Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyagilag nagyon rosszul állok. Sosem volt még ennyire vészes. fórum

Anyagilag nagyon rosszul állok. Sosem volt még ennyire vészes. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
48. birebora (válaszként erre: 43. - Auróra2010)
2022. jún. 27. 17:28
Vidéken sem nagyon. Aki dolgozik nem áll oda kapálni, ültetni, locsolni napi 8-10 óra munka után vagy csak nagyon kevesen. Maguknak megtermelik, mondjuk az is jó, de eladásra nem termel vagy nincs annyi.
47. globus (válaszként erre: 36. - Globus)
2022. jún. 27. 17:27
Mondjuk most kedvet kaptam egy klassz kis krumplis tésztához, holnapután megcsinálom gyúrtból. Még pont van hozzá tavalyi krumpli, szerintem újból ez nem jó.
46. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Bichi)
2022. jún. 27. 17:26
Én ma a vöröshagymával voltam így. 500 forint (499) volt egy kiló. Azt hittem rosszul látok. Másfél hete még 300 volt.
45. aszparagusz (válaszként erre: 42. - Channa*)
2022. jún. 27. 17:23

Milyen tésztából veszel 5-6 csomaggal 1500 forintért?

Múlt héten vettem a Lidl-ben: fél kilós spagetti 430 forint, 20 dekás csigatészta húslevesbe 320 forint. Szinte minden tészta a duplája, mint tavaly volt.

Én se gyúrok, a sima liszten kívül minden liszt ára az egekben.

44. janszi
2022. jún. 27. 17:18

Vidéken gyümölcsfát tessék ültetni,facsemetézni,palántát nevelni,befőttezni,hamarabb elviszik,mint a mézet...

Városban meg lomis piacozni,venni valamit ezerért,és eladni délután kettőért...Persze a nők nem az én szememmel nézik a világot.Hitben és reményben kevés az akarat.

2022. jún. 27. 17:10

Én ugy látom a városi kertesházakban, ahol konyhakertet tartanak fenn, állatot is tartanak, bár disznót kecskét a városban tartani tilos,nem oldja meg a család ellátását, nem helyettesiti legfeljebb minimális mértékben a

a bevásárlást, pl az a pár sovány tyuk, és néhány palánta ami a városban tartható, ill termelhető, csak többletmunkával, többlet kiadással jár. A városi telkek már méretüknél fogva sem alkalmasak a kertészkedésre és pár paprika vagy paradicsom nem éri meg a fáradságot és a kiadást.

42. Channa* (válaszként erre: 37. - ,zumba)
2022. jún. 27. 16:35

Hát nem tudom...

Én nem gyúrok.

Havi max. 5-6 csomag tészta fogy el és ebben benne van a levestészta is, azaz kb. 1500 Ft.


Én egyébként mindenből nagyon keveset veszek.

Lisztet is havi kb. 1 kg, max. 2, cukrot 2 havonta 1 kg-ot, szerintem krumpli sem fogy el 5 kg-nál több, ahogy a rizsből is elég 1 kg.


Igen, sokkal többet költünk kajára, mint ezelőtt fél évvel, de van ami a spórolásban semmit nem számít, mint pl. a tészta.


A zöldséget, gyümölcsöt és húst meg lehetne termelni, ha lenne kert, de azt hiszem ahhoz is kell némi ismeret és már lehet, hogy késő elkezdeni?

Az erkélyen van paradicsomom. Vettem palántákat, de összesen 5 db lett rajta és most érik az első. Hát ebből nem laknánk jól...

41. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Bichi)
2022. jún. 27. 11:59
Túró! Nem tudom hogyan csinálják, a Coop-ban a 25 dkg-os túró még mindig 399.- Ft, vagyis fél kg. 800.- És nem csak nálunk ennyi, látom a tv-ben a hirdetést. Tehát úgy néz ki, ez egységes ár.
40. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - ,zumba)
2022. jún. 27. 11:55
Már 2 év óta magam sütöm a kenyeremet. A tk. lisztből készült kenyér ára már akkor kezdett vészesen emelkedni. Aki valami miatt nem eheti a fehér lisztes dolgokat, vagy éppen glutén-érzékeny, vagy bármi más eü. probléma miatt, ma már szinte megfizethetetlen. Ha csak a lisztet veszem meg, harmadából kihozom a (7,5 dkg/nap) kenyér adagomat. Hogy nem annyira finom, mint a bolti? Valamit valamiért. :))
39. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Semleges)
2022. jún. 27. 11:50

Szinte senki! Ezért is teljesen felesleges visszautalni a nagyik életére, hogy róluk vegyünk példát spórolás terén. Az ma már nem megy!

Másként, máshogyan kell megfogni a pénzt. Ha még van esetleg olyan területe életünknek, amivel eddig nem próbálkoztunk. Sajnos egyre több család van azon a ponton, hogy már minden területen visszafogta a kiadásokat, és mégis hosszabb a hónap, mint amit fut a keret.

38. semleges (válaszként erre: 37. - ,zumba)
2022. jún. 27. 10:51
Igazad van, teljesen más az íze, sokkal finomabb.
37. ,zumba
2022. jún. 27. 10:45
Nem kell otthon semmit házilag előállítani, mindent meg lehet venni, de akkor nem kell említeni, hogy minden milyen drága, hogy kevés a pénz. Egyre több műsorban elhangzik, hogy valamilyen szintű önellátást kell csinálni magának az embernek. Én tartom ezt az életvitelt, gyúrtam, és gyúrni is fogok.(még az íze is más a tésztának) Nem esik le a karikagyűrű az újjamról. Nem szükséges tojással gyúrni! Egyébként cselekedjen mindenki úgy, ahogy neki jó, kényelmes és megéri.
36. globus (válaszként erre: 33. - Semleges)
2022. jún. 27. 10:30
Én gyúrtam, de már nem érdekel. Inkább kevesebbet eszünk 🙂
35. Bless the child (válaszként erre: 26. - ,zumba)
2022. jún. 27. 10:04
A 800 forintos tojásból?
34. semleges (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. jún. 27. 10:01
Teljesen más világ van. Már senki vagy nagyon kevesen? élnek így.
33. semleges (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2022. jún. 27. 10:00
Sosem gyúrtam, nem is fogok:)
32. globus (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. jún. 27. 09:34
2600 m2-es volt, amit tavaly elengedtünk. Még utazni is kellett oda... mondjuk ez már elég volt a fagyasztóba, spájzba. Amit nem termeltünk, megvettúk: káposzta, brokkoli, karfiol. Banán 😁
31. levarosbukta (válaszként erre: 26. - ,zumba)
2022. jún. 27. 09:33
Azzal hogy nekiáll gyúrogatni nincs kint a vízből és nem is érdemes mikor a tej, a tojás, a túró a szalámi a sajt és had ne soroljam miknek az ára amit nem lehet otthon előállítani az egeket veri. Ott már heti szinten 1 - 1 félkilós zacsi tészta nem oszt nem szoroz. Aki eddig nem gyúrt, ezután sem fog.
30. tien (válaszként erre: 27. - Bichi)
2022. jún. 27. 09:32
Nebasz..Egy fél kiló túró?
29. globus (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2022. jún. 27. 09:31

Ritka már, hogy kertes házakban ennivalót termesztenek. Még falun sem.

Dolgozni járnak, 8-10-12 órákat, senki nem arra vágyik, hogy utána még földet túrjon otthon. Hobbi szinten elmegy 100 m2-en.

28. Dodi44
2022. jún. 27. 09:30

Magam reszerol, meg nem tudnam mondani, hogy mikor voltam etteremben.

Magam csinalom az elelmemet.

Pedig anyagiakban mar tobb mint negyven eve nem kell sporolnom.

27. Bichi (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2022. jún. 27. 09:20

Kivételesen egyetértek veled :D.

Pont tegnap beszélgettem a szomszéddal, hogy tiszta szerencse, hogy nem normál bérből élünk, mert még így is szétcsesz az ideg, hogy az élelmiszerárak hipp-hopp a duplájára nőttek, és csak kapkodom a fejem, ahogy napról napra drágább minden. Most hétvégén szembesültem vele,hogy a fél kilós túró, ami eddig 5-600 volt, 900-1000 lett, azt hittem dobok egy hátast...

26. ,zumba (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2022. jún. 27. 09:20
Nem működik minden, de pl: 1 kg lisztből lehet otthon tésztát gyúrni, és olcsóbb mint megvenni a száraztésztát. 1kg liszt ára? 1kg száraztészta ára? Különböző szenvedélyek is sokat elvisznek a zsebből(ha van-nekem nincs).
25. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. jún. 27. 09:14
Én is csak azért soroltam Csemárnak, hogy lássa, az ő által javasolt módszerek ma már nem működnek. Amikor 320 Ft egy kg krumpli, és 800 egy kg kenyér. Mert ugye a panelban kemence sincs. De a kenyérsütő gépet sem adják ingyen...
24. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Etr4)
2022. jún. 27. 09:10

Én kertes házban nőttem fel, valóban ott neveltük a disznót, és tyúkokat, és még kis koromban saját kukorica földünk is volt, és ment a kukorica fosztás, és télen a konyhában morzsoltuk a kukoricát...


Közel 40 éve lakok a másodikon, és bizony ezek az önellátó dolgok ott már nem működnek. Lassan már a levegővétel is pénzbe kerül. Vagyis: hiába is kérdezzük a nagyit, vagy a 100 éves öregembert, ahogyan itt valaki tanácsolta.

23. Bless the child (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2022. jún. 27. 08:52
Elég nehéz dolog panelban spórolni ilyen módon. Aki panelban él és eddig is meghúzta a gatyamadzagot, annak most nehéz idők jönnek. Csemár gondolom kertesben él. Én is abban élek, kicsi kertet csináltam kezdésnek, de ha nagy kertet művelek, se húz ki igazán a carból. Reggel vettem egy hypót, 230 ft.
22. etr4 (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2022. jún. 27. 08:51
:D Egész életemben panelban éltem, azon kívül, hogy meleg van benne, mert nincs klíma, spórolsz, magadra főzöl, új cuccokat nem veszel itt kb ki is fújt a spórolás. Persze mossanak kevesebbet az emberek: sztem eddig sem mostak feleslegesen :)
21. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Csemár)
2022. jún. 27. 08:46
+ cukrot, lisztet, ... a kukoricát megtermelhetjük a második emeleten, hogy ugyanott meghízlaljuk a saját disznót???
20. csemár (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2022. jún. 27. 08:42

Én?

Miért?

19. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Etr4)
2022. jún. 27. 08:41
Ezért is soroltam a 10. hsz-nek, hogy hiába is kérdeznénk a nagyit, ők hogyan spóroltak. A mai világban az már nem működik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook