Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy eltávolítás fórum

Anyajegy eltávolítás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯
1421. Dorc18. (válaszként erre: 1419. - Doti84)
2009. okt. 31. 15:10
köszi szépen az infokat remélem minden oks lesz.
1420. Dorc18. (válaszként erre: 1417. - Fc988c0845)
2009. okt. 31. 15:09
sziiaa:)én elég sokat olvastam a témával kapcsolatban és én is ugy tudom h a műtéti kimentszés a legbiztonságosabb. a másik meg sztem 18. éves korodig ne csináltasd meg mert még nőhetsz és akkor csúnyább lesz a heg. (de mindekép konzultálj egy orvossal) és neem tartalak hiúnak mert én is pontosan ezért szedetem majd le:)
1419. Doti84 (válaszként erre: 1415. - Dorc18.)
2009. okt. 31. 12:23

szia!

Ne aggódj a műtét miatt, nekem 5 napja volt,és sokkal jobban fáj a műtétnél, ha pl. jól felhorzsolod a karodat. Ami kicsit fájhat,kellemetlenebb az az anyajegy köré adott lidokain injekció, utána már nem fogsz érezni semmit. Csak kímélned kell majd a túlzott igénybe vételtől a nyakad, víz nem érheti legalább néhány napig amíg friss a seb.

1418. Doti84 (válaszként erre: 1417. - Fc988c0845)
2009. okt. 31. 12:12

Kedves kbarby!

Azért írok neked, mert nekem épp 5 napja volt anyajegy eltávolításom,az arcomról vettek le sebészi kimetszéssel egy nagyobbat és egy kisebbet, nekem kidudorodóak voltak, és pont az orrom és a szám között helyezkedtek el. Ne félj a műtéttől, egyáltalán nem fájdalmas, csak inkább kellemetlen, csak az injekciókat éreztem, amikor vágták, és varrták azt nem. Azonban ha valóban anyajegyről van szó, én úgy tudom az egyetlen biztonságos módszer a sebészi eltávolítás, az arcon lévő anyajegyek eltávolítása után egy szinte észrevehetetlen kicsi vonalas heg marad, főleg hogyha tényleg csak apróbb anyajegyekről van szó a te esetedben. Első lépésként menj el egy bőrgyógyászról aki megnézi a pöttyöket. Sok sikert!

2009. okt. 30. 22:00

sziasztok. 16 éves lány vagyok, a barátnőm pedig 15. mindkettőnknek van anyajegye az arcán, amit szeretnénk eltávolítani. nekem 2, az egyik az arcom bal oldalán középen, a másik az államon. nem nagy méretűek, inkább aprók, semmi baj nincs velük,nem is kiállóak, csak nagyon zavarnak. szeretnék sima arcot, mert gyülőlöm hogy a fotókon vírit az anyajegyem. :) a sebészi beavatkozástól tartok, mert nem szeretném ha heg maradna (régebben volt egy műtétem nem anyajegyből kifolyólag, amikor kis halvány heg maradt és azóta is megvan), ezért a lézeres "hegnélküli" eltávolítást választanám.. vkinek tapasztalatok evvel? léccives segítsetek. :) mert ha minden jól megy akkor nyáron megcsináltatom, ha a szüleim is beleegyeznek...:D ne gondoljatok hiúnak vagy bármi, csak aki evvel együtt él, az tudja milyen érzés, amikor körülötted mindenkinek sima az arca, anyajegyektől mentes..

köszi a segítséget. :)

1416. Dinus82
2009. okt. 30. 13:16

Sziasztok!

Nekem 2-t vettek le a hasamról még 10 évvel ezelőtt. Az egyik rossz helyen volt olyan szempontból, hogy a nadrágok dereka mindig dörzsölte, a másik csak engem zavart.

Maga a műtét egyáltalán nem volt vészes. Maszekba mentem mind a kétszer. Körbebökdösték érzéstelenítő injekcióval, utána jött a szike, vágás, varrás. Durván ennyi. Mind2-nél 5 öltésem lett. Szövettani eredmények jók lettek, tehát aggódnom sem kellett. Egy hét múlva mentem varratritkításra. Ekkor minden másodikat szedték csak ki, rá 3 napra meg a többit. Nem bántam meg, bár a vágásaimon mindig megakad a dokik szeme, ha meglátják. Most vagyok 21 hetes kismama, szóval gyakran kell "mutogatnom" a pocimat.

Aki még ilyen beavatkozás előtt áll, ne féljen tőle.

1415. Dorc18.
2009. okt. 30. 12:21
sziasztok! olvasgattam a hozzászolásokat és láttam h neem vagyok egyedül az anygajegy műtéttel:) nov.5én szedik le a nyakamról(elég nagy sajnos) és picit félek h milyen is lesz:O jó lenne ha vki megírná akinek volt ilyen h mien lehet majd. előre is köszi:)
1414. Doti84 (válaszként erre: 1411. - Mulan-m1)
2009. okt. 28. 16:55

Kedves Mulan,

örülök hogy már egyre szebb a heged, én még sajnos nem láttam.. Ma voltam az orvosnál kontrollon aki azt mondta, hogy bár be van még dagadva, de szépen gyógyul, átkötötte egy kisebb kötést tett rá, alul és felül kicsit kilátszik a kötés alól a fekete cérna..kicsit horrorisztikus látvány, de a végeredmény remélem nem lesz az:) Viszont az orvos ragaszkodik hozzá, hogy a varratszedés pontosan 14. napon legyen, azt mondta ne kockáztassunk. Most már ha ez a kötés át fog nedvesedni vagy piszkos lesz én is átköthetem a sebet, és akkor majd teszek fel képet róla. Meg majd később is ha már kialakult a végleges hegem.

1413. shez (válaszként erre: 1412. - Mulan-m1)
2009. okt. 27. 19:25
Köszi a választ. Nov 4.-ére kaptam időpontot normál bőrgyógyászati szakrendelésre. Szerintem először állapotfelmérés lesz és megbeszéljük mit tudnak ott kezdeni a dologgal. Igyekszem beszámolni a tapasztalataimról.
1412. mulan-m1 (válaszként erre: 1407. - Shez)
2009. okt. 27. 16:40

Szia Shez!

Szerintem mindenképp kövesd nyomon a fórumot, mert mostmár többen is vagyunk, és többféle módszerrel leszedett anyajegyekkel.

Remélhetőleg Doti és Verosz is megosztja a tapasztalatait velünk- én nagyon várom..

Üdv

Melcsi

1411. mulan-m1 (válaszként erre: 1410. - Doti84)
2009. okt. 27. 16:37

Szia Doti!

Hát túl vagy rajta...:)))

30-40 perc. ááááá..

Szerdán mindenképp írj...

Nagyon nagyon drukkolok neked, hogy szép legyen majd, és hogy hamar meggyógyulj.

Szerintem karácsonykor már mindannyian arról számolunk be, hogy milyen jól döntöttünk..addig szerintem mindegyikőnk bibije már szép lesz- legalábbra is remélem:))))

Az én állapotomom most stagnál: rózsaszín bibi..

1410. Doti84 (válaszként erre: 1409. - Verosz)
2009. okt. 27. 08:15

Szia Verosz,

igen túl vagyok rajta, de csak az arcomon lévőket vették le most, egy nagyobbat meg egy kisebbet, amik pont a szám és az orrom között voltak. Maga a műtét nem fájt csak a szurik, utána már semmit nem éreztem. De éjszaka többször felébredtem mert kiment az érzéstelenítő hatása és azért fájt a seb. A plasztika sebész egyébként jó fej volt, elmondta hogy mindenképpen lesz heg, optimális esetben csak vékony vonalas, de ezt senkinél sem tudja garantálni mert nem csak rajta múlik. Azt mondta döntsem el én mi zavarna jobban egy kidudorodó anyajegy vagy egy másfél centis számmal merőleges vonalas heg. Háát kicsit elbizonytalanodtam, és úgy éreztem le akar a műtétről beszélni, de mivel én már a műtétre felkészültem, ki is vettem szabadnapokat, így akartam végül. Megcsinálták, és mint mondottam maga a beavatkozás kb. 30-40 perc lehetett max. Most egy nagy fehér kötés van a fejemen, és húzódik a heg, nem tudok mosolyogni, tüsszögni, és be van még dagadva az egész szám ahova az injekciókat kaptam. Szerdán veszik le a kötést, kíváncsi leszek milyen lesz..

1409. verosz
2009. okt. 26. 20:06

Szia Doti!


Mi volt ma a sebészeten?Túl vagy az összesen?

Megírod a tapasztalatodat?Kíváncsi lennék rá.

Én holnap megyek este egy másik bőrgyógyászhoz,kíváncsi leszek az Ő véleményére.

1408. Doti84 (válaszként erre: 1402. - Mulan-m1)
2009. okt. 26. 15:51

Szia Mulan-m1!

Az elektrosebészeti módról hallottam jókat a kozmetikai eredményt illetően, azonban szövettanra van rá esély, hogy nem tudják a teljes növedéket teljes biztonsággal, ép egészben beküldeni, mert a kiégetéses eljárással a növedék - azaz az eltávolított anyajegy is sérül. Anyajegyet soha nem szabad lézerrel leszedetni!Édesanyámnak a szeborreás szemölcseit szedték le lézerrel, és épp tegnap láttam a kb. 1 éves hegeket, amik akkorák mint a szemölcsök voltak és a bőr itt barnásabb árnyalatú, némelyik a leszedés helyén újra kezdett nőni..Anyajegy eltávolításnál mindíg marad heg, mert egy anyajegy nem csak a bőrfelszínén van, hanem az eltávolítás a mélyebb rétegeket is érinti.. De mint mondottan szerintem te még jól választottál, kozmetikailag szép eredmény érhető el az elektrosebészeti módszerrel..majd tényleg tegyél fel képet:) vagy írd meg milyen lett.

Én ma megyek 5-re sebészhez, majd beszámolok:)

1407. shez
2009. okt. 25. 14:56

Sziasztok!

Ezt a fórumot találom a legjobbnak anyajegy témában. Szeretném a véleményeteket kérni.

A problémám a következő: szeretném eltávolíttatni az anyajegyeimet 15-20 db 0.5-2 centiméteres a hason és a háton. Valószínűleg egy régi nyár következményei (túlzott napozás). Az a baj, hogy folyamatosan növekszenek és most már zavaró kezd lenni a dolog. Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy elektrosebészeti vagy inkább a hagyományos szikés kimetszéssel távolíttassam el ezeket. Ha tudtok javasoljatok olyan helyet, és/vagy orvost ahol korrekt módon tudják az ilyen jellegő műtéteket végezni. Az lenne a lényeg, hogy szövettannal együtt kellene a műtétet végezni. Minden vélemény érdekel. Előre is köszönöm a válaszokat.

1406. mulan-m1
2009. okt. 25. 14:10

Sziasztok!


Tuti marad heg, de, ha egy kicsi, hát nám bánom.

Engem tényleg zavart az arcomon, a kidudorodó anyajegyem. Amióta levetettem tök megoszlanak a vélemények: valaki azt mondja: olyan szép volt ott, minek ? / hahaha, vajon ha az ő arcán lenne akkor is ezt mondaná?/ , mások viszont azt mondják jól döntöttem, és már most így ilyen formában jobb!! Szóval végre lesett a varr-és rózsaszín lett. Még azért beljebb van a seb, mint a bőröm-azaz van egy anyajegyem nagyságával megegyező rózsaszín bemélyedésem. Vajon a aloe first segített? Minden esetre fújkálom tovább...Igyekszem majd fotót feltenni...Most épp olyan kérdések foglalkozatatnak, amiket elfelejtettem feltenni a dokinak: pl: a rózsaszín új bőr, mikor kezd el kifehéredni, bioptron lámpa segít-e, vagy mikor rakhatok rá sminket? Még durván 1 hét a szövettan eredményéig, akkor felhívom, és ezeket is megkérdezem.

Igyekszem lefotózni majd...Ha a szikés verziót választottam volna, akkor még csak most mennék varratszedésre...

Egyébként én abban is benne lettem volna, de annyira unott, abszolút nem szimpatikus, szalaggyáros orvosknál voltam, hogy azt azért vetettem el. A Mária utcai bőrklinikán, ahova ismerős ajánlott be időpontra, 2 órát ültem, mire behívtak.. A dokinő nem mutatkozott be, és az volt az első mondata: maga 2cm -s sebbel akar élni? ggrrr. Nem. Én kérdeztem volna, de konkrétan magasról tojt rám. Elköszöntem kijöttem. Azért egyszer ha már tényleg szép lesz a sebem, hozzá szívesen visszamennék megmutatni...

Felháborítónak tartom, hogy tisztességesen fizetjük a TB-t, és tisztelet a kivételnek, mindenhol csak pénzért boldogulunk az egészségügyben. Az sztk fogászat ugyanez. Fül orr gégészet: tavaly egy sztk-s dokinéni beszakította a dobhártyám, na de ez egy másik sztori.

1405. 6aafe08753 (válaszként erre: 1402. - Mulan-m1)
2009. okt. 23. 15:57

:( ez nem vmi jó hír..ez se hangzik jobban, mint a szikés megoldás, mert sztem ennél is ott fog maradni a heg. Majd teszel fel képet később, hogy milyen a sebed?

Annyira szar, hogy nem lehet tőlük megszabadulni hegmentesen és csak egyre több lesz.:(((

Még mindig nem tud senki jó sebészt, aki nem 10000-res nagyságrendben dolgozik?

1404. mulan-m1 (válaszként erre: 1403. - *color*)
2009. okt. 22. 19:31

Neee!

Pedig azt hittem az a tuti...

:( :(

1403. *color* (válaszként erre: 1402. - Mulan-m1)
2009. okt. 22. 19:16
Nekem lézeresen csinálták, de nagyon csúf lett. Újra kell csinálni.
1402. mulan-m1 (válaszként erre: 1397. - 6aafe08753)
2009. okt. 22. 19:13

Szia Linda és Doti!

Az elektrosebészeti mód: egy kis pálcikával kimetszik /égetik/ az anyajegyet. Kb fél perc volt a fél cm átmérőjű kidudordó anyajegyem leszedése. Teljesen egyben küldik szövettanra. Itt a szikés kimetszéssel szemben, nem varrott seb lesz, ami összehúzódik vékony csíkká, hanem egy seb.Nekem egy nagy lyuk volt ott először, majd benne seb..Múthét kedden voltam. Most már majdnem egy szintbe van a körülötte lévő bőrrel. Azért nem írtam eddig, mert sokszor beparáztam, mert ugye sebhintőporoztam,és ez a por ugye rászáradt és sárgás lett a bibin. Múltkor meg arcot mostam óvatosba, és le is jött a varras-sebhintőporos sárgás valami a tetejéről.Olyan, mint egy cigiégetés nyom.Na ma elegem lett ebből, és elkeztem a sokak által istenített aloe first-el fújni.Nem nagyon hiszek benne, de lássuk...

Bár a doki mondta, hogy ne használjam, de mivel aktívan nem váladékozik, kipróbálom..

Nekem van a közvetlen környzetemben: szikével, lézerrel, és elektroseb. úton eltávolított anyjegy példa.

A szikésnél tudnod kell, hogy a vékony csík, mindenképp hosszabb lesz jóval, mint az anyajegy, de ha nem olyan feltünő helyen van, nem rossz..

A lézeresnél-nincs szövettan, de nagyon szép.

---és nagyon drága.

Hónapokig dilemmáztam, és sok dokinál voltam, mire döntöttem.

Egyébként a doki soroksáron, érden, és dunaharasztin dolgozik.

Még jelentkezem.

Melcsi

1401. 6aafe08753 (válaszként erre: 1400. - Doti84)
2009. okt. 21. 15:31

Aham, értem..velem eddig normális volt a Boros, de azt mondják kicsit nyers. Ha nem válik be, megnézem én is Menscht.

köszi a sok infót, nyomonkövetem hogy alakulsz majd! :)

1400. Doti84 (válaszként erre: 1399. - 6aafe08753)
2009. okt. 21. 13:23

Kedves linda!

Boros doktor is jó szakember, én azért Mensch doktorhoz járok mégis, mert ő megadja a pácienseknek azt a bizonyos pluszt amit szerintem kevés orvos, kezet fog veled, megkérdezi ki vagy mit dolgozol, hol fáj, miben segíthet (szóval tényleg ember számba vesz), nagyon alapos, engem pl. Boros dr. soha nem küldött mammográfiára, Mensch doktor mindig ad beutalót. Én is kíváncsi leszek milyen lesz a heg, mert az biztos lesz, de az orvos egy hajszálvékony vonalas max 1 cm-es heget ígért, hát remélem..

1399. 6aafe08753 (válaszként erre: 1398. - Doti84)
2009. okt. 21. 11:46

Miért, Boros nem jó? Én nagyon ritkán járok, úh. nincs tapasztalatom nagyon.

"Csak" 95? Ha beszorzom 45-tel, akkor 225-t kapok. Akkor jó sok kedvezményt kaptál..

Hát kíváncsi leszek, milyen lesz a heg.:)

1398. Doti84 (válaszként erre: 1396. - 6aafe08753)
2009. okt. 21. 10:05

Szia linda,

én is a Boros nőgyógyászhoz jártam, de átmentem a Mensch doktorhoz, aki nekem egyébként jobban bevált, nagyon alapos orvos. Háát igen elég sokba lesz nekem az anyajegy levétel, 5 db lesz 95 e Ft.. Szerintem ha már mész levetetni 3-at, vegyék le azt a 2-t is:) ess túl rajta!

1397. 6aafe08753 (válaszként erre: 1379. - Mulan-m1)
2009. okt. 21. 09:56

És hogy kell elképzelni azt az elektrosebészeti módot? Mivel vágják ki az anyajegyet? Ez esetben is el lehet küldeni utána szövettanra?

Hol voltál?

Mit ígértek, milyen heg marad?

1396. 6aafe08753 (válaszként erre: 1380. - Doti84)
2009. okt. 21. 09:54

Én is oda járok nőgyógyászhoz, a Boroshoz. Csak nem te is? :)

Fúú, be se szorzom, hogy neked mennyibe lesz ez 5 anyajeggyel..

Én három anyajegyet szeretnék leszedetni és az egyiket egy plasztikai sebésszel vetetem le (ajándékba kértem egy másik műtéthez), egyébként 30+5 ezer a szövettan, szóval még mindig kevesebb, mint 45.

A másik kettő sorsáról még nem döntöttem, de jó lenne azoktól is megszabdulni...

1395. Doti84 (válaszként erre: 1392. - 673567bc24)
2009. okt. 19. 10:41

A búcsú az anyajegyektől naplóra gondolsz?

Hát igen, benne van sajnos a keloidos sebgyógyulás is a dologban, kinek mire van hajlama..Azt hiszem minden műtétnek van kockázata, de persze az hogy kihez mész, milyen szakemberhez döntő szempont lehet a későbbi gyógyulást, problémamentességet illetően. Én speciel Sáfrány György plasztikai sebészről nem hallottam rosszakat, sőt láttam néhány "munkáját", és elég meggyőző, az meg hogy az én esetemben milyen lesz, hogy lesz az én adottságaimtól is függ. Mivel az eddigi sérüléseim, sebeim gyorsan és szépen begyógyultak, nincs nyomuk, ezért bizakodó vagyok..

1394. verosz (válaszként erre: 1392. - 673567bc24)
2009. okt. 19. 10:34

Szia!


Nem.Mi volt benne?

1393. Doti84 (válaszként erre: 1390. - Verosz)
2009. okt. 19. 10:26

Szia verosz!

Igen nekem egyszerre 5-öt vesznek le 26-án, és már egyre jobban várom, nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz, még soha "bántottak" szikével, nem tört még el semmim, nem kellett összevarni semmimet, úgyhogy nekem újdonság lesz minden. Drukkolok neked a műtéthez (de lehet hogy már túl is estél rajta?)Majd írd meg a tapasztalataidat!

2009. okt. 19. 10:19

Nem néztétek tegnap a naplót? :(((


Vigyázzatok,kihez mentek!

❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook