Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogilag lehetséges, hogy ha egy cég rosszul áll anyagilag, akkor a vezetőség minimálbérre csökkenti a fizetéseket? fórum

Jogilag lehetséges, hogy ha egy cég rosszul áll anyagilag, akkor a vezetőség minimálbérre csökkenti a fizetéseket? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. jan. 23. 21:10
Szerintem így jártam jobban. Ha többe kerül az utazásom, mint amit fizetésnek kapok akkor miről beszélünk??
38. sajert (válaszként erre: 37. - E6f60b5a4f)
2011. jan. 22. 00:20

Gondolom még mindig jobban jártál volna, mint így.


Férjem is volt még rosszabb helyzetben is. Válságra való tekintettel egyszerűen megfelezték a pénzét, és több munkája lett. Kibírta, nyelt egyet, dolgozott tovább, és egy hónap alatt keresett állást. Munkanélküliséget nem engedhettünk meg magunknak. Van gyerek (fél éves volt), akinek tápszert, pelust st. kellett venni.

37. e6f60b5a4f (válaszként erre: 33. - Sajert)
2011. jan. 19. 22:50

Ha nem tudod mi van a munkaszerződésben amit nekem kéne aláírnom akkor nem tudom honnan gondolod hogy jó lenne...

Te aláírnád, hogy a munkáltató egyoldalúan dönt a fizetésedről és a havi munkaóra keretedről miután a fizetésed 25%-t már elvette fél éve és 4 órás munkaviszonyba tesz át természetesen a csökkentett béred feléért, amit még változtathat is!!!!

Tényleg maradnom kellett volna???

2011. jan. 18. 13:17
Az, hogy mit lehet, és ténylegesen mit meg nem csinálnak a munkáltatók, két külön fogalom, ne keverjük. Nem csökkentheti a fizetésed, mivel ahhoz a munkavállaló hozzájárulása kell, ha pedig nem járulsz hozzá, nem küldhet el, nem azért mert kismama vagy, mást sem, nemcsak téged nem . A kismamaság miatti védettség sem onnantól illet meg, hogy bejelentetted, hanem onnantól, hogy az orvos megállapította. ( persze az már más kérdés, hogy ha nem mondod el a terhességed, honnan tudná a munkáltatód, hogy védett vagy? ) Egy jogász
35. Mari20
2011. jan. 18. 12:50

szia drága

a munkaügyi biroságon kérdezd


magán véleményem , ma már mindent lehet....

gondolják a tulajdonosok....

34. f303be5590 (válaszként erre: 32. - Sajert)
2011. jan. 18. 12:02
ez csak akkor igaz, ha volt tavaly 180 napi jövedelme
33. sajert (válaszként erre: 6. - E6f60b5a4f)
2011. jan. 18. 11:30

Gondolom ki vagy a vízből, hogy munkanélküli vagy. Ez szerintem jobb élethelyzet, minthogy aláírj egy munkaszerződést, és közben meg keress egy másik munkát??


Méghogy dolgozni akarnak az emberek, ááá.

32. sajert
2011. jan. 18. 11:29

Kismama vagy, idén fogsz szülni. A tgyáshoz, a gyededhez a tavalyi fizud fog számítani, ilyen szempontból tökmindegy hogy idén mennyi a fizud. Ha elmész táppénzre, az is a tavalyi alapján számítódik.


A lényeg: legyél biztosított a szülésig, mert csak akkor jár a tgyás meg a gyed!!!! A munkanélküliség nem lenne most jó dolog. Értve: becsődölne teszem az a cég!! Akkor "utcán" lennél, érvényes biztosítás nélkül, akkor csak a gyes jár!

2011. jan. 18. 00:33
Szerintem megteheti.A férjem munkahelyén ennél cifrábbakat is megcsináltak !Heti 3 egyműszakos munkanap a másik 2 nap 20%-kal fizetve !!Senki nem mert szólni, mert akkor közösmegegyezéssel szerződést bontottak.A védettségel kapcsolatosan,én úgy tudom hogy ha gyedről vagy gyesről visszamész dolgozni akkor egy hónapig védett vagy.
30. beata21bea (válaszként erre: 29. - Adfa0d8bdb)
2011. jan. 17. 13:41
Köszönöm
29. adfa0d8bdb (válaszként erre: 28. - Beata21bea)
2011. jan. 17. 13:31

Védett vagy, kismamát nem küldhet el munkáltató!


Egy kivétel van, a fegyelmi! Azt viszont alaposan meg kell indokolni, és ha nem jogos, a munkáltató nagyon megütheti a bokáját!

28. beata21bea (válaszként erre: 26. - Puszitolvaj)
2011. jan. 17. 12:45
nem, ezt nem gondolom...
27. beata21bea (válaszként erre: 22. - F303be5590)
2011. jan. 17. 12:44
A kismamaság miatt, meg mert benne vagyok egy pályázatban, ami júniusig tart. És más nem tud helyettesíteni, mert a végzettségem csak nekem van meg nálunk.
2011. jan. 17. 12:43
...es elkuldhet, de nem az elsok kozott, mert ha egyszer nincs munka es nem tud fizetni...vagy ha egyaltalan teljesen fizeto keptelenne vallik a ceg, akor mit gondolsz, majd egyedul teged ott fognak tartani es fogjak uzemelni a ceget, mert te kismama vagy...?...
2011. jan. 17. 12:42
időt nyersz, új álláslehetőség után nézni
2011. jan. 17. 12:41
biztosított maradsz, ami lássuk be - nagy előny
2011. jan. 17. 12:41
en ertem, hogy mirol van szo...de mint munkaado neki is vannak kotelezetsegei...azonkivul, ha a ceg nem megy jol , akkor mibol adjon penzt ha nincs mibol?!?!?...es ha nincs hat nincs...vagy kidobb "x" embert, vagy megtartja az osszeset de csokkenti a fizeteseket... vagy egyaltalan nem add fizeteseket, ami lassuk be, hogy nem is egyszer elofordult...tehat azzal, hogy te nem irod ala, meg nem oldodott meg a gondod, mert akkor esetleg felbontja a szerzodest, mert valoban egy oldalu szerzodest kotni nem lehet... ha a ceg rossz helyzetbe van, akkor neked 2 rossz kozul a kisebb rosszat kell valasztanod, munka nelkuli maradsz...ha ez igy jo neked...vagy kevesebb fizud lessz...
22. f303be5590 (válaszként erre: 21. - Beata21bea)
2011. jan. 17. 12:39
miért nem?
21. beata21bea (válaszként erre: 20. - F303be5590)
2011. jan. 17. 12:37
De el nem küldhet...
2011. jan. 17. 12:32
egyoldalúan nem lehet szerződést módosítani, viszont semmi nem kötelezi a céget arra,hogy téged tovább foglalkoztasson
19. adfa0d8bdb (válaszként erre: 7. - Beata21bea)
2011. jan. 17. 12:19
Ne írd alá!
18. beata21bea (válaszként erre: 17. - Puszitolvaj)
2011. jan. 17. 12:09

Szóltam én, de mivel 5 vezető van, és nem mind helyben, azért egynek szóltam. A többinek meg még nem, mert szinte nem is találkozunk, éves szintem mondjuk 2x, max. 3x...


Szóval tudom, hogy ez valahol szemétség, de csak mindenkinek a saját megélhetése a legfontosabb, nem? És ha egyszer védettség jár, miért is ne használjam ki? Nem? ....


(egyébként sem tudom, hogy lefelé lehet egyáltalán módosítani?? Akkor is, ha nem kismama az illető?? Van még 2 kolleganőm, ők sem akarnak rosszul járni... Ráadásul az egyik elvált, 2 gyereket nevel egyedül...

2011. jan. 17. 12:05

Sziasztok, nem akarom osztani az eszt, mondhatni tapasztalatbol tudom: amennyiben egy ceg rossz anyagi helyzetben van az adminisztratornak, igazgatonak stb. barki aki a cegert felel, kutya kotelessege csokkenteni a kiadasokat, tehat a fizeteseket is, ugyanis csod vagy fizeteskeptelenseg eseten kerdore vonhatjak, hogy ha tudta, hogy rossz az anyagi helyzet miert nem csinalt semmit es csokkentette a koltsegeket es kiadasokat...ezt most a munkaado szempontjabol irtam le...ha barmelyik munkas/munkavallalo ezzel nincs megelegedve, kozos beleegyezessel-felmondasi ido nelkul fel lehet bontani a munkaszerzodest. pontosan nem tudom, hogy a kismamak ilyen esetbe hogyan vedettek a torveny altal, de ilyen esetbe, belekothetnek abba is, hogy miert nem szoltal, hogy ... mi a helyzet...csak most szolsz amikor szorul a hurok...

ez kenyes szitu...konzultalj egy ugyvedddel mert nekik jobban kell ismerni a torvenyeket...

2011. jan. 17. 11:36
Köszönöm.
2011. jan. 17. 10:52

Gratulálok! Akkor már túlvagy a felén, már csak pár hetet kell kihúzni:)

Semmit se írj alá, mert azzal elfogadod!!!

Semmit sem tud tenni! Védett vagy!

14. beata21bea (válaszként erre: 13. - E6f60b5a4f)
2011. jan. 17. 10:50
24 hetes :-)
2011. jan. 17. 10:37
Egyébként milyen idős kismama vagy?
2011. jan. 17. 10:23
Akkor jelentsd be, mert úgy tudom akkor vagy védett.
2011. jan. 17. 10:21
Ne írj alá semmit!!!! Beszélj ügyvéddel, vannak ingyenes tanácsadások.
10. beata21bea (válaszként erre: 9. - E6f60b5a4f)
2011. jan. 17. 10:20
Még nem jelentették be, hogy ezt akarják, csak véletlenül meghallottuk. 1 ember tudja a vezetőségből a kismamaságomat, 4 még nem...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook