Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Arab világ, és más érdekességek... fórum

Arab világ, és más érdekességek... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6055. mamma2 (válaszként erre: 6052. - 0c0354cc5a)
2011. szept. 20. 11:54
Szia Napirai!-nem akartam Neked "rosszul eső" perceket szerezni, de mint ahogy én elfogadom a Te hitedet és érzéseidet, kérlek Te is tégy így az én nézeteimmel....annál is inkább, mert nem kérem Tőled, hogy fogadd el az én álláspontomat. Minden ember más, hívő vagy sem attól még EMBER lehet, minden körülmények között! Az Isteni megbocsájtásról is másképpen vélekedek...hmmm...ha engem valaki megbánt, kárt okoz, bűnt követ el ellenem...akkor igen is tőlem kérjen bocsánatot elsősorban...mert azzal, hogy neki Isten /néhány imáért cserébe/ megbocsát, a bűnt még ellenem elkövette! A vallást mindenki másképp éli meg, és biztosan nagyon jó annak, aki valamilyen "felettünklévőben" hinni tud...fohászkodhat, imádkozhat valakihez akitől segítséget, megbocsájtást remél...megnyugtatja a lelkét...ha minden hívő a vallás előírásai és a próféták, apostolok, tanítómesterek útmutatásai szerint fog élni nagyon szép és jó lesz a világ!Én mindenkor tartom magam az alapelveimhez:élni és élni hagyni!-és EMBER-nek maradni minden körülmények között.....s a többi csak körítés, sallang...hmmm Pussz GIZUS
2011. szept. 19. 16:22

Sziasztok!

Lehet, hogy egy kicsit félreérthető voltam, ezért kifejtem mégegyszer.

Azt írtam, hogy különösen a siíta muszlimok nem tudják elfogadni a baháí vallást, illetve azt a hittételt, hogy Isten utolsó prófétái a Báb, illetve Bahá'ulláh. Ezt alátámasztja az a tény, hogy Iránban az állam üldözi a baháí-okat, erről lehet híreket, riportokat is találni a neten.

Szóval, állami szintenüldözik a baháí-okat, de ezen nem lehet csodálkozni, mert Irán kormányzata egy totalitárius rendszerként működik, és a szívem azt mondja, hogy ennek a vallásukhoz semmi köze, egyszerűen vannak emberek, akiknek ha hatalom kerül a kezükbe, azt hiszik, hogy mindent megtehetnek, és a hatalmat nem az emberiség javára használják, hanem rombolásra.

Irán lakossága kb. 70 millió fő, ezeknek nagy része siíta muszlim, a vallási kisebbségek (zsidók, baáhí-ok, keresztények) csak pár százezer főt tesznek ki. Azt, hogy a több tízmillió iráni mit gondol a baháí-okról, azt mi nem tudhatjuk. Tény azonban, hogy az iráni állam minden módon üldözi a baháí-okat, és közülük már nagyon sokan emigráltak.

Az más kérdés, hogyha egy baháí muszlimokkal találkozik, akkor mit tehet meg, és mit nem, mit mondhat nekik, és mit nem. A közegtől, a légkörtől függ, hogy az adott baháí-nak mennyire jelent veszélyt a hitének megvallása, de aki igazán hisz Istenben, és teljes szívéből szereti a Bábot, illetve Bahá'Ulláh-t, az az ember nem ijed meg semmitől sem. Ez nem jelenti azt, hogy lehet szidalmazni/provokálni másokat, vagy szidalmazni a jelenlétünkben tartózkodó más vallású személyt/személyeket, mert nem lehet, ez nagyon súlyos bűn Isten szemében, de hitünk megvallása dicséretes Isten szemében, különösen akkor, ha ez számunkra veszélyt jelenthet. Ennek mikéntjét egy nem istenhívő ember nem értheti meg sajnos.


Most megyek, mert soha nem leszek készen az informatikaleckével, és mérges lesz rám pénteken az oktató, ha azt veszi majd észre a tanfolyamon, hogy nem tanultam semmit.

Majd még benézek ide.

Üdv: Napirai

6053. 0c0354cc5a (válaszként erre: 6050. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 19. 15:45

Szia Enissa!

Mint már fentebb írtam, sajnos sok képmutató ember van, és nagyon rosszul csinálják, amit csinálnak, és Isten látja őket, és el fogja számoltatni őket haláluk óráján a tetteikért.

Nem kell az ilyen emberekkel foglalkozni, különösen egy hívőnek nem, hanem a szívünkkel az igaz hívőkre kell figyelni.

A bűnökért Istentől kel bocsánatot kérni, de aki újra elköveti ugyanazt a bűnt, az nem biztos, hogy megbánja azt, de az ítélkezés nem a mi dolgunk, mert Isten látja csak, hogy mi van a szívünkben.

Üdv: Napirai

6052. 0c0354cc5a (válaszként erre: 6049. - Mamma2)
2011. szept. 19. 15:39

Szia Gizus!

Nekem nagyon rosszul esik, ha valaki Istent láthatatlan, felfoghatatlan, stb. valaminek nevezi, mert én Isten létéről meg vagyok győződve, és Istent a szívünkkel érezzük, nem az érzékszerveinkkel látjuk.

A vallásoknak megvan a szerepe az emberiség történetében, az emberiség fejlődési ciklusait jellemzik az egyes vallások.

Képmutató emberek sajnos mindenhol vannak, ez a világ belülről rohad szét sajnos.

Az ismerősöd, aki katolikus nagyon rosszul csinálja, amit csinál: ő egy képmutató ember, de vannak sokan, akik nem azok, de őket nemigen lehet észrevenni, mert egy igaz keresztén, egy igaz muszlim, egy igaz buddhista, egy igaz baháí stb. nem csinálja a fesztivált, nem hangoztatja, hogy ő milyen jó ember, hanem csak éli az életét Isten törvényei szerint, és csak az veszi észre őket, aki lát a szívével.

Az imáknak megvannak a szerepük a különböző vallásokon belül, de ha ez nem szívből jön, akkor semmit sem ér.

Ha megszegjük Isten törvényeit, nem emberektől kell bocsánatot kérni, hanem Istentől, és a baháí hitben erre megvannak a megfelelő imák, de a hívő saját szavaival is kérhet bocsánatot Istentől.

Ha azonban nem őszinte a bűnbánat, azt látja Isten, mert Isten mindent lát, és belelát a szívünkbe, és látja a képmutatókat. Az ilyen embereknek nem fogja Isten megbocsátani a bűneit, és az imáik sem fogadtatnak el.

Üdv: Napirai

6051. 0c0354cc5a (válaszként erre: 6047. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 19. 15:24

Szia Enissa!

Teljesen igaz, amit írsz.

A baháí-ok is elfogadják Jézust, mint Prófétát. Kicsit félreérthető voltam, ezért javítok.

A muszlimok arról vannak teljes szívükkel meggyőződve, hogy Isten utolsó prófétája Mohamed, és ha valaki azt mondja nekik, hogy ez nem így van, akkor hogy nem, akkor ez nagyon rosszul érinti őket.

A baháí-ok azt mondják, hogy Isten utolsó prófétája a Báb, illetve Bahá'Ulláh.

Ezt a muszlimok, különösen a siíta muszlimok nem tudják elfogadni, eretnekségnek tartják a baháí vallást, erről személyesen is meggyőződhettem, mert barangolva a neten, találtam olyan weboldalt, ahol muszlimok beszélgettek, és szóbajött a fórumukon a baháí vallás, és erről a vallásról nem túl jó véleményük van sajnos. Azt nem állíthatom, hogy mind a másfél milliárd muszlim így gondolja, csupán arról a hat-hét emberről tudok nyilatkozni, akik arra a bizonyos weboldalra írtak.

Ezenkívül az Index Fórumán is van egy Baháí Hit topic, azt hiszem, 2007 óta megy a fórum, és oda is benézegettem, nem volt időm elolvasni a több száz hozzászólást, de beleolvastam. Ezt a fórumot megtalálta egy muszlim vallású úriember, és nagyon normálisan viselkedett az illető, mert érvekkel próbálta bebizonyítani, hogy miért sátáni, miért eretnek a baháí vallás. A baháí hitűeket nagyon tiszteltem, mert nem háborodtak fel, hanem ők is érveltek, aztán a muszlim úriember egy idő után feladta, mert belátta, hogy nem tudják meggyőzni egymást. Egyik vallás képviselői sem kezdték el azon a fórumon szidalmazni egymást, hanem próbáltak párbeszédet folytatni, és ez számomra hatalmas boldogság.

Enissa, abban igazad van, hogy fanatikus emberek mindenhol vannak: a baháí vallás azonban olyan fiatal, hogy még nem tudott szélsőséges irányzat kialakulni, nem jelent még meg a fundamentalizmus, de adja Isten, hogy ne is jelenjen meg soha. Maga a vallás úgy épül fel, hogy nagyon kevés arra az esély, hogy megjelenejen a fundamentalizmus a baháí hiten belül, mivel tiltott az erőszakos térítés, a hitet nem szabad fegyverrel terjeszteni, és csak honvédő háborút szabad folytatni. Ennek mikéntje nincs még kidolgozva, de meg kellene csinálni, mert úgy fog járni ez a vallás, mint a többi, ahol megjelent a fundamentalizmus.

Írok még mindjárt.

Üdv: Napirai

2011. szept. 19. 15:01

Ezek után elmegy a templomba gyónni. . . és máris feloldozott és "tiszta". . . hát ez az amit az én gyomrom nem vesz be!


Nagyon igazad van,annyira álszent, gusztustalan dolog ez. Nem értem én sem, ha elmondok x imát, hogy lehet a bűnt megbocsájtani, semmissé tenni?

Ezt sosem tudom elfogadni, úgy gondolom a mostani eszemmel.

6049. mamma2
2011. szept. 19. 13:35
Sziasztok Lányok!-lényegében minden vallás egy helyről eredeztethető: egy sosem látott, hallott, megfoghatatlan,emberek által elképzelt és megjelenített személytől, akit hívhatnak Istennek, Allahnak, Jehovának...vagy ki minek nevezi. Vannak próféták, apostolok, meg ki tudja még minek nevezett tanítók, akik kinyilatkoztatják ennek a "fölöttünk lévő"-nek az akaratát, parancsolatát.Mindezek lényege az alapvető erkölcsi tanítás, ami minden emberre vonatkozik.../ha hívő, ha nem/....szeresd felebarátodat, az embereket!-tiszteld szüleidet és embertársaidat, segítsd az elesetteket, ne ölj, ne lopj, ne paráználkodj...stb.stb.stb.Ezeket az alapvető "követelményeket" öltöztetik fel a vallások, különböző rituálékkal.../napi 3x-i,5x-i imádkozás,böjt,ünnepek stb. A lényeg az, hogy mindenki éljen "ember módjára" ne bűnözzön,és ne akarjon másnak rosszat cselekedni, ha segíteni nem tud..legalább ne ártson! Én ismerek olyan hívő katolikust, aki minden nap ott csúszik-mászik az oltár előtt, díszíti a templomot,egyházi adót szed, és ha az "Isten-házán" kívül van, olyan alpári módon szidja, átkozza a gyerekeit, unokáit, olyan gonosz és goromba, hogy aki teheti kikerüli.Ezek után elmegy a templomba gyónni...és máris feloldozott és "tiszta"...hát ez az amit az én gyomrom nem vesz be! Csak egy egyszerű ember vagyok, sokszor hibázom,hibáztam, de soha sem akarattal,és ártó szándékkal...az én hitem az emberben, a jó szándékban és magamban van! Pussz GIZUS
6048. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6047. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 19. 12:41
Bocsánat, Mózest írtam Mohamed próféta helyett, nagyon nem mindegy. :)
2011. szept. 19. 12:30

Még egy muszlim teljes szívéből meg vana rról győződve, hogy Isten prófétája Mohamed, és nagyon rosszul eshet szegénynek, ha valaki ennek ellenkezőjét állítja,


A muzulmán vallás Jézust is prófétaként nevezi, tehát nem csupán Mózest fogadja el, és minden vallás azt tanítja, tisztelje másokét. Az más dolog, hogy mindenhol vannak fanatikus megszállottak. :(

Én nem vagyok muszlim vallású, csak mint téged is érdekel más, én is érdeklődöm más szokásai iránt.

6046. 0c0354cc5a (válaszként erre: 6045. - 0c0354cc5a)
2011. szept. 18. 21:06

Sziasztok!

Gondoltam, írok még, mert nagyon keveset írtam a baháí vallásról.

Azért tartottam attól, hogy a muszlimák mérgesek lehetnek, ha én erről a vallásról írok, mert a baháí vallásnak van egy olyan hittétele, ami egy muszlim embert nagyon bánthat, még akkor is, ha szegényt egyáltalán nem akarjuk megbántani.

Ez a hittétel a következő: Isten utolsó prófétája a Báb, illetve Bahá'ulláh, de inkább a Bábra helyezik a hangsúlyt, és nem úgy hívják, hogy próféta, hanem isteni megnyilvánulás. Még egy muszlim teljes szívéből meg vana rról győződve, hogy Isten prófétája Mohamed, és nagyon rosszul eshet szegénynek, ha valaki ennek ellenkezőjét állítja, ráadásul azt mondja, hogy Isten utolsó prófétája a Báb, illetve Bahá'Ulláh.

A baháí hitűek elismerik Isten előbbi prófétáit, és szigorúan tilos szidalmazni/rágalmazni őket, ezenkívül szigorúan tilos a más vallásúakat bántani, szidalmazni mások vallását.

A Báb szó azt jelenti, hogy kapu.


Van egy könyv, az a címe, hogy a Baháí hit, és a Gondolat Kiadó gondozásában jelent meg ha jól tudom 1992-ben, biztosan megtalálható a könyvtárakban.

Kötelező imák száma napi három, minimum napi egy, de csak akkor 1x, ha erre nyomós okod van, nem azért, mert te egy lusta dög vagy, és imádkozás helyett inkább mást csinálsz. Ha így van, akkor az bűn, és az ima nem fogadtatik el. Ha nincs akadályoztatás, akkor a kötelező imák száma 3x naponta, és megvan, hogy mikor, de nagyon rugalmas az imák ideje, pl. a déli imát meg lehet csinálni napnyugtáig, utána már nem érvényes.

A három x imát úgy kell végezni, hogy le kell borulni, és Akkó felé kell fordulni, és el kell végezni a rituális mozdulatokat, illetve a rituális tisztálkodást, amelnyek a módjai a Kitáb-Í-Aqdasban elő van írva, különben az imád nem fogadtatik el. Ha beteg vagy, akkor fel vagy mentve az imák alól, ha nő vagy, és megvan a havi vérzésed szintén nem kell elvégezni a napi három x imát, ehelyett van egy verssor a Kitáb-í-Aqdasban, amit el kell mondani 95-ször, így a menstruáló nő, és a beteg ember kiváltja a kötelező imáit.

A baháí naptár teljesen más, mint a miénk, és nagyon ügyesnek kell lenni, hogy ne kevereje ösze az ember a két naptárt. A baháí naptár 18 hónapból áll, és 19 naposak a hónapok.

a szent hónap márciúsra esik mindig hála Istennek, és ez a hónap az ún. böjti hónap tudnom kéne a perzsa nevét a hónapnak, de nem úgrik be sajnos. Ilyenkor a baháí hívő napkeltétől napnyugtáig nem eszik, és nem iszik semmit, jobb neki, ha nem kell dolgoznia, de ha dolgoznia kell, mert különben kirúgnák a munkahelyéről, akkor ugyanúgy helyt kell állnia a munkahelyén, mintha nem böjtölne. Ha az illető fizikai munkát végez (pl, kőműves, vagy bármi más, ami nagyon megterheli a szervezetet), akkor felmentést kap, de tiszteletben kell tartania azzal a törvényt, hogy csak annyit eszik, és annyit iszik, hogy munkáját el tudja végezni, nem rendezhet ún. zabálást. A beteg embernek tilos böjtölnie, mert ez állapota rosszabbodását idézheti elő, akár az életébe is kerülhet. A menstruáló nő, ha akarja, mellőzheti a böjtöt, bár egy orvos ismerőpsöm szerint aki szintén szimpatizál a baháí hittel, nem ajánlatos egy menstruáló nőnek egész nap nem enni, és nem inni semmit, mert a vérveszteségtől rosszul lehet. Fel vannak még mentve a böjt alól a várandós, illetve a szoptatós anyák, és a hetven év feletti idősek. Az imákat sem kötelező elvégezni hetven év felett, amit nem értek, de mindegy.

A munkát BaháUlláh az istentisztelet rangjára emelte, ezért minden baháí hitűnek kötelessége valamilyen szakmát/foglalkozást űznie, és nem szabad henyéléssel, koldulással tölteni az időt.

A koldulás nagyon súlyos bűn vallásilag a baháí-oknál, annyira, hogy az is megtiltatott, hogy pénzt adjon a hívő a koldúsnak. Az nem felmentés a munka alól, hogy mondjuk nekem nincsen lábam, mert kezem van, azzal tudok dolgozni, vagy ha nincs kezem, van lábam, azzal is meg tudok tanulni sok mindent, a munka alól csupán az idősek, és az ágyban fekvő magatehetetlen emberek vannak felmentve.

Ezenkívül vallásilag szigorúan tilos a pletyka, mások kibeszélése, a rágalmazás. Tiltott az alkohol fogyasztás, és a szerencsejáték is.

A család nagyon fontos, és a hívők számára nem kötelező, de nagyon ajánlott a házasság. Élettársi kapcsolatot Isten nem fogadja el!!

Nemi kapcsolatot csak házasságon belül szabad létesíteni, azonkívül hatalmas bűn.

Ha a Kitáb-Í-Aqdast bevezetnék valamelyik államban, akkor a szándékos emberölést elkövetőre, és a gyújtogatóra halálbüntetés vár, megengedett enyhítés életfogytiglani börtönre, de ez a bírók döntésére van bízva. A gyujtogatót úgy kell kivégezni, hogy meg kell égetni.

Ha valaki lopott, akkor börtönbe kell zárni, és bélyeget kell ütni a homlokára, és ha többször visszaesik, és lop, akkor el kell űzni a lakhelyéről, és ha mindenki látja a soha le nem szedhető bélyeget a homlokán, akkor senki nem fogja befogadni, és hontalanként fogja tengetni életét. Ha valaki paráználkodik, arra pénzbüntetést szabnak ki, és minél többször elköveti, annál feljebb emelik a büntetést, és ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy akár elárverezhetik a házát is, ha annyit paráználkodott, hogy milliókra rúg a büntetése.

Ezeket a törvényeket csak akkor lehet majd bevezetni, ha a baháí hit államvallás lesz alahol, vagy már nagyon elfogadott lesz ez a vallás.

Nincsenek papok, hanem szellemi tanácsok avagy Igazság házai vannak, és a legfelső törvényhozó szerv az Igazságosság Egyetemes háza, amely Izraleben Haifában van. Azért itt van, mert Bahá Ulláh it élte le utolsó éveit, és itt van a szentély is, ahova a zarándokok mennek. Itt van Bahá Ulláh fényképe is, meg a Báb szentélye is itt van.


A zarándoklat minden baháí hitű férfi számára kötelező, a nők számára nem, de nem is tiltott, ezért a nők évente tömegesen zarándokolnak el Bahá Ulláh, és a Báb szentélyébe.

Bahá'Ulláh halála után a közösség vezetését annak legidősebb fia. Abudl Bahá vette át, majd annak halála után annak unokája Soghi Efendi. Mivel Soghi Efendi utód nélkül húnyt el, megalakult az Igazságosság Egyetemes háza, és a hit így marad fent tovább.

Egy baháí férfinak egy felesége, egy nőnek egy férje lehet (bár Bahá'Ulláh megengedte a két feleséget, de a fia ezt megváltoztatta) Bahá Ulláh azt mondta, hogy az Aqdas törvényeit csak egyenesági utódai változtathatják meg, mások nem. Mivel Bahá Ulláh dédunokájával kihalt a család, e törvényeket nem szabad megváltoztatni, még akkor sem, ha végigfut a hideg a hátamon az a gondolat, hogy már bevezetik ezt a jogrendszert, és szegény tizennégy éves Pistike felgyújtja heccből a kukát, és szegény Pistikét megégetik, mert gyújtogatott. Ha azonban Pistike egy házat gyújtana fel szándékosan, és ott meghalna egy terhes nő, vagy egy kisgyerek, vagy bárki más, akkor már nem futkosna a hátamon a gondolat, hogy Pistikét tűzzel égetik el, mert megérdemli az, aki szándékosan gyújtja fel más házát.

Én Pistike szüleitől azért megkérdezném, hogy ugyan már miért nem nevelték meg a fiukat, hogy ne szennyezze a környezetet azzal, hogy kukát gyújtogat, de hogy ezért megégetik szegény Pistikét, az számomra ijesztő, de lehet, hogy még nem elég erős a hitem, ez azért van.

A baháí hitű házaspár gyerekei nem lesznek automatikusan baháí-ok, bármilyen más vallást felvehetnek ha elérik az érett kort. A Kitáb-í-Aqdas az érett kort 15 éves korban határozza meg, vagyis ebben a korban vallásilag köthető házasság is, de ezt Európában nem fogadják el az államok, ezért az európai baháí-ok nemházasodnak tizenöt évesen. Tudom, hogy ez meglepő, de ha egy gyerek úgy van nevelve, hogy tizenöt éves korodtól felnőtt vagy kisfiam/kislányom, akkor ez megvalósítható, mert önállóságra kell nevelni, nem szabad megcsinálni helyette semmit, amit meg tudna egymaga csinálni, és követelni kell tőle már kisgyerekkorától, hogy ne csak játsszon folyton, meg a Facebookon lógjon, hanem tanulja meg a leckéit, ismerje meg anyuci/apuci vallását, és olvasson/tanulmányozzon különböző művészeteket, tudományokat, és ne az legyen az életcélja, hogy x sztárra hasonlítson, hanem legfőbb célja legyen az emberiség szolgálata.

Fontos alapelv még az előítéletmentesség, ezért van az, hogy különböző kultúrájú baháíok közöt gyakoriak a házasságok.

Egy baháí hitű nőnek bármilyen vallású férje lehet, egy baháí hitűnek bármilyen vallású felesége lehet, sőt az sem tiltott, ha hitetlen, vagyis egyáltalán nem hisz Istenben (bár véleményem szerint ilyenkor sokkal nehezebb lesz a másik fél élete) Ha a házastárs baháí hitű lesz, az dicséretes, és akkor biztos, hogy az a házasság fantasztikusan hiperszuper lesz.

A válás csak végső esetben megengedett, és egy türelmi évnek kell megelőznie, és csak utána megengedett a válás, ha nem tudnak kibékülni.

szabadidőt nem szabad pazarolni, mert azt Isten nem azért adta a baháí hívőnek, hogy elpazarolja, hanem az azért van, hogy az emberiség szolgálatára használja azt, pl. az abszolute nem helyes vallásilag, ha valaki egész nap mondjuk a Facebookon lóg, és pl. mondjuk nem az éhezők megsegítését propagálja, vagy segélyszervezetek Facebook oldalain beszélget arról az ot lévőkkel, hogy hogyan lehetne segíteni az afrikaiakon, hanem azt figyelgeti, hogy ki jelölt be kit, meg ki mit csinál a Facebookon, stb. de nem elég beszélgetni emberekkel, az istenszolgálatokat tettekkel is kell bizonyítani, tehát ha valaki netezik egész nap, az az ember nem fog semmit tenni az emberiség érdekében. Az emberiség szolgálata istenszolgálat. A fentebbi példa csak egy példa, az időt sajnos rengeteg módon lehet pazarolni, haszontalanul eltölteni. Egy baháí hívő minden percet kihasznál, és soha nem tölti feleslegesen az idejét, és nem unatkozik.

Hú, most rettenetesen hosszú voltam, csak legyen türelmetek elolvasni.

Kérdések jöhetnek privibe, meg ide is.

Üdv: Napirai

2011. szept. 18. 19:45

Drága Gizus, és Szia Mindenkinek!

A baháí vallás a 19. század közepén alakult ki, és a bábí vallásból fejlődött ki. Hogy leegyszerűsítsem az egészet, ez a vallás az iszlám siíta ágából fejlődött ki.

A baháí-ok egyetlen Istent imádnak, a hit alapítója Bahá'Ulláh. Ez nem egy vallási fórum/vallási weboldal, ezért erről nem írok sokat.

Szent könyvük a Kitáb-Í-Aqdas, és a Kitáb-Í-Qán, az előbbiekben vannak a társadalmi tanítások, az utóbbiban a vallás a teológia lényege, a baháí teológia lényege. A Kitáb.Í-Aqdas törvényei egy majdani jogrendszernek lehet az alapja, ha ez a hit széles körben elterjed a világon. Én még ilyen igazságos jogrendszert nem láttam, mint ez, de még nem lehet jogrendszernek nevezni, mert nem létezik olyan álam a világon, ahol bevezették volna.

Nekem ez a vallás azért tetszik, mert egyik alapelvük a világbéke megteremtése, és az emberiség szolgálata, és én már gyerekkoromtól nagyon szerettem az embereket, és nagyon érdekeltek a világ problémái.

Ha valakit részletesebben érdekel a baháí vallás, írja be a keresőbe, hogy baháí, vagy Magyarországi baháí közösség. Még nem vettem fel ezt a vallást, csak tanulmányozom. Ha felveszem ezt a vallást, akkor át kell állnom egy kicsit szigorúbb életmódra, aminek nagyon kevés a külső jele, és mások nemigen veszik észre, csak lelkileg lesz egy kicsit nehéz, de ha az ember elkötelezett egy vallás mellett, akkor ezen az időszakon túl kell jutni.

A Napirai egy afrikai név egyébként, és én nagyon szeretem, mert nagyon szeretem az afrikai embereket, az afrikai kontinenst. Ez nem hivatalos nevem, csak nicknév, de ha baháí leszek, szeretném a hivatalos nevem mellé felvenni a Napirait.

Magyarországon tudomásom szerint ezerkétszáz baháí hitű ember él, a világon hat millió.

Azt, hogy teljes életet élek, nem mondhatnám, mivel a hallássérülésem miatt csak úgy tudok valahova eljutni, ha valaki elkísér.

Egyelőre ennyi, ha van további kérdés, várom a priviket, meg ide is írhattok.

Üdv: Napirai

6044. mamma2 (válaszként erre: 6042. - 0c0354cc5a)
2011. szept. 18. 18:16
Kedves Napirai!-Szerintem nyugodtan írhatsz erről az új vallásról,mert mi nem tudunk róla szinte semmit.Senkit nem fogsz felbosszantani" mert ide olyan emberek járnak nagyrészt, akik elfogadják mások vallását, megértőek és toleránsak, mindenkivel szemben nyitottak. Muszlima barátaink is elfogadóak, jó emberek...példa erre Emilia /inas/akit a legszelídebb embernek és legszeretőbb édesanyának ismertem meg...kint él az arabok között az arab férjével, teljesen beilleszkedett, boldog és jól érzi magát a bőrében! Senkit meg nem bántana. A kötekedők pedig már réges régen nem járnak ide:DDD Írjál a baháj vallásról, Neked mi tetszik benne, mik az alapelvek, vannak-e vallási vezetők, kit imádnak, kihez fohászkodnak? Én eddig úgy gondoltam, hogy a baháj, egy népcsoport...de eddig nem is foglalkoztam vele. Nagyon sajnálom, hogy vakon élsz, és a hallásod sem tökéletes...de úgy gondolom, hogy ennek ellenére teljes életet élsz, és egy csupaszív szeretnivaló ember vagy! Szeretném, ha bátran írnál nekünk Pussz GIZUS
6043. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6041. - 0c0354cc5a)
2011. szept. 17. 16:58
Bocsánat a neved elírásáért napirai11 ! nem volt szándékos.
2011. szept. 16. 23:13

Drága Gizus!

Ismerlek téged, mert elolvastam elejétől kezdve az egész fórumot.

Te nagyon aranyos vagy, és annak ellenére, hogy semmilyen vallást nem követsz, hófehér, szeretettől ragyogó szíved van.

Kimodnhatatlan bennem a vágy, hogy megmutassam neked, hogy létezik egy nagyon fiatal, és nagyon csodálatos vallás, de nem merek itt írni róla, mert nem akarom felbosszantani az esetleges muszlim vallású embereket.

ha érdekel, írj privit.

Amit azonban mindenki tudhat, hogy én nagyon szeretem az embereket, és kimondhatatlan szeretetet érzek mind a hétmilliárd ember, és az egész glóbusz iránt.

Legszívesebben körbeölelném a világot, és kivágnám belőle a beteg részt.

Mindkét szememre teljesen vak vagyok, és középsúlyosan hallássérült vagyok, de a szívem ezért a glóbuszért, és hétmilliárd felebarátomért dobog.

Sok szeretettel ölel mindenkit: Napirai

2011. szept. 16. 23:05

Szia Enissa!

Rosszul írtad a nevem, mert nem Napira, hanem Napirai.

Engem csak érdekel ez a téma úgy, ahogy van, különösebb érdekes történetem nincs.

Azaz tudnék mesélni egy bizonyos vallásról, ami szerintem nagyon csodálatos, de félek, hogy azzal felbosszantom a muszlim vallású hoxatagokat.

Ha részletesebben érdekel valakit, nézzetek rá az adatlapomra, de gyalázkodó priviket nem kérek.

Üdv: Napirai

6040. mamma2 (válaszként erre: 6039. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 16. 19:56
Sziasztok Lányok!- én is jönnék többször, úgy mint régen...ha lenne kivel beszélgetni!-de úgy látszik, hogy már nem tud senki "arabusul"...így hát mindenki csak erre-arra....busul:DDD /bocsika,kissé bugyuta..hmmm/ Pussz GIZUS
6039. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6038. - 0c0354cc5a)
2011. szept. 16. 15:25

Szia Napira!


Nem zavartál senkit, ez a fórum is mindenkié. Ha van érdekes történeted, tapasztalatod esetleg kérdésed oszd meg nyugodtan másokkal.

2011. szept. 5. 13:10

Sziasztok!

Csak beköszönök ide, mert tisztában vagyok azzal, hogy nekem ebben a topicban semmi keresnivalóm nincs.

Nem semmi ez a 6036 hozzászólás több száz oldalon keresztül. Én elkezdtem olvasgatni a fórumot az elejétől, tök szuper, hogy már a 80. oldalnál tartok.

A fórumindító kiscsaj tényleg nagyon unatkozhatott, de mégis milyen szuper topic lett ebből a fórumból.

Mégegyszer elnézést lányok a zavarásért.

Üdv: Napirai

6037. Akymo
2011. szept. 4. 22:06
Van itt valaki aki ismerős Tunéziában?
6036. Akymo
2011. szept. 4. 22:04
Eid mubarak is elmúlt már és senki nem ír :-(
6035. Diusmama
2011. aug. 8. 10:43
Ramadan kareem minden muzulmánnak!
6034. Diusmama (válaszként erre: 6033. - Bázis22)
2011. aug. 8. 10:42
ezt most tényleg kérdezed vagy te tudod?
6033. bázis22
2011. aug. 6. 23:36

Igen és minden muszlim vallású embernél.


Egyébként tudod, miért tartják, mit ünnepelnek vele, miért tart olyan sokáig?

6032. mamma2
2011. aug. 2. 20:09
Tegnap kezdődött a ramadán Egyiptomban....
6031. Diusmama (válaszként erre: 6027. - F7cb6ace2a)
2011. júl. 25. 15:04
szia! az iszlám vallásban férfi nem lehet "legálisan"együtt egy nővel akivel nem jegyes vagy házas. az én férjem arab, bár keresztény. de ez náluk is igy van. itt nem vallás hanem kultúra kérdése az egész. nekem is volt fiu ismerősöm aki azért házasodott össze a magyar barátnőjével hogy az ne legyen "haram" azaz bűnös együttlét. ( nem tartott sokáig a házasság)csak azért házasodni hogy bűntudat nélkül sexelhessen? szerintem ezért kár. bár ez nálunk nem elfogadott házasság. bementek egy mecsetbe, ott a shekh(pap) elött házasságot köttök és kész. ez a magyar törvények szerint nem számít házasságnak csak neki, és az ő kis lelkének megnyugvás hogy büntetlenül lehet veled. szóval igazából sokat nem veszítesz ezzel. AMENNYIBEN ITT VAGYTOK MAGYARORSZÁGON!!!!! ha van még kérdésed nyugodtan írj privibe
6030. timejja75 (válaszként erre: 6029. - F7cb6ace2a)
2011. júl. 13. 21:19
melyik országból való a barátod?
6029. f7cb6ace2a (válaszként erre: 6028. - 9b10f3d7ff)
2011. jún. 21. 21:56

Hello!!


Uh nagyon szépen köszönöm,hogy ilyen gyorsan válaszoltál.

Jelenleg amúgy nem vagyunk együtt,pont emiatt. Mert én már voltam házas(magyar házasság) és mondtam,hogy engem aztán nem érdekel miféle házasság,én nem házasodok:D

De csak hiányzik,és gondoltam,hogy utánakérdezek,hogy ez akkor mégis miféle esküvő. Mert tényleg én is erre fogtam,hogy az ördög nem alszik,és tényleg aláírok valami papirt,és utána meg ki tudja mi lesz velem....

De akkor ez még végül is nekem a legjobb.

Mert amúgy az biztos,hogy nagyon aranyos kedves,figyelmes fiú. Magyar pasim még ilyen nem volt,hogy egyszer elmondom,hogy xy napon vizsgám lesz,és még egy hónap múlva,mikor aktuálissá válik,emlékszik az időpontra...Szal rendes fiú,csak félek ettől a kulturális különbségtől..Ti hogy hidaljátok át?

6028. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6027. - F7cb6ace2a)
2011. jún. 20. 23:06

Ez egyházi esküvőnek számít. Itt jogilag semmi következménye tényleg, de van egy lényege, a feleség

papíron kiköthet dolgokat. Ezt ajánlom tedd meg, Te bármennyire is nem veszed komolyan. Isten tudja mennyire szeretitek meg egymást. :)

Kösd ki ha esetleg gyermeketek születne, az nem hagyhatja el az országot nélküled, sőt jobb ha kikötöd te neveled. Bebiztosíthatod, nem lehet másik felesége, ha elváltok kérsz-e valamit (anyagi pl.)

A házasság azért kell neki, mert az ő vallása szerint nemi életet élni házasságon kívül bűn, nem ildomos.

Tehát azért teljesen ne bagatellizáld el a dolgot.

Főleg ne írj alá olyan papírt amit nem magyarul írtak...az ördög nem alszik.

Egyébként legyetek boldogok!!! Nagyon sok szép és jó vegyes házasság kötődött már. :)

2011. jún. 20. 22:15

Sziasztok!


Egy kérdésem lenne hozzátok,remélem valaki tud nekem segiteni.

megismerkedtem egy arab sráccal korábban. Nagyon jól megvagyunk,de az utóbbi egy-két hónapban mindig nyaggat a házassággal.Állítása szerint ez nem ""olyan" házasság,mint nálunk ez csak közte és Isten között számit. Hogy ennek semmiféle következménye nincs,csak házasság nélkül nem lehet együtt egy nővel.

Valaki tud erről valamit?

köszi a válaszokat előre is!

6026. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6025. - 9b10f3d7ff)
2011. jún. 12. 09:50
Azért így is szeretjük Őt, ugye? :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook