Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej mellett tápszert kellene adni? fórum

Anyatej mellett tápszert kellene adni? (tudásbázis kérdés)


27. NomNom (válaszként erre: 26. - Delbuk)
2020. okt. 30. 09:28

Pontosan, én is inkább az anyai ösztönre hagyatkozom mint valakire aki tudja, hogy mit kell tenni a tankönyv szerint, de nem ismeri a gyerekemet úgy mint én.

Azért megkérdezem persze, de nem szentírás amit mond.


Amúgy meg hozzátáplálásról rengeteg irodalom van már, el kell olvasni jópárat és kiszűrni ami nekünk tetszik.

Én is azt tervezem, hogy ha közeleg a 6 hónapos kor elmondom a védőnőnek hogy én mit szeretnék és az alapján adjon tanácsot.

26. delbuk (válaszként erre: 24. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 21:18
Engem az ilyen nem erdekel. 😁 O egy tanacsado, vagy megfogadom a tanacsat vagy nem, de en vagyok a gyerek anyja, enyem a dontes, es az ezzel jaro felelosseg.
25. aileron44 (válaszként erre: 24. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 20:14

Gondolkozz el azon, hogy mi ér neked többet, a gyereked egészsége, vagy pár nap amíg a védőnő "orrol" rád.


Azt hiszem egy dokinak sokkal jobban bíznék a döntésében, mint egy védőnőnek. Bár kivételek biztos mindenhol vannak!

24. Nyusza93 (válaszként erre: 23. - Rebecca0511)
2020. okt. 29. 19:51
Szia. Az a baj h ha iratok az orvossal a védőnő tudta nélkül akkor a védőnő biztos megorrol rám... Ezert gondoltam arra h veszek én rendes áron...
2020. okt. 29. 16:29

Szia

Nálunk is úgy volt, hogy a három hónapos státuszon 6090 gramm volt. Éreztem, hogy a negyedik hónapban kevesebbet szopott. De nem sírt, mindenki azt mondta, ha éhes lenne akkor sírna. A négy hónapos státuszon 6170 gramm volt. Védőnő egyből gyerek orvoshoz küldött.... Elégtelen súly fejlődés miatt....

Gyerek orvos szerencsére nem látta soványnak, írt tápszert, és javasolta a hozzátáplálás elkezdését. Nyilván nem fog tudni annyit enni, hogy ne kelljen a tápszer... Én napi egyszer adok neki gyümölcsöt vagy zöldséget, a többi anyatej vagy tápszer.... Most lesz öt hónapos 7000 gramm. Szóval a negyedik hónapban nagyon keveset evett... Amúgy gyerek orvos felírja tápszert, talán úgy olcsóbb valamennyivel.

22. delbuk (válaszként erre: 21. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 14:39

Orvos. 😉 Nekem azert sz o szava tobbet er, mint a vedonoe, pedig az en vedonom nagyon aranyos es segitokesz.

De igen, en ennyire nem kezdenem koran a hozzataplalast, plusz, ha a mennyiseg nem eleg neki, akkor ugyis kell potlas. Pl. az en kisfiam nagy zabagep, de ket honapba telt, mire akkora mennyiseget hajlando volt pepbol megenni, hogy kivaltsunk egy etkezest. Baratnom kislanya 30grammokat eszik pepbol, masfel honapja, pedig kinezi mindenki szajabol a kajat.

De ha megis a hozzataplalas mellett dontesz, van a fb-on hozzataplalas 4 honapos kortol csoport, ott segitenek elindulni.

21. Nyusza93 (válaszként erre: 20. - Delbuk)
2020. okt. 29. 14:06
Akkor tápszer?
20. delbuk (válaszként erre: 19. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 13:54

Inkabb az orvost kerdezd, glutennal kezdeni egy 4 honapos babanal, haaat....

Van, aki elkezdi 4 honaposan a hozzataplalast, ha a baba igenyli, es keszen all, erdeklodik a kaja utan, nyitogatja a szajat... de ekkor meg mennyiseget ugysem esznek. 6 honapos korig legjobb az anyatej, ha az nincs, akkor a tapszer, tudom, 30-40 eve meg nem gondoltak ezt igy tul, majd jonnek az ilyen megjegyzesek, en is 3 honaposan mar tehentejet kaptam, es meg is van az eredmenye, ugyhogy en nem hiszek a tul korai hozzataplalasban.

2020. okt. 29. 12:30

Nagynehezen életem a védőnőt. Azt mondta kezdjem el a hozzataplalast. Alma őszibarack baba keksz baba piskóta.

Krumpli sárgarepa sütitok brokkoli.. S mellé szoptassak is...

Csak én tartom ezt furinak.?

18. delbuk (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 09:03

Mindenkepp a dokitokkal egyeztess, nalunk az ISZSZ nem vallt be, de elmeletben akar masfel orankent is cicizhet, hogy bealljon a mennyiseg.

Nekem a kezzel fejes nem ment, de mivel a szoptatas nekem borzalom volt, vettunk egy philips avent gepi fejot, es a legjobb baratom volt. 😁 Ha inkabb a tejtermelest novelned, megeri beruhazni ra, nagyon be lehet inditani vele.

A tapszer pedig erosen lutri, van olyan baba, amelyiknek mindegyik jo, es hallottam olyat is, akinel a 8-ik valt csak be.

Ha nincs semmi erzekenyseg, akkor a lactogen harmony-ra mondjak, hogy a legjobban hasonlit az anyatejre.

2020. okt. 29. 08:53
Megkérdeztem a lányomat, nekik így ajánlották. Testsúlykg x 150 = xy ml ez kellene lennie az egész napi adag. Szétosztod hányszor eszik és ha meg tudod saccolni h mennyit szopizik akkor azt kivonod. Mondjuk a lányom azt ajánlotta h először csinálj egy 50 ml-t és látod mennyire eszi.
16. NomNom (válaszként erre: 14. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 08:25
Nagyon sürgős akkor a patikában is segítenek, hogy az ő korához melyiket ajánlanák.
15. NomNom (válaszként erre: 14. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 08:23
Uh az szép... :/
14. Nyusza93 (válaszként erre: 12. - NomNom)
2020. okt. 29. 08:21
Nem érem el több mint egy hete. Ma délután megprobalom a hazidokit.
13. NomNom
2020. okt. 29. 08:17
Jav.: a tejed lesz több, nem a fejed. 😄
12. NomNom (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 08:17

Amúgy ha éhes másfél óránként is ehet, sőt óránként is. Attól a fejed is több lesz.

De ha megterhelő vagy stresszel a dolog ne aggódj, egészítsd ki. Nekem az első 6 hétben kellett kiegészíteni mert addig stresszeltem magam rajta h nem akart megindulni a tejem. Azóta van rendesen, nem is kap már tápszert.

A védőnőt fel tudod hívni telefonon? Talán érdemes megkérdezni előbb hogy milyet javasol és hogyan csináld, illetve ha úgy látod nem gyarapszik a lány, érdemes lenne ránéznie.

2020. okt. 29. 08:16
S honnan tudom h melyikkel kezdjem? Meg mennyit? Védőnőt nem érem el több mint egy hete...
10. 184481d874 (válaszként erre: 9. - Szabot.88)
2020. okt. 29. 07:55
Igy igaz.
2020. okt. 29. 07:50
Az unokám 2 hónapos ő is kap anyatejet is, de nem túl sok van, így milumil start-tal egészítik ki. Volt h váltottak, de a másiktól a baba nyűgös volt. Azt hiszem ezt neked kell kitapasztalni, melyik jó a babádnak.
2020. okt. 29. 07:46

Nekünk sajnos már az elejétől kezdve kellett pótolni, a mi doki nénink a Milumil Prosyneo HA tápszert ajánlotta, mivel az 94%-ban megegyezik az anyatejjel(Rossmann, DM-ben kapható)! MAM Anti-Colic cumisüveget használunk az elejétől fogva, soha nem volt cumi zavar! Az elején lehet pocsékolás lesz, ki kell tapasztalni, mennyivel kiegészítened az anyatejed!

Kitartás :)

7. 184481d874 (válaszként erre: 6. - 184481d874)
2020. okt. 29. 07:45
Szerintem nem szégyen pótolni.Manapság sok könnyen emészthető tápszereket árulnak és jó minőségüek./Az én időmben 2-3 féle volt csak./
2020. okt. 29. 07:43
Több fiatal Anyuka tud neked javasolni jó minőségű és bevált tápszert.
5. 184481d874 (válaszként erre: 4. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 07:42
Ha a védőnő nem tanácsol semmit akkor a gyógyszertárban segitenek.A DM-ben és a Rossmannban is van rengeteg féle,rá van írva,hogy hány hónapos kortól ajánlják ,mindenképpen ha teheted,a jobb minőségűt vedd meg.Picike adagokban próbálgasd megkinálni vele.Sajnos nekem egyik kisfiamnak sem volt 3 hónapnál tovább.
4. Nyusza93 (válaszként erre: 3. - 184481d874)
2020. okt. 29. 07:38
De mivel még hogyan? Nem vagyok jártas a tapszerezesben...
2020. okt. 29. 07:36
Pótoljál,ha éhes.
2. Nyusza93 (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2020. okt. 29. 07:35
fogyott is( jóval kisebbek a kis hurkacskai a lábán) 3 hónaposan státusz óta 57.5 cm. Tehát nem az van h inkább nőtt mint hízott
2020. okt. 29. 07:31
Kislányom 4 hónapos. Lassan 1 hónapja már h 2 óránként eszik mindkét ciciből. De a 2 etetés között már nyavog h éhes. Ha tehetné sztem 1.5 óránként cicizne. Keveset bukik. Fejni sajnos már nem tudok. Ittam szoptatós teakat valamint alkoholmentes sort is. Egyszerűen a fejes nem megy. Éjszakát vegig alussza. Tápszer kellene neki? Kérlek adjátok tanácsokat mert a védőnőnek hiába mondom h kevés neki a tejem s sztem nem lakik jól.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook