Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka, mit gondoltok, érdemes lenne váltanom? fórum

Au pair munka, mit gondoltok, érdemes lenne váltanom? (beszélgetős fórum)

1 2
2014. máj. 15. 14:37
Olyan csaladot keresnek inkabb a helyedben, ahol kicsi baba van;
2014. máj. 15. 14:36

Hűha...kompletten Te vagy ott az anya..:D Szerintem nem éppen ez egy au pair munkája (persze megbeszélés kérdése), kicsit sok dolgot akasztanak a nyakadba..miért nem egy házvezetőnőt vettek fel??:)


Szerintem válts, sok család keres még segítséget (ahol főként csak a gyerekek körüli teendőket kell ellátni)..

2014. máj. 15. 14:31
Akárhol is vagy,inkább keress olyan munkát,ahol nem kell gyerekekkel foglalkozni.
9. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 8. - 297e02583e)
2014. máj. 15. 14:27
Magyarul a csalad hanyag, a gyerekek meg neveletlenek, a fejedre nonek.
2014. máj. 15. 14:23

Nem írtunk szerződést, de elvileg a megbeszéltek szerint nyár végéig maradnék. Amikor viszont nincs suli, de a házi teendőket ugyan úgy meg kéne csinálni. És félek, hogy azt a helyzetet tényleg nem tudom majd megfelelően kezelni, mert nagyon el tud durvulni a helyzet, verik egymást stb.

Nem járok, egyrészt amit írtál is, nincs erőm, este 9kor beesem az ágyba :P, meg a város 10 km-re van, ami bussza 7 euró oda vissza, és nyiván heti többször elég húzós lenne.

Mondhatni, hogy a szülőkkel nincs olyan nagy baj, csak hát nyilván nem tetszik nekik, hogy nem tudom rendbeszedni a gyerekeket, és nekik kell este foglalkozni velük. De amúgy az anyuka itthon van hétfő, péntek .. de semmit nem csinál akkor sem, annyi, hogy hétfőn nem kell este főznöm. A hétvégém igaz, hogy szabad, de ők nem igen csinálnak semmit, csak rendetlenséget, amit hétfén nekem kell eltakarítani.

Pl múltkor nem találták a kulcsot, és az éjszaka közepén fölzörgettek, hogy nem e én raktam el. Hát nyiván lenyeltem. A gyerekek játszanak mindig vele, volt hogy engem meg a kislányt kizárt a két fiú, és az ablakon kellett bemásznunk.

2014. máj. 15. 14:22
Hát nem tudom én a helyedben keresnék egy másik családot! Én is ismerek olyat aki au-pair-ként dolgozik és a házimunka csak nagyon pici része marad rá, azt is jobbára saját magától végzi el, az ő dolga az, hogy a gyerekekkel foglalkozzon, igaz, ott van pici gyerek is, aki még nem jár oviba sem!
2014. máj. 15. 14:16

Szia!


Ha jól értem, még egy hónapig van szerződésed náluk?

És mikor jársz iskolába? Mert elméletileg az Au-pair munka arról szól, hogy a családdal laksz, segítesz nekik, de keveset fizetnek, mert tanulni mentél...

Ehhez képest, én az vonom le ebből, hogy tanulni egyáltalán nincs időd, nem hogy iskolába járni!

Persze a gyerekektől is sokat tanulhatsz...

Nekem az az érzésem, hogy "túlhasználnak"!

Érdemes lenne körülnézni, hogy milyen lehetőségeid vannak rajtuk kívül!

Nekem egy barátnőm volt Angliában ugyanígy, nagyon szeretett ott lenni, de ugyanezt mondta agyerekről meg a szülőkről amit te. Nem voltak nevelve a gyerekek... De ott csak 2 volt, és ő iskolába járt!

2014. máj. 15. 14:13

Hát nem tudom, az au pair nem takarító nő, amúgy ezzel nincs gond, ha nincsenek itthon a gyerekek, nyilván megcsinálható.

A gyerekek más kérdés :/ ... bár nem tudom, hogy valóban nekem kéne e megnevelnem őket. Sajnos valóban nem mondanám erő személységnek magam.

2014. máj. 15. 14:10
Nekem az jon inkabb le, hogy nincs rutinod a haztartasi munkaban, ill. nem tudsz banni a gyerekekkel.
2014. máj. 15. 14:10
120 ezer egy hónapan
2. honeywald (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. máj. 15. 14:07
mennyit kapsz ezért magyar forintban? mert nyílván ez is mérce, h megéri-e
2014. máj. 15. 13:56

1 hónapja vagyok a jelenlegi helyemen.

Elég húzús, van mit csinálni bőven.

A hetem a következőképp néz ki:

Hétfő: felső emelet portörlés, porszívózás, felmosás, fenti wc kitakarítása

Kedd: lenti rész kitakarítása. Az én szobám, 2 gyerek szoba, szülők szobája, 3 fürdő kitakarítása, itt is ugye porszívózás, felmosás.

Szerda:ablakpucolás, ami nem olyan vészes, mert ami a lépcső mellett van ablak azt kell, meg a tappancsokat a további ablakokról, és minden második szerdán kicserélni az ágyneműket. Ezeket kimosni stb.

Csütörtök, megint a felső szint porszívás felmosás, a hűtő itakarítása

Péntek de. szabad.


Ezek mellé mindennapos teendőként társul:

Reggel: gyerekek ébresztése, kaját adni nekik, eltakarítani utánuk, és a szülők után is sajnos, majd felügyelni az öltözést, mosakodást a nagyoknák, a kicsinél megcsinálni.

Majd fél kilenckor kikisírni őket a buszhoz (a két nagyot)

Reggel én személy szerint korábban kelek, és akkor fogyasztom el a reggelim, kipucolom a hal "akváriumát", kiszedem a mosogatógépből a dolgokat, megcsinálom a gyerekek ebédjét.

Szintén reggel, függően mikor van időm, helyre kell pofoznom a gyerekek szobáját, ugye a szétdobált rucik, ágyakat bevetni, az egyéb, estéről maradt romokat eltakarítani.

Utána ha leléptek akkor jöhet amit korábban leírtam, és emellé naptó függően krumplipucolás, répa stb, mivel mi külön eszünk, mármint a felnőttek, így elvileg az anyuka főz, de a krumplit, vagy ha valami pucolnivaló van nekem kell megcsinálni, vagy ha olyan kaja van nekem kell megsütni. Nem vészes, csak na.

No, minden nap mosás. Ez jelenthet akár 6-7 adagot is, ezeket kiteregetni, vagy szárítóba tenni, majd ha megszáradt összehajtogatni, helyére tenni. Persze a szülőkét is.

2kor jön haza a kicsi, eddig végeznem kell. Ő most lett 5 éves. Nagyon hiszetis, a reggeli készülődés kínszenvedés vele. Amúgy még a szülei se nagyon tudnak mit kezdeni ezzel. Szóval haza jön, adni neki valami kaját, elmosni az ebédes dobozkáját, és üvegét. Eltakarítani utána.

3kor mehetünk a nagyokért a busz elé, bár nincs messze. Akkor nekik kaja, tanulás velük. A fiú, 10 éves sosem akar, a kislánnyal nincs gond, de közben a másik két fiú a feje tetejére állítja a házat, mert a kislány nem enged elmenni.

4kor már lassan kezdhetem is csinálni a vacsit, nem nehéz végül is. 5kor kaja, de a nagy fiún kivül egyik sem szeret enni. Nem igazán tudok mit kezdeni ezzel, de muszj enniük. Amúgy nem ehetnek édességet, de simán elérhető helyre teszik a szülők, és folyton ellopják

Gyerekek után eltakarítani, elmosni az edényeket, tányérokat a mosogatógépbe stb.

A szülők fél 6 körül érnek haza, átalában addigra már nem nagyon tudok mit kezdeni a gyerekekkel, és persze nekik ez meg nem tetszik.

Ez után az anyuka vacsit csinál, ha épp nem nekem kellett, utána együtt eltakarítunk, és kb fél 8, 8 mire a saját kuckómba térhetek, ahol ráadásul net sincs!

A gyerekek:

Szörnyen rosszak tudnak lenni. A nagy folyton szadizza a kicsiket, azok meg követik mindenhová, és őt érzik főnöknek, ilyenkor tojnak a fejemre. Hozzá kell tennem, sajnos nem vagyok egy erős személyiségű személy. A kicsi hisztis, amint már említettem. Dobálodzik mindennel, legyen az kanál, pohár, tányér, joghurt, ha épp nem adok neki cukrot, vagy nem úgy van, ahogy azz ő szeretné, de egyébként tud tündérpofa is lenni, csak ez ritkább. A nagyra akar hasonlítani. Amúgy van szivacsos fegyverül, és azzal lövik egymást, de közben visítoznak, hogy áá most meg mért lőttél meg. A nagy különösen szereti őket lőni

A kislánnyal, aki amúgy 8 éve, nem is lenne nagy gond, de ha ott van a másik kettő, ő is megbolondul. Ilyenkor se kép se hang. Igaz, hogy csak heti 6 órát vagyok velük egyedül igazán, de ezalatt annyi hülyeséget csinálnak, hogy az kontrollálhatatlan. Volt hogy elárasztották az első szintet vízzel, és tehénszarral. Meg engem is sikerül megfürdetniük. Vagy a kicsinek kellett kétszer ruhát cseréljek, és hajat szárítanom, mert összevizezték teljesen. Az persze nem akart jönni, mert ment volna a mási kettőhöz.

A szülei se tudják őket megnevelni, vagyis nincs tekintélyük. Futniuk kell a gyerek után, hogyha el akarnak venni tőlük valamit, meg a gyerekek simán megütik a szülőket, vagy ilyet szólnak, hogy kuss legyen .. nekem kicsit fura.

De én nem nagyon bírok velük, most volt egy kis galiba, mert míg én a lánnyal tanultam, a két fiú olyan helyen játszott ahol nem lehetett volna, mert veszélyes, és én nem figyeltem rájuk. Ez teljesen jogos felháborodás volt, de ha megpróbálom őket kibombázni onnan, akkor se jöttek volna... emiatt persze kiakadtak a szülők. Baj szerencsére nem lett, de most komolyan elgondolkodtam, hogy egy nem egy nekem való pozíciós, túl sok, túl rossz gyerekekkel. A szülők mindig csak azt mondják, hogy hát legyek határozottabb, de nem megy. Meg am is a kicsi nem egyszer a fejemhez vágta már, hogy nem te vagy a főnök, hanem apa stb.

Ti mennétek? Mert az is igaz, hogy csak 1 hónap még, vagyis lesz a héten, de nem érzem, hogy ez jobb lesz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook