzett ismereteinkből bővíti ismereteit. Minket nem küldtek sehova, csak hallásvizsgálatra, amikor 2 évesen (már) nem beszélt a gyerek. Illetve gyerekneurológiára, ahol a főorvos kimondta: NEM autista! Szóval, szerintem nem árt, ha a szülő is körülnéz...
80. Kereső1 (válaszként erre: 73. - M74)
2007. júl. 6. 13:24

Szia!

Én is új fórumozó vagyok,(bár már régóta olvasgatok), de nem új érintett. Az én kislányom 8 éves, nem beszél, nem szobatiszta, értelmileg "súlyosan elmaradott",ráadásul szürkehályoggal is született, mégsem tudtak nála kimutatni semmit a vizsgálatok. Genetika, neurológia, felszívódás, anyagcsere, hormon, immunológia, hallás stb. Teljesen egészséges. A gyermekorvos biztosan ad beutalót genetikai és egyéb szakrendelésre, ha elmondod a problémádat, de ne nagyon reménykedj abban, hogy valóban megtalálják az okot! (Nem kizárt persze.)

79. Sirga
2007. júl. 5. 13:50

Szia!

Nem mindenkinél van szükség kazein- és gluténmentes diétára. Nálunk először nagyon "pörgött" a gyerek (elvonási tünet), aztán viszont hihetetlen mértékben lenyugodott. Az autista gyerekek egy részének szervezete nem tudja ezeket a fehérjéket feldolgozni, és ópiátot állít elő belőlük. Emiatt általában magas a fájdalomküszöbük is. (Amit írsz, az alapján lehetséges, hogy Nektek nincs rá szükségetek. Erre is van egy vizsgálat, de azt mi nem végezettük el.)

A vizsgálat nem ingyenes - természetesen. 60 dollárba kerül, előre kell időpontot kérni, és kb 2 hét múlva lesz eredmény.

Kisfiam 11 éves, és autista iskolába jár, fordított integrációval (az egész csoport került egy többségi iskolába, így gyakran van egészséges gyerekek között, de a saját csoportjában, gyógypedagógusokkal, stb.)

78. M74
2007. júl. 5. 12:17

Hello!

Miben javul a gyerek, ha nem kap kazeint? Nekünk sikerült jelentősen lecsökkenteni a tejtermékeket, de nem látok semmi különöset Dórin. Túró Rudi függő volt a kisasszony, az orvosunk egyenlőre enged neki napi egy rudit, ezen kívül konkrétan tejet nem iszik. Édességet viszont sokat eszik, és abban is van tej bőven. Feltételezem, hogy a Büki féle vizsgálat nem ingyenes, nem tudod, hogy mennyibe kerül, és van-e várakozási idő?

Amúgy mi integráltan járunk oviba, megszokta Dóri. Összességében enyhe fokozatúnak ítélték a problémáit. Általában a kislányoknak enyhébbek a "zavarai." Kivéve persze a Rhett szindrómát.

Sirga, Neked hány éves a fiad? Milyen intézményben tanul? Hol kap fejlesztést?


Szia!


Krisztina

77. Sirga (válaszként erre: 76. - M74)
2007. júl. 4. 11:53

Szia! Köszönöm, hogy írtál a kislányodról. Testvéréhez hogyan viszonyul? Jól veszem ki, hogy a fő probléma a beszédfejlődés, és a befelé fordulás? (Azért kérdeztem a korábbi beszédet, mert nem egyedülálló a mi esetünk: visszafejlődést tapasztaltunk.) Logopédussal kapcsolatban: feltétlenül mondjátok el a problémát! Mi is így tettünk, és, bár először félt a feladattól, utólag nagyon örült, hogy elvállalta Andrist. Imádták egymást! Szerintem első lépésben próbáljátok meg TELJESEN kivonni a tejfehérjét (kazein) tartalmazó dolgokat - ez hamar (2 héten belül), és látványos eredményt mutat, ha valóban szükséges. Dr. Büki nagyon ért hozzájuk! Tudja, mit kell kérdezni, mik a kritikus dolgok! Valószínűleg javasolni fogja a diétát, és a nehézfémtesztet.(Pesten vér- és vizeletvétel, amit Amerikában elemeznek.)

A HBOT-ról még nagyon keveset tudok, és Magyarországon még alig-alig alkalmazzák, de hallottam valakiről, aki már megrendelte a sátrat - állítólag igen hatásos, szép javulást értek el autistáknál a kezeléssel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook