Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyának lenni - majdnem nagymama korban fórum

Anyának lenni - majdnem nagymama korban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
44. Böce (válaszként erre: 42. - Rinike)
2015. szept. 13. 19:04
Igen, értem, ez a te véleményed. De én a gyerekére lennék kíváncsi úgy tíz év múlva. Lehet, hogy az övé nem éppen ez lesz...
43. rinike (válaszként erre: 42. - Rinike)
2015. szept. 13. 18:45
Akarom mondani nem jelentős gond... (Közben beszélgettem, így éppen az ellenkezőjét írtam...)
42. rinike (válaszként erre: 40. - Böce)
2015. szept. 13. 18:44
Nem számítok arra, hogy úgy felnő, hogy nem lennének megoldandó problémák. Nem kívánom részletezni, hogy miket kellett már megoldanom, mire a fiam felnőtt, (pl. más bőrszínű a fiam, de ennél kevésbé jelentős, és sokkal komolyabb dolgok is voltak), ezekhez képest az, hogy az anyukája idősebb, az nem jelentéktelen gond. Mondjuk az, ha egyáltalán nem lesz anyukája, az elég nagy gond lenne, de erre szerintem a fiatalabbaknak sincs garanciája, hogy nem éri baleset, vagy halállal végződő betegség.
41. mmacus
2015. szept. 13. 14:22

Érdekesek a hozzászólások.

Az anyukám már engem sem szült fiatalon (abban az időben legalábbis későinek számított, mindig mindenhol nekem volt a legöregebb anyukám) aztán 10 évvel később született a húgom. 17 éves volt, amikor Anya meghalt... Persze, már nagymamáink sem éltek.

Én megfogadtam, 30 után nem szülök. Így is lett, három felnőtt gyerekem van. És egy ma 11 napos gyönyörű kisunokám, akit anyukája (a lányom) 26 éves korában szült. Mindig azt mondta, hogy fiatal anyuka szeretne lenni, hálistennek sikerült is.

Persze, vannak ellenpéldák is szép számmal, de mindennek megvan a maga ideje.

Tény, hogy manapság annyira kitolódott a szülési kor, hogy néha elgondolkodom, ha egy kisgyereket sétáltató nőt látok, vajon az anyukája, vagy a nagymamája lehet...

40. Böce (válaszként erre: 31. - Rinike)
2015. szept. 13. 12:40
Most még csak ovis, ez más helyzet. Azért kíváncsi vagyok, 10 év múlva milyen lesz...
39. évanéne (válaszként erre: 37. - Rinike)
2015. szept. 11. 21:04
Én első pillanattól 2 gyerekben gondolkodtam, hogy ha én már nem leszek, a tesók egymásra akkor is számíthatnak :-) Mondjuk nekem nagyon kellenek ezek a racionális kapaszkodók, biztosítékok... ilyen vagyok.
38. Cilumiluci (válaszként erre: 37. - Rinike)
2015. szept. 11. 21:00
Legyetek nagyon boldogok nagyon sokáig :)
37. rinike (válaszként erre: 35. - Cilumiluci)
2015. szept. 11. 20:49

Köszi! Nem érzem magam idősnek egyébként, és gondolkodásra fiatalos is vagyok, kinézetre azonban kb. annyinak nézek ki, amennyi vagyok. Anyukám azonban a mai napig nagyon fiatalos. Kinézet ide vagy oda, szerencsére makk egészségesek vagyunk.


Talán lesznek akik megbotránkoznak ezen, de szerettünk volna kistesót is Timikémnek. 45 után mondtuk azt, hogy nem próbálkozunk tovább.

36. Cilumiluci (válaszként erre: 34. - Rinike)
2015. szept. 11. 20:43
Nekem is van egy Timim :)
35. Cilumiluci (válaszként erre: 34. - Rinike)
2015. szept. 11. 20:43
Megnéztem a képeidet,csodásak.Nagyon szépek vagytok.Egyidősek vagyunk ,dehogy vagy idős,sok boldogságot a továbbiakban is :)
34. rinike
2015. szept. 11. 20:40
Köszönöm a gratulációkat! Magam egyébként egyszerre élem meg csodaként, közben mégis úgy, hogy a világ legtermészetesebb dolga is, hogy itt csacsog mellettem, és mindent úgy kell szervezzek, hogy idősebb korom hátrányai ne legyenek érezhetőek, vagy legalábbis ne legyenek zavaróak, de az előnyei pedig érvényesülhessenek.
33. Cilumiluci (válaszként erre: 31. - Rinike)
2015. szept. 11. 20:29
Gratulálok! :)
32. 388b941089 (válaszként erre: 31. - Rinike)
2015. szept. 11. 20:04
De jó!! :D :D Gratulálok neked, ez nem semmi!!! :)))))
31. rinike
2015. szept. 11. 19:58
Én 23 évesen szültem az elsőt, és 43 évesen a másodikat. A kislányom novemberben lesz 3 éves, 6 sikertelen lombik után végül spontán fogant. Nem tudtam itthon maradni vele, a császár után nem sokkal már dolgoztam, de olyan a munkám, hogy végül 2 éves koráig szoptatni tudtam. Tudom magamról, hogy velem nem lesznek generációs problémái, mert nem vagyok maradi, sőt... Egyébként sokkal türelmesebb vagyok mostanában, mint 20 éve. Két hete kezdte az ovit, már mondták neki a többiek, hogy jött érted a mamád. Nagyon mérgesen rájuk szólt, hogy nem a mamám, hanem az anyukám. Majd megszokja... Az én anyukám csak 17 évvel idősebb nálam, és a mai napig nagyon fiatalos, én meg korán érő típus voltam. 14 évesen én 20-nak néztem ki, nagy mellekkel, magassarkú cipőben, ő meg 31 évesen kinézett vagy 25-nek. Kb. 12 éves koromtól nem hitték el, hogy az anyukám. Megoldottuk akkor azt is, meg megoldjuk most is, hogy most meg azt hiszik majd, hogy nagymama vagyok. Élvezem minden percét!
2015. szept. 11. 19:39

Én azt mondtam annak idején,hogy nem szülök 30 felett sem.Így is lett.Mára kitolódott a szülési kor,ami nem feltétlenül jó szerintem ,mégis tisztelem azokat akik belevágnak mondjuk 40 felett.

Az a bajom ezzel,hogy valóban sokkal kevesebbet tölthet a gyermekével az ilyen korú szülő.Én szerencsére ismertem a dédszüleimet is és a gyermekeim is ismerték a dédimamákat,dédipapákat.Akik később szülnek erre kevesebb az esélyük vagy nincs is.Mégis azt mondom,vágj bele és minden jót kívánok Neked :)

29. alfoldi13 (válaszként erre: 27. - 388b941089)
2015. szept. 11. 19:38
sose írok hülyeséget egy gyerek minden korban hatalmas felelősség és ajándék semmi mással nem pótolható
28. sajtostallér (válaszként erre: 23. - Alfoldi13)
2015. szept. 11. 19:38
Kérlek fejtsd ki bővebben, hogy mire alapozod ezt a kijelentésed, én kíváncsi vagyok rá. Köszönöm.
27. 388b941089 (válaszként erre: 23. - Alfoldi13)
2015. szept. 11. 19:30
Nem ír hülyeségeket, én késői gyerek voltam, 17 évesen tök egyedül maradtam, se nagyszülők, se senki. Ez nem játék. Persze nem mondom, h nem sülhet jól el a dolog, de a gyereket iszonyat életrevalónak kell nevelni, h ha bármi történik a szülőkkel, a jég hátán is meg tudjon élni. Nagyon fontos.
26. sajtostallér (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. szept. 11. 19:26

A véleményemet fogalmaztad meg!


Én korán szültem, fogok az unokáimmal játszani,látom őket felnőni, legalábbis nagy esélyem van rá. A gyermekem 27 éves.

De aki 42-43 évesen szül, -a gyereke 25 éves koráig tanul-, ugye anyuka akkor már 67-68 éves lesz. (anyagilag is finanszírozni kell).

25 éves gyereknek jobb esetben még nem lesz gyereke, tehát nagy az esély, hogy az unokát meg sem ismerheti.

No meg egy 70-hez közeli emberrel már törődni kell, itt fáj, ott műtötték, és annak az épp életkezdő gyermeknek ez fogja lefoglalni az idejét.

Persze ez sem feltétlen így lesz, nem azt mondom, de nagy az esély rá.


De Te tudod, mivel véleményt kérdeztél, hát leírtam.

Bárhogy döntesz is: NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK SZERETETTEL!

2015. szept. 11. 18:57
Ismerősöm 39 évesen szült (második gyerek), a kislány gyönyörű, okos és egészséges pedig az anyja még végig is cigizte a terhességét. Ilyen körülmények mellett sokkal rosszabbul is járhatott volna. Sokan szülnek 40 felett is egészséges gyermeket, szerintem túlzás azt állítani, hogy sokszorosára nő a betegségek kockázata a babánál. A vetélések viszont gyakoribbak ebben a korban.
2015. szept. 11. 18:19

Sajnos bármikor bármi megtörténhet;

álltam már koporsó mellett, ahol az anyuka alig múlt 30 és a kislánya 4 éves volt;

de olyan mellett is, hogy a 85 éves édesanya/dédmama temette az 55 éves fiát.

Azért csak-csak az a jellemzô a nagy számok átlaga szerint, hogy a szülô hatvanon túli, hetven közeli.

Aki 40 körül szül, kevesebb az esélye, hogy megéri gyermeke 30-40-50. születésnapját.

A következô nemzedék már csak fényképrôl fogja ismerni a nagy- vagy dédszüleit.

23. alfoldi13 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. szept. 11. 17:23
hogy milyen hülyeségeket tudsz te írni..
2015. szept. 11. 17:21
negyven kettő évesen még csak tapasztalt és nem öreg az ember legyen sok örömötök a kis jövevényben!ha jól visszaemlékszem mi még
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2015. szept. 11. 17:16

Hajrá, és tarts ki!


Olvasd el, hogy milyen rossz - volt - idős szülők gyerekének lenni többségével. (Egyébként apám is ugyanezt mesélte, hogy rossz volt.)


Te meg csináld jobban...

20. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. szept. 11. 16:24
Nekem 43 volt apu mikor születtem és 17 voltam, mikor meghalt. :( Soha nem szülnék későn, dehát kinek, hogy jön össze sajnos.:(
2015. szept. 11. 15:52

Ismerôs család. Az apuka nyolcvanon túl, anyuka közel a hetvenhez. Nemrég házasodott a harmincas fiuk. Bár értemiségi (volt) mindkettô.

Adtak magukra, de inkább látszanak nagy- mint édesszülôknek.

2015. szept. 11. 14:31

Én nem szülnék ennyi idősen már a helyedben több okból sem.

A gyerek sokkal nagyobb eséllyel veszíti el fiatal korában a szüleit így. Mire leérettségizik, elkezdené az életét, ti már idősek lesztek. Ha nem lesztek jó egészségi állapotban, akkor pont a gyerek életkezdésével, saját családalapításával fog egybeesni, hogy rólatok is gondoskodnia kell. A rettegésről meg nem is beszélve, hogy meddig lesztek még vele.

Az egészségügyi kockázat is sokkal nagyobb, és nem lehet tudni, hogy pár év múlva milyen lelki-fizikai állapotban leszel, lesz-e elég türelmed, tudsz-e elég rugalmas lenni.

Plusz a 25 év aktív kiadás, ami a gyerek felnevelése, iskoláztatása...


Fiatal, egészséges nőknek is nagyon sokat kell(ene) mérlegelni gyerekvállalás előtt.


A véleményemtől függetlenül a legjobbakat kívánom és ne vedd személyes sértésnek, nem annak szánom.

17. lomita
2015. szept. 11. 14:17

Szerintem ha már ez felmerül benned, akkor valószínűleg jó anyuka leszel. Bár én is késői gyerek vagyok és én is nehezen jöttem össze, így nálunk a szigor a túlféltésből adódott, ezzel kapcsolatban nekem is rossz emlékeim vannak.

De közben látom egy ismerősömnél, akik 2 gyerkőcöt fogadtak örökbe hasonló okok miatt, hogy jó szülők, jó helyen vannak a gyerekek. És ők nem is babát kértek, hanem 2 éves volt a fiú és a lány is, akik között nagyjából két év a korkülönbség is.

Szóval szerintem hajrá!

16. évanéne (válaszként erre: 14. - Clouddancer)
2015. szept. 11. 14:00

De jó ilyen pozitív véleményt is olvasni :-)

Kár, hogy ebből van kevesebb...

2015. szept. 11. 09:45
Én is késői gyerek vagyok, második házasságból, sok negatív tapasztalatom van sajnos.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook