Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyaként már nem jár semmi fórum

Anyaként már nem jár semmi (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2016. márc. 14. 17:50
A "járandóságot" ki kell vívnod-harcolnod" magadnak. Semmit nem fog önként és dalolva "odaadni."
14. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2016. márc. 14. 17:32
Probalj vele beszelni, hogy mikor otthon van jatszon par orat a gyerekkel, hogy te el tudj menni. Ne olvass otthon, meg gepezz ez ido alatt, hanem menj el otthonrol, szakadj ki. Probalj ebbol heti rutint csinalni. Nem kell penzkoltos helyre menni, eleg ha egy baratnoddel elmesz setalni, kidumalni magad. Ha kotozkodik erte, probald vele megertetni, hogy ez neked mennyire fontos. Akkora taplo nem lehet, hogy ezt ne ertse meg. Nyilvan o is belefarad a sok meloba, ideges a penz miatt, de ennyit megerthetne. Cserebe o is menjen haverozni heti par orat.
13. kristo_f (válaszként erre: 9. - 3d787b167a)
2016. márc. 14. 17:32

Szeretem ha 1etértenek velem

Árva és néma lány az ideális feleség

12. Mária 54 (válaszként erre: 5. - Ori90)
2016. márc. 14. 17:29
De jár! Főleg az anyaság. Én elég idős vagyok, 2 felnőtt gyermekkel és 2 unokával. Nem könnyű anyának lenni. Sok lemondás. De: Mindig meg kell találni a jót abban a helyzetben, amiben vagyok. Néha keservesen nehéz és fárasztó volt. Bizony a család ezzel jár. Örülj, hogy van családod, de bizony néha nem árt egy kis csend és magány sem, amikor csak TE vagy. Mindenképpen érd el, tartsa tiszteletben a társad a személyiségedet. Örüljön, hogy szívesen megteszel mindent. De az élet nem csak a feladatokról szól.
11. kisj
2016. márc. 14. 17:28
Nem tudom feltűnt-e, de albérletben laknak és a fórum kiírójának nincs munkája, se pénze, sőt a családja is megszakította vele a kapcsolatot, mikor teherbe esett?
2016. márc. 14. 17:27

Na tessék vele elbeszélgetni erről. Mi az hogy te akartad a családot, akkor tessék csináld? És akkor nem jár neked egy óra saját idő sem?

Na neeee...

Régen a gyerekek születési anyakönyvi kivonatában nem az állt, hogy szülők: apa és anya, hanem az, hogy NEMZŐ és SZÜLŐ. Az apa a nemző, az anya a szülő. Ő csinálta meg a gyereket, te pedig megszülted. Közös dolog, nem az hogy te akartad, te csinálod, ő meg pofázik neked 10 perc olvasgatásért, vagy mert 10 percre lemersz ülni a gép elő kicsit játszani. Jó hogy nem csapkod ostorral hátulról, hogy rabszolga vagy. Már bocsánat, de az ilyentől eldurran az agyam.

Ne engedd ezt meg. Szükséged van a kikapcsolódásra, ha az épp 30 perc séta egyedül, amig ő a gyerekre vigyáz, vagy épp 15 perc játék a számitógépen, amig alszik a gyerek, vagy éppen egy könyv amit elkezdesz és sikerül 1 órát olvasnod, akkor az. Ennyi jár. Kell a kikapcsolás mert becsavarodsz.

Nehogy már még ő pattogjon, neked is jár egy kis szünet, vagy más dolog mint a kiszolgálás, konyha- mosás- takaritás- gyerek- és az esti szexi istennői szerep, na ne már. Ő mit csinál? Hány szerepe van? Mennyi hobbija van? Mennyi időt szán magára? És te? Na itt a nagy különbség, hogy te neked nem hagyja, meg beszól emiatt, ő meg gondolom szó nélkül azt tehet amit akar. Ne hagyd. Nem csak te akartad a családot, hanem ő is. Mert ha nem akarta volna, nem csinálja meg neked. Jár neked is a kikapcsolás, nem vagy te cseléd, hanem a párja vagy, a gyermeketek anyja.

9. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2016. márc. 14. 17:25
Totál igazad van!
8. kristo_f (válaszként erre: 7. - 3d787b167a)
2016. márc. 14. 17:24

Összecsomagolnám a cuccait és kivágnám az ajtó elé

NEHOGYMÁ' a férfi viselje a nadrágot!

2016. márc. 14. 17:20

Ha nem működik a kommunikáció, akkor mit vársz!???


A csodát te teremted meg magadnak.


Tőle ne várd.

2016. márc. 14. 17:16

Ne mondjuk, hogy hagy ott? De akkor mit lehetne mondani?

Ez élet? Nem, ez nem az. Korlátoz a szabadságodba. Mi az, hogy nem olvashatsz? Mi az, hogy nem gépezhetsz? Ha otthon van, akkor ő is tud játszani egy kicsit a gyerekkel, hogy te is tudj mást csinálni.


Meg kell neki mondani, hogy közösen választottátok a családot, így neki is ki kell vennie a részét a teendőkből. Babázzon, hogy te tudj mást csinálni.

Nem tudtál nadrágot venni? Nem volt 3000 Ft-od egy kínai farmerra? Nehogy már! Persze tudom, hogy minden drága, de ennyinek bele kell férnie. Nincs segítség? Szülők?

És min kellene változtatnod? Mit csinálsz rosszul szerinte? Ő hány éves?

Sajnállak, de neked kell változtatnod, hogy másként legyen. Az anyaság és a család nem arról szól, hogy mást nem csinálhatunk!

Én a gyerekem mellett nyelv vizsgáztam, főiskolára jártam, tornázni jártam, stb. És egy idő után már nem a gyes mellett, hanem a munka mellett! Tehát, megoldható, csak ebben partnernek kell lennie a párodnak. Ha meg nem az, akkor még is csak lapát....

5. Ori90 (válaszként erre: 3. - Vacsa)
2016. márc. 14. 17:03
Nem tudtam,mivel jár a család.De szívesen teszek mindent.Ez olyan tök természetes.Lehet,hogy nem voltam és vagyok érett hozzá most sem.De mindent megteszek.Csakhogy látszólag az sem elég.Be vagyunk savanyodva,mert minden forintot ki kell számolni.Mint,gondolom,a legtöbb helyen.Sosem tudunk együtt elmenni sehova,maximum sétálni...De nem értem,nem tudom,mit vár tőlem.Megbeszélni nem lehet,mert valahogy mindig úgy jön ki,hogy én vagyok a hibás és ő szeret,csak változtassak ezen meg azon.Meg hogy éljek a családnak.Ne akarjak tanulni,mert dolgozni kell,és arra már nincs pénz.Pedig én nem szeretnék örökké takarítani meg segédmunkát végezni,csak azért,mert van egy fiam.Ahhoz fiatal vagyok és mindig is úgy gondoltam,hogy emellett is lehet élni.Esküszöm,ismerek anyukákat,akik órákat játszanak a számítógépen mindenféle szerepjátékokban,a párjukkal együtt akár...Ha minden meg van csinálva,nem jár az embernek egy koszos óra?...Bocsi,nagyon kiakadtam most,és még csak megbeszélni se tudom senkivel....3 éve nem mozdultam ki,új helyen lakunk,barátaim sincsenek itt....Az elégedetlen mindig,akiben az ember a leginkább bízik....
4. lusza (válaszként erre: 1. - Ori90)
2016. márc. 14. 17:03

Elég, ha egyszer tisztázod ezt a pároddal, határozottan. Azt nem tűrném, hogy bárki így beszéljen velem. Ha ő így áll hozzá, akkor nézhetitek úgy, hogy ő pedig apa lett, ha nem a családdal foglalkozik folyamatosan, veled és a gyerekkel, pakoljon és menjen.


Mondd meg neki, hogy ezzel sürgősen álljon le, te sem mondasz neki ilyen butaságokat. Attól, mert anya lettél, még ugyanúgy nő is vagy, ember is vagy, megvannak a magad vágyai, dolgai.

3. vacsa (válaszként erre: 1. - Ori90)
2016. márc. 14. 16:57

Akkor maradj vele.


De most komolyan mi vagy te, rabszolga?

2016. márc. 14. 16:52
Ha nekem ilyent mondana a férjem, minimum megverném.
2016. márc. 14. 16:47

Üdv!

Biztos sokaknál kiveri ez a mondat a biztosítékot,főként,hogy itt is a többség biztos nő.De ma besokalltam kicsit,és nem igazán tudom,hogyan tovább.Eddig éltem abban a hitben,hogy ha egy nő és egy férfi családot alapít,az a hab a tortán,amitől majd minden még szebb lesz,mint volt és amitől majd örök összetartozás és szeretet érzése vesz körül.Ehhez képest ma a párom ezzel dobott meg:"Ez kellett,akkor most csináld.Te akartad a családot.Vagy a család vagy a saját vágyaid.A kettő együtt nem megy." Először akkor döbbentem erre rá,amikor már csak egy nadrágom maradt,és mikor kilyukadt,nem tudtam újat venni helyette.25 évesen ezt sem egyszerű "túlélni" nőként,ugye...biztos nem csak velem történt meg.Nem haltam bele,de ez egy olyan helyzet,amibe egy addig "gondtalanul" élő lánynak bele kell törődni...Örültem a családnak,de minden nehezebb lett.Amikor megtudták,hogy terhes vagyok,kirúgtak.GYES-ből meg,ugye nem futja mindenre,még ha a párom dolgozik,se,mivel albérletben lakunk.Na mindegy.Ma meg,gondoltam,naivan(nem volt sok házimunka,ezért utána),nekiálltam a fiam falára díszeket csinálni,előtte pedig meg mertem nézni a neten egy építkezős játékot,ami durván 10 percbe telik.Erre a párom megsértődött,és ez volt a válasz.Szerinte ha épp nincs mit csinálni,akkor foglalkozzak vele meg a kisgyerekkel MINDIG,mert a család erről szól.De ha nem tetszik,nem baj,nem kell együtt lenni.Menjek el.Néha vannak ilyenjei,de mindig a legjobbkor tud beszólni,és eléggé fáj,mivel az ember igyekszik,ugye,mindent megcsinál,főz,takarít,mos,vasal,bevásárol,közbe munkát keres a baba mellett,ami legtöbbször eleve halott ügy....És akkor még ne is legyen mellette kikapcsolódás.Élvezem,ha velük vagyok,nem az,de nekem hiányzik,hogy néha olvassak pl,és ilyen nem is volt....nem is tudom,legalább 2 éve...Egyszer megpróbáltam,mióta megszületett a fiam,de kár volt,mert csak ideges lettem,hogy még 5 oldalt se hagynak...Mindegy.Úgy érzem,hogy megfojt ez az élet.Nem erre vágytam.Nem lehet az ember senki,ha már anya?Ez komoly?Ezt várja el a társadalom?Ti mennyi időt töltötök hobbival?Nektek is beszól érte a párotok?Gondolom,ez fel se merül....Valami nem oké már,de nem tudom,mit és hol rontottam el...Csak már nem bírom.Évek óta nem volt magamra kerek 1 órám anélkül,hogy ne éreztem volna úgy,hogy ezért most beszól-e valaki vagy hogy ezalatt mit csinálhattam volna otthon...Lehet,hogy beleőrültem a bezártságba vagy nem tudom.Légyszi,ne írjátok,hogy már rég otthagytátok volna,mert gondoltam rá...De nem akarom.A másik énjét nagyon szeretem most is és sosem volt ilyen.Talán neki is sok a rengeteg munka meg minden.De család mellett tényleg nem jár semmi?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook