Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


8873. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 8869. - Kanae11)
2018. jan. 10. 19:13

Szia,

tretinoint már évtizedek óta használok (negyvenes éveim végefelé járok), konkrétan az Airolt több éve. Korábban a Retin-A krémet használtam, de valamelyik vivőanyagot nem nagyon szerette a bőröm, kb. 1x kentem 7-10 naponta.

Az Airol viszont olyan, mint egy álom. Ugyanaz a hatóanyag és az erősség (0.05 % tretinoin).

Szerencsére nagyon jó a bőröm, egyáltalán nincsenek ráncaim, foltjaim, stb., úgyhogy ezek eltüntetéséről nem tudok beszámolni, még az én élemedett koromban is megelőzésre használom. :)

Gyakori, hogy keverednek a fogalmak, itt sem teljesen világos mindenkinek: a retinoidok az A-vitamin származékok összefoglaló neve, ebben minden benne van. Leggyengébb pl. a retinyl palmitat és társai, aztán jön a retinol, retinaldehyd, és aztán a gyógyszernek számító fajták, pl. tretinoin, tazarotene stb.

Mindenképp javaslom az erősebb gyógyszertári krémeket, ha látványos eredményt szeretnél.

8872. Velvet67 (válaszként erre: 8871. - SSszonja)
2018. jan. 10. 18:26

jó helyen nézted, a krémmánián fel vannak tüntetve az összetevők. Ha ráklikkeksz a pöttyökre akkor kiadja jó esetben, hogy mi az...a zöld jó, más színt mindig ellenőrizni kell. Általad belinkelt terméket nem venném meg, emulgeálószerrel, tartósítószerrel van megpakolva.


Akkor már ezzel a szérummal jobban jársz, használtam 2x is, olyan szerkezetre és illatra, minta mandarinnal kenegetnéd magad. Tavaly télen olcsóbb volt, ezzel az árral jobban jársz, ha azt a krémet veszed, amit előzőleg ajánlottam a Wishtrandről, de belinkelem és eldöntöd, hogy szeretnéd-e :


[link]


Régebbi bejegyzésből idézek:

Legújabb szerelmem, amiben minden benne, ami csak kellhet a ránctalan bőrhöz:

InstaNatural szerum: 2,5 % retinol, 20% C vitamin 10% Hyaluron, E vitamin stb.

Majdnem fele annyiba kerül, mint a PC-s retinol, azért az nem mindegy és sok hasznos dolog van mellette. Remélem beválik. Tégelyes retinolt lehet venni az iherben ami 1%-os. De szerintem nem megbízható, ugyanis a hyaluron, retinol és pl. a C vitaminban lévő komponensek is levegő és fény hatására könnyen sérülnek. Érdemes pumpás, vagy minimum pipettás kiszerelést venni ezekből.

8871. SSszonja (válaszként erre: 8870. - Velvet67)
2018. jan. 10. 17:07

Velvet ezt a terméket nem véleményeznéd nekem?én nem vagyok annyira képben ezzel a sok retinol származékkal.en most ezt vettem meg.

[link]

8870. Velvet67 (válaszként erre: 8869. - Kanae11)
2018. jan. 10. 16:07

nem folyékony retinolsavat használok, hanem krémet. PC-nek jó a készítménye, de sajnos elég drága... így ezt használom:

[link]

8869. Kanae11 (válaszként erre: 8846. - Sylvia.Lilly)
2018. jan. 10. 09:25
Miota hasznalod az Airolt es neked is annyira bevalt, mint Velvetnek rancok tekinteteben? Gyogyszertari tretinoint meg nem hasznaltam, csak a PC-s es a Skin Medica retinol tartalmu kremeit, ezek javitottak valmicsket a szemkornyeki rancaimon, de talan ideje tovabblepnem nekem is az erosebb gyogyszertari retinolsav iranyaba. Velvet, te is ezt a markat hasznalod?
8868. Zsú1965
2018. jan. 10. 07:16

Csak szeretnék nektek beszámolni, hogy dec. elején voltam botoxon Bálint B. doktornőnél. Dysport 500 E-t használt. Elégedett vagyok a munkájával, az árral és a hozzáállásával is.


Az extra vízhiányos bőrömre azt javasolta, hogy Helia D testápolóba keverjek Ovestint, és azzal kezeljem az arcomat.

8867. Velvet67 (válaszként erre: 8866. - Fewyta)
2018. jan. 9. 21:39

Sok évi kutakodás, olvasás, tapasztalat...

Váljék egészségedre ! ;)

8866. Fewyta (válaszként erre: 8865. - Velvet67)
2018. jan. 9. 21:31
Ez nagyszerű hogy ennyire érted ezeket a dolgokat! Rengeteget segítesz! Köszönöm!
8865. Velvet67 (válaszként erre: 8863. - Fewyta)
2018. jan. 9. 21:21

igen húzós ára van, de mivel mindenből picit kenek magamra így sokáig kitart. Mióta ezeket használom szép lett a bőröm. 50 éves koromra szinte alig van ráncom, csak ne lenne kutya pofim :D Ha lehetne elcserélném inkább kis ráncokra, az ellen könnyebb tenni valamit :D:D


Szóval nyugodtan tisztítsd meg az arcod amivel szoktad, mondjuk tiszta víz, szappan Hagyd hogy megszáradjon és vissza álljon bőröd ph értéke.

Majd utána kend a retinolt. Fél órával később akár egy 2-3eft-os niveát is feldobhatsz, lényeg a hidratálás, ne legyen száraz a bőröd.


Hétvégi pakolásnak:

Tojásfehérjét fel tudsz verni habnak, abból csinálj pakolást. Kollagénes pakolások hatóanyagát tojásfehérjéből vonják ki. Fél csomag élesztőt kis kanál nádcukorral és kis kanál tejjel felfuttatsz az is remek arcpakolás, keverhetsz bele zabpehelylisztet is. Ezek vitaminjai és ásványanyag tartalma valóban felszívódik oda ahova kell.

8864. Fewyta
2018. jan. 9. 21:17
Eddig én teljesen laikus voltam ...mondhatni 'maradi"ezekben a dolgokban. Reggelente bekentem az arcomat Nívea krémmel és kész. Most nézek szét,hogy mekkorát hibáztam.Most teljes mellszélességgel vetem bele magam a dologba.
8863. Fewyta (válaszként erre: 8857. - Velvet67)
2018. jan. 9. 20:53
Igen,én a teljes gyógyulásom után,az öregedés lassítására gondoltam használni. Azt még megkérdezem, hogy amit itt leírtál az ilyen sorrendben hatásos, vagy a retinol mellé elég egy jóminőségű hidratáló krém is? Mert ezek a termékek elég drágák. Mindegyiket megvenni számomra húzós.
8862. Velvet67 (válaszként erre: 8860. - Kira2424)
2018. jan. 9. 14:42

szívesen! amikor az ember "ütősebb" dolgot tervez kipróbálni, -mindegy otthon vagy kozmetikusnál-

nem árt alaposan utána olvasni :)

8861. kira2424 (válaszként erre: 8853. - Velvet67)
2018. jan. 9. 12:31
...és pont azok a tünetek lettek, amiket leírtál.
8860. kira2424 (válaszként erre: 8853. - Velvet67)
2018. jan. 9. 12:17

Nagyon szépen köszönöm.

Az is volt a baj, hogy rögtön 2 naponta kezdtem használni 🙈🙈

Nem tudtam, hogy ennyire fokozatosan kell

8859. edd99d9c6c (válaszként erre: 8856. - Velvet67)
2018. jan. 9. 11:54
na ez egy jó ötlet! köszi, fájna is a szívem érte:-)
2018. jan. 9. 11:53
Nekem ami még nagyon bejön az a mikrodermabrazio.
8857. Velvet67 (válaszként erre: 8843. - Fewyta)
2018. jan. 9. 11:52
Helyedben konzultálnék a dokival mi a véleménye, esetleg e-mailben is megkérdezheted. Szerintem használhatod a retinolos krémet, de a hegre ne kend pár hónapig, nem kell hogy irritálja.
8856. Velvet67 (válaszként erre: 8855. - Edd99d9c6c)
2018. jan. 9. 11:45

adnék neki még egy esélyt.

Belső karodra kend ahol vékony a bőr. Ha kiütéses lennél netán, ott nem annyira zavaró mint az arcon.

2018. jan. 9. 11:39
Ha esetleg valakit érdekel, van egy üveg Uriage-em eladó, sajnos kiütéses lettem tőle(azt hiszem ettől legalábbis, voltam egy új kozmetikusnál is aznap amikor átvettem pont ).A hatása pedig valami elképesztő, nekem ez lett volna az első kedvenc arckrémem. Bp, 13. ker.
8854. Velvet67 (válaszként erre: 8853. - Velvet67)
2018. jan. 9. 11:28

Ezek lemaradtak


arctisztító, mechanikai peeling helyett is ezt használom:

COSRX Blackhead Liquid Power 4% BHA

fehér fűz kérgéből készült víz képezi az alapját, amiben szalicin van.

Emellett van még benne Niacinamide, ami szintén szuper összetevő, gyulladáscsökkentő és folthalványító hatása is van, és van benne egy kis arginine, panthenol és hyaluronsav is.


- Esszenciák / remek vízhiányt pótló szerek

*Benton Snail Bee High Content Essence

INCI első helyén van a csiganyál, (96%) de ebben mindenféle más hasznos összetevő is van, pl. aloe vera, arbutin, azelainsav stb.

8853. Velvet67 (válaszként erre: 8851. - Kira2424)
2018. jan. 9. 10:59

ha "túl toltad" biztos érezted kiszáradt a bőröd és talán kicsit hámlott is.

A kulcs a bőr fokozatos hozzászoktatása.

Keveset használj kifejezésen azt értettem, hogy amit felviszel az arcodra az mondjuk borsónyi mennyiségnél ne legyen több és nagyon vékonyan kend. Eleinte hetente 1x majd 2x pár hét múlva használhatod 2-3 naponta.

Én a rétegzésnek vagyok híve. BHA-val áttörlöm az arcom, majd fél óra múlva retinol. Megint félóra múlva kenek fölé szérumot, majd hidratálót. Azért érdemes utólag kenni csak a szérum/hidratálót, mert ha előre kened fel a hidratálót majd esetleg rögtön a retinolt, akkor az utóbbi nem tudja annyira kifejteni a hatását.

A szemkörnyékre is mindig mindenből használok egy keveset. Ott sokkal vékonyabb a bőr, ezért amit a szemkörnyékre ajánlanak az nem csak abban különbözik hogy drágább, hanem kevesebb a hatóanyag is benne. (ezzel védik magukat a gyártók)


Én a retinolt szintén CHICA Y CHICO kencéjével felváltva használom. (Egyik nap retinol, másik nap Asta.

Asta-Z 4.0 tubusos krém

Totara egy őshonos fa Új-Zélandon, amiből ki lehet vonni a Totarol nevű hatóanyagot. Állítólag 3x erősebb antioxidáns, mint az E-vitamin és segít megvédeni és megnyugtatni az irritált bőrt, valamint gyógyítja az aknét.


De ugyan ennek a cégnek van hidratáló kréme is.

CHICA Y CHICO] 8% (+Gift) TRE-HY 8.0 Hydrating Cream All Day Long Moist Skin

Mélyhidratáló krém 8% trehalózzal

Regenerálja a sérült sejteket, nyugtatja a kiszáradt érzékeny, kipirosodott bőrt.

Trehalóz, hialuronsav és a keramid tartalma 3 rétegben hidratál, amely a bőr gyors javulását eredményezi.

Mire jó a TREHALÓZ: természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene egy kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit.


Dicsérik és magam is többször használtam csiganyálas terméket, remek hidratálók. MIZON termékek nagyon jók.


Minden említett termék szép INCI-vel rendelkezik.


FÉNYVÉDELEMRE ÜGYELJETEK!

8852. Fewyta
2018. jan. 9. 09:54
Köszönöm. Nagyon hasznosak ezek az információk!
8851. kira2424 (válaszként erre: 8850. - Velvet67)
2018. jan. 9. 09:03

És hogy használod? Teljes arc, szemkörnyék is?

Mit jelent hogy keveset használni először? Bocsi, a sok hülye kérdésért, de én vettem Olaszországban, és valószínüleg túl toltam az elején 😁😁

Utána milyen más krémet használsz?

8850. Velvet67 (válaszként erre: 8847. - Fewyta)
2018. jan. 8. 22:15

attól függ milyen töménységű a retinol, kisebb hatóanyaggal amivel szerintem nem sokra mész lehet gyógyszertárban is venni. Komolyabbat bőrgyógyász doki írja fel, én ebay-ről vagy wishtrendről rendelem.

Kevés kell belőle és fokozatosan kell emelni a krémezés gyakoriságát, eleinte olyan, mintha egy könnyű savat használnál.

[link]


Egyébként

Paula's Choice Clinical -nak van 1% Retinoljuk, ami elég jónak számít, maga a krém is szupi, használtam. Számomra sajnos hosszútávon drága, így inkább külföldről rendelem. Van magyar webáruháza.


Ezeket évek során többször leírtam, ami használ a szikén kívül a retinol, glycolsav, hyaluron, botox. Új reménység, -még nem próbáltam- az a PlasmAge, itt a fórumon több napló is van róla, szép eredménnyel.


RETINOL:

Az A-vitamin, más néven retinol, a zsírban oldódó vitaminok családjába tartozik. A retinol egyre inkább népszerű kozmetikai összetevő.

A bőr számára az egyik legfontosabb vitaminról van szó: szabályozza a hámsejtek differenciálódását és osztódását, a faggyútermelést, és szerepet játszik a bőr ún. barrier- (védelmi) funkciójának kialakításában

Az A-vitamin csökkenti a kollagén lebomlását és serkenti a mélyen fekvő bőrrétegekben az új kötőszövetrostok kollagénből való képződését.

Az A-vitamin és származékai képesek kommunikálni a sejtekkel. Ez azt jelenti, hogy meg tudja mondani egy sejtnek, hogy hogyan viselkedjen és nézzen ki úgy, mint egy egészséges, fiatal sejt.



GLYCOLSAV:

Az AHA-savak (alpha hydroxy acid) leggyakoribb formája. A bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover). A bőr legfelső rétege (stratum corneum) 3-5 hetente teljesen kicserélődik, ezen gyorsítanak a kémiai hámlasztók. A glikolsavat általában 5-15% közötti koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 3 és 4 között kell lennie ahhoz, hogy hasson. A megfelelő mennyiségben és pH-értéken enyhén irritáló összetevő, mely csípős, csipkedő érzést okoz a legtöbb bőrön. Mivel vízben oldódó, csökkenthetünk az irritáción, ha teljesen száraz bőrre kenjük. A glikolsav külön figyelmet érdemel azért is, mert 10% feletti koncentrációban nemcsak hámlaszt, hanem a kollagéntermelést is serkenti.


EZEKNÉL A KEZELÉSEKNÉL FOKOZOTTAN ÜGYELNI KELL A FÉNYVÉDELEMRE!

2018. jan. 8. 19:51

@Fewyta

Bőrgyógyász biztosan felírhatja, plasztikai sebész is, talán háziorvos is, ezt nem tudom biztosan.

Pharma Expressz vagy Pharmafutár behozza, itthon nincs patikákban.

8848. kori54 (válaszként erre: 8847. - Fewyta)
2018. jan. 8. 19:46
Szerintem lehet kapni és nem kell hozzá recept mivel nincs rajta támogatás. Van webshopjuk is. Hét ezer körül lehet kapni 30 ml-t.
8847. Fewyta (válaszként erre: 8846. - Sylvia.Lilly)
2018. jan. 8. 18:41
És ezt a sebészemmel tudom feliratni,vagy háziorvos is felírja?Azt írod 15-16Euró? Magyar gyógyszertárakban beszefezhető?
2018. jan. 8. 18:30

A retinoid tartalmú krémek a legjobbak. Igaza van tibitoma plasztikai sebészének, érdemes gyógyszer erősségűt venni (orvossal feliratni), ezek fillérekbe kerülnek.

Én az Airol-t használom, ebben tretinoin a hatóanyag, kb. 15-16 €. Elég sokáig elég egy tubus, mert egyszerre nagyon kevés kell belőle - ha sokat kensz, akkor nem a hatást javítod, se nem gyorsítod, csak jó sok mellékhatása lesz, és egy életre befejezed a retinoidos kísérletezést, ami nagy kár lenne. A retinoidok DNS szinten hatnak, így újítják neg a bőrt.

8845. Fewyta (válaszként erre: 8842. - Tibitoma)
2018. jan. 8. 18:08
Hol lehet beszerezni ezeket a krémeket? Te hány éves vagy...mert én 52. Vajon nekem is használ?
8844. Fewyta
2018. jan. 8. 18:05
Bocs az írásos hibákért....ezek szerint a szemem még nem tökéletes:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook