Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák Erdélyből fórum

Anyukák Erdélyből (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3312. gabilive (válaszként erre: 3309. - K.andyka)
2010. jún. 22. 10:59
Ja,majd írd meg,mi volt a dokinál!
3311. gabilive (válaszként erre: 3309. - K.andyka)
2010. jún. 22. 10:58

Olvastam a naplódat,be is jelöltelek:)

Sajnálom,hogy ennyire rossz a hangulatod.Lehet,az időjárás is közrejátszik,én is olyan álmos vagyok,pedig az éjjel úgy aludtam,hogy meg sem mozdultam reggelig(ez is ritka!).

Összezördülések,azt hiszem,mindenhol vannak,miután eltelt az első néhány rózsaszín-ködös év.

Én a hétvégén pl azon húztam fel magam,hogy egyszerűen nem lehet ruhát vásárolni Jancsinak.Ha ő a fejébe veszi,hogy márpedig neki nem kell,akkor megnézhetünk millió darabot is,mindegyiken talál valami kifogásolnivalót.Rövidnadrágot akartam venni neki,de olyan "problémák" voltak,hogy:ez túl rövid,ez túl hosszú,ezen sok zseb van,ennek ronda a színe,ez vastag,ez bő,ez szűk,ez drága...soroljam még?:)

A ti emberetek is ilyen nehéz eset?

3310. K.andyka
2010. jún. 22. 10:27
a tengerre oda én is szeretnek elmenni.tervbe is volt de mind minden szerintem elmarad ez is:(
3309. K.andyka
2010. jún. 22. 10:26

sziasztok!

örvendek,hogy jól van mindenki,én elég szarul,meg is írtam a naplómba:(

ma megyek doktornőhöz annyira izgulok mar!!!!

3308. gabilive (válaszként erre: 3306. - Malnasimonika)
2010. jún. 21. 22:10
Ugye?!Én is erre gondoltam,hogy Janka jobban élvezne egy ilyen állatsimogatós,szaladgálós üdülést,mint a tengert.Bár biztos a pancsolást is szeretné.
3307. gabilive (válaszként erre: 3304. - Malnasimonika)
2010. jún. 21. 22:07
Na,csajok,akkor hajrá!:)Beszéljetek össze,és gyertek,csináljunk egy találkozót!(A többieknek is szól!)Felkutatom Imoncsit is,biztos ő is benne lenne:)
3306. malnasimonika (válaszként erre: 3305. - B088f4f736)
2010. jún. 21. 21:13
Nagyon jó volt igazi pihenö szabadság.Vittünk homokozot, kosárlabdát a gyerekek egész nap játszodtak azt sem tudtam, hogy vannak.Dóra minden 10 percbe etette a kiscsirkéket, nézte a szomszédba a báránykákat, lovakat, libákat.Akkora élmény volt nekik biztos vagyok benne a tengernek annyira nem örültek volna.Arra a következtetésre jutottam, hogy jövö honapba is elmegyünk egy hétre.Elmentünk az erdöbe gombászni, gyogynövényeket gyüjtöggettem, és eprésztem, mert mamámnak van egy nagy epres és most érik az eper még lekvárt is föztünk.
3305. b088f4f736 (válaszként erre: 3304. - Malnasimonika)
2010. jún. 21. 21:06

Na ugye, más is egyetért velem :)


Mónika, mesélj, milyen volt a nyaralás?

2010. jún. 21. 21:02

Sziasztok most van idöm kicsit leülni.Hát Gabi ne szerénykedj nem állsz messze a müveltségtől ha nem is ismerjük egymást az irásokból sok minden tükrözödik és én ugy gondolom Grietnek igaza van.


Én is nagyon szeretnék eljutni oda Arany János az egyik kedvencem nagyon szerettem az irodalmat minden szavaló vesenyen részt vettem iskolás koromba, az osztályfönököm készitett fel és sokat meg is nyertem.Sokszor most is szivesebben végighallgatok egy verset minthogy végig nézzek egy filmet, söt a verseken még sirni is tudok., nagyon megnyugtatnak.

3303. b088f4f736 (válaszként erre: 3301. - Gabilive)
2010. jún. 21. 20:59

Biztosan nem felejtenélek ki, ha arra járunk :) De nem valószínű, hogy egyhamar lesz belőle valami. Pedig jó lenne, nagyon érdekelnek a híres személyiségek (írók, költők, festők stb.) lakhelyei. Most pl. nagyon tervezem, hogy júliusban, amikor kimegyünk Magyarországra egy lagziba, elmenni Gödöllőre is, a Sissi kastélyba. Állítólag gyönyörűen fel van újítva. Valaki volt arrafele? Tudtok erről mondani valamit?


Többiek? Sehol senki?

3302. gabilive (válaszként erre: 3296. - Malnasimonika)
2010. jún. 21. 18:00
Mónika,jó hogy beköszöntél!Majd még jelentkezz!
3301. gabilive (válaszként erre: 3300. - B088f4f736)
2010. jún. 21. 17:58

Hahh...nagyon messze állok én a műveltségtől meg a finomságtól!:) Legfeljebb csak szeretnék az lenni!

Tehetséget meg sajnos nemigen örököltem a nagy őstől:) A nagyszüleim elég szegényen és paraszti sorban éltek,legalábbis gyerekkorukban.Fényévnyire irodalomtól és egyéb humán tudománytól.


Ha erre jártok,nézzetek be.A múzeumban nagyon régen jártam én is,és a házban sem voltam,mióta megnyitották.Most szépen fel van újítva,biztos érdemes megnézni.

Ja,és engem se felejtsetek ki a látogatásból!:)

3300. b088f4f736 (válaszként erre: 3299. - Gabilive)
2010. jún. 21. 14:19

Nahát, nem is tudtam, hogy ilyen hírességekkel fórumozgatok :) Viccet félretéve, de vagány! Mondjuk, nem csodálkozom, hiszen vagy annyira művelt és finom személyiség, hogy simán elférjen ilyen híresség a családfádban.

Akkor Jankának majd kívűlről kell szavalni az Arany verseket :)


Egyszer, ha arra járunk és az időnk is engedi, szívesen benéznék oda. Meg a híres Csonka tornyot is megnézném.

3299. gabilive (válaszként erre: 3298. - B088f4f736)
2010. jún. 21. 13:51

De igen,Arany leszármazottainak a birtokában volt a ház.És itt az összefüggés:)

Nagyanyám Arany János egyik leszármazottja:)

Persze már jó távoli,de ha megcsináljuk a családfát,bizony ott van.Dédnagymamám lánykori neve még Arany volt.Anyukámnak fényképe is van dédnagyapámról,ami az Arany-portán készült.

Természetesen nem az eredetei bútorzat van a házban,hisz azóta több nemzedék nőtt ott fel.

Az eredeti bútorok,tárgyak az Arany János emlékmúzeumban vannak.A szülőházat pedig korabeli tárgyakkal rendezték be.

2010. jún. 21. 13:25

Mónika, Andika, jó hogy megkerültetek :) GYertek beszámolni, milyen volt a nyaralás/hétvége.


GAbi, milyen érdekes! De hogy került nagyanyád abba a házba? Nem élnek Szalontán egyáltalán Arany leszármazottjai vagy távoli rokonok, hogy az ő birtokukban lett volna a ház?


S bent mennyire őrizték meg az eredeti bútorzatot, tárgyakat? Vagy másolatok vannak? Vagy nincs is bútor bent? :))) Na, jó sok kérdés, de tényleg érdekel.

3297. K.andyka
2010. jún. 21. 12:46

sziasztok!

eltelt a hétvége is nagyon szarul,legalább is,a mai nap se kulob,néha érzem elfutnék,majd meg írok.mert most sok dolgom.

2010. jún. 21. 12:22
Sziasztok lányok hazaérkeztem csak nincs tul sok idöm irni.Jól vagyunk nagyon jó volt a kiruccanás a gyerekek nagyon élvezték a falusi életet.Amiota hazajöttem mást se csinálok takaritok, fözök, vásárolok és mosok.Remélem ti is jol vagytok, még jövök.Sziasztok.
3295. gabilive
2010. jún. 21. 09:50
Amúgy szakad az eső:(((
3294. gabilive
2010. jún. 21. 09:50

Sziasztok!

Griet!Igen,tényleg megnyílt.Kedden és szombaton lehet egyénileg látogatni,csoportok számára előzetes megbeszélés után bármikor.

Egyébként mondok egy érdekességet:nagymamám és anyukám ott született az Arany házban!Nagymamám ott élte le a fiatalságát,és a gyerekkora egy részét anyukám is.Én is jártam ott többször is,mikor még a mi családunk(mamám testvére) lakott ott.Végülis nagymamám tesvérének a gyereke adta el a házat,így került idegen kézbe,és onnan később a város tulajdonába.

2010. jún. 21. 08:49

Sziasztok.

Mit csináltok ma?


Inas, akkor valóban félreértettem, azt hittem van férfi meg női részleg :)


Gabi, olvastam valahol, hogy Szalontán megnyílt az Arany János emlékház? Igaz?

3292. 0479c9ea94 (válaszként erre: 3291. - B088f4f736)
2010. jún. 20. 12:50

Szioka.


Na valahogy en is igy vagyok feltem es inkabb azt mondtam most nem lesz furdes.


A medence azert van kettfele osztva mert az egyik fele gyerekeke latszik is a kepen valahol aztan a masik az a nagyoke ugye az sokkal melyebb.

3291. b088f4f736 (válaszként erre: 3290. - 0479c9ea94)
2010. jún. 19. 21:42

Örülök, hogy jelentkeztél. Megnéztem a fotókat a naplódban, látszik a fiadon, hogy élvezi a fürdőzést :) ÉS milyen aranyos az a kiscsaj a fűben, ennivaló! :)

Nálatok a medencék kettőbe vannak osztva? Úgy értem férfi és női részre, vagy csak én értettem valamit félre?

Egyébként én sem igen mertem terhesen fürödni, féltem, nehogy felszedjek valamit. Szabadni szabad, csak én olyan izgulós voltam végig, hogy még a hideg kásába is belefújtam volna :)

3290. 0479c9ea94 (válaszként erre: 3289. - B088f4f736)
2010. jún. 19. 16:55

Sziasztok!

Koszonom ,hogy gondoltam ram igen minden rendben a hetvege miatt kicsit zsufolt volt es nem kerult idom ide ulni persze nem is banom mert kihasznaltam minden percet.:)

Remelem itt is mindenki mas jol van es nyaraltok jol erzitek magatokat napozgatok es a gyerekek is vidamak a nyar miatt.


Irtam most a naploba es tettem par kepet manokarol mikorben pancsol.:)

2010. jún. 19. 13:07
Inas, nálad minden rendben? Nem nagyon írtál mostanában a naplódba!
2010. jún. 19. 10:56

Na, írtam egy hozzászólást, erre meg elszállt :(

Én is nagyrészt egyedül leszek itthon a gyerekekkel, mert Endre dolgozik a hétvégén. Azért remélem valami programot is sikerül kitalálni.


Andi, azért jó neked, hogy hétvégén van hová kiruccanni pihenni, mégha anyós is benne van a pakliban :) Én szívesen kijárogatnék hétvégénként falura, ha lenne kihez. Nem szeretnék falun lakni, de vendégként kijárni, igen :)


Mónika, még mindig nyaraltok?

3287. gabilive (válaszként erre: 3286. - K.andyka)
2010. jún. 18. 21:46

Én meg többnyire egyedül leszek hétvégén,vagyis Jankával,mert Jancsi szombaton dolgozik,vasárnap meg anyámékhoz kell menjen segíteni.

Nem baj,mi meg itthon sütünk-főzünk,meg napozunk az udvaron:)

3286. K.andyka
2010. jún. 18. 10:13

sziasztok!

az este otthon voltam és Iminél volt a laptop s nem tudtam írni.Jol vagyok,koszi Gabi hogy érdeklődsz:))az este puceroltam a hazat és bodzát raktam oda s az este szűrtem le.amúgy almos vagyok,feliratkoztam a doktornőhöz,kedden kell menjek,kíváncsi vagyok nagyon mit mond!!!nálunk olyan rossz,viharos idő van mar 2-3 napja,s annyira almos vagyok tőle,remélem hétvégére jó idő lesz,mert megyünk falura és ott olyan unalmas,anyósomnál,mert semmi pörgés,s Imi is egész nap kap kerül valami munka és nincs olyan akivel ellennék.mondjuk ott van a Kis Koki kutyám,de o csak szaladgál egész nap.:)))legalább egész nap sut a nap és olvasok meg napozok,kint leszek,mert egész heten úgy meg untam a bent ülést,hogy ha mar falun vagyok friss levegő,meg minden egyéb hat ne üljek a házba.

3285. gabilive (válaszként erre: 3283. - B088f4f736)
2010. jún. 17. 21:09

Jahh,hát gyerekként nem hiszem,hogy túl sűrűn érdekelt bennünket,hogy milyen a víz tisztasága:)



Andyka,nagyon csendben vagy!Jól vagy?

3284. gabilive (válaszként erre: 3282. - B088f4f736)
2010. jún. 17. 21:07

:))) A Hallmark tényleg ilyen.:)Régebben én is néztem,egész jó filmeket adtak,csak 1-2 hónap múlva már mindet láttam,és egyfolytában ugynazokat ismételték.

Ezt az autós műsort viszont nem ismerem,lehet,olyan csatornán van,ami nekünk nincs benne a programcsomagunkban.

3283. b088f4f736 (válaszként erre: 3281. - Gabilive)
2010. jún. 17. 18:28

Az Aquapark tényleg jól jön, főleg a téli hónapokban, amikor kint nem lehetne úszni. S nagyon fontos szempont az, hogy tiszta. Azért ez fontos, főleg, ha kisgyereket is odaviszel.


Tinikoromba sokat jártam strandra, Zilahon volt egy szem strand, abban mártózott meg a fél Zilah, a vizet kb. havonta cserélték. Emlékszem, volt olyan eset is, hogy a víz már zavaros zöld volt, a tetején meg mindenféle koszok úszkáltak. Nem túlzok! Csoda, hogy nem szedtem fel onnan semmit. Ámbár, ki tudja...

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook