Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anti Müllerrian hormon fórum

Anti Müllerrian hormon (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
130. Sacikag (válaszként erre: 127. - Derya)
2012. jún. 7. 11:03
sajnos nem feltétlen van így... rendszeres ciklus mellett is simán kimaradhat a peteérés...
129. Derya (válaszként erre: 128. - Mézgapaula)
2012. jún. 7. 10:48

én a kérdésedre válaszoltam.

arra ez a válasz. logikusan laikusan kikövetleztetve is, de gyébként konkrétan rákérdeztem az orvosomnál erre és ő is ezt a választ adta.


én sem szeretnék vitát nyitni.

úgy látszik, hogy kár volt fáradnom ismét... :-(

128. mézgapaula (válaszként erre: 127. - Derya)
2012. jún. 7. 10:43

Ez nem ilyen egyszerű sajna. Sőt, attól, hogy nem napra megegyezőek valakinek a ciklusai, peteérése még ugyanúgy lehet.

Legegyszerűbben a 21. napi progeszteronszintből tudhatod meg, hogy volt-e pé-d.

De erről igazán nem szeretnék itt vitát nyitni:-)

127. Derya (válaszként erre: 126. - Mézgapaula)
2012. jún. 7. 10:17

ha valaki rendszeresen menstruál (értsd: pl. minden hónapban pontosan 28 napontként)

akkor annak szinte biztos, hogy minden hónapban van peteérése.

126. mézgapaula (válaszként erre: 120. - VendrinerPiroska)
2012. jún. 7. 07:03

Akkor ennek fele se tréfa:-(

Az, hogy rendszeresen menstruál valaki, még nem jelenti azt, hogy peteérése is van.

Tulképp akkor az AMH nem azt mutatja, hogy kész, kimerült a petefészek, hanem hogy vmikor a közeljövőben ki fog merülni?

Amúgy ezt mindegy, hogy a ciklus melyik részében vizsgálják?

Asszem akkor én nem szeretném tudni, ha ennyire ítéletszerűen hangzik a rossz eredmény. Eredetileg takarékossági okokból kérdeztem, de akkor inkább nem akarom tudni:-)

125. Shanee (válaszként erre: 123. - Eduarda)
2012. jún. 6. 21:56
sajnos nem mindegyik orvos tudja értelmezni az értékeket, de az ir-es fórumon a csajok nagyon otthon vannak a témában, én nagyon sokat tanultam tőlük, és jó kis anyagot is kaptam diéta terén!
124. Shanee (válaszként erre: 122. - VendrinerPiroska)
2012. jún. 6. 21:55
köszönöm, ez kedves volt, melengette a lelkemet! :) igyekszem pozitívan hozzáállni, ma már el sem pityeredtem, amikor meséltem egy ismerősömnek, hogy mi a helyzet. Úgyis tudom, hogy valamikor lesz egy babánk! :)
123. eduarda
2012. jún. 6. 14:32
Sziasztok!Még egy sz..ág az ir fórumon azt írják nem jók az értékek sajna még egy fekete pont a cukornak és inzulinnak.Orvost kell keresnem mert EGRI orvos szerint jók az értékek.Szóval már kicsit elegem van :( puszi nektek
2012. jún. 6. 12:15

Hát én is ebben a hitben éltem, amíg az elhalt terhességem után el nem kezdtek vizsgálgatni....


De az elmúlt 2 év fényében kialakult egy teóriám; minnél többet megtudsz magadról - és amit megtudsz magadról, az ritkán jó - annál vacakabbul érzed magad tőle testileg-lelkileg, és erre a tested is negatívan reagál és méginkább nem azt csinálja, amit kellene neki.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne szedd be a gyogyszered, ha kell, csak ne érezd magad betegnek és ne görcsölj - se az AMH-don, se a gyereken. Te jól müködsz, talán nem tökéletesen. Egy csomó nő van, aki messze nem tökéletesen működve potyogtatja magából a gyerekeket. Az AMH is egy érték - lehet, hogy nem sok petéd várakozik odabent, de attól még nem kizárt, hogy abból a kevesebből neked babád lesz.

121. Shanee
2012. jún. 6. 07:07
Nekem 8 volt az fsh-m, 4,9 az lh-m, rendszeresen menstruálok, 38 éves vagyok, az AMH-m 0,1 alatti. mielőtt megjött ez az eredmény, a dokim azt mondta, tökéletesen működök...
120. VendrinerPiroska (válaszként erre: 115. - Mézgapaula)
2012. jún. 6. 01:23
Az AMH-t nem csak magas FSH-nál nézik, hanem kortól függően is. Nekem 6,5 volt az FSH-m, mikor utóljára nézték, és rendszeresen menstruálok, az AMH-m viszont 0,1 alatt. Persze én 42 vagyok.
119. Sacikag (válaszként erre: 118. - Mézgapaula)
2012. jún. 5. 22:36
Novemberben, lombik előtt volt a 6,5-ös fsh, azóta pihi.
2012. jún. 5. 16:45
Hűha!! De nem stimuláltak közben véletlenül?
117. Sacikag (válaszként erre: 115. - Mézgapaula)
2012. jún. 5. 16:04
SZia, tavaly novemberben 6,5 volt az fsh-m, 5 hónappal később, azaz most márciusban 0,1 alatti az amh. Azóta fsh is 15,7-re tornázta fel magát... Én már nem tudom, mit higyjek...
116. Derya (válaszként erre: 115. - Mézgapaula)
2012. jún. 5. 13:46

ha rendszeres (vagyis havonkénti) peteérésed van, akkor nem hiszem, hogy az AMH-d alacsony lehetne...

de tudni nem tudom.

2012. jún. 5. 13:39

Sziasztok, most találtam erre a fórumra, hátha még olvassa egy szaki.

Eddig azt hittem, hogy a magas FSH már eleve jelzi, ha kimerülőben a petefészek, úgy tudtam, az AMH-t csak akkor nézik, ha vkinek magas az FSH-ja. Ezek szerint nem így van?

Van olyan, hogy vkinek 8-10 alatti FSH-val, rendszeres peteéréssel alacsony az AMH-ja (és nem stimulálták előtte agyon)?

2012. jún. 1. 22:51
Le is kell c.ni és meg is fog oldódni, főleg, ha ilyen jól állsz hozzá.
113. Shanee (válaszként erre: 112. - Holdsugár83)
2012. jún. 1. 22:36
Kedves vagy, köszi :) Kicsit jobban vagyok, ma eljuttattam magam a "lesz.rom-fázisba", vagyis a majd lesz valahogy-ba. de előbb utóbb valamilyen úton-módon nekünk is lesz kisbabánk!
112. Holdsugár83 (válaszként erre: 92. - Shanee)
2012. jún. 1. 17:24
AMH-t adnék szívesen,nekem 3,6 lett :(,nemtom doki mit fog szólni.:(
2012. jún. 1. 14:13
"Egyébként mi az a DHEA?"
110. Derya (válaszként erre: 109. - VendrinerPiroska)
2012. jún. 1. 14:09

mivel te nem ismersz engem, mert csak nemrég regisztráltál, így nem tudhatod, hogy én milyen dolgokról hallottam és milyenekről nem. :-)


ha érdekel, akkor elolvasgathatod a hsz-eimet a különböző topikokban!

2012. jún. 1. 14:06
Nem is kérte senki, hogy szégyeld magad miatta. De ez egy olyan probléma, ami neked nem volt és ezért aligha van tapasztalatod benne. Igy egy kicsit furcsának tűnik nekem, hogy egy ilyen témában ilyen magabiztosan szólsz le olyan kezeléseket, amikről eddig nem is hallottál.
108. Derya (válaszként erre: 107. - VendrinerPiroska)
2012. jún. 1. 13:47

most ne várd, hogy szégelljem magam, mert 4-es az AMH-m és spontán terhes lettem a korom ellenére.....


csak és kizárólag azért írogatok ide is, hogy hátha segítek vele valakinek...


teljesen nem tudom átérezni (szerencsére), hogy milyen az, sokáig hiába várni a gólyát, de abszolút együttérzek mindenkivel, aki így van.

ezért lenne jó, ha nem értenéd félre a hsz-eimet.

2012. jún. 1. 13:40
Nézd, erről nekem más a véleményem, pont az általam olvasottak alapján - nem tudom, hogy olvasol-e angolul - és mint írtam, messze nem hit kérdése a dolog, főleg mivel bizonyított. A lényege a DHEA-nak, hogy ettől valakit stimulálni is jobban lehet. Nyilvánvalóan így sem lesz mindenkinek gyereke tőle, hiszen bomba biztos megoldás nem létezik, de ez is lehetőség mindenkinek, aki ebben a cipőben jár. Ha nekem is 4-es AMH-m lenne és egy baba a pocakomban, én sem foglalkoznék vele.;)
106. Derya (válaszként erre: 105. - VendrinerPiroska)
2012. jún. 1. 13:17

persze, higgyél benne, nem is akartam elvenni a hitedet...


a 0,1-es AMH egyébként nem azt jelenti, hogy egyáltalán nincsen már petesejt a petefészekben, hanem csak annyit, hogy elég kevés van.


tehát attól még lehet babája valakinek, ha talál egy dokit, aki hajlandó stimuláció nélkül, spontán kísérni a ciklusokat és ha idő van, akkor beavatkozni.


szóval nem reménytelen a helyzet, csak éppen nem jól stimulálható ilyen AMH-val az ember.

ezért jobb, ha más módszert alkalmaznak....

2012. jún. 1. 13:13
Olvass tovabb egy kicsit. Kulonben nem hit kérdése, hanem tény. A segitsegevel alacsony a AMHs (pld. 0.3, ami eleg alacsony), amugy altalanossagban donor petere itelt esetekben is sikerult stimulaciot vegrehajtani, sot olvastam olyan esetet is ahol a holgy magatol teherbe esett. Ezert is alkalmazzak Magyarorszagon is (pld gyori kaali)es kulfoldon is sok helyen, es adott ki cikket evvel kapcsolatban az Oxford Journals. Nekem ennyi eleg, hogy higgyek benne.
104. Derya (válaszként erre: 102. - VendrinerPiroska)
2012. jún. 1. 13:01

öööö, ezt nem hiszem... :-)


az AMH vizsgálat azt mutatja, hogy mennyi a petefészek tartaléke. és pont.


tehát, ha valakinek kimerült, akkor ott már az Isten sem segít. :-(


közben utánanéztem ennek a DHEA dolognak is....

ez egy egészen más téma, ez nem segít, ha már nincsen a petefészekben petesejt.

ott már nincsen mit javítani.

103. VendrinerPiroska (válaszként erre: 101. - Eduarda)
2012. jún. 1. 12:59
Hát erről nem igazán tudok nyilatkozni.
102. VendrinerPiroska (válaszként erre: 100. - Derya)
2012. jún. 1. 12:57

Amit mondasz, az mára már túlhaladott. A DHEA egy szteroid típusu hormon, amely többek közt több nemi hormon előhormonja is, amelynek a termelődése erősen lecsökken a 40 év körül. Több területen is alkalmazzák.

A termékenységre gyakorolt hatását több helyen vizsgálták, mind pozitiv eredménnyel. Segítségével a petefészek funkciók nagyban javíthatók korai vagy korral járó petefészek kimerülés esetén. Megfelelő idejü és dózisu DHEA kezelés mellett megnő a kinyerhető petesejtek száma és jobb lesz a minősége, kisebb a vetélések aránya, tehát megnő a sikeres terhesség esélye.

101. eduarda
2012. jún. 1. 12:33
A DHEA az akkor jó ha már alacsony az ösztrögén is és ha az fsh magas ugye?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook