Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Asztrológia fórum

Asztrológia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
146. Sheridans (válaszként erre: 134. - Skar)
2010. febr. 13. 19:18
Vagy lehetne, hogy az ember megtanulja az asztrológiát, mint ahogy mások is teszik és tették. S úgy 2-3 évet rászánva az életükből már szép eredményeket lehet elérni, ha szorgalmas valaki. S ekkor a saját szájából már a sajátjává tett dologról tud elmés megállapításokat tenni. Vagy nem így van kedves IGsz? :)
145. Zizisicc (válaszként erre: 143. - 3c0814215c)
2010. jan. 31. 22:39

Te mit szólsz hozzá?

Szerintem egyben megdöbbentő és egyben fantasztikus ........ és igaz.

144. Zizisicc (válaszként erre: 143. - 3c0814215c)
2010. jan. 31. 22:23

Igen, a bal mellett .... ;oDDDD



Nem, még nem láttam, de nagyon klassz, köszi! :o))

143. 3c0814215c (válaszként erre: 142. - Zizisicc)
2010. jan. 31. 21:38

Jobb agyfélteke...ez megvan?


[link]

142. Zizisicc (válaszként erre: 140. - D31220a4bf)
2010. jan. 31. 20:06
Most olvasom Nicolaus Klein-Rüdiger Dahlke: A függőleges világkép című könyvet ...... több, mint érdekes .... :o))
141. Zizisicc (válaszként erre: 139. - 3c0814215c)
2010. jan. 31. 20:03
Inkább mutatja ....
2010. jan. 31. 20:00

Úgy látom, meghalt a fórum; nagyon sajnálom mert jó volt veletek eszmecserét folytatni,hogy ki mint látja.

Azért indítottam,hogy a hozzászólásokon el lehessen gondolkodni.De itt ez nem úgy sült el.

Nagyon átesett a szélsőségbe. Működik - nem működik.

Szerintem nem ilyen egyszerű ez ( nem fehér és fekete).

139. 3c0814215c (válaszként erre: 136. - Skar)
2010. jan. 23. 14:45
Jól tudom mit jelent az asztrológia. Más néven csillagjólás. Alapfeltevése, hogy az égitestek állása, születésünk időpontja, előre jelezhetően befolyásolja a sorsunkat. Erre mondtam hogy nem igaz.
138. d31220a4bf (válaszként erre: 133. - 3c0814215c)
2010. jan. 23. 09:26
A mag nem tudhatja, hogy mi fog történni; a mag soha nem látta még a virágot. És a mag el sem hiszi, hogy ott rejlik benne a gyönyörű virág lehetősége. (...) A mag eddig biztonságban volt, akár ezer évig is biztonságban lett volna - a csíra számára azonban rengeteg a veszély. De a csíra elindul az ismeretlen felé, a nap felé, a fény forrása felé, anélkül, hogy tudná "hová?" és "miért?" Hatalmas keresztet kell cipelnie, de a magot megszállta egy álom, és ezért nekivág az útnak. Ugyanilyen az ember útja is. Nagyon viszontagságos. Sok bátorság kell hozzá.
137. d31220a4bf (válaszként erre: 136. - Skar)
2010. jan. 23. 09:23

"Ha két független, szabad ember - akik a saját vállukon hordják a felelősséget - találkozik, abban mérhetetlen szépség rejlik. Egyik sem teher a másik számára. Egyik sem hárít semmit a másikra. Egészen elvetették az áthárítás gondolatát. Együtt lehetnek, de egyedüllétük érintetlen marad, kristálytiszta, szűzi. Sosem lépnek át egymás területére. Élvezhetik egymást éppen amiatt, hogy különállóak."


Ezek nem az én szavaim,nem is tudám így megfogalmazni de aki akarja az megérti.

Az idézet OSHO-tól származik :-))

136. Skar (válaszként erre: 135. - D31220a4bf)
2010. jan. 23. 06:43

És a profod mit szólt volna hozzá, ha valaki úgy képzeli el a vitát, hogy nemhogy a vitapartner álláspontjára nem kíváncsi, de a vita tárgyára sem?

A másik, hogy az én egyik profom épp olyan dolgokkal volt képes nemcsak megnyerni, de lelkesíteni a diákjait, hogy az eszementségeket beszélő elsőst is komolyan vette, vitapartnernek tekintette - de az az elsős azért ment oda, hogy tanuljon valamit, nem azért, hogy berúgja az ajtót, elmondja a véleményét és kijelentse, hogy a másikéra nem kíváncsi.

Inkább azt róják föl, hogy erős az írásom, mint azt, hogy gyenge. :D

*Mindenben* tényleg nem kell egyetérteni, de abban, hogy miről beszélünk, abban nem árt. Ha a topikod címe 'Asztrológia', a legkevesebb, hogy egy hozzászóló tudja, mit jelent ez a szó.

135. d31220a4bf (válaszként erre: 134. - Skar)
2010. jan. 22. 21:43

Drága, én ezt a fórunot azért indítottam, mert érdekel az emberek véleménye,és engem a

"megszólaló libák" és gúnárok véleménye is érdekel.

Szerintem egy "kicsit" erős az írásod.

Nem kell mindenkinek egyetérteni mindenben ez egy "FÓRUM".


MINDEN TUDOMÁNY EGY VITA! Mondta egykoron az egyik profom az egyetemen...

134. Skar (válaszként erre: 133. - 3c0814215c)
2010. jan. 22. 02:30

Az általad felsorolt írásokra hivatkozni itt komolytalan, mert nem az asztrológiát teszik vizsgálatuk tárgyává.

Olvass szakirodalmat, aztán, ha még mindig érdekel a téma, gyere vissza. Az offolást meg fejezd be. Én sem megyek oda egy fizikai vagy kémiai fórumra óbégatni, hogy ez hülyeség, tájékozódni meg majd akkor fogok a témában, ha meggyőznek róla, hogy mégsem az.

Az egy dolog, hogy az asztrológia mellett megszólaló libák egynémelyike még a te szellemi színvonaladat is alúlmúlja... Bár gondolom, a te életedben egy fontos dolog. :)

2010. jan. 14. 12:37

Azt teszik vizsgálat tárgyává, hogy az asztrológia működik-e. Hát nem működik. Ezen nincs mit ragozni, ezen az sem változtat ha elolvasok még tíz könyvet mellé az asztrológia légbőlkapott elméleteiből. Minek olvassak olyasmiről ami nem működik. Majd ha bebizonyítják hogy működik, és valaki Nobel-díjat kap érte, akkor elolvasom.

Egyébként az asztrológia - azon túl hogy nem működik - a józan ésszel, a logikával sem fér össze.

132. Skar (válaszként erre: 126. - 3c0814215c)
2010. jan. 14. 03:52

Azok között egyetlen asztrológiai könyv sincsen, ráadásul a legtöbbnek a címe elárulja, hogy vagy nem is asztrológiával akar foglalkozni, vagy olyasmit tesznek vizsgálat tárgyává, amit egy asztrológus biztosan nem tenne (jelesül a Nap helyzete a zodiákuson, így, magában).

Szerintem olvass Vettius Valenst, Dórotheoszt, Antiokhoszt és a többi görögöt, a középkoriak közül mondjuk Bonattit, Szahlt, Másáalláhot, de ibn Ezrának és al-Bíúninak nagyon jó kis rövid bevezetője van. Mindez angolul hozzáférhető, de Valens pl. van németül is, meg gondolom, sok más is, a spanyolul olvasók sincsenek rossz helyzetben.

Ezeket a szerzőket persze a magukat asztrológusnak képzelők sem nagyon olvassák, de ti szkeptikusok szerettek rendesen utánajárni a dolgoknak, igaz? :)

Dórotheosz angolul van az OSZK-ban is, a Skyscripten pedig találsz letölthető szövegeket is.

131. 3c0814215c (válaszként erre: 130. - D31220a4bf)
2010. jan. 11. 20:41
Helyes! :)
130. d31220a4bf (válaszként erre: 124. - 3c0814215c)
2010. jan. 11. 19:30

Én mikor asztrológusnál voltam 2 kérdést tett fel :-))

1. mikor születtem év,hónap,nap,óra,perc

Aztán csak beszélt és beszélt :-))))


2.kérdés értem


Na itt azért voltak gondjaim,de bölcsen bologattam:-))

Vissza mentem 2 hónap múlva és feltettem neki egy csomó kérdést,hogy ezt vagy azt miért mindta, és mindenre megkaptam a választ.

De azt a tényt nem akarom elfogadni,hogy nem tudom a dolgokat befolyásolni.

Ezt a mai napig is így gondolom és nem vagyok hajlandó megalkudni.:-))

129. 3c0814215c (válaszként erre: 128. - Zizisicc)
2010. jan. 11. 12:22

Minden megtapasztalható jelenség vizsgálható elemezhető tudományosan, az asztrológia sem kivétel. Vizsgálták is, és meg is vannak a magyarázatok hogy hogyan "működik".


[link]


Sok áltudomány alapul a forer effektuson. Ilyenek még: az alkalmazott kineziológia, a grafológia, és a különböző jóslási technikák.


Az auralátással már nem ilyen egyszerű a helyzet, nem tudni biztosan mi áll a jelenség hátterében, szinesztézia, vagy az éles kontúrhoz kötődő optikai csalódás, retinafáradság vagy ilyesmi. Ha viszont az auralátás segítségével ellenőrizhető állításokat tesz az illető (mondjuk egészségi állapotra vonatkozóan) az viszont tesztelhető. Ezek a tesztek azt mutatják, hogy semmire nem jó "tudomány".

128. Zizisicc (válaszként erre: 127. - 3c0814215c)
2010. jan. 11. 11:56

Igen, elolvastam a vizsgálatokat, amit belinkeltél. Nem tudok rá mit mondani, én csak azt tudom, amit én tapasztaltam, tapasztalok. Az asztrológia egyfelöl egy nagyon szimbolikus nyelv. A történéseket, tendenciákat, amikre felhívja a figyelmet nagyon sok szinten lehet értelmezni is, és megélni is. Ezért soha nem lesz vizsgálható konkrét tudományos vizsgálatokkal, és nem lesz körülírható sem .....

Ez olyan, mint amikor egy auralátónak akarják bebizonyítani tudományos eszközökkel, hogy márpedig aura nem létezik. De aki látja a különböző színeket az emberek körül, annak magyarázhatnak bármit. :o))

127. 3c0814215c (válaszként erre: 118. - Zizisicc)
2010. jan. 11. 11:31

Visszakérdez, tapogatózik, kihasználja a forer-effektus, és a cold reading nyújtotta lehetőségeket. Vajon fordítva is működik? Én mesélek magamról, és ő megmondja hogy mikor születtem. Ezt vizsgálták tudományosan, negatív eredménnyel:


"Neves asztrológusok képességeit ellenôrizték oly módon, hogy az asztrológusoknak embereket mutattak be, és az asztrológusok feladata az volt, hogy a mellékelt néhány horoszkóp (pontosabban születési idôpont) közül válasszák ki az illetô személy horoszkópját. A neves asztrológusok alkalmazásának az az elônye, hogy a horoszkópokat valóban szakszerûen lehet kiértékelni, így nem érheti a kutatókat az a vád, hogy nem értenek az asztrológiához, ezért kapnak negatív eredményeket."

2010. jan. 11. 11:23

[link]


Van az alján egy jókora irodalomjegyzék

125. Skar (válaszként erre: 124. - 3c0814215c)
2010. jan. 11. 10:48
IGSz, elárulod, milyen forrásokból tájékozódsz az asztrológiáról? Gyanús nekem, hogy azon szkeptikusok táborát erősíted, akik csesznek szakirodalmat olvasni, tehát nem is számítanak igazából szkeptikusoknak, merthogy nem néznek utána.
124. 3c0814215c (válaszként erre: 123. - D31220a4bf)
2010. jan. 10. 22:44
Pl.?
123. d31220a4bf (válaszként erre: 121. - 3c0814215c)
2010. jan. 10. 11:14

Nem hinném,hogy pszichológiai módszer játékos formában,inkább az értelemre tud hatni.

Hisz adhat egy jó iránymutatást,hogy merre indulj el,maradjunk a horizontális síkon vagy van lehetőséged hogy eltudsz indúlni a vertikális úton, és ez szerintem nagyon fontos a személyiség fejlődésünk szempotjából.Persze erre nekünk is fogékonynak kell lenni, hisz csak az tud fejlődni

aki szabad gondolkodó és nem utasít el olyan dolgot amit nem ismer, és inkább azt választja, hogy utána jár és megkeresi a miértjét.Vannak az asztrológiába nagyon racionális dolgok,igaz nem egy matamatika vagy fizika de ezért érdekes és elgondolkodtató.

122. Zizisicc (válaszként erre: 121. - 3c0814215c)
2010. jan. 9. 18:25
Nem játék. Még csak játékos formának sem nevezném. :o)
121. 3c0814215c (válaszként erre: 120. - D31220a4bf)
2010. jan. 9. 18:23
Pszichológiai módszer játékos formában?
120. d31220a4bf (válaszként erre: 117. - Lámpa)
2010. jan. 9. 17:57

Mi is az asztrológia?


Az asztrológia az idő tudománya, melynek gyökerei régen volt korokba tekintenek vissza. Tapasztalati, empirikus tudomány, mely folyamatosan alakul az újabb és újabb tapasztalatok által. Megfigyeli az égi és földi jelenségeket, összegez, rendszerez, következtet.

Alaptétele, hogy a Nap, a Hold, a bolygók, a jegyek és állócsillagok különféle sugárzásokat bocsátanak Földünkre, ránk. Ezek befolyásolják életünket, hisz nekünk, embereknek a lelki és szellemi létünk bonyolultabb egyszerű fizikai testiségnél.

A világegyetem különböző erők, sugárzások és kozmikus sugárzások sokasága. Az asztrológia ezeket a csillagászat adataira támaszkodva, de más megközelítésből vizsgálja, melyet tulajdonképpen a bolygók lélektanának, pszichológiájának neveznek.

A horoszkóp olyan, mint életünk útmutatója, melynek segítségével megtudhatjuk, helyes úton járunk-e, megismerhetjük önmagunkat, lelkünk rejtett zugait, sorsunk főbb irányvonalait, feladatainkat. Támaszkodhatunk rá lehetőségeink felismerésében, és a ránk leselkedő kockázatok és veszélyek megismerésében. Őszinte tükröt tart elénk, mely segítséget nyújt abban, hogy felismerve a problémákat kijavítsuk azokat, a bennünk rejlő lehetőségeket pedig a legjobban használhassuk, és így egy jobb életminőséget érjünk el.

Hasznát vehetjük, ha nem értjük, miért is történik velünk valami, ha tanácstalanok vagyunk, ha nem tudunk feldolgozni valamit, ha meg akarjuk oldani gondunkat, vagy jobbak szeretnék lenni, s elindulni a lelki fejlődés csodás útján.

Az élet legkülönbözőbb területein használhatjuk: önismeret, karrier, egészség, család, gyermek, kapcsolatok, szerelem, életcél.

119. 3c0814215c (válaszként erre: 117. - Lámpa)
2010. jan. 9. 10:49

Igen. A tudományos vizsgálatok téged igazolnak


[link]

118. Zizisicc (válaszként erre: 117. - Lámpa)
2010. jan. 9. 09:11
Ki kéne próbálnod egyszer. Meglepődnél, h egy jó asztrológus, mennyi mindent tudna mesélni rólad, az életedről, csupán a pontos születési dátumod alapján. :o))
117. lámpa
2010. jan. 9. 09:02

Nem akarok szentségtörő lenni, de szerintem asztrológia áltudomány semmilyen tudományos indok

nincs benne.hogy a csillagok állásából ki lehet -e bármit is olvasni. Bár sokan hisznek benne.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook