Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcidegzsába fórum

Arcidegzsába (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
1928. pearl1975
2010. júl. 19. 12:21

csak update-elek egyet, hátha még benéztek.


arcom nagyon rossz, szúrkál a bal oldal. a hétvégén fogy el az antibigyó, most már nekem nagyon gyanús, hogy nincs is Lyme kórom. rohadtul el vagyok keseredve.

2010. júl. 14. 11:57

Úgy látom ide is beszökött a nagy meleg és uborka szezon van.

Azért remélem mindannyian jobban vagytok!

Fájdalommentes szép napot kívánok!

1926. 36cd9daecb (válaszként erre: 1924. - Martina31)
2010. júl. 11. 15:43
Én elszoktam takarni az arcomat,nem érdekel ,hogy ugy nézek ki mint egy nindzsa:))) Most ebben a melegben ha kocsiba ülök,megy a klima,bizony megérzem:((((((((((
1925. Martina31
2010. júl. 11. 13:15
A fogászati kezelésekkel kapcsolatban nekem elég ellentmondásos tapasztalataim vannak. Mikor a bal felső 6.fogamat gyökérkezelték/akkor még azt hitték az fáj annyira,bár be is volt állítólag gyulladva/utána napokig szenvedtem sokszor órákon át,hogy ügyeletre kerültem.Utána jött az 5. fog,annak a kezelése után rettegtem,főleg mikor kiment a zsibbadás,de még csak picit se fájt semmim. Se a fogamnál,se a zsábás roham nem jött.Persze nem ugynazzal a fogorvossal csináltattam. Olyat ajánlott a háziorvosom,akihez ő is jár,és volt már több arcidegzsábás betege. Nagyon szakszerűen látott el,megértve azt is hogy remegek a félelemtől,holott előtte soha nem aggódtam a fogászaton.
1924. Martina31
2010. júl. 11. 13:08
Múlt héten csináltattam az irataimat az okmányirodában,ahol olyan klíma volt,majd levitte a fejem. Nem is értem,hogy lehet ott dolgozni napi 8 órát anélkül,hogy bajuk lenne tőle.Hosszadalmas volt a dolog,legalább 3/4 órahosszat ott ültem,már a mappámat tartottam az arcomhoz,védve azt. Szerintem attól fájdult meg a fülem,arcom és fejem.Akkor mi lesz ha jön a hideg?! Elmúlt télen is csak a szemem látszott ki,már az se érdekelt ha hülyének néztek.Télen és szélben Ti is eltakarjátok az arcotokat?
1923. Martina31 (válaszként erre: 1920. - 36cd9daecb)
2010. júl. 11. 13:03
Szia. A diagnózis nekem is trigeminus neuralgia. Mivel minden leletem negatív,így nem lehet pontosan tudni mitől jött elő elmúlt év novemberében.Csak valószínűsíteni tudják,hogy fogászati dolog van a háttérben. Január óta szedek egy gyógyszert,neve:Baclofen-POL,3szor 1 szemmel indultam,fokozatosan építik le az adagomat. Jelenleg 2szer felet szedek. Jövő héttől egy hónapig egyszer fél,utána augusztus közepétől elvileg elhagyhatom,ha addig nem jön újabb roham.De őszintén szólva,már előre félek,mert utána jön az ősz,a szeles,esős idő.Májusban azt mondta a neurológusom,hogy tapasztalatai alapján 50% az esélyem arra,hogy megszűnik a fájdalom,vagyis nem feltétlenül tér vissza,de sajnos ezt biztosra nem lehet tudni.
1922. pearl1975 (válaszként erre: 1921. - 36cd9daecb)
2010. júl. 11. 09:25

hát igen, a fogorvosnak mindenképpen tisztában kell ezzel lennie.

de valahogy muszáj lesz betömetni, mert csak rosszabb lesz.

nekem is van 2 lyukas fogam már megint, amire februárban azt mondta a doki, hogy még ne tömjük be, olyan kicsi a lyuk. majd kíváncsi vagyok, mit mond, ha legközelebb megyek.

1921. 36cd9daecb (válaszként erre: 1919. - Pearl1975)
2010. júl. 11. 09:20

Szia!

Tudom,hogy semmi köze a zsábának a fogamhoz ,csak az a bajom,ha kinyitom a szám és ott turkál benne,tuti jönnek a rohamok és félek megrántom a fejem és oda fur ahová nem kéne.

Jövő héten mindenképp beszélek a fogdokival,megkérdem,ha másik oldalt is érzéstelenit,akkor jön e roham? Még a ztsába legelején tömött egy fogat,de azon az oldalon pont,asszem kibirtam:))))))))

1920. 36cd9daecb (válaszként erre: 1918. - Martina31)
2010. júl. 11. 09:17

Szia.

Nekem meddig voltak,pl. a kemény téli hónapok és a száraz meleg nyári hónapok.

Most valószinüleg felborult az időjárás,ugye milyen szeles viharos idők vannak,gondolom azért fáj.

Nem olvastam vissza tul sokat,Neked mi a diagnozis?

1919. pearl1975 (válaszként erre: 1917. - 36cd9daecb)
2010. júl. 10. 17:56

mindkét akupunktúrásnál kb 7-8 alkalommal voltam. és hát semmit se javult. csak a sok pénz ment el.... a második akupunktúrás vizsgált meg azután a Voll gépével bacikra, és akkor jött ki a Lyme. ne kérdezd, hogy miért nem a legelején vizsgált Vollal, mert azt nagyon bánom, hogy 1.5 hónapig szurkált feleslegesen....


a lyukadt fogat tömesd be minél előbb, mert ha nagy lesz a lyuk, rosszabb lesz. mondogasd magadbak, hogy a zsábádnak köze nincs a fogadhoz, tehát a töméstől nem leszel rosszabbul.

bár én a fogkőleszedésre is idegbajosan mentem :((((


Martina, nekem folymatosan fáj, már írtam. valahogy beleívódott az arcomba ez az érzés, nem tudom jobban elmagyarázni. de pl Vicusnak itt hasonló, mint Neked.

1918. Martina31
2010. júl. 10. 15:12

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek,hogy nektek van-e több hónapos tünetmentesség,vagy egyfolytában fáj az arcotok. Nekem január vége óta nem volt az az elviselhetetlen hasító érzés,de az arcom a fülem és a halántékom szinte minden nap fáj-fájdogál azon az oldalom.Persze ezt jól viselem fájdalomcsillapító nélkül,mert ez szinte semmi a rohamokhoz képest!!!! Előre is köszi a válaszotokért! Fájdalommentes hétvégét kívánok mindenkinek!

1917. 36cd9daecb (válaszként erre: 1916. - Pearl1975)
2010. júl. 10. 13:32

nekem a jobb oldalon ér össze az ideg egy érrel,tehát az fáj,viszont a tüket a balba szurta edddig,nehogyy nagyon felerősödjön a fájdalom,mondjuk az első után igy is jobban fájt. másodszor már nem fájt jobban. de kevésbé sem.

kedden megyek ujra,kiváncsi leszek,hova szurja majd.

a lábamba csak azért szurt mert írto vizes volt éppen és segiteni akart vele.

most vagyok 32 hetes .

köszi a drukkot,aranyos vagy:)

te hányszor voltál? én annyira bzom benne ,hogy fog használni.

pl most kilukadt egy fogam és még a terhességtöl függelenül elis mennék betömetni de az arcfájástol nem merek.

ez a betegség egy átok:((((((((((((((

1916. pearl1975 (válaszként erre: 1915. - 36cd9daecb)
2010. júl. 10. 09:43

hova kapod az akus tűket? én 2 különböző dokinál is voltam akun, az egyik mindenhová szúrt (pl láb is), a másik csak az arcomba. mondjuk, egyik se használt :(

hányadik héten vagy a babával?

nagyon szurkolok Nektek :)

2010. júl. 10. 08:46

Sziasztok!

Már m2szer voltam akupunkturán,eddig még nem gyógyultam meg:(

nekem a verbascum c 30 at javasolta a dr nő,hát nem pite volt beszerezni,egy soproni ismerős szerezte be ausztriából.Tegnap óta szedem,még nem használt de tele vagyok reménnyel,hogy jobb lesz mire szülnöm kell és hogy szopiztatás alatt is segit rajtam.

tegnap voltam uh-n,ez most megnyugtató volt,a babám elérte a 21oo gr-ot,tehát ha megszülnék korábban,amire ugye nagy az esélyem,akkor mostmár nem lenne baj. Még jobban is aludtam az örömhir után:)

most annyira reménykedem,hogy jobb lesz....egyenlőre még mellőzöm a puszi osztogatást is mert még az is kihozza a fájdalmat na meg a beszéd.

Nah beszámoltam én is magamrol. Kedd óta rémesen éreztem magam,az arcom,a hasam ,a lábam,a derekam,minden fájt:((((most is,csak még reggel van és "friss" vagyok.

Fájdalom mentes szép napot kedveskéim:)

1914. pearl1975 (válaszként erre: 1912. - F64f0d9a69)
2010. júl. 8. 15:09
az MMS...azt ugye próbáltam már, ha nem is nagy adagban. olyat is olvastam már, hogy sajna valószínűleg az sem jut be a sejtekbe, hogy kipusztítaná a Lymet. csak azokat a kórokozókat öli, amik a vérkeringésben vannak. pl a gombáimat valószínűleg irtotta.
1913. pearl1975 (válaszként erre: 1912. - F64f0d9a69)
2010. júl. 8. 15:05

én is jobban elhinném, hogy fog okozza, de... annyi helyen voltam már, annyi fogorvos látta, meg MRI, Ct... és nekem nincs genny, mint Jennánál.

na meg fog okozza mindkét oldalon? annak mi az esélye?

és tudod, azt is mondtam, hogy pl a reflexológiás pontjaim nem jeleznek a fogaknál.

1912. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1911. - Pearl1975)
2010. júl. 8. 13:32

A kúra végén is csinálnak tesztet?

Az Istenhegyi klinikáról csak jót hallottam eddig.

Ha a Lyme okozza ezeket, csak vége lesz előbb utóbb!

Erre nem lehet azt az MMS-t hatásosan használni?

Ez is "csak" baci! Ragaszkodó...

Ja az olyan adagolás az nem vészes lóvitaminnál sem.

Hááát nem tudom, ez az arc dolog, lehet nálad is valami fog okozza inkább. Valahogy jobban elhinném. De várjuk ki legalább ugye az első kúra végét.

Lehet ám, tényleg csak valami rossz mozdulattól fáj a csípőd. Ilyen bárkinél előfordulhat.

1911. pearl1975 (válaszként erre: 1910. - F64f0d9a69)
2010. júl. 8. 12:13

én úgy gondoltam, hogy 2-3 naponta szedek nagy dózist, állítólag úgy is hatásos. C vitamint meg Cal-Mg-t meg naponta.

ma újabb dolog "boldogít", a bal csípőmnél érzek ilyen bevillanásos, szúrós fájdalmat. ez vajon a Lyme? vagy más? lehet, csak rossz mozdulat? már annyira elegem van. ráadásul az arcom bal oldala megint a sírba tesz....

1910. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1902. - Pearl1975)
2010. júl. 8. 11:15

Szia Pearl!

Én nem szoktam pár hónapig szedni a lóadagú vitaminokat, csak pár hétig.

Ha gyümit, zöldséget eszel azért csak nem robban le annyira az immunrendszered.

Persze a stressz is éppen elég romboló...

Gyógyulj!!!!

1909. pearl1975 (válaszként erre: 1908. - Martina31)
2010. júl. 7. 20:23
ezen itt mindannyian átestünk. nem értik meg ezt a fájdalmat, szerencsére fogalmuk sincs róla, milyen. ez egy jellemezhetetlen, leírhatatlan fájdalom. engem halálra rémít, amikor erősödik, és szurkál....
1908. Martina31 (válaszként erre: 1907. - Pearl1975)
2010. júl. 7. 20:01
Ez szörnyű,éppen elég átélni az egyik oldalon!!! Egyfolytában azon rettegek mikor tér újra vissza.Azóta megváltoztam.Nem nevetek annyit,nem tudok jókat enni,még aludni is félek. Remélem egyszer kilábalok ebből valahogyan,mert teljesen megkeseríti az életemet!!!!És mindezt csak az értheti meg aki már átélte. Utálom mikor ezt mondják: nekem is fájt már a fogam vagy az arcom és elmúlt.Ne vedd olyan komolyan! Erre tudok a falra mászni.
1907. pearl1975 (válaszként erre: 1906. - Martina31)
2010. júl. 7. 19:51

hát ezt hosszú leírni, de ha végigolvasod a fórumot, már leírtam. 2 éve szenvedek, sok minden volt már.

nekem is fogászati kezelésnél indult (bár, visszagondolva, már előtte is fájogatott, csak nem így, és nem állandóan), a jobb oldalon. valahogy, benn, mélyen, van egy nagyon rossz, égő, fájó, szúró érzés. ami a röhej, hogy mostanában (kb márc óta) már a bal oldalra is átment, így hol ez fáj jobban, hol az.

1906. Martina31 (válaszként erre: 1905. - Pearl1975)
2010. júl. 7. 19:44

2009 novemberében csináltattam a fogaimat bal oldalt felül,a leghátsó 3-at. Akkor kezdődött a felső fogsoromnál hasító,kegyetlen fájdalommal,úgy heti egyszer. Ilyenkor eltartott 2 óra hosszáig.Fájdalomcsillapítóra nem múlott,még csak nem is enyhült. Ekkor mondták hogy arcidegzsábám van.

Először B-vitaminkomplexummal és carbamazepintartalmú gyógyszerrel kezeltek,nem túl nagy sikerrel.Arra allergiás lettem,utána jött a Baclofen nevű gyógyszer amit azóta is szedek,de már egyre inkább csökkentik az adagomat.Elküldtek MRI-re,az negatív lett. Arckoponya ct-re,fül-orr gégészhez,szintén minden negatív. Nyaki UH,ami ugyszintén negatív.Január óta nem volt az a kegyetlen roham,de érzem hogy nem tökéletes.Még mindig fáj itt ott,ja és ég a bőrőm az arcomon.Nekem a fülem is hasogat és a halántékom is azon az oldalom,ami azóta is tart. De ezt jól viselem,mert semmi a régebbi fájdalomhoz képest.Neked mik a tüneteid? Mikkel próbálkoztál eddig?

1905. pearl1975
2010. júl. 7. 19:28
Neked mióta fáj, és hogyan? hogyan vizsgáltak eddig? miket zártak ki? milyen gyógyszerekkel próbálkoztál?
1904. pearl1975 (válaszként erre: 1903. - Martina31)
2010. júl. 7. 19:27
nekemaz Istenhegyi úton mutatták ki, vérvétellel. keress rá, van honlap. és nekem se mondta egy doki se, csak 1 term.gyógyász mérte be először. utána mentem az Istenhegyire.
1903. Martina31
2010. júl. 7. 16:25

Sziasztok!

Új belépő vagyok. Üdvözlök mindenkit! Végre megtaláltam ezt a fórumot ahol arcidegzsábában szenvedőkkel-sorstársakkal- "találkozhatok".

Olvasgattam amiket írtatok. Nekem egyik doki sem említette a Lyme -kórt. Ezt hogyan tudják kimutatni? Kihez kell fordulni? Mert nekem sem találtak semmi szervi elváltozást. Valamitől csak kialakult ez a betegség!?

1902. pearl1975
2010. júl. 7. 15:32

szia Baranka



nálam tervbe van véve, hogy az antibigyó kúra után szedek nagy dózisú vitaminokat pár hónapig. mert gondolom, most az immunrendszerem még jobban lerobban...

2010. júl. 7. 14:31

A fogról csak úgy...

A fog nem attól lesz elsősorban egészséges, hogy hogyan ápoljuk, hanem attól, mivel tápláljuk! Ásványi anyagokban dús ételek nagyon jót tesznek.

Mikor a fogdoki kezeli, már a fog beteg.

Nem kötelező, de jót tesznek az étrendkiegészítők is.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!!!

2010. júl. 7. 14:24

Nnna benéztem egy kis létszám ellenőrzésre és úgy látom mindenki megvan.

Ez jó ugyan, de az nem, hogy még igazi javulás nincs éppen.

Jenna, neked mázlid van, hogy mégis előkerült az a kis károkozó kórokozó!

Akkor lassan a gyógyultak közé lehet sorolni téged.

1899. pearl1975 (válaszként erre: 1898. - Jenna8)
2010. júl. 7. 13:15
én a baci miatt írtam. hisz az okozza a nagy bajt, nem? arra mit szedsz?
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook