Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcidegzsába fórum

Arcidegzsába (beszélgetős fórum)


158. Jenna8 (válaszként erre: 157. - Vvicus)
2010. márc. 17. 17:53
Pontosan.Nekem nagyon hasonlítanak a tüneteim Pearl tüneteihez.Volt mikor minden fogam fájt,én arra fogtam,hogy már biztos idegességemben szorítom őket.
157. vvicus (válaszként erre: 156. - Jenna8)
2010. márc. 17. 17:51
Főleg úgy, hogy nem tudják pontosan, mi a bajod.
156. Jenna8 (válaszként erre: 155. - Vvicus)
2010. márc. 17. 17:39

Nekem felvetette a doki,mint utolsó lehetőséget,de azt mondta,hogy nem ajánlja.

Mondjuk még azt sem tudják,hogy pontosan mi is a bajom,de semmiképp nem mennék bele én sem!

155. vvicus (válaszként erre: 154. - Jenna8)
2010. márc. 17. 17:35
Bele sem mennék, ne is mondd, borsózik tőle a hátam.
154. Jenna8 (válaszként erre: 152. - Vvicus)
2010. márc. 17. 17:24
A műtét meg nagyon drasztikus,főleg ilyen fiatalon!!
153. vvicus (válaszként erre: 151. - Jenna8)
2010. márc. 17. 17:17
:-)
152. vvicus (válaszként erre: 150. - Jenna8)
2010. márc. 17. 17:17
Hát igen, de állítólag ez is tipikus arcidegzsábás tünet, hogy adhatják a legerősebb fájdalomcsillapító gyógyszert, az sem fog érni egy kalap sz#rt sem.
151. Jenna8 (válaszként erre: 149. - Vvicus)
2010. márc. 17. 17:11
Értettem:)Már ráállt az agyunk a fájdalom szóra
150. Jenna8
2010. márc. 17. 17:10
Na ez a kegyetlen,hogy nem hat rá a fájdalomcsillapító.Én mondtam a neurológusomnak,hogy adjon morfiumot.Azt mondta írhat fel származékot,de nem fog hatni.Csodás kilátások.Rengeteget bőgtem dühömben,fájdalmamban,de már azt sem tudok.
149. vvicus (válaszként erre: 148. - Vvicus)
2010. márc. 17. 17:08
...nem tulajdonítottam neki jelentőséget...
148. vvicus (válaszként erre: 147. - Jenna8)
2010. márc. 17. 17:07
Én még nagyon kezdő vagyok hozzátok képest, még csak 1 hónaposak a fájdalmaim, igaz, visszaemlékeztem, hogy voltam már a bal szemfogammal orvosnál először 2,5 éve, akkor huzatban ülve készítettem fel egyik tanítványomat pótvizsgára, és elkezdett cikázni a fogam, meg pontosan alatta az állam. Elmentem a fogorvosomhoz, mondta, hogy a fogammal semmi baj, talán egy kis zománclepattanás. Mivel 1-2 hét alatt elmúlt, nem tulajdonítottam neki fájdalmat, amikor újra előjött, megint nem tudtam vele mit csinálni, azt sem tudtam, hová forduljak, de megint 1-2 hét alatt elmúlt. A mostani is ugyanott kezdődött, de sokkal durvábban, és nem tudtam aludni sem tőle, és semmilyen fájdalomcsillapító nem vitte ki.
147. Jenna8
2010. márc. 17. 17:03

Ja azt Pearl-nek ajánlottam Lyme-ra.


Nem csodálom,hogy borongósan látsz mindent,Te is fiatal vagy,még előtted az élet.Én is sokat gondolkoztam azon,hogy hogy lesz így nekem gyerkőcöm.

Az a dúrva,mikor belemondják az ember arcába,hogy nem tudják meggyógyítani.Nekem az első neurológus mondta ezt,nagyon sírtam,de csak bámúlt rám,ennyi.Mondjuk ő fájdalom szindrómát írt a papíromra,de azóta már átéltem pár diagnózist.

Aupunktúrát próbáltad már?

146. vvicus (válaszként erre: 143. - Jenna8)
2010. márc. 17. 16:58

Nem, nem is nagyon tudom mi az.

Tudod, engem az keserít el, hogy azon a szerdai napon, amikor a fájdalmaim először jelentkeztek, elhatároztuk a férjemmel, hogy akkor a következő ciklustól próbálkozunk teherbe esni, másnap megvettük a terhesvitamint, rá egy napra egy csomó terhességről, teherbeesésről szóló könyvet, és már elkezdtem képzeletben berendezni a pici szobáját. Erre közölte az orvos, hogy erről egyelőre szó sem lehet. De ha ilyen gyógyszert kell szedjek, akkor akár csak dorombolós, nekem is majd meg kell fontoljam, fájdalom és terhesség, vagy bizakodom, hogy egyszer majd lesz valami megoldás, és a gyógyszer mellett maradok. Tudom, hogy most nagyon borongósan látom a dolgokat, de most kifejezetten rossz napom van.

145. Jenna8 (válaszként erre: 144. - Vvicus)
2010. márc. 17. 16:58

Biztos ajánl majd valami más gyógyszert,mert lehet,hogy Neked nem ez a megfelelő.

Gondolom Téged is teletömtek mindennel,én volt,hogy napi 28 tablettát szedtem,persze a hatás elmaradt,csupán mellékhatás volt.

144. vvicus (válaszként erre: 142. - Jenna8)
2010. márc. 17. 16:55

Neurotopot, ebben ugyanúgy carbamazepin van, mint a tegretolban. Most a homeopátiával próbálkozom, kevés sikerrel, valamint Maria Treben könyvében anyukám talált arcidegzsábára teakeveréket. Hát én ettől egyelőre csak baromi sokat pisilek, más hatása nincsen.

Holnap fél9re megyek kontrollra az orvoshoz, kíváncsi vagyok, mi lesz.

143. Jenna8 (válaszként erre: 135. - Pearl1975)
2010. márc. 17. 16:52
Az ezüst kolloidot még nem próbáltad?Azt mondják annak van baci ölő hatása,az aranyról én mást hallottam
142. Jenna8 (válaszként erre: 141. - Vvicus)
2010. márc. 17. 16:50
Mit szedsz most?Miket próbáltál eddig?
141. vvicus (válaszként erre: 139. - Jenna8)
2010. márc. 17. 16:49

Három orvos is ezt mondta, igaz, abból csak egy volt ideggyógyász. Neke a fogorvosom már az első alkalommal, amikor felkerestem, rögtön mondta, hogy trigeminus neuralgia (persze akkor még azt sem tudtam, miről beszél), de előbb arc-üreg gyulladásra gondolt, hátha az miatt nyomódik az ideg, azért fáj, és adott antibiotikumot.

Aztána háziorvos is rögtön ezt mondta, de előbb ő is a kisebbik rossz kivizsgálását kérte. Aztán a második neurológus, akinél végig bentmaradtam (az elsőt félidőben sírva otthagytam), azt mondta, annyira tipikus, hogy tuti az. De a gyógyszerem nem segít. És lehet, hogy ma a szar lelkiállapotom okozza, de megint majdnem annyira szédülök, mint amikor elkezdtem szedni a gyógyszert.

140. Jenna8 (válaszként erre: 139. - Jenna8)
2010. márc. 17. 16:38
jav.:amitől
139. Jenna8 (válaszként erre: 137. - Vvicus)
2010. márc. 17. 16:36

Igen Vicus,Neked tipikus tüneteid vannak,az egyik ismerősömnek van ez 7 éve,de Neki sclerozisa is van.

Most kapott egy úgy gyógyszert,ez az első amítől jól van:Stazepine.

138. Jenna8 (válaszként erre: 135. - Pearl1975)
2010. márc. 17. 16:34

Ennyire sajnos nem megy az Angol:/


Néha azon tűnődöm,hogy mi lesz ezután?

Mármint volt egy tökéletes életem,tényleg minden ok volt,erre tessék...,még nincs gyerekem,de így még vállalni sem merném,nem látom a kiutat...

137. vvicus
2010. márc. 17. 16:31

De nekem semmi olyan nincs, amit ti leírtok. Sehol nem érzek semmit, hogy vegyék már ki. Nekem a tipikus arcidegzsába tünetek vannak, a villámcsapás/áramütés szerű bevillanások, naponta akár 100X, trigger ponton főként. És ha az alsó állkapcsomon megnyomom én vagy a doki az ideg kimeneténél, vagy mi a frász, vagyis a bal alsó szmefognál, azzal kiváltódik a fájdalom. A doki is mondta, hogy tipikus arcidegzsába tünetek.

Pearl, azt, hogy éjszaka nem fáj, arról hol olvastál, mert eddig se neten nem olvastam, se orvosok nem mondták.

136. Jenna8 (válaszként erre: 134. - Pearl1975)
2010. márc. 17. 16:29

Tudod ebben már én sem hiszek.Most még megnéz egy pesti szájsebész,hogy fogászatilag tényleg minden rendben legyen,aztán ennyi.

Elolvastam már minden öngyógyító könyvet,próbálkozom vele,de már nagyon hajlok arra,hogy elmegyek agykontrollra.

Drukkolok,hogy ne idegzsábád legyen!!

2010. márc. 17. 16:27
sajnos az a baj, hogy én olvastam még egy betegségről, ami okozhat ilyet, na ahhoz a világon kb 20 orvos ért. ide legközelebb valahol Idahoban..... keress rá a NICO lesions-ra.
134. pearl1975 (válaszként erre: 132. - Jenna8)
2010. márc. 17. 16:25

az az igazság, én már feladtam a hitet, hogy rajtam egy "hagyományos" orvos fog segiteni. esetleg egy fájdalomterapeuta, aki kisérletezik még többféle gyógyszerrel (pl a Lyricát én még nem próbáltam), de más nem hiszem.

nekem akkor derült ki a Lyme, amikor már tényleg nem tudtam, mi legyen, már minden kártyát végigjátszottam. és most is azon imádkozom buzgón, hogy tényleg ez okozza, mert az ellen lehet harcolni...

133. Jenna8 (válaszként erre: 131. - Pearl1975)
2010. márc. 17. 16:24
Ezt én is érzem,olyan mint ha egy gézlapot raktak volna az ínyem és az arcom közé,de közben fáj is,néha baromira,van mikor lüktet,de csak az egyik fogamnál.Az a baj,hogy le sem tudom pontosan írni,hogy mit érzek.Van mikor húzó érzést érzek.
132. Jenna8 (válaszként erre: 129. - Pearl1975)
2010. márc. 17. 16:21

Akkor már Te is kész diagnózissal mész a dokikhoz gondolom:)Röhej...

Nekem az egyik neurológus havonta más diagnózist állított fel,utljára akkor voltam nála,mikor én kérdeztem rá,hogy "nem lehet,hogy A-tipusos fogfájásom van?"Erre felnyitotta a nagy gyógyszeres könyvet és annyit mondott:"de lehet,keresünk rá valamit"Szép,mi?

131. pearl1975 (válaszként erre: 127. - Jenna8)
2010. márc. 17. 16:18
nekem állandóan olyan érzésem van, hogy "van ott valami, és vegyék már ki!" mintha egy bucka lenne ott, ami nyom mindent, az idegeket, a fogamat, a fülemet, a szememet.
130. Jenna8
2010. márc. 17. 16:17

A beleszúrás az stimmel,nálam is van néha,de inkább egy folyamatos fájdalom a jellemző.

Egyszer kaptam egy szurit a fogászaton,pont egy ideget találtak el,na az lehet olyan "elektromos fájdalom",amiről írsz.Akkorát villámlott az arcomba,még a szemembe is...

129. pearl1975 (válaszként erre: 127. - Jenna8)
2010. márc. 17. 16:16
igen, én is tudom már frankón minek mi az orvosi neve, de hogy MITŐL? és HOGY LHET MEGGYÓGYITANI?, azt nem tudják.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook