Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


318. M74
2007. dec. 20. 12:40
Megint én: nem tudja valaki részletesen, hogy milyen ellátás van a debreceni Autista Ambulancián? Járt már valaki ott? Minden érdekelne.
317. M74
2007. dec. 20. 12:37

Sziasztok!


Kislánykám új hóbortot produkált, és én nem tudom, hogy hogy álljak hozzá. Tegnapelőtt kezdte, hogy csak úgy tekergeti magát, minden végtagja külön mozog, a csípője forog, ő meg fintorog és vigyorog nagyokat. Kb. úgy, mint a hastáncosok, teljesen olyan a mozdulatsor. Nem is lenne vele bajom, ha nem megállás nélkül csinálná, még akkor is, ha fekszik. Közben jön-megy játszik, eszik stb, de még két lépés közt is tekergeti a derekát. Tegnap megfigyeltem, hogy nem volt olyan, hogy 3 másodpercnél tovább nyugalomban maradt volna. Tudja valaki hogy ez micsoda, miért csinálja, és hogyan viszonyuljak hozzá? Eddig nem volt semmilyen kényszercselekvése.


Más: tejfehérje allergiát vagy anyagcserezavart sima vizeletvizsgálattal kimutatnak, nekünk legalábbis nem volt semmi extra vizsgálat ezekhez. A fenilanalin, kreatinin, cisztin stb magas szintje jelzi, ha ez fennáll.



Sziasztok!

2007. dec. 19. 17:02

A Párizsi labor nagyon drága volt,208 ezer ft.Sajnos mi a teljes autista palettát kértük(Büki szerint némelyiket fölöslegesen),de külön-külön lehet kérni bizonyos vizsgálatokat, mindennek külön van ára, és akkor nem muszály egyszerre mindent megcsináltatni, csak a legfontosabbakat.

Pufika! Milyen magas értékeket kaptatok? Nálunk az ólom 5-ig lett volna normális és 20 lett,az ón 20-ig normális, és 610 lett.A Büki doktor tökre kiakadt, mert azt mondta, hogy ilyen értéket még nem is látott senkinél.

315. pufika
2007. dec. 19. 14:46

Higany a kötelező védőoltásokból, ólom a csapvízből, ón, na azt én se tudom hogy honnan :S


Az én manómból ezeket mutatták ki nagyon magas értéken.

314. Sirga (válaszként erre: 313. - 70a5a27405)
2007. dec. 19. 14:44
Tulajdonképpen sokmindentől, de a legalapvetőbb a kötelező védőoltásokban lévő, tartósítóként használt etil-higany (thimerosal). Az én fiam szervezetében higanyon kívül ólmot találtak még. (Ja, sietve hozzáteszem: már nem vesznek higanytartalmú védőoltást, de a korábbiakat elhasználják, és pl. a Di-Per-Te is thimerosaltartalmú volt, meg a mumpsz elleni is. Hogy jelen pillanatban mivel oltanak, nem tudom, de a doktornőnk elmondta: tavaly még a régit adták!)
313. 70a5a27405 (válaszként erre: 312. - Sirga)
2007. dec. 19. 10:16
És mitől lehet nehézfém telítettség?
312. Sirga (válaszként erre: 307. - 70a5a27405)
2007. dec. 19. 10:13
Szia! Szerintem az jó hír - legalábbis annak venném -, hogy genetikailag minden rendben. A tejfehérje-érzékenységhez nem tudok hozzászólni, de az nincs is jelen minden autistánál. Jellemző tünet, de nem kötelező velejáró. Viszont a nehézfém-telítettség tesztet tényleg érdemes elvégeztetni. Nem csak azért, mert azon lehet segíteni, hanem, mert egy bizonyos kor után már nem tudják üríteni!
311. 70a5a27405 (válaszként erre: 308. - Ffc9d89fcb)
2007. dec. 19. 10:12

Köszi, hogy bátoritasz jól esik!!

A Bükihez majd jövőre megyünk.

Drága volt az a Párizsi laborvizsgálat?

310. 70a5a27405 (válaszként erre: 309. - Gerna)
2007. dec. 19. 10:07
Végül is igen, csak mi azért mentünk el a Czeizelhez, hátha talál valamit, konkrétan nem az autizmussal kapcsolatban hanem amúgy is.
309. gerna (válaszként erre: 307. - 70a5a27405)
2007. dec. 19. 07:35
Az autizmust nem a genetikai- és laboreredmények alapján diagnosztizálják, hanem a tünetek szerint.
2007. dec. 19. 07:22

Szia Szami!

Mi is voltunk a Czeizel professzornál, de végül nem csináltattuk meg a genetikai vizsgálatot, mert azt mondta, hogy nagyon kevés esetben tuják kimutatni az eltérést.Már nem emlékszem pontosan a számra, de kb.10%-uknál mutatható csak ki.Nekünk azt mondta a Czeizel, hogy szinte kizártnak tartja, hogy minden autista genetikailag sérült.Beszéltem neki a Büki féle vizsgálatokról, és kezelésekről, és lát benne értelmet.Örült neki, hogy végre ezen a területen is van valami előbbre jutás.Szerinte tök elképzelhető, hogy környezeti hatások álltal is kialakulhat az autizmus.Néhány esetben gyógyítható is.Minél fiatalabb a gyerkőc, annál nagyobb az esélye a teljes gyógyulásra.Sajnos a nehézfém telítettség,a gomba,stb.okozhatnak maradandó károsodást is.Minden képpen nézesd meg a gyerkőcödnél a nehézfémeket, és ha fenn áll a mérgezés, akkor az lehet, hogy jó, mert akkor azon lehet segíteni.

A tejfehérje allergiát nem biztos, hogy a magyarországi laborban ki tudják mutatni, mert amit a Párizsi laborban csináltattunk, ott a case morfin szintet nézték, és az elég magas lett nállunk.De ezeket majd mind elmonja nektek a Büki doktor.Szorítok nektek, hogy minél előbb rájöjjetek, hogy mik okozzák a problémát a fiadnál, és sikeresen kezelni tudjátok! Kitartást! Szia!

307. 70a5a27405 (válaszként erre: 306. - Sirga)
2007. dec. 18. 11:03

Szia!

Képzeld a fiamon megcsinálták a tejfehérje allergia vérvételt, és kiderült hogy nem az.

Elvoltunk a Czeizelnél kromoszóma vizsgálaton, és kiderült hogy a Dávidnak megvan mind a 46 kromoszómája és jók, nincs megtörve, tehát nincs genetikai háttér! És nem találtak semmi elváltozást!

Pécsen meg a gyermekpszihiáter azt mondta hogy autista és a súlyosabbik (kanner szinndróma)!

Na most akkor mi van? Néztem egyet mint a luki nyúl!!

Nem tudom hogy ha el is vinném Bükihez nehézfémvizsgálatra találnának-e valamit! Attól tartok hogy nem. De azért egyszer elvisszük hozzá is!

306. Sirga (válaszként erre: 303. - Ef1a32d478)
2007. dec. 18. 08:17
Ha valaki megkérdezi tőlem, mit jelent, hogy autista a fiam, visszakérdezek: "Láttad az Esőembert?" Ha igen, akkor hozzáteszem: "Na, akkor azt emeld sokadik hatványra!" Nem azért, mert annyira sérült a fiam, hanem, mert a filmet látva nekem igazságtalannak tűnt, hogy Raymond nem maradhatott az öccsével. Tapasztalati szinten viszont tudom: így a jobb. És ezt, aki csak a filmet ismeri, nem értheti meg.
305. gerna (válaszként erre: 303. - Ef1a32d478)
2007. dec. 17. 20:34
Röviden: visszakerült az otthonba, ahonnan az elején az öccse elvitte.
2007. dec. 17. 19:28

Tisztelettel felhívnám a figyelmet a következő honlapon szereplő cikkekre, irodalomra, orvosi szakértői és kutatói leírásokra, mely esetlegesen sok hasznos információt tartalmazhat egy autista gyermeket nevelő szülőnek:


[link]

2007. dec. 17. 16:11
Sajnos csak egy kis részt láttam a filmből, addig amíg megmondta az autista férfi, h 246 db fogpiszkáló esett ki!Valaki leírná rövidem mi lett a vége?
302. gerna (válaszként erre: 300. - Cicaanya)
2007. dec. 17. 07:10
Szója-lecitin (granulátum) is jó.
301. pufika
2007. dec. 16. 19:18

Sokan írtátok, hogy a természetes gyógymódot választottátok (pl. DAN kezelés), meg jártok néhányan Bükihez is. Ha valakit érdekel, hogyan lehet Endrődi dokitól egyenesen Amerikából beszerezni a vitamint, írjon üzit. Nekem eddig ez a forrás volt a legolcsóbb, pedig próbáltam párat. CSak azért nem akarom a hölgy telcsijét és emailjét csak úgy beírni ide, mert járnak erre vicces emberek is :S


Remélem, tudok segíteni vele.

2007. dec. 15. 14:58

mogyi+gesztenye jótékony hatással van a az agyra és ugy mi egymásra is ;)

nekünk jó a suli ,annyira jó,hogy elsem tudom mondani!!

tanárok is büszkék fiamra! és persze jó tanárok vannak a suliban,még a könyvtáros nőci is minap gratulált Lacám teljesitményéhez,ami nagyon jó !!!!


én nem diétáztatom,azt eszi amit mi,és persze kieszgészitem sok dologgal!!!

(mint minden gyereknél: gyümölcs+gesztenye+mogyi+


MEMOLIFE / az agyvitaminja/

2007. dec. 15. 06:56

Még valamit a gombaölőről!A 2007 májusában lévő Amerikai DAN orvoskonferencián arról volt szó, hogy a legújjabb kutatások szerint a gombaölőt a vírusölővel egyszerre adva a leghatásosabb.Az egyik DAN orvos aki egyébként belgyógyász is, a saját autista gyerekének elkezdte a vírusölőt a gombaölővel adni.Elősször kiütésesk lettek a gyerek homlokán, majd haladt lefelé a kiütés végig a testén,és elmúltak.Viszont a 21 napos kúra után a gyereke elkezdett összetett mondatokban beszélni.Az a gyerek, aki addig egy kukkot sem beszélt.9 hónapig kapta ezeket a gyógyszereket, mert addig folyamatos, és látványos volt a javulás.Akkor hagyták abba, amikor már semmi javulást nem észleltek.Ekkor elvitték a gyereket egy vizsgálatra,és kapott a gyerek egy új diagnózist, hogy már nem autista a gyerek.

Azt hiszem januárban ha megyünk a Büki doktorhoz,megemlítem majd neki, hogy ezt én is kipróbálnám.Sajnos nem teljesen veszélytelen, mert a májat károsíthatja, ezért folyamatosan ellenőrizni kell vérvétellel a májfunkciót.Nem biztos, hogy Lillának is használ, mert minden gyereknél más-más válik be,de van egy olyan érzésem, hogy ez nekünk jó lenne.

298. ffc9d89fcb (válaszként erre: 297. - Cicaanya)
2007. dec. 15. 06:35

Szia! Konkrétan miért jó nekok a gesztenye,és a mogyorókrém? A földimogyoró is jó? És lehet használni sütéshez, főzéshez is?Az én lányomnak a földimogyorótól sajnos hasmenése van. Nekünk nagyon bevált a glutén, és kazein mentes diéta. Ezen kívül kap egy csomó vitamint.Calcium,magnézium,cink kombinációt,A-vitamin olajat, E-vitamint, C- vitamint,multi vitamint, B6 vitamint,B-komplexet,Q10-et.És még probiotikumot,stb.

Írtátok, hogy a vetkőzés a gombára utal.Ezt én is tapasztaltam, meg elképesztően csiklandós, amikor ürül ki a gomba.Nem bírom megmosni az arcát, mert röhögőgörcsöt kap.A sapkát nem tudom megkötni, mert röhög, a kabátján, vagy pulóverén nem engedi, hogy lehúzzam a czippzárat, mert ha csak már nyúlok felé,baromira röhög.Egy 21 napos gombaölő kúrát csináltunk szeptemberben, és akkor voltak ilyen tünetek, meg most, hogy elkezdtem adni neki a Probinul nevezetű probiotikumot. A Büki doktor javasolta, hogy nagyon jó minőségű probiotikumot ajánlott szedni, és néha lehetne váltogatni kúra szerűen más típusúra.

2007. dec. 14. 22:30

én a franciák alapára hagyatkozom, kint él u.nővérem tanár(aszisztens)

mindennnek utána nézzet ,mik a segitségek ,mit kell csinálni, és (kint mit csinálnak!)

most a sulijában van egy autista gyerköc BOTI a neve,Lacám neki a huzzó erő, eddig neki fogadott szót(pl: Boti menj tanulni Gabinénivel, Veranénivel...) BOTI ment, BOTI ülj le enni,de ha én elöbb megyek fiamért akkor Boti nem akkar enni ,befogja fülét és nem akkar semmit!

Lacáék osztálya vegyes egészségesek és nem egészségesek!

adom neki a Memot+gesztenyepürét eszik + most nem adok neki,nem ken magának mógyi krémet,de teázik!

nem kezeljük betegként, ugyan ugy mint ha normál kis hibátlan gyerköc lenne ;):)

296. Sirga (válaszként erre: 295. - Cicaanya)
2007. dec. 14. 19:48
Részemről köszönöm, érdekel, mint minden, ami segítségére lehet a fiamnak. nálunk is vannak hasonló dolgok: pl. a gyerek kávét főz, előveszi a palacsinta alapanyagait - sőt, a fordításon kívül meg is süti -, stb. Nem tapasztaltam 8 éves kora után visszafejlődést - igaz, később vontuk ki a kazeint és a glutént, később kezdte a vitaminokat is szedni. Ha kizárólag a leírtaknak köszönhető a fiad állapotjavulása, az hihetetlen, de mindenképpen csodálatos dolog!
2007. dec. 14. 18:53
bocsánat a sok hibáért :)bogozátok ki ha valakit érdekli ;)
2007. dec. 14. 18:48

10éves a fiam kép van fent! vagy iwiwen Nagy Csilla cicaanya,itt lehet megtalálni ,vagy Siket Laca csacsi (ö a fiam)ő is fent van az iwiwen!

;)

2007. dec. 14. 18:46

KEDVES ANYUKÁK (nem kiabálok csak szeretném felhivni a figyelmet!!!!!!!!!!!!!!!)


NOS AUTISZTIKUS A FIAM!! IGEN NEM VELE SZÜLETETT!!

NOS EGYBŐL AZT MONDTÁK AZ "AUTISTA" NEM 2 KÜLÖMBÖZIK! SOKAN ÖSSZE KEVERIK!!

SÖT VAN OLYAN PEDAGOGUS HOGY KÖZE NINCS HOZZÁ ,PEDIG ÁLLITÓLAGOSAN TANULTA!!

SZÓVAL!!!!!!!!!


-SOKAT KÉRDEZNI A GYEREKTŐL (hozzá mondani nézz a szemembe 30x ! 1óra akkor 30x!!!!)

EZT NEVEZIK SZEM KONTATKTUSNAK!!

-vitamint szeddetni vele!!+gyümölcsöket ahogy seik ugy puffan módón!vagy ha szereti akkor egye!!

-nincs betartási ment ,nem rögziteni időhözz!

8éves koráig mindent megtanitani neki ,végül csak ö csinálja kivéve sulba menést, miért? 8 éves kor után vissza felé fordulhat a fojamat drasztikusan /BEZÁRTSÁG,SZÓTLANSÁG,SAJÁT VILÁG!!/


nem vagyok orvos de én a poklot megjártam a gyermekemért egészen franciaországól segitségárán!!!!!!!!

-gesztenyepüre, mogyorós kenyér rozsoskenyérre!

ezek autisztikus és autisták gyógyírja!!! franciák alkalmazzák!

-CITROMFŰTEA!!! én 1filtert lefözök 1 és fél literben +bele teszek pikteát gyümölcsöset!

-mindenbe bevonni!

-még ha nem szomjas az ember kérni hozzon be egy pohár vizet ,ha 20x-ra megérti akkor huszatszorra ,de hozza be!

-ÓÓÓriási türelem + ÓÓÓÓÓÓÓiási türelem! M E G É R T É S !!!!


és a legfontosabb:

nem beteg a gyerekem egészségesként kezekni!!!!!!!!!

és még fontosabb:

MEMOLIFE / az agyvitaminja/

ezt 14 doki javasolta !külföldi és magyar is!

----------------------------------------->>>

nos kedves szülök, gyermekem kezdi kinőni!! 3napja atlétikai versenyt nyert , kitünö tanuló, mindent kezd elmesélni, jó eredményei vannak!

számitógépes iskolák és kerületeiközött 1helyezett lett!!!!!!

boldog vagy és már fel ajálották hogy mehet normál kislétszámu suliba!

nagyon jó suliba jár van hely örstől 2villi megállóra!

boldog és az akadályokat nagyon jól veszi büszke vagyok rá!!!!!!!!


nagy erő kell ,én éjjel sírtam mikor már nem birtam ,azt hittem na most halok meg de nem !!

nem szabad elfogadni azt amit ráerőszakolnak a gyerekre ! azért vagyunk amnyák hogy segitsünk mindenben a gyerekünknek!!

és meg lesz a gyűmölcse!!!!


ui:1éve magának (keni a kenyeret ,filflit,.. )a reggelit vagy ha van hozzá kedve a vacsiját ,de hozá teszem ugy szereti és felnézz most nyáróta apukájára hogy kitalálta hogy minden reggel kávét kap ő csinálja megneki!! ha épp nem alszik el ;) :D

nod most suliba menet elött csinálja neki ha épp nem lustizik :)


szóval ez az én gyerekem!!!!!!!!!!!!

292. reni123
2007. dec. 14. 10:42
Sziasztok én irtam hogy sokat vetközik Tami most annyit változott a helyzet ,hogy csak akkor vetközik le meztelenre ha kakilnia kell vagy néha pisilésnél . Mi most voltunk egyhetes megfigyelésen Szegeden a gyerekpszichiátrián sajnos itt is autizmust mondtak . A komunikácioval nagyon nagy problémánk van mert Tami 3 és fél éves lessz lassan , és még nem érti a beszédet csak azt hogy gyere ide, csöcsülj le, ájj fell, a beszéd semm alakul pedig járunk TSMT tornára ami beszéd indito is de semmi változás. A logopédus is mondta hogy nehezen tanithato mert nem teremt kapcsolatott . Hétfön nézzünk meg egy speciális ovodát mert ott használják egyedül a képcserés modszert hogy a gyerekek megtanuljanak komunikálni .
291. Sirga (válaszként erre: 290. - Pufika)
2007. dec. 13. 15:08
Utolsó megállapításoddal tökéletesen egyetértek! Amit leírtál, azon viszont jól meglepődtem - egyik ismerősünknél szintén probléma a vetkőzés. Azt hiszem, érdemes lenne meglátogatnia Bükit! Köszönöm, hogy leírtad!
290. pufika
2007. dec. 13. 08:12
Írta valaki, hogy sokat meztelenkedik a gyereke. Az enyém is. Szerencsére csak itthon. Mikor Büki doktornak elpanaszoltam ezt, azt válaszolta: bélgombája van a gyereknek. Na mondom, ilyen hülye következtetést!!! Azért becsülettel végigcsináltuk a kiírt gombaírtó kúrát. Mire a végére értünk, meglepődtem: a gyerek elhagyott egy csomó lüke dolgát, pl. szerkény tetejére mászást. És sokkal kevesebbet vetkőzik. Azóta tudom, Büki György kezében jó helyen van a gyerek.
289. Sirga (válaszként erre: 288. - Roselelie)
2007. dec. 10. 18:51
Ez igaz, elsősorban kommunikációs probléma, de sokuknál fennáll a felszívódási zavar, melyben főleg a kazein és glutén játszik fontos szerepet - másodsorban ide tartozik a cukor is -, de ha nagyon mélyen beleássa magát az ember, kiderül, hogy a szója sem tesz jót, sőt, olyan természetes dolgokban is van ártó anyag, mint pl. a zöldbab. (A teljes listát nem ismerem: ha aszerint főznék a gyereknek, szinte semmit se ehetne!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook